Strzelcy: Jodłowiec 20, Rzeźniczak 78 - Paixao 5
Sędziuje: Paweł Gil (Lublin) Widzów: 15912 Aura: chłodno
Legia Warszawa:(stroje: biało-czarne) Skaba - Broź, Jodłowiec, Rzeźniczak, Brzyski - Vrdoljak, Pinto - Ojamaa (46 Kucharczyk), Radović, Żyro - Mikita (72 Augusto) Trener: Jan Urban
Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Kelemen - Socha, Pawelec, Kokoszka, Dudu - Stevanović (88 Cetnarski), Kaźmierczak - Patejuk (82 Hołota), Mila, Plaku (82 Ostrowski) - Paixao Trener: Stanislav Levy

Legia Warszawa: Wienczatek, Wawrzyniak, Cichocki, Augusto, Łukasik, Furman, Kucharczyk
Śląsk Wrocław: Wrąbel, Przybylski, Gavish, Ostrowski, Grodzicki, Hołota, Cetnarski

90+3 min. - Koniec meczu. Śląsk dzielnie walczył ale niestety nie zdołał wywieźć choćby punktu ze stolicy.
90+2 min. - Kucharczyk w kontrze 2 na 1 podaje tak, że piłkę zdołał wybić Socha.
90+1 min. - Mila do Hołoty, ten uderzał z trudnej pozycji z 20m, ale piłka po rykoszecie wychodzi na rzut rożny.
90 min. - Sędzia do regulaminowego czasu gry dolicza 3 minuty.
88 min. - Zmiana w Śląsku. Cetnarski za Stevanovicia.
87 min. - Piłka odbiła się od Kucharczyka metr przez bramką Śląska, piłkę wybił Kelemen.
83 min. - Mała przerwa spowodowana uderzeniem Pawelca, który przez chwilę był opatrywany przez lekarzy.
82 min. - Podwójna zmiana w Śląsku. Hołota za Patejuka oraz Ostrowski za Plaku.
80 min. - Żółtą kartką zostaje upomniany Żyro.
78 min. - Niestety bramka dla Legii. W polukarnym przepychał się Kokoszka z Radoviciem. Piłka przeszła jednemu z nich po głowie, a po chwili Rzeźniczak umieścił piłkę w siatce.
77 min. - Dudu zablokował wrzutkę Brozia.

Czajka każe Ostrowskiemu mocniej się rozgrzewać.

74 min. - Dudu zablokował Kucharczyka po wrzutce Żyry.
73 min. - Po zamieszanie w polu karnym do piłki doszedł Kucharczyk, który z 11m strzelił obok pustej bramki!
72 min. - Zmiana w Legii. Augusto wchodzi za Mikitę.
70 min. - Podanie do Mikity, który w polu karnym strzela prosto w Kelemena!
70 min. - Po wrzutce Brzyskiego piłkę łapie bramkarz Śląska.
69 min. - Brzyski zdecydował się na bezpośrednie uderzenie z rzutu wolnego. Kelemen wybił piłkę na rzut rożny.
68 min. - Faul Kokoszki na Kucharczyku 20m od bramki WKS-u.
67 min. - Plaku do Sochy, ten prosto pod nogi Mili, ale kapitan Śląska został uprzedzony.
66 min. - Mila płasko podaje z rzutu wolnego do Dudu, ale ten bardzo niecelnie strzela na bramkę Skaby.
65 min. - Strzał Paixao zostaje zablokowany.
64 min. - Po dośrodkowaniu Mili z rzutu rożnego piłkę wybijają obrońcy Legii.
64 min. - Najpierw Paixao zostaje zablokowany, ale po chwili Socha dośrodkowuje piłkę do Portugalczyka, ale piłka została wybita na rzut rożny.
62 min. - Kucharczyk zza narożnika pola karnego uderzył ponad poprzeczką bramki Śląska.
62 min. - Marco Paixao na spalonym.
61 min. - Kucharczyk był bardzo bliski zdobycia bramki.

Oprawa kibiców Legii:

58 min. - Podanie do Plaku na 20. metr, ale Albańczyk źle przyjął piłkę.
57 min. - To mogła być bramka dla gospodarzy. Podanie w pole karne z prawej strony, dwóch zawodników Legii było blisko przecięcia lotu piłki z metra od bramki ale na szczęście to im się nie udało.
54 min. - Pinto do Mikity, ale ten na spalonym.
52 min. - Pinto z piłką wyszedł poza linię boczną.
50 min. - Długie podanie Pinto do Żyry, ale piłkę wcześniej złapał Kelemen.
49 min. - Długie podanie do Mikity, który zbyt późno opanował piłki i przy linii końcowej nie był w stanie zagrozić piłkarzom Śląska.
48 min. - Podanie do Żyry, który z ostrego kąta zakłada siatkę Kokoszce, na szczęście Kelemen chwyta piłkę.
46 min. - Radović do Żyry i zaczynamy II połowę. Kucharczyk zmienia Ojaamę.

Piłkarze wrócili na boisko. Za chwilę rozpocznie się II połowa.

1:2

11. bramka Marco Paixao wyrównała rekord Tomasza Szewczuka!

To ciekawy pojedynek, gdzie obie strony potrafią stworzyć zagrożenie pod bramką rywala. Z niecierpliwością czekamy na II połowę.

45 min. - Koniec I połowy.
45 min. - Radović minął z piłką kilku zawodników Śląska, oddał strzał z 18m ale minimalnie się pomylił. Zdenerwowany uderzał ręką w murawę.
44 min. - Piłka po dośrodkowaniu Mili z wolnego ląduje prosto w rękach Skaby.
42 min. - Michał Żyro ładnie strzelał, a jeszcze ładniej obronił Marian Kelemen!
40 min. - Brzyski oddał strzał tuż zza pola karnego ale piłka przeleciała obok bramki Kelemena.
38 min. - Kaźmierczak bardzo niedokładnie próbował wrzucić piłkę w pole karne.
36 min. - Plaku podawał do Mili, szkoda, że nie dokładnie, bo kapitan Śląska byłby w świetnej sytuacji do oddania strzału.
33 min. - Tym razem Patejuka sfaulował Rzeźniczaka. Sylwester został upomniany za to żółtą kartką.

To jedenasty kolejny mecz w ekstraklasie kiedy Śląsk traci gola na boisku Legii. Warszawianie w ten sposób wyrównali rekord Pogonii Szczecin.

31 min. - Piłka dośrodkowywał w pole karne, piłkę głową odbił Paixao, ale okazało się, że był na spalonym.
30 min. - Faul Vrdoljaka na Kaźmierczaku.
29 min. - Brzyski dośrodkowywał z rzutu wolnego, jednak piłka po jego uderzeniu wyszła za linię końcową.
28 min. - Faul Kokoszki powstrzymuje groźnie zapowiadającą się akcję Legii. Obrońca Śląska otrzymał za to żółtą kartkę.
24 min. - Podanie w pole karne do Żyry na szczęście w ostatniej chwili zostało przecięte.
23 min. - Faul Ojaamy na Kokoszce.
22 min. - Paixao zdecydował się na płaskie uderzenie z 25m, niestety niecelne.
21 min. - Żółtą kartkę zostaje upomniany Ivica Vdorjlak za faul na Patejuku.
20 min. - Wrzutka Brzyskiego wprost na głowę Jodłowca, który strzela bramkę swojej byłej drużynie. 1:1.
19 min. - Kontra Żyry, jednak jego podanie zostało zablokowane przez Pawelca.
17 min. - Ładne dośrodkowanie Tadeusza Sochy na głowę Paixao, ale Portugalczyka uprzedził Skaba.

Zaskoczonym rezultatem przypominamy, że z ostatnich siedmiu meczów na tym stadionie Śląsk przegrał tylko jeden.

14 min. - Wrzutka w pole karne prosto w rękawice Kelemena.
14 min. - Po chwili Paixao dośrodkowywał, ale jego podanie nie zostało zamknięte.
13 min. - Strzał Plaku z kilku metrów, ale bramkarz broni.
12 min. - Marian Kelemen na raty chwyta futbolówkę.
12 min. - Podanie płaskie w pole karne, ale Mario Pawelec wybija piłkę!
11 min. - Socha wybija piłkę po wrzutce w pole karne na głowę Żyro. Po chwili Radović strzela przy samym słupku ale Kelemen wspaniałą interwencją łapie piłkę.
10 min. - Radović uderza prosto w plecy Kokoszki.
9 min. - Centra Patejuka do Paixao ale niestety za wysoka.
8 min. - Ogromne zamieszanie w polu karnym Śląska. Najpierw Kelemen wybiła piłkę spod nóg Radovicia, a po chwila jeden z obrońców blokuje uderzenie Vrdoljaka.

Nakrętki nie kłamią! (zapraszamy na nasz kanał na facebooku)

5 min. - GOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLl Podanie w pole karne do Paixao, który w sytuacji sam na sam z ostrego kąta założył bramkarzowi siatkę i zdobył bramkę!
3 min. - Legia powoli rozgrywa piłkę. Nie mniej nie potrafi przedrzeć się w pole karne Śląska.

Dzisiejsze spotkanie to 90. mecz Kelemena w Ekstraklasie. Czy wytrzyma 90 minut z czystym kontem?

1 min. - Dośrodkowanie Brzyskiego z rzutu rożnego, ale żaden z zawodników gospodarzy nie przeciął lotu piłki.
1 min. - Mila do Paixao i zaczynamy!

Trójka sędziowska wyprowadza piłkarzy na murawę. Za chwilę rozpocznie się mecz!

W sobotę na wyjeździe nie wygraliśmy od trzech sezonów. Poprzedni raz udało nam się to 30 kwietnia 2011 roku... w Warszawie. 1:0 przy Konwiktorskiej.

Trzynasty raz w rundzie jesiennej ekstraklasy gramy na wyjeździe z liderem. Dwanaście razy przegraliśmy, wygraliśmy tylko raz. Zwycięstwo odnieśliśmy w 1975 w Chorzowie z Ruchem.

Do składu powrócił po pauzie za kartki Mariusz Pawelec. W wyjściowej jedenastce znalazł się Sylwester Patejuk. Na ławce rezerwowych Przybylski zastąpił Więzika.

Przed Śląskiem niełatwy okres. W dwóch ostatnich meczach zdobył tylko punkt, a teraz zagra na wyjeździe z Legią Warszawa. Liczymy na rewanż za ostatnią wysoką porażkę. Zachęcamy do czytania naszej relacji LIVE!