Strzelcy: Sobolewski 50, Iwan 91, Nakoulma 92 - Paixao 21, 33
Sędziuje: Krzysztof Jakubik (Siedlce) Widzów: 3000 Aura: chłodno
Górnik Zabrze:(stroje: białe) Steinbors - Olkowski, Pandża, Szeweluchin (46 Gancarczyk), Kosznik - Nakoulma, Sobolewski, Mączyński (78 Iwan), Madej (87 Łuczak), Przybylski - Zachara Trener: Adam Nawałka
Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Gikiewicz - Ostrowski, Pawelec, Kokoszka, Dudu - Socha (79 Plaku), Kaźmierczak, Stevanović, Mila, Hołota (86 Patejuk) - Paixao Trener: Stanislav Levy

Górnik Zabrze: Witkowski, Łukasiewicz, Oziębała, S.Gancarczyk, Płonka, Iwan, Łuczak
Śląsk Wrocław: Kelemen - Plaku, Patejuk, Cetnarski, Gawisz, Grodzicki, Więzik

90+3 min. - Koniec meczu. Śląsk przegrał wygrany mecz.
90+2 min. - Coś nieprawdopodobnego. Nakoulma zdobywa bramkę i Górnik prowadzi 3:2.
90+1 min. - NIESTETY Niewykorzystane sytuacje się mszczą. W doliczonym czasie gry Iwan wyrównuje na 2:2.
90 min. - Mogło być 1:3. Kaźmierczak do Paixao, ten sam na sam przed bramkarzem, ale poszedł za bardzo w lewo i z ostrego kąta minimalnie się pomylił.
90 min. - Pawelec odbiera piłkę Iwanowi i przerywa akcję zabrzan.
89 min. - Wrzutka, Paixao uderza głową, ale wynik pozostaje bez zmian.
88 min. - Patejuk przetrzymał piłkę w polu karnym rywala.
87 min. - Zmiana w Górniku. Łuczak za Madeja.
87 min. - Żółte kartki dla Garncarczyka (niespotowe wybicie piłki) oraz Przybylskiego (faul).
86 min. - Zmiana w Śląsku Patejuk wchodzi za Hołotę.
85 min. - Znowu Hołota! Ale na spalonym.
85 min. - Mila świetnie podał do Hołoty, ale tego w ostatniej chwili uprzedził Steinbors.
84 min. - Tempo gry nieco spadło.
82 min. - Mila wrzucał z rzutu wolnego, ale nikt z Wrocławia nie przeciął toru lotu piłki.
79 min. - Zmiana w Śląsku. Plaku za Sochę.
78 min. - Zmiana u gospodarzy. W Górniku Iwan za Mączyńskiego.
77 min. - Dudu zdecydowanie za mocno wrzucił piłkę, aż wyszła poza linię boczną po drugiej stronie.
76 min. - Minutę później lewonożny Kosznik niedokładnie podaje w pole karne prawą nogą.
76 min. - Po chwili podobna sytuacja ale znowu broni Giki!
75 min. - Mączyński zabrał piłkę Paixao 20m od bramki Górnika. Gospodarze ruszyli z kontrą, Nakoulma oddał strzał 4m, ale Gikiewicz wybija piłkę na róg!
73 min. - Stevanović otrzymał żółtą kartkę.
71 min. - Ostrowski wbijał piłkę z prawej strony ale piłkę wybił stoper Górnika.
69 min. - Górnik rozgrywa piłkę ale nie oddaje strzałów.
68 min. - Na murawie leży Pawelec.
67 min. - Po wrzutce Garncarczyka Kaźmierczak wybija futbolówkę.
65 min. - Kokoszka wybija piłkę na rzut rożny.
64 min. - Wrzutka Mili z lewej strony, ale piłka nie doszła do żadnego z zawodników Śląska.
62 min. - Ostrowski otrzymuje żółtą kartkę.
61 min. - Kaźmierczak próbował uderzyć z przewrotki, zrobił to niedokładnie, ale i tak był na spalonym.
60 min. - Sobolewski ostro sfaulował Paixao.
59 min. - Wrzutka w pole karne, ale z piłką minął się Kaźmierczak.
58 min. - Górnik w natarciu.

Mączyński był kiedyś w Śląsku Wrocław na testach.

56 min. - Tym razem zbyt mocne podanie Mączyńskiego do Olkowskiego zakończyło akcje zabrzan.
55 min. - Mączyński do Olkowskiego, który zostaje zablokowany.
54 min. - Kontra Śląska zakończona uderzeniem głową Hołoty prosto w Steinborsa.
53 min. - Mila wrzuca piłkę na Kokoszkę, ten odbija, niestety Hołota nie zdołał przejąć piłki, która przeleciała obok niego.
52 min. - Ostre wejście w najlepszego napastnika na boisku.
50 min. - Niestety 1:2. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, Kosznik podał do Sobolewskiego, który z obrotu i kilku metrów zdobył bramkę dla Górnika.
49 min. - Mila źle odbił piłkę w polu karnym.
48 min. - Nakoulma fauluje Ostrowskiego.
46 min. - Gancarczyk zmienił Szeweluchina.
46 min. - Rozpoczęliśmy II połowę.

Piłkarze wrócili na boisko. Za chwilę rozpocznie się II połowa.

Koniec I połowy. Śląsk po 45 minutach gry wygrywa na wyjeździe 2:0!

45 min. - Co za szansa! Holota otrzymał piłkę na 20. metrze, wbiegł między zawodników Górnika, uderzał z 5m i niestety się pomylił. To powinna być bramka.
44 min. - Wypuszczenie Hołoty, ale ten niestety na spalonym.

Nikt nie potrzebował zaledwie 12 występów w ekstraklasie, żeby strzelić dla Śląska aż 8 goli, Władimir Grieczniow zdobył tyle w 13 grach

To już dwunasty faul Śląska. Żółtą kartkę właśnie otrzymał Adam Kokoszka.

39 min. - Niecelne uderzenie z dystansu - piłka poszybowała ponad poprzeczką.
38 min. - Faul Pawelca na Madeju. Szansa dla gopodarzy.

8 goli po 12 kolejkach ekstraklasy nie miał dotąd żaden piłkarz Śląska :)

33 min. - GOOOOOOLLLLLLLLLLLLl Już 2:0! Hołota wypuszcza Paixao sam na sam z bramkarzem. Portugalczyk przelobował bramkarz i podwyższył prowadzenie Śląska na 2:0

7 goli po 12 kolejkach ekstraklasy dotąd miał tylko Mirosław Pękala (sezon 1982/83)

32 min. - Kontra Górnika zakończona beznadziejnym dośrodkowaniem Olkowskiego.
32 min. - Hołota znowu szaleje w polu karnym, niewiele brakowało do oddania strzału z kilku metrów.
31 min. - Madej zdecydował się na strzał z 15m, ale uderzenie po ziemi nie mogło zaskoczyć Gikiewicza.
29 min. - Hołota do Paixao, Portugalczyk odwrócił się w polu karnym z piłką, po czym... ją stracił.

13 goli w sezonie dla Śląska, w którym występowaliśmy w ekstraklasie poprzednio strzelił Siergiej Basow - 17 (1992/93)!

27 min. - Nakoulma uderza z ponad 20m, ale jego uderzenie zostaje zablokowane.
27 min. - Po kolejnym rzucie rożnym piłkę z dala od pola karnego wybijają wrocławianie.
26 min. - Dośrodkowuje Mączyński, Szeweluchina uderza głową, ale Gikiewicz fenomenalnie broni i wybija na kolejny róg.
25 min. - Po wrzutce w pole karne Śląska piłka zostaje wybita na rzut rożny.
24 min. - Socha oddaje strzał! Niestety prosto w bramkarza.
23 min. - Kolejny spalony dla Górnika.
21 min. - GOOOOOLLLLLLLLLLLLLL Niezawodny Paixao znowu strzela bramkę! Mila dośrodkowkuje, Hołota odgrywa w pole karne, gdzie Paixao głową zdobywa bramkę!
19 min. - Hołota drybluje i wywalcza wrzut z autu.
18 min. - Kaźmierczak podaje prostopadle do Paixao, piłka przeszła przez przypadek do Mili, ale ten niestety nie zdołał oddać strzału.
17 min. - Na spalonym ponownie Nakoulma.
16 min. - Podanie do Nakoulmy, ale ten na spalonym.
15 min. - Nakoulma nie zauważył podania od Madeja i w ten sposób zakończył akcję zabrzan.
13 min. - Madej minął dwóch rywali, ale w ostatniej chwili piłkę na rzut rożny wybił Pawelec.
12 min. - Po kolejnej wrzutce z rzutu rożnego piłkę niecelnie uderzył Hołota.
11 min. - To powinna być bramka! Socha dośrodkowuje, tam Mila uderza głową ale minimalnie się myli!
10 min. - Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Mili piłkę głową uderzył Kaźmierczak, ale Steinbors broni. Pierwsze zagrożenie ze strony Śląska.
8 min. - Dudu świetnie zagrywa do Hołoty, ten w polu karnym chciał odegrać do Paixao, ale piłka po zablokowaniu wyszła na rzut rożny.
7 min. - Paixao uderzał z lewej strony pola karnego w trudnej pozycji, jego strzał został zablokowany.
6 min. - Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłka wyszła poza linię końcową.
5 min. - Czekamy na klarowne akcje bramkowe. Może za chwilę - rzut wolny dla Górnika.
4 min. - Faul Sobolewskiego na Paixao.
3 min. - Socha jednak gra w pomocy, Ostrowski w obronie.
2 min. - Akcja gospodarzy. Dośrodkowanie Olkowskiego zablokowane przez Dudu.

Śląsk rozpoczął mecz!

Trójka sędziowska wyprowadza piłkarzy na murawę. Za chwilę rozpocznie się mecz!

Dzisiejsze spotkanie jest 140. ligowym występem Ostrowskiego w Śląsku oraz 120. Pawelca.

Tylko 4 razy Śląsk wygrał do tej pory na boisku Górnika Zabrze, ale łącznie strzela mu gole od 9 spotkań. Nigdy dotąd wrocławianie nie odnieśli wyjazdowego zwycięstwa w październikowy piątek.

Po przerwie na rozgrywki międzynarodowe czas powrócić na polskie boiska! Śląsk Wrocław rozegra wyjazdowe spotkanie z Górnikiem Zabrze. Zachęcamy do czytania naszej relacji LIVE!