Strzelcy: Patejuk 55 - Luis Carlos 68 Gevorgyan 75
Sędziuje: Paweł Raczkowski (Warszawa) Widzów: 8759 Aura: ciepło
Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Gikiewicz - Ostrowski (78 Plaku), Pawelec, Kokoszka, Dudu - Stevanović (85 Gavish), Kaźmierczak - Socha (74 Cetnarski), Hołota, Patejuk - Paixao Trener: Stanislav Levy
Zawisza Bydgoszcz:(stroje: białe) Kaczmarek - Lewczuk, Pereira, Hermes, Wójcicki, Ziajka, Strąk, Goulon, Carlos, Dudek (88 Petasz), Gevorgyan Trener: Ryszard Tarasiewicz

Śląsk Wrocław: Kelemen, Plaku, Cetnarski, Gavish, Grodzicki, Więzik, Przybylski
Zawisza Bydgoszcz: Witan, Petasz, Kuklis, Markowski, Ciechanowski

90+5 min. - Kokoszka - strzał rozpaczy daleko od bramki. Sędzia kończy mecz.
90+4 min. - Kontra Zawiszy. Luis Carlos do wolnego Gevorgyana, ten z pierwszej piłki strzela obok słupka.
90+5 min. - Catnarski faulowany w środku. Ostatnia wrzutka?
90+2 min. - Cetnarski zagrywa na lewo, ale Kaczmarek daleko wychodzi i łapie piłkę.
90+1 min. - Jeden z graczy Zawiszy schodzi za linię boczną.

Jeszcze 4 minuty gry.

90 min. - Śląsk w ataku. Ale został tylko doliczony czas.
89 min. - Dudu szarżuje przy linii, ale bez skutku
88 min. - Petasz za Dudka.
87 min. - Wrzuca Plaku, piłka się odbija od gracza gości i trafia do Kaczmarka.
86 min. - Dobra wrzutka Cetnarskiego, ale gracze Śląska odrobinę spóźnieni.
85 min. - Gavish za Stevanovicia. Dziwna zmiana.
84 min. - Kartka dla Dudka za faul na Dudu.
83 min. - Nieudany drybling Plaku. Jest aktywny, ale jest w tym zero efektywności.
82 min. - Wrzutkę Plaku piąstkuje Kaczmarek. Po chwili Albańczyk uderza z ostrego kąta, ale bardzo niecelnie.
81 min. - Goulon fauluje w środku Patejuka.
80 min. - Faul Plaku, goście kradną kolejne sekundy.
79 min. - Na murawie leży Dudek.
78 min. - Plaku chciał dośrodkować, ale trafił w nogi rywala.
78 min. - Plaku za Ostrowskiego.
77 min. - Kolejne dośrodkowanie w szesnastkę Śląska, ale bez zagrożenia.

Przy golu strzelec był na półmetrowym spalonym.

75 min. - Gevorgyan pokonuje głową Gikiewicza.
74 min. - Cetnarski za Sochę, który tuż przed zejściem dostał jeszcze żółtą kartkę.
73 min. - Kolejny rzut wolny dla Śląska, ale teraz tyle miejsca goście już nie zostawili.
72 min. - Idealna wrzutka Dudu! Kokoszka podszedł jednak za bardzo pod piłkę i strzelił z główy za wysoko.
71 min. - Patejuk faulowany przez Lewczuka 30 metrów od bramki.
70 min. - Rajd Patejuka kończy się na trzecim przeciwniku.
68 min. - Luis Carlos trafia do siatki. Jakub Wójcicki zagrał górną piłkę w pole karne, tam Pawelec walczył o pozycję z Carlosem. We wszystko wmieszał się Gikiewicz, piłka go minęła, a zawodnik Zawiszy wbił ją z metra do siatki.
67 min. - Socha wrzuca za głęboko. Kaczmarek ma piłkę w dłoniach.
66 min. - Paixao cofnął się po piłkę i gdy tylko ją dostał, uderzył na bramkę z 30 metrów. Wprost w ręce Kaczmarka.
64 min. - Pierwszy celny strzał Zawiszy! Mocne uderzenie Dudka paruje do boku Gikiewicz.
63 min. - Wielkie zamieszanie w polu karnym, w końcu piłka zostaje wybita.
62 min. - Faul Ostrowskiego na Carlosie. Zawisza przejmuje inicjatywę.
61 min. - Pierwszy spalony w meczu. Był na nim Dudu.
60 min. - Skutecznie wybijają piłkę obrońcy gości.
59 min. - Ładna wrzutka Dudu, mamy rzut rożny po wybiciu.
58 min. - Wójcicki uderza z narożnika pola karnego, ale piłka mija spojenie bramki Gikiewicza.

Dla Patejuka to 30 ligowy mecz w barwach Śląska,

55 min. - Dudek pomaga Śląskowi zdobyć gola!!! Po jego fatalnym podaniu Śląsk wychodzi z kontrą. Socha zagrywa do Patejuka, ten wychodzi sam na sam z Kaczmarkiem i podcina piłkę nad nim!
53 min. - Ostrowski zamiast w bramkę pocelował teraz w niebo. Piłka na uwolnienie, byle rywal nie wyszedł z kontrą.
52 min. - Zrobiło się wolne miejsce dla Kaźmierczaka. Petarda zatrzymała się jednak na rękawicach Kaczmarka!
51 min. - Patejuk strzela głową, ale brakuje mu precyzji i wzrostu. Dośrodkował lewą nogą Ostrowski.
50 min. - Faul w ofensywie. Śląsk przechodzi do ataku pozycyjnego.
49 min. - WKS nie dał się zaskoczyć za pierwszym razem, ale jest kolejny korner.
49 min. - Dudu kopnął rywala. Po rzucie wolnym jeden z naszych obrońców wybija piłkę na róg.
48 min. - Dośrodkowanie Dudu minęło wszystkich w polu karnym.
47 min. - Stevanoviś sprytnie nabił rywala i mamy rzut rożny.
46 min. - Goulon do Gevorgyana i gramy.

Zawodnicy wybiegają na murawę. Za chwilę rozpocznie się druga połowa.

Pamiątka dla Ryszarda Tarasiewicza

Trener Levy prowadzi dziś Śląsk w 40 ligowym meczu. Jeśli jego drużyna dziś zremisuje, będzie to 14 podział punktów. Levy może również odnieść 15 zwycięstwo lub przegrać po raz 13. Warto zwrócić uwagę na bilans bramek. Jest on równy: 56:56.

Prezentujemy wypowiedzi osób, które skorzystały z akcji Śląsk Wrocław w naszych sercach - Piast w naszej krwi dzięki uprzejmości projektu "Kibice Razem Wrocław

45+1 min. - Arbiter kończy pierwszą połowę.
45 min. - Najpierw próbuje dośrodkować Hołota, po chwili Socha, ale w obu przypadkach byli blokowani.
44 min. - Teraz centruje Wójcicki, a akcję zamyka strzałem głową nam bramką Luis Carlos.
43 min. - Gevorgyan wrzuca piłkę z lewej strony, Goulon główkuje jednak za lekko i obok bramki. Źle nabiegł na tę piłkę.
42 min. - Świetne podanie do Patejuka za linię obronę. Skrzydłowy rozpędza się i uderza z ostrego kąta, ale tuż obok długiego słupka od zewnętrznej strony!
41 min. - Socha miał okazję zagrać na wolne pole do Patejuka, ale zwlekał i wstrzymał akcję, z której już oczywiście nic nie wyniknęło.
40 min. - Śląsk próbuje pressingu, ale Dudu fauluje.
37 min. - Nia ma pomysłu na rozmontowanie defensywy gości, więc Dudu próbuje z dystansu jak z Jagiellonią. Ale piłka frunie wysoko nad bramką.
36 min. - WKS w ataku pozycyjnym, ale nic z tego nie wynika. Nie ma ruchu z przodu, mnożą się niecelne podania.
35 min. - Ziajka i Carlos rozklepali obronę Śląska, ale koronkowa akcja zakończyła się faulem Gevorgyana na bramkarzu.

Śląsk na razie gra bez błysku, ale doszukujemy się pozytywów. Gikiewicz od kiedy skończył 27 lat, nie stracił jeszcze bramki.

33 min. - Teraz prostopadle próbuje Patejuk, bez szczęścia.
32 min. - WKS w końcu przyspieszył. Lewym skrzydłem popędził Dudu i zacentrował do Paixao. Portugalczyk nie zdążył jednak dostawić nogi.
30 min. - Ziajka strzelił z dystansu, ale bardzo niecelnie.
28 min. - Stevanović szukał prostopadłego podania, ale bez skutku. W efekcie Gevorgyan wyprowadza kontręi jest faulowany przez Hołotę.
27 min. - Znowu Socha do Paixao, ale napastnik jest osamotniony. Śląsk za wolno przechodzi do ofensywy.

Na trybunie D kilka minut temu rozpoczął się doping, a przed chwilą weszli tam... kibice Zawiszy ubrani na czarno.

26 min. - Socha przytrzymał piłkę w środku i dobrze zagrał do Paixao. Portugalczyk wypuścił skrzydłem Hołotę, ale ten był za wolny.
25 min. - Piąstkuje Gikiewicz. Zawisza utrzymuje się przy piłce.
24 min. - Goulon znalazł trochę wolnego miejsca i uderzył z dystansu. Bombę przyjął na ciało Pawelec. Róg.
23 min. - Technicznie strzela Kaźmierczak, ale zwykle lepiej wychodzą mu siłowe próby. Teraz piłka mija wyraźnie bramkę.
22 min. - Rzut wolny 30 metrów metrów od bramki Kaczmarka po faulu na Patejuku.
21 min. - Goulon obsłużył dobrym podaniem Carlosa, ten ruszył do przodu, obsłużył Wójcickiego, ale Polak uderzył lekko i niecelnie.
20 min. - Kaczmarek wybiegł z bramki i ubiegł Paixao.
19 min. - Obrońcy w tym meczu na razie są niezawodni. Próbował jeszcze wrzutki Patejuk, ale piłka wyszła już na aut bramkowy.
18 min. - Paixao w bocznym sektorze podbija piętką piłkę nad obrońcą i zostaje przez niego powalony na ziemię.
17 min. - I już jesteśmy pod drugim polem karnym. Znowu stały fragment gry i ponownie lepsi w górnym pojedynku gracze Śląska.
16 min. - Teraz Socha wrzucił dobrze, piłkę trąciłw tek akcji Kaczmarek, a piłkarz WKS-u próbował dobitki, ale został przyblokowany.
15 min. - Wrzutka z wolnego tym razem w pole karne Śląska, ale tam panem sytuacji był Kaźmierczak.
14 min. - Dośrodkowanie Dudu spokojnie łapie Kaczmarek.
13 min. - Długa piłka do Paixao. Obrońcy gości wybili ją na rzut rożny.
12 min. - Hołota fauluje w ofensywie - orzeka sędzia asystent. Tomkowi nie można odmówić ambicji.
11 min. - Interwencja w powietrzu Pawelca po dośrodkowaniu Gevorgyana.
10 min. - Rzut rożny dla Zawiszy.
9 min. - Grający na prawej flance Socha póki co sobie nie radzi.
8 min. - Zawisza wyprowadziłakcję prawym skrzydłem, ale wrzutkę głową kasuje Kokoszka.
6 min. - Tym rzem z dystansu uderzył Socha, ale domyślacie się, jak to się skończyło. Lekko, po ziemi, poza tym - strzał zablokowany.
5 min. - Po rzucie wolnym piłka trafia przed pole karne do Kokoszki, który uderza z pierszej piłki. Kaczmarek z problemami na raty odbija piłkę do boku!

Na trybunie B nie ma dziś ani jednego kibica. Dopingu niestety też nie ma. Na całym stadionie.

4 min. - Kaźmierczak w swoim stylu uderza z 35 metrów, ale wysoko nad bramką.

Nie może dziś grać snajper Zawiszy, Vasconselos. Najbardziej wysuniętym graczem gości jest wobec tego Gevorgyan.

2 min. - Fatalna strata Sochy, w efekcie szarżujący Luis Carlos jest faulowany na środku boiska.
1 min. - Zaczął Śląsk.

To będzie 30 ligowy mecz Śląska na Pilczycach. Bilans: 16 zwycięstw, 6 remisów, 7 porażek. Bramki: 43:32

Znamy już wyjściowy skład Śląska Wrocław. Mateusz Cetnarski po niezłym występie przeciwko Jagiellonii znowu ląduje na ławce rezerwowych. Rolę ofensywnych pomocników będą pełnić: Socha, Hołota oraz Patejuk.

Przed nami kolejne starcie Śląska Wrocław z drużyną swojego byłego trenera. Piłkarze WKS-u podejmą Zawiszę Bydgoszcz. Zachęcamy do czytania naszej relacji LIVE z tego spotkania!

Autor relacji: Adam Osiński