Strzelcy: Garguła 17, Boguski 53, Paweł Brożek 54
Sędziuje: Daniel Stefański (Bydgoszcz) Widzów: 15 195 Aura: chłodno
Wisła Kraków:(stroje: czerwono-białe) Miśkiewicz - Stolarski, Głowacki, Jovanović, Bunoza - Chrapek, Syjepanović - Boguski (71 Boguski), Garguła (82 Małecki), Guerrier (77 Sarki) - Paweł Brożek Trener: Franciszek Smuda
Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Kelemen - Pawelec, Kokoszka, Grodzicki, Ostrowski - Hołota, Kaźmierczak (59 Stevanović) - Socha, Mila (60 Cetnarski), Patejuk - Paixao Trener: Stanislav Levy

Wisła Kraków: Bieszczad, Piotr Brożek, Fryc, Sarki, Małecki, Burdenski, Nalepa
Śląsk Wrocław: Gikiewicz, Gavish, Więzik, Dudu, Cetnarski, Stevanović, Plaku

90 min. - Koniec meczu! Wisła Kraków pokonuje 3:0 (1:0) w dzisiejszym spotkaniu Śląsk Wrocław.
90 min. - Poprzednio na 12. miejscu w rundzie rewanżowej byliśmy po 27. kolejce sezonu 2009/2010. Na niższym miejscu w 2002 jak spadaliśmy.
89 min. - Patejuk uderzył bardzo mocno i tak samo niecelnie.
88 min. - Piłka po rykoszecie wyszła na rzut rożny.
88 min. - Faul na Hołocie tuż przed linią pola karnego Wisły.
86 min. - Czekamy na koniec.
83 min. - Cetnarski z rzutu wolnego uderza prosto w mur.
82 min. - Ostatnia zmiana w Wiśle. Małecki wejdzie za Gargułę.
78 min. - Kontra Wisły, jednak Brożek na spalonym.
77 min. - Zmiana w Wiśle. Sarki wszedł za Guerriera.
76 min. - Strzał Stevanovicia z 16m, piłkę po rykoszecie chwyta jednak bramkarz Wisły.
74 min. - Dwa rzuty rożne dla Śląska - dwukrotnie wrocławianie nie stworzyli realnego zagrożenia.

Bramka Pawła Brożka była jego czwartą przeciwko Śląskowi Wrocław.

72 min. - Faul Guerriera na Pawelcu.
71 min. - Zmiana w Wiśle. Piotr Brożek wchodzi za Boguskiego.
70 min. - Po wrzutce Cetnarskiego z rzutu wolnego piłkę piąstkuje Miśkiewicz.
68 min. - Po rzucie rożnym piłkę dwukrotnie uderzają wrocławianie, ale zatrzymuje się ona na obrońcach Wisły.
67 min. - Mila ostatnio z boiska był ściągnięty w Podgoricy, a w lidze w Warszawie, na koniec poprzedniego sezonu.
67 min. - Socha wrzuca piłkę w pole karne, tam próbował uderzać piłkę głową Paixao, ale uprzedził go bramkarz Wisły.

Mariusz Pawelec wyrównał klubowy rekord Tadeusza Sochy - 27. żółtych kartek w barwach Śląska w ekstraklasie.

65 min. - Powinno być 4:0. Brożek z kilku metrów strzela obok bramki.
63 min. - Żółta kartka dla Mariusza Pawelca za faul na zawodniku Wisły.
60 min. - Cetnarski wchodzi za Milę. To 60. mecz Mateusza w Śląsku.
60 min. - Patejuk wrzuca piłkę na głowę Paixao, ale ten uderza niecelnie.
59 min. - Zmiany w Śląsku. Stevanović zmienia Kaźmierczaka.
59 min. - Stevanović i Cetnarski gotowi do wejścia na boisko.
58 min. - Pierwszy rzut rożny dla Wisły. Piłka wychodzi poza linię końcową po odbiciu się od Kokoszki.
56 min. - Żółta kartka dla Przemysława Kaźmierczaka.
54 min. - Już 3:0. Paweł Brożek po kontrze Wisły zdobywa kolejną bramkę dla gospodarzy.
53 min. - Świetna akcja Wisły. Chrapek znakomicie dośrodkowuje na wolne pole do wybiegającego zza obrońców Guerriera, ten z kilu metrów uderza na bramkę, piłkę odbija jeszcze Boguski, który zdobywa gola.
52 min. - Po dośrodkowaniu Mili piłkę głową wybił Głowacki.
51 min. - Marco Paixao wywalczył rzut rożny.
50 min. - Pierwszy rzut rożny w tym meczu nie przyniósł Śląskowi żadnych korzyści.

Poprzednio Śląsk wygrał mecz wyjazdowy, w którym przegrywał do przerwy 2 lata temu w spotkaniu z ŁKS-em.

49 min. - Na murawie siedział Patejuk. Na szczęście po chwili wstał.
47 min. - Kąśliwy strzał Mili z 25m w ogóle nie zagroził Miśkiewiczowi.
46 min. - Paixao do Hołoty ale piłka uciekła skrzydłowemu Śląska.

Rozpoczęliśmy II połowę.

45 min. - Koniec I połowy.
45 min. - Piłkę po wrzutce Ostrowskiego wybija Głowacki. Chwilę później futbolówka po strzale Kaźmierczaka ląduje na trybunach.
45 min. - Ostrowski wrzuca piłkę do Paixao, ale ten jej nie sięga.
43 min. - Wrzutka w pole karne, tam jednak Mila nie sięga głową piłki.
42 min. - Hołota uderza silnie, szkoda, że bardzo niecelnie.
41 min. - Dobre podanie do Brożka, któremu na szczęście źle odbiła się od nogi piłka i w ten sposób zakończyła się kontra gospodarzy.
40 min. - Bunoza przedziera się z piłką na 25m od bramki WKS-u, oddaje płaski strzał, ale Kelemen stoi na posterunku.
39 min. - Socha podaje do Paixao, ale ten był na pozycji spalonej.
37 min. - Wrzutka Pawelca, Paixao próbuje uderzać z boku, ale robi to niecelnie.

Ósmy kolejny mecz Śląska w ekstraklasie ze straconą bramką. W całej historii Śląsk miał tylko osiem dłuższych serii. Ostatnio gola nie straciliśmy w Kielcach.

36 min. - Żółta kartka dla Guerriera, za faul na Sosze.
35 min. - Socha do Mili, ale ten tak przyjmuje piłkę, że wychodzi z nią poza linię końcową.
33 min. - Kokoszka jest opatrywany za linią boczną. Zbiegł o własnych siłach.

To piętnasty kolejny mecz Śląska Wrocław w ekstraklasie, w którym padła bramka. Ostatni bezbramkowy remis zanotowaliśmy w sierpniu z Wisłą.

28 min. - Ostrowski do Hołoty, który przyjął piłkę w polu karnym, ale Miśkiewicz po chwili sprzątnął mu ją sprzed nosa.
27 min. - Paixao celnie uderzał, ale zdecydowanie zbyt lekko aby zagrozić Miśkiewiczowi.
26 min. - Ładne zagranie na drugą stronę Kaźmierczaka do Patejuka, ale skrzydłowy Śląska mając za sobą obrońcę Wisły nie dał rady oddać groźnego strzału.

To dziesiąty mecz Śląska w ekstraklasie przeciwko drużynie Franciszka Smudy. Wrocławianie wygrali tylko jeden, przed 4 laty z Zagłębiem Lubin. Były selekcjoner reprezentacji wygrywał już sześciokrotnie.

24 min. - Paixao oddał swój pierwszy celny strzał.
23 min. - Było gorąco pod bramką Wisły, ostatecznie Hołota oddał strzał, a piłka minimalnie poszybowała nad poprzeczką bramki Miśkiewicza.
21 min. - Piłka dochodzi do Guerriego, który został przepchnięty przez Kokoszkę w ostatniej chwili, gdyż jego rywal przymierzał się już do oddania strzału.
17 min. - Łukasz Garguła uderza z 16m, piłka po rykoszecie wpadła do bramki Śląska...
16 min. - Krakowianie bardzo szanują piłkę i nie chcą jej głupio tracić.
15 min. - Ostrowski przyjął piłkę na twarz po wybiciu Głowackiego. Zawodnik WKS-u przez chwilę leżał na murawie.

Rafał Grodzicki rozgrywa właśnie swoje 30. spotkanie w barwach Śląska Wrocław. To również 110. mecz w ekstraklasie dla Tadeusza Sochy i 40. dla Tomasza Hołoty.

12 min. - Długie podanie do Guerriera, który w ostatniej chwili na linii pola karnego uprzedza Kelemen!
11 min. - Guerrier otrzymał piłkę w polu karnym Śląska, ale z 11m uderzył obok bramki.
9 min. - Socha odgrywa do tyłu do Kaźmierczaka, który ni to strzela ni to podaje, piłkę przejmują gospodarze.
8 min. - Po wrzutce w pole karne Głowacki uderza głową z 8m ale Kelemen broni.
7 min. - Socha fauluje i powstrzymuje groźnie zapowiadającą się akcję krakowian.
7 min. - Chwilę później kapitan Śląska zbyt lekko podał do partnerów.
6 min. - Mila oddał płaskie, mocne uderzenie z narożnika pola karnego ale Miśkiewicz bez problemu złapał piłkę.
5 min. - Mecz odbywa się praktycznie bez gwizdka sędziego.

Podanie do Patejuka, który obraca się z piłką na 20. metrze ale nie udaje mu się oddać strzału.

3 min. - Obie drużyny rozpoczęły spokojnie. Za to kibice z jakim rozmachem!

Wisła zaczęła!

Z drobnymi problemami ale już na trybunie! Za chwilę rozpocznie się mecz!

Śląsku - czas na ligową wygraną! Czy wiślacki stadion, na którym WKS wywalczył mistrzostwo Polski znów okaże się szczęśliwy? Zachęcamy do czytania naszej relacji LIVE z tego spotkania!