Strzelcy: Kaźmierczak 90' - Robak 54' (k)
Sędziuje: Szymon Marciniak (Płock) Widzów: 6000 Aura: chłodno
Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Kelemen - Ostrowski (74' Cetnarski), Pawelec, Kokoszka, Dudu - Hołota, Stevanović - Plaku (82' Kaźmierczak), Mila (60' Więzik), Patejuk - Paixao Trener: Stanislav Levy
Pogoń Szczecin:(stroje: białe) Janukiewicz - Dąbrowski, Frączczak, Robak, Murayama (90' Djousse), Golla, Rogalski, Ława (68' Da Rosa), Lisowski, Akahoshi, Lewandowski (72' Bąk) Trener: Dariusz Wdowczyk

Śląsk Wrocław: Gikiewicz, Cetnarski, Gavish, Więzik, Grodzicki, Kaźmierczak, Socha
Pogoń Szczecin: Kudła, Bąk, Djousse, Walski, Rudol, Kort, Da Roda

Niestety, Śląsk nadal nie potrafi zwyciężać. Wrocławianie rzutem na taśmę uratowali remis. W kolejnym meczu przeciwko Widzewowi nie zagrają Pawelec, Dudu i Hołota.

90+6 min. - Cetnarski dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne, Janukiewicz złapał piłkę i sędzia odgwizdał koniec meczu.
90+5 min. - Brutalny faul Djousse, który błyskawicznie zostaje wyrzucony z boiska!
90+4 min. - Za Murayamę wchodzi Djousse.
90+4 min. - Wreszcie dobre dośrodkowanie Patejuka, ale Paixo nie dał rady skierować piłki w światło bramki.
90+3 min. - Faul Hołoty przy próbie kontry Pogoni. To już 9. kartka w tym meczu.
90+1 min. - Sędzia doliczył cztery minuty.
90 min. - Ależ fatalne pseudodośrodkowanie Patejuka... W takim momencie meczu!
90 min. - Gol! Kaźmierczak strzelił z rzutu wolnego!
89 min. - Rzut wolny z 28m dla Śląska.

To była 8. żółta kartka w tym sezonie dla Pawelca, który też w Łodzi sobie nie zagra. Dla obrońcy Śląsk to już 28. żółty kartonik w barwach Śląska w Ekstraklasie, co jest klubowym rekordem.

87 min. - Pawelec, Dudu, Kaźmierczak... festiwal zagrań rodem z Klasy B.
86 min. - W odwecie żółtko dla Lisowskiego.
86 min. - Żółta kartka dla Pawelca.
84 min. - Kilka nieudolnych zagrań piłkarzy Śląska. Kibice mają prawo do narzekania.
82 min. - Kaźmierczak za Plaku.
81 min. - Gdyby Cetnarski lepiej przyjął sobie piłkę w polu karnym, miałby dogodną pozycję do oddania strzału.
78 min. - Robak spróbował strzału z dystansu, piłka przeleciała 3 metry od bramki Śląska.
77 min. - Więzik napomniany żółtą kartką za zbyt agresywny faul.

Cetnarski rozgrywa swoje 40. spotkanie w Ekstraklasie w barwach Śląska.

74 min. - Cetnarski zmienia Ostrowskiego.

To była czwarta żółta kartka dla Dudu, który nie zagra przeciwko Widzewowi.

72 min. - Zmiana w Pogoni, za Lewandowskiego wchodzi Bąk. Wcześniej żółta kartka dla Dudu
71 min. - Kontra Pogoni, na szczęścia tym razem piłka trafiła tylko w boczną siatkę.

Tak kibice WKS-u dopingowali w I połowie

68 min. - Za Ławę wchodzi Da Rosa.
65 min. - Rzut rożny dla Śląska, Pogoń wychodzi z kontrą, ale wrocławianie zdążyli wrócić.

Więzik rozgrywa swój 10. mecz w Ekstraklasie i już trzeci przeciwko Pogoni.

64 min. - Było blisko wyrównania! Patejuk zagrał wprost na głowę Stevanovicia, który chybił z kilku metrów.
60 min. - Więzik zastępuje Milę.

Pogoń strzeliła nam 6. gola z z rzutu karnego w ekstraklasie, żaden klub nie zdobył takich więcej. Jedynie ŁKS i Widzew mogą się równać z Pogonią.

59 min. - Dobra kontra Pogoni, mogło być groźnie, ale piłka trafiła w ręce Kelemena.
54 min. - Gol dla Pogoni po pewnie wykorzystanej jedenastce przez Robaka!
53 min. - Rzut karny dla Pogoni za niebezpieczne zagranie Kelemena we własnym polu karny, bramkarz Śląska napomniany żółtą kartką.
48 min. - Indywidualna akcja Paixao, który oszukał kilku graczy gości i oddał mocny strzał w światło bramki. Janukiewicz wybił piłkę przed pole karne, tam był Hołota, którego słaby strzał został wybity na rzut rożny. Niestety Śląsk nie potrafi dzisiaj (i nie tylko dzisiaj) zakończyć swoich dobrych akcji golem.
46 min. - Pogoń zaczeła drugą połowę, oba zespoły bez zmian.

Piłkarze wrócili na boisko.

Pomimo kilku okazji, Śląsk nadal nie potrafi strzelić bramki.

45+1 min. - Koniec pierwszej połowy.
45 min. - Sędzia doliczył minimum minutę.

A my swoje!

Śląsk nie stracił gola u siebie do przerwy w poprzednich 9 meczach w rozgrywkach krajowych (8 ligowych i 1 Puchar Polski). Czy dzisiaj ta passa zostanie podtrzymana?

42 min. - Po rzucie rożnym przed szansą po złym wybiciu Janukiewicza stanął Paixao, ale zamiast do bramki piłka przeleciała nad poprzeczką!
41 min. - Rzut wolny dla Śląska blisko prawego narożnika pola karnego, Mila dośrodkował, Janukiewicz wypiąstkował przed pole karne, gdzie znajdował się Stevanović. Słoweniec strzelił potężnie, dla były golkiper WKS-u spisuje się dzisiaj bez zarzutu.
37 min. - Pawelec na rzut rożny. Patejuk powalczył po dośrodkowaniu Akahoshiego i od bramki Kelemen.
35 min. - Faul gości w okolicach lewego narożnika boisko, dośrodkowaną piłkę na długi słupek wybili gracze Pogoni.
34 min. - Zabawa piłkarzy Śląska przed własnym polem karnym zakończyło się ostrym faulem Rogalskiego na Stevanoviciu, słuszna żółta kartka.
33 min. - Mila spróbował strzału z woleja, ale piłka po jego strzale ponownie odwiedziła dalekie sektory na trybunach.
31 min. - Żółta kartka dla Mili za mało sprytne zagranie ręką.
29 min. - Wspaniała kontra Śląska! Patejuk przedarł się lewą stroną, oddał strzał, Janukiewicz obronił, dobił Plaku, ale bramkarz Pogoni świetnie sparował piłkę na rzut rożny.
28 min. - Ależ szansa dla Śląska! Dudu dośrodkował w swoim stylu z lewej strony, piłka zatrzymała pod nogami Paixo, który siedząc na murawie oddał strzał lewą nogą, piłka przeleciała bardzo blisko zewnętrznej części słupka!
25 min. - Dudu trafiony piłką, rzut rożny dla gości.
24 min. - Dobre wyjście z bramki Janukiewicza, piłkarza Śląska zupełnie bezpodstawnie domagają odgwizdania przewinienia i rzutu karnego.
23 min. - Wrocławianie utrzymują się przy piłce, ale absolutnie nic z tego nie wynika.
19 min. - Dudu dośrodkował z lewej strony w pole karne, ale piłka nie znalazła adresata. Śląsk nie potrafi poważnie zagrozić bramce Janukiewicza.
13 min. - Żółta kartka dla Golli, który ostro potraktował zwijającego się tera z bólu Stevanovicia. Słoweniec zdołał o własnych siłach opuścić boisko.
12 min. - Kolejny rzut rożny dla Pogoni, tym razem rozegrane krótki, Ława dośrodkował w pole karne, ale zrobił to za mocno i od bramki Kelemen.

Sebastian Mila rozgrywa dzisiaj 180. mecz w barwach Śląska, a 230. w ekstraklasie.

9 min. - Ostrowski bez namysłu wybija na rzut rożny, chociaż nie był atakowany. Pawelec wybił na drugi róg. Piłka po wbiciu trafiła pod nogi Lewandowskiego, który huknął z 16m minimalnie niecelnie.
6 min. - Kolejne zagrożenie ze strony Śląska, Patejuk zagrał z lewej strony wzdłuż bramki, ale nikt tego ostrego wstrzelenia w pole karne nie przeciął.
5 min. - Świetna podanie Stevanovicia do wbiegającego z lewej strony w pole karny Patejuka, ale obrońca Pogoni wślizgiem powstrzymał tę akcję.
3 min. - Fatalny strzał Mili... Piłka doleciała aż do sektora kibiców gości!
3 min. - Plaku faulowany blisko prawego narożnika pola karnego Pogoni, będzie okazja do dośrodkowania.
2 min. - Dobra, kombinacyjna akcja Śląska prawą stroną, Ostrowski wywalczył rzut rożny, po którym Pogoń wybiła piłkę.
1 min. - Mila do Paixao i zaczynamy ten mecz - oby zwycięski!

Na trybunie gości gorąco Pogoń dopingują kibice ze Szczecina.

Trójka sędziowska wyprowadza piłkarzy na murawę. Za chwilę rozpocznie się mecz!

Pustki na trybunach. Będzie 5 tysięcy kibiców?

Arbitrem głównym tego spotkania będzie Szymon Marciniak z Płocka. W bieżącym sezonie sędzia ten gwizdał w dwóch spotkaniach WKS-u, które zakończyły się remisami: 0:0 z Wisłą Kraków oraz 1:1 z Koroną Kielce. Czy dzisiaj znów będzie remis?

Zachęcamy do czytania naszej relacji LIVE, gdzie zapoznacie się z największą ilością ciekawostek oraz obejrzycie materiały video jeszcze w trakcie meczu!

Czas na kolejny mecz WKS-u! Śląsk Wrocław spada coraz bardziej w ligowej tabeli - czy po meczu z Pogonią sytuacja wrocławian ulegnie poprawie?

Autor relacji: Banan