Strzelcy: Hamalainen 12', Teodorczyk 70' - M.Paixao 28'
Sędziuje: Paweł Pskit Widzów: ok. 20 000 Aura: chłodno
Lech Poznań:(stroje: niebieskie) Gostomski - Kędziora, Wołąkiewicz, Kamiński, Douglas - Linetty, Trałka - Pawłowski (89' Możdżeń), Claasen (62' Teodorczyk), Lovrencsics - Hamalainen (90' Kownacki) Trener: Mariusz Rumak
Śląsk Wrocław:(stroje: białe) Kelemen - Socha (89' Adamec), Grodzicki, Gavish, Ostrowski (74' Plaku) - Patejuk, Kokoszka, Hateley (84' Zieliński), Mila, Dudu - M.Paixao Trener: Stanislav Levy

Lech Poznań: Kotorowski, Arboleda, Kownacki, Injac, Możdżeń, Formella, Teodorczyk
Śląsk Wrocław: Pawłowski, Misik, Dankowski, Uliczny, Adamec, Zieliński, Plaku

Niestety! Zagłębie i Podbeskidzie tracą do Śląska już tylko cztery punkty! Wrocławianie nie byli dzisiaj słabszym zespołem, ale piękny strzał Teodorczyka załatwił sprawę. Źle zaczynamy rundę wiosenną.

90+4 min. - Koniec meczu.

W drużynie Śląska aż 6 obcokrajowców jednocześnie na boisku. Drugi raz w historii Klubu.

90+3 min. - Mila strzelił, ale było to podsumowanie jego dzisiejszej gry - zupełnie bezbarwnej i niemrawej. Gostomski pewnie złapał piłkę.
90+2 min. - Faul Lecha tuż przed własnym polem karnym!
90+1 min. - Kownacki zmienia strzelca pierwszej bramki - Hamalainena.
90 min. - Sędzia doliczył drugą połowę o minimum trzy minuty.

Adamec gra w ataku, Śląsk gra 3-4-3.

89 min. - Możdżeń zmienia Pawłowskiego, w Śląsku Adamec Sochę.
87 min. - Żółta kartka dla rezerwowego bramkarza Lecha - Kotorowskiego.

Zieliński gra na prawym skrzydle, Plaku przesunięty do ataku.

84 min. - Debiutant za debiutanta - Zieliński zmienił Hateleya.
84 min. - Hateley dośrodkował z rzutu rożnego, faul Gavisha.

Doping kibiców podczas I połowy

Zieliński szykuje się do wejścia.

82 min. - Dudu powstrzymał na prawym skrzydle Lovrencsicsa, kolejny rzut rożny, ale wrocławianie dobrze wybijają.
81 min. - Hateley do Sochy, który stracił piłkę, Teodorczyk wbiegł w pole karne, strzelił, ale Kelemen świetnie obronił.
80 min. - Ależ było blisko! Po rzucie rożnym piłka wróciła do Mili, który dośrodkował na dalszy słupek, tam był Kokoszka, ale jakimś cudem Wołąkiewicz wybił piłkę!
79 min. - Śląsk próbuje atakować, ale Lech groźnie kontruje. Paixao wywalczył rzut rożny.
76 min. - Gavish dobrze zablokował Teodorczyka, który przebiegł z piłką kilkadziesiąt metrów lewą stroną. Na podanie czyhał już Hamalainen. Po rzucie rożnym Lech doszedł do pozycji strzeleckiej, ale piłka przeleciała nad bramką.
74 min. - Plaku zmienia Ostrowskiego. Dudu przechodzi na lewą obronę.
73 min. - Grodzicki zwija się z bólu po faulu Teodorczyka, który obejrzał żółtą kartkę.
70 min. - Gol dla Lecha po fantastycznym strzale Teodorczyka z 18 metrów w samo okienko! Wrocławianie zostawili mu zdecydowanie za dużo miejsca!
69 min. - Hamalainen po akcji Lecha prawym skrzydłem był w dobrej sytuacji do strzelenia drugiej bramki, ale fatalnie spudłował!

Trzy żółte kartki sędzia Pskit pokazał po faulach na Dudu. To już powinna być czerwona :)

67 min. - Skuteczny pressing Paixao zmusił Gostomskiego do wybicia w aut.
66 min. - Śląsk nieźle wygląda w ataku pozycyjnym, ale brakuje przy tym precyzji.
64 min. - Douglas napomniany żółtą kartką po faulu na dryblującym Dudu na prawym skrzydle.

Radość z bramki kibiców WKS-u

62 min. - Dobre podanie Sochy do Dudu, który dośrodkował do Paixao, ale Wołąkiewicz nie dał się przepchnąć i wybił piłkę.
62 min. - Zmiana w Lechu, za Claasena wchodzi Teodorczyk, najlepszy strzelec Kolejorza.
61 min. - To mogła być dobra kontra Śląska, ale Hateley zagrał fatalnie do Mili...
60 min. - Gavish był bliski bramki samobójczej. Rzut rożny, tym razem z drugiej strony boiska, ponownie dobra defensywa wrocławian.
59 min. - Kolejny rzut rożny dla Kolejorza.
59 min. - Niecelny strzał Lovrencsicsa z 25 metrów.
58 min. - Paixao chciał skontrować, ale był faulowany.
57 min. - Rzut rożny dla gospodarzy.
56 min. - Zespołowa akcja Śląska zakończona soczystym strzałem Dudu, ale wprost w Gostomskiego.
54 min. - Ależ było groźnie! Lovrencsics oszukał na prawym skrzydle Ostrowskiego, wdarł się w pole karne, na szczęście Kelemen był w stanie przeciąć lot piłki.

Tak kibice WKS-u dopingują w Poznaniu:

53 min. - Kelemen niepewnie piąstkował, piłkę przejął Pawłowski, który przebiegł wzdłuż pola karnego, na szczęście jego strzał został zablokowany. Rzut rożny dla Lecha, Śląsk skutecznie się obronił.
51 min. - Kontra Śląska, Mila wbiegł w pole karne, ale w ostatniej chwili został powstrzymany przez obrońcę i bramkarza Lecha.
51 min. - Trałka strzelił z dystansu, ale wprost w ręce Kelemena.
48 min. - Mila sprytnie do Patejuka na prawą stronę, ale ten zamiast strzelać niepotrzebnie zwlekał!
48 min. - Faul Linettyego na Patejuku 30 metrów od bramki Lecha.
46 min. - Linetty strzelił z ponad 25 metrów, ale Kelemen był czujny.
46 min. - Śląsk zaczął drugą połowę.

Piłkarza wracają na murawę.

W przerwie nie brakowało emocji - byliśmy świadkami zaręczyn.

Koniec pierwszej połowy. Śląsk nie odstaje dzisiaj poziomem od Lecha i może pokusić się o niespodziankę.

45+1 min. - Śląsk miał szansę na kontrę, ale wrocławianie zagrali zbyt nerwowo. Żółta kartka dla Claasena za faul Patejuka, po którym sędzia zastosował prawo korzyści.
45 min. - Szarżujący Pawłowski na prawym skrzydle wywalczył rzut rożny. Pierwsza połowa przedłużona o minutę.

11 żółtych kartek w jednym sezonie ligowym to nowy rekord klubowy Śląska, który od dzisiaj należy do Kokoszki. A sezon jeszcze się nie kończy :)

41 min. - Wołąkiewicz jednak zdecydował się na strzał, piłka przeleciała kilka metrów nad bramką.
40 min. - 11 żółta kartka dla Kokoszki w tym sezonie ligowym. Lech będzie miał kolejną okazję do dośrodkowania
39 min. - Kontra Lecha po zagraniu piłki ręką przez Gostomskiego, Socha pomylił się przy wślizgi, Lovrencsics strzelił rogalem na długu słupek, minimalnie niecelnie!
37 min. - Krotki zagranie, piłka odbiła się od Mili i wyszła na kolejny rzut rożny. Hamalainen zbił piłkę głową do Kamińskiego, a ten z bliska nie potrafił pokonać Kelemena! To powinien być gol!
36 min. - Tym razem piłka po dośrodkowaniu Douglasa przeleciała nad wszystkimi i wyszła w aut. Po chwili Lech wywalczył pierwszy rzut rożny.
35 min. - Faul Hateleya, trener Levy szaleje ze złości na sędziego.
34 min. - Gostomski piąstkował, Lech przejmuje piłkę.
33 min. - Ależ piękna akcja Mila-Patejuk-Paixao! Portugalczyk niepotrzebnie przyjmował, mógł strzelać! Mamy rzut rożny.
33 min. - Śląsk się rozochocił do gry, poznaniacy są dzisiaj zdecydowanie do ogrania.
31 min. - Dobre wybicie Grodzickiego, Hamalainen wychodził na dogodną pozycję.
30 min. - Hateley dośrodkował z rzutu rożnego, dobre wybicie Trałki.

Śląsk nie mógł zdobyć bramki w Ekstraklasie od 209 minut, a na wyjeździe od 272.

28 min. - GOOOLLL!!! Po sporym zamieszaniu Paixao wpakował piłkę do siatki!
26 min. - Dudu sfalowany przez Kędziorę na lewej stronie boiska. Żółta kartka dla Polaka, a Brazylijczyk zwija się z bólu.
25 min. - Lovrencsics popędził z piłką kilkadziesiąt metrów, oddał strzał wślizgiem, który nie mógł zakońćzyć się powodzeniem.
24 min. - Na spalonym Paixao, który już szykował się do zgrania piłki do wbiegającego Dudu.
23 min. - Mila dośrodkował na głowę Gavisha, który zgrał do Grodzickiego, a ten popisał się efektowną przewrotką, niestety nieefektywną.
22 min. - Linetty sfaulował Dudu 30 metrów od bramki Lecha.
21 min. - Paixao walczy z obrońcami Kolejorza, ale sam nie jest w stanie nic zrobić.
20 min. - Rzut wolny dla Śląska z 30 metrów, ale Mila dośrodkował za krótko.
19 min. - Kontra Śląska po odbiorze Mili, ale dośrodkowanie Dudu nie znalazło swojego adresata.
17 min. - Douglas! Minimalnie obok prawego słupka!
16 min. - Zagranie ręką Hateleya przed polem karnym, żółta kartka i kolejny rzut wolny.

Śląsk stracił w Ekstraklasie bramkę po 229 minutach.

12 min. - Gol dla Lecha! Douglas dośrodkował na długi słupek do zupełnie niepilnowanego Hamalainena, która głową strzelił nie do obrony.
11 min. - Głupi faul Gavisha przed linią końcową, żółta kartka i okazja do dośrodkowania dla Lecha.
9 min. - Paixao w pojedynku biegowym z Wołąkiewiczem, ale napastnik Śląska faulował piłkarza Lecha.
8 min. - Grodzicki blokował Douglasa, który faulował obrońcę Śląska.
6 min. - Hateley za krótko do Sochy, piłkę przejął Pawłowski, dośrodkował w pole karne z lewej strony, ale Hamalainen nie sięgnął piłki. Duży błąd Anglika!
5 min. - Dobra akcja Patejuka, który zbiegł z prawej strony do środka, miał okazją na oddanie dobrego strzału, ale zrobił to fatalnie.
4 min. - Pressing Lecha, Kelemen musiał wybić w aut.
3 min. - Interwencja Grodzickiego zakończyła się szczęśliwie dla Śląska - od bramki zacznie Kelemen.
2 min. - Na spalonym Paixao na prawym skrzydle, podawał Patejuk.
1 min. - Pierwsza dobra interwencja Gavisha, o którego postawę w obronie martwimy się dzisiaj najbardziej.
1 min. - Zaczęli gospodarze, u których w ataku zagra Kasper Hamalainen.

Bilans spotkań obu drużyn w Ekstraklasie: 3 zwycięstwa Śląska - 3 remisy – 5 porażek

Piłkarze wyszli już na murawę.

Poprzedni występ w Poznaniu wrocławianie wspominają z uśmiechem na twarzach. Zwyciężyli wówczas 3:0, a na listę strzelców wpisali się Cristian Diaz, Waldemar Sobota i Piotr Ćwielong.

Kibice już przed meczem wymieniają się uprzejmościami.

Na jesieni pokonaliśmy u siebie tego przeciwnika 2:0 po dość wyrównanym meczu. Wynik otworzył kontuzjowany dziś Tomasz Hołota, prowadzenie podwyższył nie kto inny jak Marco Paixao. Również poprzedniej wiosny oba teamy spotkały się we Wrocławiu, wówczas padł remis 1:1, a do siatki trafiali Rafał Murawski i Eric Mouloungui. Obu dziś zabraknie na boisku.

Dudu zagra po raz 70. w ekstraklasie, 20 z tych meczów we wrocławskiej drużynie.

W tej kolejce Ekstraklasy nie zanotowano jeszcze żadnego remisu - cztery razy wygrali gospodarze, dwa zwycięstwa odnieśli goście.

Wrocławianie nie zanotowali przegranej w żadnym z 8 ligowych spotkań sędziowanych przez Pawła Pskita.

Dzięki wygranym Podbeskidzie i Zagłębie zbliżyły się do Śląska na cztery punkty!

Stanislav Levy nie zaznał jeszcze goryczy porażki z Lechem Poznań, a poprowadzi WKS przeciwko tej drużynie po raz czwarty.

Na INEA Stadionie nie zobaczymy Flavio Paixao, który nie został jeszcze uprawniony do gry.

Komfortu dużego wyboru nie ma też trener Rumak. W meczu ze Śląskiem nie zagra czterech piłkarzy kontuzjowanych (Jasmin Burić, Kebba Ceesay, Paulus Arajuuri i Vojo Ubiparip) oraz zawieszony za czerwoną kartkę Luis Henriquez

Kiedy patrzymy na naszą ławkę rezerwowych, mocno trzymamy kciuki za zdrowie wszystkich graczy z pierwszej jedenastki.

Niestety poza Stevanoviciem i Hołotą, z powodu kontuzji nie zagra dzisiaj też inny defensywny pomocnik - Przemysław Kaźmierczak. Po raz pierwszy w Śląsku na tej pozycji zobaczymy Adama Kokoszkę, którego miejsce na środku obrony zajął Oded Gavish.

Unibet uznaje gospodarzy za faworytów. Kurs na Lecha wynosi 1.80, remis 3.40 a na zwycięstwo WKS-u jest kurs 4.50. Warto się zarejestrować i zatypować!

Śląsk wraca na ligowe boiska! Na początek trudno zapowiadająca się wyjazdowa potyczka z Lechem Poznań. Czas nadrabiać pozycje w tabeli!

Autor relacji: Banan