Strzelcy: Quintana 31' (k), 78', Plizga 34' - Patejuk 26'
Sędziuje: Paweł Gil (Lublin) Widzów: 5000 Aura: chłodno, wilgotno
Jagiellonia Białystok:(stroje: czerwono-żółte) Baran - Waszkiewicz (46' Tosik), Ukah, Porębski, Popchadze - Grzyb, Pazdan, Plizga, Quintana (81' Dźwigała), Mackiewicz (74' Gajos) - Balaj Trener: Piotr Stokowiec
Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Kelemen - Ostrowski (62' Mila), Grodzicki, Pawelec, Dudu - Hołota, Stevanović, Kaźmierczak, Cetnarski (81' Socha), Patejuk (70' Plaku) - Paixao Trener: Stanislav Levy

Jagiellonia Białystok: Słowik, Dźwigała, Tosik, Norambuena, Gajos, Gajko, Piątkowski
Śląsk Wrocław: Gikiewicz, Adamec, Gavish, Dankowski, Mila, Plaku, Socha

Koniec meczu! Śląsk przegrał w Białymstoku i na wyjazdowym koncie wrocławianie mają nadal tylko jedno zwycięstwo. Wygrana Piasta Gliwice spowodowała, że WKS spada w tabeli poza pierwszą ósemkę.

90+4 min. - Kolejny faul Grodzickiego na Balaju! Fatalny występ defensora.
90+3 min. - Faul Sochy w narożniku boiska, żółta kartka dla Mili za dyskusje.
90+3 min. - Rzut rożny dla gospodarzy...
90+2 min. - Mila dośrodkował, ale piłka nie doleciała nawet do 16-stki... Po chwili fatalne zagranie Dudu wprost w ręce Barana.
90+1 min. - Faul Ukaha na Kaźmierczaku 30m od bramki.

Sędzia doliczył przynajmniej 4 minuty.

90 min. - I kolejny faul Grodzickiego na Balaju, z którym obrońca Śląska nie radzi sobie przez cały mecz.
88 min. - Plizga powinien podwyższyć na 4:1, ale jego strzał z dogodnej pozycji z kilkunastu metrów okazał się niecelny.
88 min. - Grodzicki sfaulował Balaja. Tym razem kilkadziesiąt metrów od bramki.
86 min. - Socha włączył się do akcji na prawej stronie, dośrodkował w pole karne, ale dobrze do piłki wyszedł Baran.
85 min. - Po raz kolejny po stałym fragmencie gry Śląsk stwarza zagrożenie, ale i tym razem Paixao nie zdołał wpakować piłki głową do bramki.
85 min. - Plaku wywalczył rzut rożny.
84 min. - Żółta kartka dla Plizgi za faul na Dudu.
81 min. - I zmiana w drużynie gospodarzy, za Quintanę wchodzi Dźwigała.
81 min. - Cetnarskiego zmienia Socha, dla którego to 150. występ w barwach Śląska!
78 min. - Quintana podwyższył na 3:1! Pazdan zagrał do Hiszpana, który zatańczył z piłką pomiędzy Kelemenem i Pawelcem i trafił do pustej bramki.
78 min. - Hołota w ostatniej chwili powstrzymał Balaja, który wbiegł w pole karne z lewej strony.
75 min. - Żółta kartka dla Hołoty, który po zejściu Ostrowskiego gra na prawej obronie.
74 min. - Gajos zmienia Mackiewicza.
70 min. - Plaku za Patejuka. Tak silnej ławki już dawno nie mieliśmy.
68 min. - Śląsk utrzymuje się przy piłce, ale nie potrafi zagrozić bramce Barana. Musimy liczyć na kolejny błysk Paixao.
65 min. - Błąd Kelemena przy wybiciu piłki, Pazdan powinien skierować piłkę do bramki, ale na szczęście strzelił minimalnie za wysoko!
62 min. - Mila zmienia Ostrowskiego.
60 min. - Faulowany Paixao utrzymał się przy piłce, zagrał do Hołoty, który strzelił z 18m z lewej nogi, niestety wprost w ręce Barana.
58 min. - Dobre prostopadłe podanie do Hołoty, niestety nie udało mu się dobrze dośrodkować.

Mila rozpoczął intensywną rozgrzewkę.

55 min. - Ależ zamieszanie pod bramką Jagi! Kilku piłkarzy Śląska próbowało pokonać bramkarza Jagi, ale zabrakło skutecznego wykończenia.
54 min. - Faul taktyczny Pawelca na Quintanie, żółta kartka.
51 min. - Popchadze huknął z 25m, Kelemen z najwyższym trudem przeniósł piłkę nad poprzeczką.
49 min. - Porębski sfaulował na 30m Paixao. Kaźmierczak oddał celny strzał, ale zdecydowanie zbyt lekki i w sam środek bramki.
48 min. - Plizga dośrodkował z rzutu wolnego, do piłki wyskoczył Kung Fu Pazdan, ale strzelił głową niecelnie.
46 min. - Jagiellonia rozpoczęła drugą połowę.

Piłkarze wrócili na murawę, zmiana w drużynie gospodarzy, za Waszkiewicza wchodzi Tosik.

Koniec pierwszej połowy. Śląsk prowadził, ale dwie szybkie bramki gospodarzy odmieniły to spotkanie.

45 min. - Dobre wybicie piłki. Sędzia doliczył minutę.
45 min. - Grodzicki wybił piłkę na rzut rożny.
44 min. - Cetnarski z rzutu rożnego, Paixao doszedł do pozycji strzeleckiej, ale piłka po jego zagraniu głową minęła bramkę Jagi.

Jesteśmy świadkami 14-tego z rzędu meczu Śląska w Ekstraklasie, w którym padają minimum dwie bramki.

41 min. - Patejuk spróbował strzału przewrotką z kilku metrów, ale piłka przeleciała nad poprzeczką.
38 min. - Patejuk z rzutu rożnego, Ukah wybił poza pole karne. Po chwili drugi w tym meczu kiks Dudu.
37 min. - Dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne Jagi, faul Grodzickiego.
34 min. - Plizga strzelił na 2:1 z prawej strony z ostrego kąta! Kelemen mógł spisać się lepiej, ale gdzie byli obrońcy?

Po 239 minutach Śląsk stracił bramkę w Białymstoku i to ponownie po kontrowersyjnym rzucie karnym.

31 min. - Quintana strzelił w środek bramki i jest już 1:1.
30 min. - Rzut karny dla Jagi po fualu Grodzickiego na Balaju, który przepychał się z obrońcą Śląska w polu karnym. Żółta kartka dla Grodzickiego.

Jagiellonia nie strzeliła na swoim stadionie gola Śląskowi już od 235 minut.

26 min. - GOOOLLL!!! Patejuk strzelił z 18m PRAWĄ nogą, piłka po rykoszecie od Ukaha zmyliła Barana i wpadła do siatki!
25 min. - Śląsk przejął inicjatywę, ale Jaga dobrze się broni. Waszkiewicz sfaulował Patejuka, za co został napomniany żółtą kartką.
20 min. - Patejuk pozazdrościł Ćwielongowi i podobnie jak reprezentant Polski w ostatnim meczu nie potrafił trafić piłkę, chociaż była to dogodna okazja do zaskoczenia Barana.

Na stadionie jak zawsze jest obecna grupa KKN. Innych kibiców Śląska nie widać.

16 min. - Próba indywidualnej akcji Paixao w polu karnym przeciwnika, zakończona skuteczną interwencją Barana.

Na trybunach gorąca atmosfera, zdaniem kibiców Jagi miała miejsce *policyjna prowokacja*.

14 min. - Mackiewicz popędził lewą stroną i oddał strzał, który nie miał wielkich szans na powodzenie. Piłka minęła słupek bramki Śląska o kilka metrów.
11 min. - Faul Balaja na Dudu w polu karnym Śląska. Gdyby nie gwizdek sędziego, Plizga miałby świetną szansę do pokonania Kelemena.

Jeśli ktoś jest niecierpliwy, to przypominamy, że w ostatnich pięciu meczach Śląska do przerwy bramek nie było.

10 min. - Dobry strzał Cetnarskiego zza pola karnego, ale Baran nie dał się zaskoczyć.
10 min. - Groźna akcja gospodarzy lewą stroną, ale piłka ostatecznie wylądowała w rękach Kelemena.
8 min. - Na spalonym na prawym skrzydle Plizga, mogło być groźnie.
5 min. - Poprzeczka! Kaźmierczak strzelił głową po dośrodkowaniu Cetnarskiego, było blisko objęcia prowadzenia!
4 min. - Rzut rożny dla Śląska po akcji Patejuka.
3 min. - Pressing gospodarzy, Śląsk ma problemy z wyjściem z własnej połowy.
2 min. - Kiks Dudu, Jaga miała rzut rożny, ale Kelemen wybił piłkę.
1 min. - Śląsk zaczał.

Piłkarze wychodzą na murawę. Kapitanem WKS-u jest dzisiaj Kaźmierczak, Mila tylko na ławce.

Na trybunach jest obecny Paweł Żelem, który debiutuje w roli prezesa Śląska.

W Białymstoku wiatru nie ma, a las się chwieje...

Pierwszy gwizdek zabrzmi 10 minut później, czyli o 18:10. Spowodowane jest to opóźnieniem w transmisji z ligi angielskiej na antenie NC+.

Autor relacji: Banan