Sędziuje: Szymon Marciniak (Płock) Widzów: 9000 Aura: umiarkowanie
Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Kelemen - Hołota, Grodzicki, Pawelec, Dudu, Kokoszka (40' CZK)- Stevanović, Kaźmierczak - Cetnarski (61' Gavish), Plaku (61' Patejuk)- Paixao (90' Socha) Trener: Stanislav Levy
Korona Kielce:(stroje: żółto-czerwone) Małkowski - Stano, Malarczyk, Dejmek, Sylwestrzak - Golański, Sobolewski, Jovanovic, Pylypczuk - Janota (90 Lenartowski), Gołębiewski (69' Korzym) Trener: Juan José Rojo Martín

Śląsk Wrocław: Gikiewicz, Ostrowski, Patejuk, Gavish, Więzik, Socha, Przybylski
Korona Kielce: Szliakotin, Janiec, Lenartowski, Korzym, Trojanowski, Zawłocki, Przybyła

Śląsk grając większość meczu w osłabieniu remisuje 1:1 z Koroną Kielce

90+ min. - Piłkę wybija Małkowski, na drugi rzut rożny arbiter już nie pozwolił
90+ min. - Śląsk się nie poddaje, rzut rożny dla WKS-u
90 min. - Zmiana w Koronie Lenartowski za Janotę
90 min. - Zmiana, Socha za Paixao

Sędzia dolicza 3 minuty

90 min. - Janota zagrywa do nieupilnowanego Sylwestrzaka, ten uderza i po słupku piłka wpada do siatki
89 min. - Próba rajdu Paixao, jednak traci on piłkę około 30 metrów od bramki Korony
87 min. - Sylwestrzak do Korzyma, ten źle przyjmuje i piłkę wybija Pawelec
86 min. - Mocne dośrodkowanie Golańskiego z prawej strony, w zamieszaniu piłkę wybijają obrońcy Śląska
85 min. - Dośrodkowanie Sylwestrzaka trafia do Golańskiego, ten w ostatniej zablokowany

Sektorówka oraz radość z gola:

84 min. - Pylypczuk uderzył mocno z dystansu, piłka uderzyła się jeszcze przed Kelemenem, który z trudem łapie na dwa razy
83 min. - Po niepewnym wybiciu Dejmka pilka trafia pod nogi Stevanovicia, jego strzał z 18 metrów broni Małkowski
82 min. - Golański w pole karne, piłka odbija się jeszcze od jednego z zawodników Korony i opuszcza boisko
81 min. - Żółta kartka dla Gavisha za atak z tyłu na nogi Pylypczuka
79 min. - Dośrodkowanie z rzutu wolnego Golańskiego piąstkuje Kelemen, po chwili sędzia przerywa grę bo w polu karnym leży Grodzicki
77 min. - Golański huknął z dystnasu, Kelemen świetnie interweniuje na dwa razy wyciągając piłkę spod nóg chcącemu dobijać Pylypczukowi
75 min. - Dośrodkowanie z prawej strony Sobolowskiego, piłki nie przeciął Grodzicki, wślizgiem uderza z bliska Pylypczuk, jednak nie trafia z kilku metrów!
74 min. - Dośrodkowanie z rogu przecina Stano, piłka trafiła znowu do Dudu, jednak drugą peóbę dośrodkowania opanował Jovanovic
74 min. - Dośrodkowanie Dudu z lewej strony, Korona wybija na aut
73 min. - Patejuk dośrodkowuje z lewej strony, jednak przekopał całe boisko, pilkę opanował jeszcze Hołota, jednak z jego dośrodkowania nic nie wynikło
73 min. - Janota z dystansu bardzo niecelnie
71 min. - Pylypczuk dośrodkowuje z lewej storny, jednak piłkę wybijają obrońcy, za chwile piłka znowu trafia do tego zawodnika. Dośrodkowuje on do Korzyma, jego strzał blokuje Pawelec

Paixao do zdobycia 10 goli w Ekstraklasie potrzebował tylko 16 mecżów. Poprzedni rekordzista Śląska, Władimir Grieczniow potrzebował 23

69 min. - Zmiana w Koronie, Korzym za Gołębiewskiego, który w ostatnich minutach grał bardzo ostro, na pograniczu kartki
67 min. - Gołębiewski ostro wchodzi w Paixao, jednak sędzia nie pokazuje żółtej kartki
67 min. - Rzut wolny po faulu na Gołębiewskim, jednak piłkę wybija Dudu
65 min. - Atakujący Gołębiewski popycha w polu karnym Grodzickiego, rzut wolny dla Śląska
64 min. - Długa piłka do Pylypczuka, ten przyjmuje piłkę, chciał ją zostawić Jovanoviciowi, jednak doszło do nieporozumienia między zawodnikami i obrońcy wyjaśnili sytuację

Korona zaczęła grać bardzo ofensywnie, Śląsk poszukuje kontr i błędów przeciwnika

61 min. - Podwójna zmiana, Patejuk za Plaku i Gavish za Cetnarskiego
59 min. - Pylypczuk próbował uderzać w długi róg, jednak przenosi piłkę ponad bramką
59 min. - Paixao pewnie strzela w środek bramki! 1:0!
58 min. - Wrzutka Cetnarskiego do Paixao, ten faulowany, sędzia wskazuje na 11. Metr! Żółta kartka dla Sylwestrzaka

Kibice prezentują oprawę w postaci herbu II Rzeczypospolitej

56 min. - Żółta kartka dla Stano za faul na Stevanoviciu

W faulach 11-9, w kartkach 5-0

54 min. - Wykonanie Cetnarskiego bardzo słabe
53 min. - Gołębiewski fauluje Dudu blisko narożnika pola karnego

Kibice WKS-u pozdrawiają swoje zgody:

Korona wykorzystuje przewagę jednego zawodnika i konsekwentnie atakuje bramkę Śląska

49 min. - Piłkę traci Grodzicki, Janota zagrywa do nadbiegającego Gołębiewskiego, ten naciskany przez Pawelca nie trafia w bramkę
48 min. - Dośrodkowanie Korony z rzutu wolnego, piłkę wybijają obrońcy, za chwilę dośrodkowanie piąstkuje Kelemen, po chwili piłka trafia do Gołębiewskiego, który nie trafia z dwóch metrów
47 min. - Sobolewski z dystansu, zablokowany, za chwilę poprawia Malarczyk, ale nieudanie
46 min. - Żółta kartka dla Grodzickiego za taktyczne przerwanie akcji

Początek drugiej połowy, oba zespoły bez zmian

Piłkarze obu drużyn już wychodzą na murawę

Doping kibiców WKS-u:

Poprzednim zawodnikiem Śląska, który wyleciał za dwie żółte kartki w pierwszej połowie był Zbigniew Ilski, który wytrzymał 24 minuty w 1995 roku w spotkaniu z Lechem

W piątym kolejnym meczu Śląska do przerwy jest bezbramkowy remis, ostatni raz taka sytuacja przytrafiła się wiosną 1991 roku

Koniec pierwszej połowy, 0-0, Śląsk gra w 10 i szykuje się ciężka walka w drugiej połowie meczu

Sędzia dolicza jedną minutę

45 min. - Silne dośrodkowanie Dudu szybuje ponad bramką Korony

Dwie żółte kartki w jednym meczu piłkarz Śląska ujrzał po raz pierwszy od pamiętnego meczu z Wisłą, gdy zdobywaliśmy mistrzostwo (Krzysztof Wołczek)

Sytuacja wydaje się kuriozalna, ponieważ Gołębiewski nie miał szans dojść do piłki którą bez problemu złapał Kelemen, nie było też zdecydowanego faulu Kokoszki, a raczej zwyczajna walka o piłkę!

41 min. - Kelemen wyczul Golańskiego, jendak nie zdołał złapać piłki, ale futbolówka trafiła w słupek i opuściła boisko!
40 min. - Drugą żółtą kartkę za przeszkadzanie Gołębiewskiemu w polu karnym otrzymuje Kokoszka! Rzut karny, obrońca Śląska nie zagra w meczu z Jagiellonią!
39 min. - Żółta kartka dla Dudu za faul taktyczny
38 min. - Plaku prostopadle do Paixao, jednak za mocno go wyrzucił i Portugalczyk kopnął piłkę w aut
38 min. - Wrzutka z rzutu rożnego Cetnarskiego na głowę Kaźmierczaka, dość mocny strzał łapie Małkowski
37 min. - Cetnarski uderza z dystansu, piłka przełamuje ręce Małkowskiego i leci na rzut rożny

Była to siódma żółta kartka Kokoszki

34 min. - Dośrodkowanie do Plaku, ten wygrywa walkę z obrońcą na 7 metrze, do piłki dopada Hołota i umieszcza ją w siatce, jednak sędzia dopatrzył się minimalnej pozycji spalonej
34 min. - Strzał z rzutu wolnego Golańskiego łapie Kelemen
33 min. - Niezbyt udany rzut rożny Śląska, Korona wychodzi z kontrą, Kokoszka ratuje sytuację faulując Janotę, za co zostaje napomniany żółtą kartką
33 min. - Dośrodkowanie Cetnarskiego zablokował Jovanovic, rzut rożny
30 min. - Podanie Hołoty do Paixao, jednak ponownie szybsi byli obrońcy
29 min. - Dośrodkowanie z prawej strony Hołoty, jednak piłka przelatuje ponad głową Paixao i innych zawodników
29 min. - Z prawej strony dośrodkowuje Cetnarski, piłkę głową uderza Plaku, jednak z trudnej sytuacji trafia w ręce Małkowskiego
28 min. - Kontra korony, piłka do wpadającego w pole karne Jovanovicia, jednak Kelemen odważnie wchodzi w piłkę
27 min. - Dudu mija z lewej strony Malarczyka, jednak w ostatniej chwili piłkę wślizgiem wybija Golański
26 min. - Golański dośrodkowuje z rogu na głowę Malarczyka, ten uderza jednak niecelnie
25 min. - Strzał Malarczyka z dystansu zablokowany, rzut rożny
24 min. - Przepychanka słowna Golańskiego z Dudu przy bocznej linii, jednak Plaku i sędzia uspokajają sytuację
23 min. - Długa piłka Grodzickiego do Paixao, jednak piłkę zastawia i odprowadza poza linię końcową Małkowski
23 min. - Plaku wrzuca piłkę z autu na 7 mecz, jednak wychodzi i łapie ją w ręce Małkowski
22 min. - Plaku zagrywa do Dudu, ten zabiera się w piłką i dośrodkowuje płasko w pole karne, jednak wprost pod nogi obrońcow

Dla Mateusza Cetnarskiego jest to 120 spotkanie w najwyższej klasie rozgrywkowej

Jest to także 40. mecz Stevanovicia w Ekstraklasie oraz 80. spotkanie ekstraklasowe w barwach Śląska Kaźmierczaka

17 min. - Wrzutka Dudu z lewej strony wprost na głowę Paixao, jednak jego uderzenie było za łątwe dla Małkowskiego
14 min. - Miękka wrzutka Stevanovicia w stronę Paixao, piłkę łapie Małkowski, który jeszcze jest faulowany przez Portugalczyka
11 min. - Dośrodkowanie Golańskiego z rzutu wolnego, piłkę wybija Kelemen, piłka wraca do Golańskiego, który zagrywa do Gołębiewskiego, ten na spalonym
10 min. - Cetnarski próbuje zagrywać prostopadle do Hołoty, jednak szybciej do piłki dopadł Stano

Jest to 30. spotkanie w barwach Śląska Rafała Grodzickiego oraz 60. Dalibora Stevanovicia

8 min. - Indywidualna akcja Hołoty zakończona dośrodkowaniem, jednak piłkę wybija Stano
7 min. - Akcja Janoty z Pylypczukiem, zakończona silnym strzałem w boczną siatkę
7 min. - Próba strzału Golańskiego z ostrego kąta, jednak bardzo niecelna
6 min. - Sobolewski wywalczył rzut rożny, jednak wrzutka Golańskiego przeleciała całe boisko
5 min. - Plaku faulowany przez Malarczyka, Korona od początku gra bardzo ostro
3 min. - Rzut wolnny z lewej strony, wrzuca Cetnarski, jednak za mocno i piłkę spokojnie łapie Małkowski
3 min. - Stevanović zagrywa prostopadla do Paixao, jednak jest on skutecznie wypychany przez obrońców
2 min. - Rajd lewą stroną Plaku, jednak traci on piłkę i Śląsk zacznie z autu

Dzisiejszy mecz obserwuje z trybun Rafał Dutkiewicz

1 min. - Janota do Pylypczuka, początek spotkania

Na 8 dotyczczasowych spotkań wyjazdowych Korona przegrała 5 razy

Około 40 kibiców Korony Kielce przybyło na dzisiejsze spotkanie

Prezes Hołub wręcza Przemysławowi Kaźmierczakowi pamiątkową tablicę z okazji 100. występu w barwach Śląska

Piłkarze obu zespołów już wychodzą na zieloną murawę stadionu przy alei Śląskiej

Czy uda się utrzymać zwycięską passę? Wierzymy, że tak! Zachęcamy do czytania naszej relacji LIVE ze spotkania Śląska Wrocław z Koroną Kielce!

Autor relacji: guardian