Strzelcy: Paixao 69 Adamec 88 - Kuświk 4' Jankowski 13, 60
Sędziuje: Adam Lyczmański Widzów: 12 141 Aura: sucho
Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Kelemen - Hateley (65 Socha), Grodzicki, Gawisz, Dudu (86 Adamec) - Stevanović, Kokoszka - Dankowski (46 Zieliński), Mila, Patejuk - M. Paixao. Trener: Stanislav Levy
Ruch Chorzów:(stroje: białe) Buchalik - Dziwniel, Malinowski, Szyndrowski, Konczkowski, Zieńczuk (90 Włodyka), Surma, Starzyński, Kowalski (83 Smektała), Jankowski, Kuświk Trener: Jan Kocian

Śląsk Wrocław: Pawłowski, Ostrowski, Adamec, Zieliński, Socha, Uliczny, Misik.
Ruch Chorzów: Kamiński, Smektała, Kwiatkowski, Babiarz, Sadlok, Włodyka, Helik

Śląsk walczył do końca, trafił dwa razy do siatki, ale z taką grą w defensywie długo poczekamy na zwycięstwo.

90+3 min. - Kelemen walczył w powietrzu, jeden z naszych piłkarzy strzela, ale jest blokowany. Sędzia zakończył mecz.
90+2 min. - Róg. Kelemen pod bramką!!
90+1 min. - Włodyka za Zieńczuka.

Sędzia doliczył 3 minuty.

90 min. - Mila z wolnego, bez skutku, po chwili Patejuk wrzuca, ale za głęboko.

Śląsk wbija raz za razem piłkę pod bramkę Ruchu.

89 min. - Teraz faul w ofensywie Adamca.
88 min. - Jest kontaktowy goool!! Znów Zieliński, tym razem lewą nogą, na głowę Paixao, broni Buchalik, ale Adamec dobija do pustej bramki!
86 min. - Adamec za Dudu.
85 min. - Piłka wybita przez obrońcę Ruchu.
84 min. - Rajd Paixao na lewym skrzydle. Portugalczyk jest faulowany na wysokości pola karnego.
83 min. - Smektała za Kowalskiego.
80 min. - Jankowski miał szansę na hat-tricka. Dostał świetną piłkę ze środka, nawinął rywala, ale strzelił nad bramką.

Doping kibiców WKS-u w I połowie:

Śląsk odważniej gra do przodu, ale nie przekłada się to na okazje bramkowe.

75 min. - Śląsk zamknął teraz gości, ale Mila źle odegrał piłkę na skrzydle.
74 min. - Kontra Ruchu, Kuświk strzela głową w Kelemena, a sędzia asystent podnosi chorągiewkę.

18 gol Paixao w Śląsku, 12 w ekstraklasie.

69 min. - Zieliński przepchnął na prawej stronie rywala i dorzucił piłkę do Paixao, a ten z bliska wpycha ją do siatki!
67 min. - Teraz goście poklepali przed polem karnym WKS-u, ale jeden z nich za mocno się przepychał i sędzia przerwałgrę.

Radość kibiców gości z bramek Ruchu:

65 min. - Socha za Hateleya.
64 min. - Patejuk nieporadnie chce przerzucić piłkę na drugą stronę. Traci ją, po chwili Gavish wycina rywala i otrzymuje kartkę. Nie zagra w kolejnym meczu. I dobrze.
63 min. - Kontra Śląska, Mila uderza z 25 metrów, ale nie sprawia problemów bramkarzowi.
60 min. - I znów to samo! Wrzutka, Jankowski stoi sam przed bramką i strzela trzeciego gola dla gości.
59 min. - Liniowy nie dopatrzył się ewidentnego spalonego. Rzut rożny dla gości.
58 min. - Zieliński wrzuca z prawego skrzydła, ale jest blokowany. Rzut rożny. Główkuje Paixao, ale minimalnie chybia.

Trener Levy składa ręce jak do modlitwy po niekorzystnej decyzji sędziego.

56 min. - Mila wrzuca piłkę z wolnego, Buchalik piąstkuje przed siebie.
54 min. - Z rzutu wolnego z 30 metrów strzela Starzyński, ale nie powtórzył swojego wyczynu z meczu z Górnikiem - piłka kilka metrów nad bramką.
53 min. - Stevanović miękko wrzuca piłkę w szesnastkę, ale tam ją łapie Buchalik. W ten sposób to WKS gola nie strzeli.
52 min. - Patejuk faulowany w środku pola przez Szyndrowskiego.
51 min. - Zieliński gra wślizgiem, ale nie zdążył wygarnąć piłki przed linią.
50 min. - Dudu wrzucił piłkę do Paixao, ten był z tyłu popchnięty, ale sędzia wskazuje, że Ruch zacznie od autu bramkowego. Portugalcyk nie może w to uwierzyć.
48 min. - Teraz sytuacja pod drugą bramką, ale piłka odbiła się od zawodnika w zielonym stroju i od bramki zacznie Buchalik.
47 min. - Świetna szansa przed Ruchem. Na prawym skrzydle urwał się Kowalski, świetnie dograł do Kuświka, ale ten pomylił się nieznacznie z kilku metrów!
46 min. - Ruch rozpoczął drugą połowę.
46 min. - Dankowski pograł 45 minut. Za niego wchodzi Paweł Zieliński.

:Dalej wierzycie w wygraną Śląska? Obecny kurs LIVE to aż 20.0! Zarejestruj się i typuj!

W pierwszym kwadransie dwukrotnie nie popisała się - delikatnie mówiąc - wrocławska defensywa. Później setkę na gola kontaktowego zmarnował Patejuk. Śląsk gra słabo, jest rozbity, natomiast goście są zdyscyplinowani, dobrze się przesuwają w obronie i szybko wychodzą do kontr. Niestety trudno o optymizm przed drugą połową.

45 min. - Arbiter zaprosił piłkarzy na przerwę.
43 min. - Na boisku w końcówce pierwszej połowy panuje chaos.

Fragment dopingu kibiców WKS-u:

41 min. - Znowu gubi się defensywa Śląska, przed bramką walczy Kuświk, ale fauluje.
40 min. - Kombinacja Mili z Dudu na lewej stronie, Brazylijczyk wpada nie tylko w pole karne, ale i na plecy rywala. Faul w ofensywie.
39 min. - Obrońca Śląska blokuje strzał Jankowskiego.
38 min. - Dudu szarżuje, ale się gubi. Po chwili Śląsk odzyskuje piłkę, Mila uruchamia Paixao, ale ten jest na spalonym.
37 min. - Faulowany Starzyński. Wrzutka z wolnego, ale piłkę łapie Kelemen.
35 min. - Sędzia nie dopatrzył się falu na Paixao, co zirytowało Portugalczyka. Teraz Ruch gra na połowie Śląska.
34 min. - Dudu dośrodkowuje, Szyndrowski wybija na róg. Pod bramką zamieszanie, w końcu uderza z woleja Dankowski i tym samym nokautuje jednego z graczy Ruchu.

Gavish zamienił się pozycjami z Kokoszką.

29 min. - Gavish znalazł się na prawej stronie i dorzucił piłkę do Paixao. Portugalczyk strzelił, ale piłka odbiła się jeszcze od obrońcy i spokojnie interweniował Buchalik.
28 min. - Teraz Śląsk zbyt wolno zaczął atak, długie podanie do Mili to już było oddanie piłki rywalowi.
27 min. - Setka Patejuka! Miał piłkę na głowie 5 metrów od bramki, był zupełnie sam, ale spudłował. To było dobre dośrodkowanie Stevanovicia.
25 min. - Dankowski popędziłodważnie na dwóch obrońców Ruchu, ale ci wzięli go w kleszcze. Gwizdek sędziego milczy.
24 min. - Teraz nieźle Śląsk. Piłkę dostał na prawej stronie Hateley i dobrze wrzucił. W polu karnym stał niepilnowany Paixao, ale jego strzał głową minął bramkę.
23 min. - Fatalne podanie Patejuka wszerz boiska, Ruch w natarciu, ale sytuację wyjaśnia Hateley.
21 min. - Róg dla Śląska, ale znów bez efektu. WKS przez chwilę zamknął Ruch we własnej szesnastce, ale na linii pola karnego pogubiłsię Patejuk. NIebiescy wyprowadzili kontrę, ale uderzenie poleciało wysoko nad bramką.
20 min. - W końcu zaatakował Śląsk, ale źle wrzuca Dankowski: pod nogi obrońcy Ruchu.
19 min. - Ruch dynamicznie wyprowadza kontry, gra na jeden, dwa kontakty.
18 min. - Odważnie do przodu ruszył Dankowski, ale był popychany.

Wierzycie w wygraną Śląska? Można sporo zarobić! Obecny kurs LIVE to aż 11.0! Zarejestruj się i typuj!

15 min. - Ruch się cofnął, Śląsk buduje akcję od tyłu. Skończyło się na odgwizdaniu spalonego.
13 min. - Kompromitacja obrony Śląska!!! Wrzutka z lewej strony leciała długo, ale za szybko dla naszej defensywy. Maciej Jankowski stał sam w polu karnym i głową strzelił drugą bramkę dla Ruchu.
12 min. - Dudu chce dośrodkować spod linii, ale zrobił to za głęboko. Aut bramkowy.
11 min. - Mila próbuje zagrać na lewo do Dudu, ale jest podcinany.
10 min. - Kompletnie nieudany strzał Zieńczuka, piłka turlając się minęła słupek.
9 min. - Jesteśmy po drugiej stronie. Wolny dla Ruchu z 30 metrów.
8 min. - Mila wykonał dwa kornery. Za pierwszym było groźnie, Grodzicki zbijał piłkę na długi słupek, ale zabrakło szczęścia.
7 min. - A teraz korner, jeden z obrońców Ruchu wybija przewrotką.
6 min. - Faulowany Paixao. Mamy rzut wolny.

Po raz pierwszy od 6 lat Śląsk przegrywa z Ruchem.

4 min. - Gol dla Ruchu. Starzyński zagrywa na prawo do Kowalskiego, który strąca piłkę na piąty metr do Kuświka. Bierność obrońców Śląska zostaje ukarana: Kuświk płaskim strzałem pokonuje Kelemena.
3 min. - Źle wykonany rzut z autu i piłka dla Ruchu. Ale WKS wybija piłkę.
2 min. - Faul Gavisha w środku pola.
2 min. - Mila wypuszcza górnym podaniem Paixao, ale dobrze interweniuje Szyndrowski.
1 min. - Zaczął Śląsk.

Marian Kelemen rozegra 100 mecz w ekstraklasie, a Patejuk 40 w Śląsku w lidze. Z kolei Paixao 30 w Śląsku łącznie.

Piłkarze wychodzą na boisko.

Kokoszka, Gavish, Patejuk, Grodzicki, Ostrowski są dzisiaj zagrożeni pauzą w kolejnym meczu z powodu kartek. Ten ostatni zaczyna na ławce.

Natomiast w ekstraklasie młodszy był Radosław Janukiewicz, który w 2001 roku wszedł na zmianę w meczu z Pogonią Szczecin. Od tamtej pory Ruch nie wygrał ze Śląskiem w najwyższej lidze.

Łukasz Tymiński w 2008 roku był trochę młodszy od Dankowskiego, grając w barwach Śląska. Było to w dawnej drugiej lidze.

Sektor gości jest niemal szczelnie wypełniony. Z Chorzowa przyjechało dziś 2400 kibiców Niebieskich. Na pozostałych sektorach na kwadrans przed rozpoczęciem meczu frekwencja niestety słaba.

W pierwszej jedenastce wrocławian niespodzianka: 17-letni Kamil Dankowski. Postaramy się ustalić, kiedy ostatnio w składzie Śląska został wystawiony niepełnoletni zawodnik.

Zachęcamy do czytania naszej relacji LIVE! Tylko u nas filmy z dopingiem kibiców jeszcze podczas trwania relacji!

Czekamy na pierwsze tegoroczne ligowe zwycięstwo. Koniec rundy zasadniczej coraz bliższy - czas gonić rywali w walce o czołową ósemkę!