Strzelcy: Plaku 55', Paixao 62', Patejuk 64', 73'
Sędziuje: Daniel Stefański (Bydgoszcz) Widzów: 5100 Aura: Chłodno
Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Kelemen - Pawelec, Kokoszka, Grodzicki, Dudu - Patejuk (90' Ostrowski), Hołota, Cetnarski, Stevanović, Plaku (87' Przybylski) - Paixao (82' Więzik). Trener: Stanislav Levy
Podbeskidzie Bielsko-Biała:(stroje: czerwone) Zajac - Sokołowski, Konieczny, Pietrasiak, Telichowski - Adu (59' Jagiełło), Sloboda, Łatka, Pawela, Malinowski (71' Kołodziej) - Bartlewski (46' Wodecki). Trener: Leszek Ojrzyński

Śląsk Wrocław: Gikiewicz - Ostrowski, Gavish, Adamec, Więzik, Kaźmierczak, Przybylski
Podbeskidzie Bielsko-Biała: Adamek - Kołodziej, Chrapek, Jagiełło, Górkiewicz, Wodecki, Deja.

Koniec meczu! Śląsk wygrywa 4:0 i wraca do gry o górną połowę tabeli!

90 min. - Indywidualny rajd Przybylskiego, który pada w polu karnym, jednak sędzia nakazuje grać dalej

Sędzia dolicza trzy minuty

Jest to 40. mecz Ostrowskiego w ekstraklasie w barwach Śląska

90 min. - Zmiana w Śląsku, Ostrowski za Patejuka
89 min. - Strzał z wolnego z 35 metrów Sokołowskiego, piłka przełamała ręce Kelemena, odbiła się od poprzeczki i... wróciła w ręce słowackiego bramkarza
88 min. - Przybylskiemu udało się dotknąć piłki, a nawet celnie podać, miejmy nadzieję, że w przyszłości będzie grał jeszcze więcej
87 min. - Przybylski wchodzi za Plaku
85 min. - Indywidualny rajd Cetnarskiego, który jednak traci ostatecznie piłkę

Jest to 50 spotkanie Patejuka w zielono-biało-czerwonych barwach! Oby więcej takich spotkań!

82 min. - Więzik wchodzi za strzelca bramki Paixao

Do wejścia szykuje się Więzik

81 min. - Po dobrym dośrodkowaniu Sokołowski uderza wślizgiem z 7 metrów, jednak Kelemen jest na posterunku
80 min. - Stevanović podaje prostopadle do Paixao, liniowy sygnalizuje pozycję spaloną, jednak był to błąd arbitra
79 min. - Paixao zagrywa do nadbiegającego Cetnarskiego, jednak jego strzał łapie Zajac
76 min. - Dudu zagrał do Paixao, ten chciał zostawić piłkę Centarskiemu, jednak z powodu nieporozumienia futbolówka trafia do obrońców rywala
73 min. - Patejuk nie okazuje radości po strzelonych bramkach
73 min. - Idealne prostopadłe podanie Cetnarskiego do Patejuka i były zawodnik Podbeskidzia trafia na 4:0!
71 min. - Trzecia zmiana w Podbeskidziu Kołodziej za Malinowskiego
70 min. - Dośrodkowanie patejuka, Pietrasiak wybija piłkę na róg

Śląsk zaczął grać na luzie, piłkarze prezentują swe umiejętności techniczne

67 min. - Dośrodkowanie z lewej strony Dudu do Paixao, jednak w ostatniej chwili piłkę zdjął mu obrońca Podbeskidzia

Śląsk za kadencji tenera Levego jeszcze nie wygrał w lidze więcej niż trzema bramkami

Jeden gol, drugi gol, trzeci leci, na tablicy 3:0 się świeci!

64 min. - Paixao zagrywa piętą do boku do Patejuka, ten wykonuje wyrok na Podbeskidziu!
62 min. - Piękne zagranie za plecy obrońców Dudu do Paixao, ten z zimną krwią wykorzystuje sytuację! 2-0!

Statystyka strzałów 19-6 na korzyść Śląska!

61 min. - Cetnarski wyprowadzał kontrę, zagrał do Paixao, jednak jego miękką wrzutkę opanował Jagiełło, jeszcze próba Cetnarskiego zablokowana
59 min. - Zmiana w Podbeskidziu, Jagiełło za Adu
57 min. - Żółta kartka dla Grodzickiego za faul taktyczny na Paweli
56 min. - Plaku z około 30 metrów prosto w ręce bramkarza
55 min. - Dudu pociągnął lewą stroną, dośrodkował do Plaku, a ten naciskany przez dwóch obrońców umieścił piłkę kolanem w siatce! 1-0!
53 min. - Akcja za akcją Śląska, nasi zawodnicy atakują głównie skrzydłami, jednak ich dośrodkowania przeważnie lądują pod nogami przeciwnika
52 min. - Patejuk wypuścił Dudu, który dośrodkował z lewej strony spod końcowej linii na głowe Plaku, jednak jego strzał okazał się niecelny!
50 min. - Cetnarski dwa razy probował z dystansu, po drugiej próbie pilka trafiła pod nogi Paixao kilka metrów od bramki, jednak szybko do niej doskoczył Zajac i uratował Podbeskidzie przed stratą bramki
47 min. - Mocne dośrodkowanie Cetnarskiego wybija pięścią Zajac
47 min. - Paixao dośrodkowuje w rękę Wodeckiego. Rzut wolny w bocznym sektorze boiska
46 min. - Rajd Malinowskiego przerywa Kokoszka
46 min. - Piłkarze Podbeskidzia rozpoczęli drugą połowę
46 min. - Zmiana w Podbeskidziu Wodecki za Bartlewskiego

Sędzia nic nie doliczył, koniec pierwszej połowy

45 min. - Ni to strzał, ni to dośrodkowanie Hołoty, jednak toru lotu piłki nie zdołał przeciąć Paixao
44 min. - Patejuk dośrodkowuje na głowę Paixao, jednak jego strzał był zbyt słaby
43 min. - Akcja Paixao z Hołotą, ten drugi wywalczył rzut rożny
41 min. - Mocna wrzutka z rzutu wolnego Cetnarskiego, piłkę daleko piąstkuje Zajac
40 min. - Nie można odmówić piłkarzom Śląska waleczności i zaangażowania, jednak na razie niewiele z tego wynika
38 min. - Na boisku obserwujemy mecz walki, dużo strat i starć w środku pola
35 min. - Plau zagrywa do Paixao, jednak ten za daleko wypuszcza sobie piłkę
33 min. - Indywidualna akcja Adu, który zgrywa do Bartlewskiego, ten za wolno zbiera się do strzału i traci piłkę, która trafia jeszcze do Adu, jednak jego próba strzału jest zablokowana
30 min. - Strzał z dystansu Paweli z trudem wybija na rzut rożny Kelemen!
29 min. - Żółta kartka dla Telichowskiego za faul na Grodzickim
26 min. - Piłkarze Śląska zdominowali gości, gra toczy się w okolicach 20 metra od bramki Zajaca
25 min. - Dudu z wolnego w mur, po chwili dobitka Patejuka zza pola karnego, piłkę z trudem wybija na róg Zajac
24 min. - Petarda z dystansu Hołoty, piłkę odbija Zajac, po chwili pomocnik Śląska znów miałby szansę uderzyć, ale jest faulowany
23 min. - Kolejna wrzutka Patejuka ląduje pod nogami obrońców Podbeskidzia, ktorzy dzisiaj własciwie bezbłędnie wykonują swoje zadania
22 min. - Wybicie piłki przez obrońców prosto pod nogi Stevanovicia, jego strzał z pierwszej piłki szybuje minimalnie ponad bramką
21 min. - Miękka wrzutka Bartlewskiego w stronę Telichowskiego, jednak temu drugiemu nie udaje się oddać strzału i piłkę łapie Kelemen
20 min. - Po faulu Stevanovicia na Malinowskim rzut wolny dla gości
19 min. - Akcja dwójkowa Patejuka ze Stevanoviciem, jednak zagranie tego drugiego w pole karne przecina obrońca Podbeskidzia
16 min. - Dośrodkowanie Patejuka w stronę Paixao, jednak nie zdołał on przeciąć toru lotu piłki
15 min. - Śląsk odpowiada niecelnym strzałem z dystansu Cetnarskiego
14 min. - Ciekawe wykonanie rzutu wolnego przez gości. Piłka trafiła do boku i po chwili do ustawionego na 7 metrze Sokołowskiego, jednak po odbiciu się od ochraniacza wpadła w ręce Kelemena
12 min. - Blisko gola samobójczego po uderzeniu głową Pawelca piłke na róg wybija Kelemen. Po wrzutce z narożnika pola karnego ponad bramką uderza głową Sokołowski
11 min. - Po wrzutce z rogu Cetnarskiego piłkę łapie Zajac
10 min. - Po chwili Śląsk znowu w natarciu, ale piłke na rog wybija Pietrasiak
10 min. - Cetnarski uderza z dystansu, jednak piłkę sparuje do boku Zajac
7 min. - Po stracie Kokoszki w środku boiska groźna akcja indywidualna Bartlewskiego, którego techniczny strzał z dystansu minął na szczęście okienko bramki Kelemena
6 min. - Idealna piłka do Paixao, który stanął oko w oko z Zajacem, jednak złe przyjęcie piłki i szybka interwencja obrońców Podbeskidzia uniemożliwiły oddanie strzału przez Portugalczyka
5 min. - Niepewne zachowanie Kelemena, uprzedza go w wyścigu o piłkę Sloboda, pada on przez nogi spóźnionego Kelemena, jednak sędzia uznaje to za symulację
3 min. - Akcja Dudu lewą stroną, zagrywa on do Paixao, piłkę jednak wybija Pietrasiak wprost pod nogi Patejuka, jego strzał z dystansu szybuje ponad bramką
3 min. - Próba strzału Łatki z dystansu, nie trafia on jednak w bramkę
2 min. - Strata Hołoty na rzecz Paweli, po chwili zawodnik Śląska odzyskuje piłkę, jednak sędzia gwiżdże faul
1 min. - Cetnarski do Paixao, początek spotkania

Kibiców gości około 30.

Piłkarze obu drużyn już wychodzą na murawę!

Na razie kibiców bardzo mało, jednak liczymy, że to wina korków, które paraliżują dzisiaj miasto

Dziś w roli kapitana Mariusz Pawelec, który zagra prawdopodobnie na nietypowej pozycji prawego obrońcy.

Jak nie z Podbeskidziem to z kim? Mamy nadzieję, że to wystarczająca zachęta ;) Czytajcie naszą relację LIVE z tego spotkania, w trakcie której poznacie mnóstwo statystycznych ciekawostek oraz video z meczu jeszcze w trakcie jego trwania!

Autor relacji: Guardian/FPP