Sędziuje: Paweł Pskit (Łódź) Widzów: 8456 Aura: Chłodno
Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Kelemen - Hołota, Grodzicki, Kokoszka, Pawelec - Stevanović, Kaźmierczak - Plaku (78' Ostrowski), Sebastian Mila (60' Cetnarski), Patejuk (88' Gavish)- Paixão Trener: Stanislav Levy
Piast Gliwice:(stroje: czerwone) Szumski - Horvath, Matras, Polak, Zbozień, Murawski (71' Marc), Klepczyński, Podgórski, Ižvolt (44' Cicman), Hanzel, Jurado (82' Rabiola) Trener: Marcin Brosz

Śląsk Wrocław: Gikiewicz - Ostrowski, Cetnarski, Gavish, Więzik, Socha, Dankowski.
Piast Gliwice:

Ostatni mecz w tym roku kończy się remisem 0-0, czarna seria Śląska trwa, zimujemy na 13. pozycji w tabeli.

90+2 min. - Paixao z rzutu wolnego w mur
90+1 min. - Po strzale Ostrowskiego piłka trafia w rękę Hanzela, rzut wolny
90 min. - Zablokowany strzał Gavisha, sytuację wyjaśnia Klepczyński

Sędzia dolicza 3 minuty

89 min. - Żółta kartka dla Rabioli za protesty po decyzji sędziego
88 min. - Zmiana, Gavish za Patejuka
87 min. - Indywidualna akcja Rabioli, jednak przegrywa pojedynek z Grodzickim
85 min. - Po dośrodkowaniu Ostrowskiego nieudanie uderza Paixao
82 min. - Rabiola za Jurado

Ostatni raz Śląsk przezimował poniżej 12 miejsca w sezonie 1996/1997, kiedy spadał z Ekstraklasy, był na 18 miejscu po jesiennej częsci rozgrywek

81 min. - Polak bez problemu zatrzymuje dryblującego Paixao

Strzały Piast 5/16, Śląsk 2/10

80 min. - Stevanović dośrodkowuje wprost w ręce Szumskiego
79 min. - Cetnarski huknął z dystansu, jednak nieco za wysoko
78 min. - Zmiana, Ostrowski za Plaku

Dwa bezbramkowe remisy z rzędu poprzednio przytrafiły się Śląskowi wiosną 1999 roku. Zaś w Ekstraklasie trzy lata wcześniej z Legią i Rakowem. Były to punkty na wagę utrzymania. Śląsk zachował ligowy byt dzięki lepszemu bilansowi bezpośrednich spotkań z Pogonią.

75 min. - Dośrodkowanie Matrasa na głowę Polaka, ten jednak nie trafia w bramkę
72 min. - W indywidualnej akcji Jurado wywalczył rzut rożny
72 min. - Ni to strzał, ni dośrodkowanie Cicmana łapie Kelemen, jendak sędzia i tak odgwizduje pozycję spaloną Jurado
71 min. - Zmiana w drużynie gości, Marc za Murawskiego
70 min. - Hołota wypracował sobie pozycję do strzału z narożnika pola karnego, jednak nie trafia w bramkę

Jest to 125. spotkanie Cetnarskiego oraz 175. Grodzickiego w Ekstraklasie

63 min. - Mocna piłka dochodzi w polu karnym do Patejuka, jednak zawodnik źle ją przyjął i nie zmieścił się w boisku

Jeszcze nigdy tak długo w ekstraklasowych meczach Śląska z Piastem nie czekaliśmy na gola!

Piast uderzał celnie 5 razy na 14 prób, Śląsk 2 razy na 8 prób

Tak kibicują fani WKS-u:

60 min. - Zmiana w Śląsku, Cetnarski za Milę
59 min. - Rzut rożny do Jurado, piłka przechodzi przez wszystkich zawodników i wpada pod nogi Klepczyńskiego, ten nieco zaskoczony uderza niecelnie
59 min. - Moncy strzał Jurado, piłka odskoczyła Kelemenowi, rzut rożny
58 min. - Dynamiczna akcja Śląska, Paixao jednak zamiast strzelać z dystansu zdecydował się na niecelne podanie
57 min. - Dośrodkowanie do Paixao, ten w trudnej sytuacji uderzył niecelnie głową

Ostatni mecz ligowy Śląska, w którym po godzinie nie było bramek, a później jednak padły, to marcowe spotkanie z Podbeskidziem

55 min. - Wrzutka z kilkudziesięciu metrów Podgórskiego, dobrze wychodzi do niej Kelemen i łapie piłkę
53 min. - Długa piłka do Jurado, ale szybszy był Grodzicki, który wybił piłkę na rzut rożny
51 min. - Podgórski rozpędził się i wdał w drybling, jednak wytrącony z rytmu przez Grodzickiego traci piłkę

Śląsk z Piastem 0-0 jeszcze nigdy nie zremisował

52 min. - Murawski zwija się z bólu na boisku
50 min. - Zbozień po ziemi prosto w ręce Kelemena
48 min. - Dośrodkowanie Mili prosto w ręce Szumskiego
46 min. - Po akcji Hołoty z prawej strony piłka trafiła do Kaźmierczaka, jednak odbiła mu się od noi i poturlała w rece Szumskiego

Ostatni raz na tym stadionie nie było goli w drugiej połowie w... sierpniu! 0-0 z Wisłą.

Za chwilę zaczniemy drugą połowę, oba zespoły bez zmian

Po ciekawej pierwszej połowie piłkarze obu drużyn schodzą do szatni

Sędzia dolicza jedną minutę

45 min. - Grodzicki z 40 metów uderza minimalnie obok bramki
45 min. - Wydawało się, że Śląsk przełamie złą pasę. Patejuk zagrał prostopadłą piłkę do Paixao, ten wyszedł sam na sam i między nogami Szumskiego umieścił piłkę w siatce. Stadion eksplodował, jednak sędział słusznie pokazał pozycję spaloną
44 min. - Miana, Cicman za kontuzjowanego Izvolta
44 min. - Mila zagrał prostopadle do Paixao, ten zakręcił obroną Piasta i wyłożył piłkę Patejukowi, który nie trafił do pustej bramki z kilku metrów

Ostatni raz do przerwy do bramki trafił Paixao w meczu z... Zagłębiem Lubin - dwa miesiące temu.

Przerwa w grze, na boisku leży Izvolt

39 min. - Paixao wypracował świetną pozycję do zagrania do wbiegającego Patejuka, ten jednak uderzył za mocno i za wysoko
38 min. - Plaku pociągnął lewą storną, zagrął do Paixao, ten z truden opanował piłkę, którą zgrał do Hołoty, ten natomiast z linii pola karnego uderzył wysoko ponad bramką
37 min. - Błąd Kokoszki, Jurado strzela, jednak Kelemen broni na dwa razy
36 min. - Izvolt z dystansu bardzo słabo i niecelnie
36 min. - W zamieszaniu po raz kolejny gorą formacja defensywna gości
36 min. - Dośrodkowanie Plaku zablokowane, za chwilę Mila będzie wykonywał rzut rożny
33 min. - Długa piłka z okolic połowy boiska Kaźmierczaka do Paixao, jednak po raz kolejny górą są obrońcy Piasta
32 min. - Nieporozumienie Pawelca z Kelemenem, bramkarz krzyknął "moja", jednak obrońca przeszkodził mu i wybił piłkę. Na szczęscie nic złego z tego nie wynikło

Stevanović nie zagra w pierwszym meczu rundy wiosennej

29 min. - Akcja Piasta, Hanzel pociągnął prawą stroną i zdecydował się na strzał w długi róg, piłkę wybił Kelemen. W międzyczasie faulował Stevanović, sędzia pokazał korzyść, jednak wrócił do sytuacji i reprezentant Słowenii zobaczył żółtą kartkę.
28 min. - Patejuk uderza z prawej strony w... aut

Śląsk dostał w tym sezonie już tyle samo żółtych kartek co w całym poprzednim!

24 min. - Z rzutu rożnego nic nie wynika poza kontrą Piasta, ktorą przerywa Patejuk faulując Izvolta. Piłkarz Śląska ujrzał żółtą kartkę
23 min. - Bezpośredni strzał z rzutu wolnego Mili wybija na róg Szumski
22 min. - Długa piłka do Paixao, ten uderzony przez Horvata pada na murawę, sędzia dyktuje rzut wolny i pokazuje żółty kartonik
20 min. - Wrzutka Kaźmierczaka, dla spokoju piłkę na róg wybija jeden z obrońców Piasta
18 min. - Po rzucie rożnym w zamieszaniu piłkę ostatecznie łapie Szumski
18 min. - Odpowiedź Śląska, z lewej strony zabrywa Paixao idealnie na głowę Patejuka, ten jednak uderza w ręce Szumskiego
17 min. - Zbozień wrzuca piłkę z autu w pole karne, w zamieszaniu piłkę wybija Hołota
15 min. - Mila miękko w pole karne do Patejuka, jednak sytuację opanowali obrońcy
14 min. - Stevanović zagrywa piłkę w stronę Hołoty, jednak zedcydowanie za monco i zbyt niecelnie
13 min. - Dwa razy próbował dośrodkowywać Mila, jendak piłkę opanowali przeciwnicy
13 min. - Kontra Piasta, na dobra pozycję wybierał Klepczyński, jednak na strzał prosto w ręce Kelemena zdecydował się Hanzel
12 min. - Mila zagrywa w stronę Kaźmierczaka, jednak mamy kolejny rzut rożny
12 min. - Nareszcie akcja Śląska, po dośtodkowaniu Hołoty piłke na róg wybija Zbozień
11 min. - Hanzel próbował uderzyć z dystansu, jednak ponownie był zablokowany
11 min. - Kolejny rzut rożny dla Piasta
10 min. - Akcja Jurado, piłkę na róg wybija Grodzicki
10 min. - Błąd Kaźmierczaka, jednak dośrodkowanie Izvolta przeleciało przez całe boisko, piłkę jescze utrzymuje Piast, trafia ona do Hanzela, jednak jego strzał jest zablokowany
8 min. - Z rzutu rożnego dla Piasta nie wynikło żadne zagrożenie
8 min. - Piast pozostaje przy piłce, piłka trafia do Jurado, ten uderza z ostrego kąta, jednak wślizgiem piłkę wybija Kokoszka
7 min. - Zbozień z autu wrzuca w pole karne, po zamieszaniu piłka wpada pod nogi Podgórskiego, jednak zawodnik nie zdołał jej opanować
6 min. - Mila podcinką zagrywa do Paixao, jednak ten nie odnajduje się w sytuacji i piłkę przejmują obrońcy

Tylko zwycięstwo da Śląskowi awans w tabeli

2 min. - Murawski z dystansu prosto w ręce Kelemena
1 min. - Tradycyjne rozpoczęcie, piłka do Kaźmierczaka, a ten laga do... nikogo
1 min. - Paixao podaje do Mili, zaczynamy!

Piłkarze już na boisku, zaraz rozpocznie się ostatnie spotkanie w tym roku!

Adam Kokoszka rozegra dzisiaj 90. mecz w Ekstraklasie

Plaku i Hołota 20. mecz ligowy w barwach Śląska

Mariusz Pawelec rozegra dzisiaj 200. mecz w Ekstraklasie!

Przed meczem odbyła się uroczystość wręczenia medali podopiecznym Marka Kowalczyka, zwycięzcom Dolnośląskiej Ligi Juniorów Młodszych

To już ostatni mecz Śląska w tym roku! Czy nareszcie wygrany? Miejmy nadzieję, że zakończymy 2013 rok w lepszych nastrojach. Zachęcamy do przeczytania naszej relacji LIVE ze spotkania Śląska Wrocław z Piastem Gliwice.

Autor relacji: guardian