Sędziuje: Mariusz Złotek (Stalowa Wola) Widzów: ok. 5000 Aura: pogodnie
Cracovia:(stroje: biało-czerwono-czarne) Pilarz – Nykiel, Żytko, Mikulić, Marciniak – Szeliga (58' Danielewicz) – Ntibazonkiza, Boljević, Straus, Steblecki (60' Dudzic) – Kita (46' Rakels) Trener: Wojciech Stawowy
Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Kelemen - Ostrowski, Grodzicki, Kokoszka, Dudu - Patejuk (68' Zieliński), Stevanović (90' Socha), Hateley, Machaj (74' Droppa), Pich - M.Paixao Trener: Tadeusz Pawłowski

Cracovia: Perdijić, Danielewski, Zejdler, Dudzic, Jaroszyński, Kapustka, Rakels
Śląsk Wrocław: Pawłowski, Adamec, Calahorro, Dankowski, Droppa, Socha, Zieliński

Do ostatniego gwizdka wynik wisiał w powietrzu, w którym fruwał Kelemen i nie pozwolił na strzelenie sobie gola! Śląsk po ośmiu spotkaniach bez wygranej wreszcie zwycięża!

90+4 min. - Dudzic fatalnie! Koniec meczu!
90+3 min. - Kolejny rzut rożny dla Cracovii, dobrze Pich wybija.
90+3 min. - Kelemen!!! Co za interwencja po rykoszecie od Zielińskiego!
90+2 min. - Saidi mocno i celnie z ostrego kąta, Kelemen broni!
90+1 min. - Pewny chwyt Kelemena, świetny występ Słowaka.
90+1 min. - Kokoszka na rzut rożny.
90 min. - Sędzia doliczył 3 minuty.
90 min. - Socha za Stevanovicia, którego trzeba dzisiaj pochwalić.
87 min. - Rakels bardzo ostro fauluje Dudu! Czerwona kartka wisi w powietrzu, krakowianie grają bardzo agresywnie.
87 min. - Nie potrafimy dzisiaj zagrozić bramce Pilarza ze stałych fragmentów. Dudu nad bramką.
86 min. - Paixao wywalczył rzut wolny metr przed linią pola karnego!
85 min. - Paixao świetnie poradził sobie z Żytką na lewej stronie, popędził w stronę bramki, ale zabrakło już sił i precyzji na oddanie dobrego strzału. Trybuny ponownie witają piłkę.
84 min. - Fatalnie wykonany stały fragment gry. Marciniak chciał zaskoczyć wrocławian, zagrał miękko, ale bez problemu obrońcy wybili piłkę.
83 min. - Rzut wolny dla gospodarzy, będzie okazja do dośrodkowania.
81 min. - Ostra gra Cravovii, tym razem Nykiel skosił Picha.
79 min. - Brzydki faul Marciniaka na Zielińskim.
78 min. - Mikulić już na boisku. Śląsk przeważa, Cracovia liczy na kontry.
77 min. - Paixao zgrał do Stevanovicia, ten w trybuny.
76 min. - Taktyczny faul Danielewicza na Paixao.
76 min. - Krew na twarzy Mikulicia, który musi zejść z boiska.
75 min. - Pich ładnie piętką do Droppy, ten prostopadle do Paixao, który był na spalonym.
74 min. - Debiutant za debiutanta - Droppa wchodzi za Machaja.
73 min. - Dobre dośrodkowanie Dudu, do piłki dopada jeszcze Pich, którego strzał został zablokowany.
73 min. - Hateley przebiegł z piłką kilkadziesiąt metrów i wywalczył rzut rożny.
72 min. - Dobra obrona Śląska.
71 min. - Dobra interwencja Kokoszki, rzut rożny.
71 min. - Machaj strzelił niecelnie zza pola karnego.
68 min. - Dzisiejszego asystenta przy golu Paixao zmienia asystent sprzed tygodnia - Zieliński.
67 min. - Rzut rożny dla Cracovii, dobre wybicie Kokoszki. Po chwili piłka wraca na prawą stronę do Boljeivica, Dudzic strzela tuż obok bramki!

Nieocenzurowany doping kibiców WKS-u (I połowa):

62 min. - Hateley miał dobrą pozycję do strzału, ale trybuny stęskniły się za piłką i po raz kolejny ją przytuliły.
60 min. - Ostatnia zmiana w Cracovii, Dudzic za Stebleckiego.
59 min. - Tym razem krótkie zagranie, Saidi dochodzi do pozycji strzeleckiej, huknął z 18 metrów w słupek!
59 min. - Rzut rożny dla Pasów.
58 min. - Danielewicz zmienia Szeligę.
57 min. - Dobra interwencja Pilarza po strzale Hateleya z rzutu wolnego.
56 min. - Bardzo ostry faul Żytki na Pichu, zasłużona żółta kartka.
54 min. - Pich! Strzał Słowaka zablokowany, rzut rożny.
52 min. - Machaj strzelił z rzutu wolnego z 25 metrów, piłka przeleciała nad poprzeczką.
50 min. - Ostre dośrodkowanie Picha do Patejuka, który zanurkował w polu karnym i oddał niecelny strzał głową prawie z poziomu murawy.
50 min. - Saidi świetnie do Strausa, który przegrał pojedynek z Kokoszką, było groźnie!
48 min. - Kontra Śląska, Stevanović zagrał na prawe skrzydło do Patejuka, który powinien zachować się lepiej, ale musiał dośrodkowywać prawą nogą. Piłka wyszła w aut... Jedna jaskółka wiosny nie czyni, ustawienie Patejuka na prawej stronie to mocno kontrowersyjny pomysł.
47 min. - Dudu spróbował strzału z dystansu swoją gorszą prawą nogą, to nie mogło się udać.
46 min. - Boljević byłby sam na sam z Kelemenem, który świetnym wyjściem za pole karne po raz kolejny ratuje swój zespół!
46 min. - Śląsk zaczyna drugą połowę.

Rakels zmienia Kitę.

19 gol i 17 mecz z golem, Marco z Legią prawdopodobnie zacznie bicie klubowych rekordów.

675 minut Śląsk nie prowadził w meczu Ekstraklasy. Oby udało się je utrzymać!

Cracovia przeważała prawie przez całą pierwszą połowę, ale nie wykorzystała dwóch świetnych okazji do objęcia prowadzenia. Śląsk ma jednak w składzie Paixao, który zdobył 13. bramkę w Ekstraklasie.

45+2 min. - Koniec pierwszej połowy.
45+2 min. - Sędzia doliczył dwie minuty.
45 min. - GOOOLLL!!! Dudu z lewej strony na długi słupek do Patejuka, ten zgrał (prawą nogą!) do Paixao, który z bliska wpakował piłkę do siatki! Przepiękna akcja Śląska!
43 min. - Śląsk potrafi wymienić kilka celnych podań, by za chwilę bezsensownie stracić piłkę.
41 min. - Mikulić leży na boisku po swoim wślizgu.

Dalej wierzycie w wygraną Śląska? Obecny kurs LIVE to 2.65! Zarejestruj się i typuj!

39 min. - Marciniak dośrodkował z lewej strony, Ostrowskie nie zdążył, Steblecki strzelił głową, ale obok bramki.
37 min. - Śląsk zepchnięty do obrony.
36 min. - Steblecki! Szczęścia nam jak na razie sprzyja, bo Cracovia sieje spustoszenie na naszej prawej stronie defensywy, ale nie potrafi tego wykorzystać.
35 min. - Patejuk na prawej stronie to chyba nieporozumienie, skrzydłowy Śląska nie jest w stanie dobrze dośrodkować piłki prawą nogą.

Fragment dopingu kibiców WKS-u:

34 min. - Żółta kartka dla Picha za próbę wymuszenia rzutu karnego.
32 min. - Pich powalczył do końca o piłkę, która jednak przekroczyła linię końcową. Mimo wszystko brawa za ambicję.
29 min. - W odpowiedzi soczysty strzał Paixao z 20 metrów, Pilarz z trudem przenosi piłkę nad poprzeczką. Po rzucie rożnym Śląsk utrzymuje się przy piłce.
29 min. - Kolejna setka Cracovii! Saidi przedarł się lewą stroną, wycofał na środek pola karnego do Strausa, świetnie Kelemen!
28 min. - Wreszcie dobra interwencja Ostrowskiego, który poradził sobie z Saidim.
26 min. - Ależ błąd Machaja, piłka trafiła pod nogi Kity, który mógł ruszyć sam na bramkę Kelemena, ale się zawahał i dogonił go Kokoszka.
24 min. - Stevanović strzelił z 20 metrów, niestety piłka po strzałach wrocławian za każdym razem ląduje na trybunach.
23 min. - Żółta kartka dla Stebleckiego po faulu na Hateleyu.
23 min. - Zabawy Grodzickiego i Kelemena skończyły się wybiciu piłki w aut. Śląsk gra słabo, gospodarze są co raz groźniejszy.
21 min. - Steblecki powinien wpakować piłkę do siatki! Pomocnik Pasów zagrał na raz z Saidim, znalazł się sam przed Kelemenem, który był bardzo dobrze ustawiony. To było bardzo poważne ostrzeżenie! Chwilę wcześniej piłkę stracił nie kto inny, jak Ostrowski.
19 min. - Kolejna strata Ostrowskiego!
18 min. - Ostre zagranie Kity na Grodzickim, który chwilę zwijał się z bólu.
17 min. - Minięcie dzisiaj Ostrowskiego nie jest specjalnie trudne i doskonale to widzie Saidi. Po jego akcjach zawsze jest groźnie.
16 min. - Bardzo złe dośrodkowanie Boljevicia, wprost w ręce Kelemena.
16 min. - Grodzicki sfaulował Saidiego 30m od bramki.
15 min. - Pich dobrze zagrał do Stevanovicia, piłka po jego zagraniu wróciła pod nogi Słowaka, którzy strzelił w trybuny.
14 min. - Dudu traci piłkę, bo nie potrafi jej przyjąć po prostym podaniu...
11 min. - Paixao spróbował strzału z dystansu, ale piłka wylądowała na trybunach.
11 min. - Faul Boljevicia przed polem karnym na Pichu.
10 min. - Rzut rożny dla Śląska, dobre dośrodkowania Machaja, ale krakowianie bezbłędnie.
9 min. - Kolejne fatalne zagranie Ostrowskiego, który podał zupełnie do nikogo. To nie jest dobry początek meczu w jego wykonaniu.
7 min. - Obrońcy Śląska wybili piłkę przed pole karne, przejął ją Kita, który zdecydował się na strzał, ale baaardzo niecelny.
6 min. - Saidi po akcji lewą stroną wywalczył pierwszy rzut rożny w tym spotkaniu.
4 min. - Dobra akcja na skrzydło do Patejuka, po jego dośrodkowaniu piłka trafił z powrotem przed pole karne do Ostrowskiego, ten jednak podał piłkę wprost w ręce Pilarza.
3 min. - Ostrowski stracił piłkę, Straus jednak fatalnie do Saidiego. Od bramki Kelemen.
2 min. - Próba zagranie z pierwszej piłki Saidiego do Marciniaka na lewej stronie, piłka wyszła w aut.
1 min. - Zaczęli gospodarze.

Cracovia przegrała u siebie trzy mecze z rzędu.

Po raz pierwszy kapitanem jest Marco Paixao, który debiutuje w roli kapitana Śląska. Wrocławianie wciąż nie mogą się doczekać na certyfikat Flavio.

Piłkarze wychodzą na boisko. W Śląsku pauzuje dzisiaj Gavish, kontuzjowani są Mila, Pawelec i Hołota.

Na kartki szczególnie uważać muszą dzisiaj Kokoszka, Grodzicki, Ostrowski i Patejuk.

W pierwszym składzie WKS-u mamy dwóch debiutantów - Machaja i Picha.

Śląsk nie wygrał od 3. listopada! Wrocławianie nie mogą zdobyć kompletu punktów od ośmiu spotkań z rzędu.

W jesiennym spotkaniu Cracovia rozbiła we Wrocławiu drużynę Levego aż 3:0.

Witamy ze stadionu przy ulicy Kałuży! Przed nami mecz, w którym ponownie na ławce trenerskiej zasiądzie Tadeusz Pawłowski. Były piłkarz WKS-u zastąpił Stanislava Levego.

Wciąż czekamy na zwycięstwo! Mamy nadzieję, że pod wodzą nowego trenera to się uda! Zachęcamy do czytania naszej relacji LIVE z meczu Cracovia - Śląsk Wrocław!

Autor relacji: Banan