Sędziuje: Jarosław Przybył (Kluczbork) Widzów: 11 156 Aura: ciepło
Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Kelemen - Zieliński, Grodzicki, Kokoszka, Dudu - Hateley, Stevanović (82' Kaźmierczak) - Droppa (63' Plaku), Mila, F. Paixao - M. Paixao Trener: Tadeusz Pawłowski
Zagłębie Lubin:(stroje: pomarańczowo-czarne) Rodić - Widanow, Banaś (71' Dzinić), Bilek, Cotra - Przybecki (56' Abwo), Guldan, Kwiek, Curto (79' Piątek), Błąd - Piech Trener: Orest Lenczyk

Śląsk Wrocław: Pawłowski, Ostrowski, Plaku, Patejuk, Calahorro, Kaźmierczak, Dankowski
Zagłębie Lubin: Ptak, Bonecki, Abwo, Dzinić, Papadopulos, Piątek, Bertilsson

Senne derby zakończone zwycięstwem Śląska! Wrocławianie dopisują sobie trzy punkty i oddalili się od strefy spadkowej na pięc oczek. Poziom tego widowiska był fatalny, zwycięstwo WKS-u poprawiło jednak wszystkim humory.

90+3 min. - Plaku strzelił z 20 metrów, ale wprost w ręce Rodicia. Koniec meczu!
90+3 min. - Faul Bilka na Marco blisko lewego narożnika pola karnego.
90+2 min. - Kontra Śląska zakończona pudłem Mili z kilkunastu metrów.
90+1 min. - 17. gol Marco w tym sezonie Ekstraklasy, bramka w piątym kolejnym meczu ekstraklasowym u siebie - to nowy klubowy rekord!
90 min. - Zagłębie broniło się przez cały mecz, nie grało w piłkę i zostało za to skarcone. Mecz został przedłużony o trzy minuty.
90 min. - Kibice Śląska z trybuny B z wrażenia ściągneli koszulki. Hej Śląsk!
88 min. - GOOOLLL!!! Kopia bramki sprzed dwóch tygodni, Mila dośrodkował z rzutu rożnego do Marco, ten głową pokonał Rodicia!

Dla Kaźmierczaka to 20. ligowy mecz w tym sezonie.

86 min. - Widanow napomniany żółtą kartką za faul na Plaku.
85 min. - Zagłębie przez kilka minut nie schodziło z połowy Śląska, Kwiek znalazł się na pozycji strzeleckiej, ale został zablokowany przez Grodzickiego.

Krecik i Mickey:

83 min. - Szczęście Śląska! Błąd znalazł się w dobrej sytuacji, oddał strzał, który Kelemen szczęśliwie obronił! Dudu wybił jeszcze piłkę na rzut rożny.

75. kartka (72 żółte i 3 czerwone) dla piłkarza Ślaska w tym sezonie, nowy klubowy rekord na poziomie ekstraklasy.

82 min. - Po długiej przerwie witamy Kaźmierczaka, który zmienił Stevanovicia.
80 min. - Kiedyś stałe fragmenty gry siały popłoch, teraz są byle jakie i niczego nie wnoszą do gry Śląska. Grodzicki zobaczył żółtą kartkę po faulu na Piechu.
80 min. - Plaku faulowany z lewej strony, Mila szykuje się do kolejnego dośrodkowania.
79 min. - Remis będzie oznaczał, że Śląsk osunie się po tej kolejce przynajmniej na 13. pozycję (a w przypadku zwycięstwa Piasta nawet na 14.), zaś Zagłębie pozostanie przedostatnie.
79 min. - Piątek zmienia Curto.
77 min. - Kopanina na Stadionie Miejskim. Przykro patrzeć na bezradność piłkarzy obu drużyn.
75 min. - Mila szuka gry z Marco, ale ten schemat znają już wszyscy, Śląsk nie potrafi zaskoczyć rywala czymś niekonwencjonalnym.
72 min. - Hateley dośrodkował w pole karne z rzutu wolnego, piłka odbiła się od nóg Marco i przeszła tuż obok słupka!

Doping kibiców (I połowa):

71 min. - Kontuzjowanego Banasia zmienia Dzinić.
69 min. - Tak długo na bramkę we Wrocławiu w tym roku jeszcze nie czekaliśmy.
68 min. - Obie drużyny udowadniają dzisiaj, że nie zasługują na grę w Grupie A. Dobrych akcji jest jak na lekarstwo.
65 min. - Mila dośrodkował w pole karne, ale obrona Zagłębia prezentuje się dzisiaj solidnie.
64 min. - To dopiero czwarty mecz Plaku w tym roku, trzeci pod wodzą Pawłowskiego. Dudu faulowany na lewym skrzydle.
63 min. - Wreszcie mamy zmianę, Plaku zmienia Droppę. Gra Śląska nie wygląda optymistycznie, jest anemiczna.
61 min. - Grodzicki podsumował ofensywę Śląska w tym meczu - strzelił z 35 metrów tak, że piłka ledwo opuściła końcową linię i to kilkanaście metrów obok słupka.
60 min. - Dobra obrona Śląska, ale Zagłębie wyjątkowo długo utrzymuje się przy piłce.
60 min. - Kokoszka się nie popisał, Abwo walczył do końca i wywalczył rzut rożny.
58 min. - Śląsk gra nieporadnie, a Zagłębie czyha na groźne kontry. Na szczęście Przybecki zgubił piłkę po złym zagraniu Kwieka. Abwo zmienia Przybeckiego.
56 min. - Przybecki nie sięgnął dobrze dośrodkowanej piłki.
52 min. - Prosta strata Droppy, który gra dzisiaj na lewym skrzydle. To nie jest dobry występ Czecha, który ewidentnie męczy się na boku pomocy.

Oprawa kibiców gości

49 min. - Dudu dośrodkował z lewej strony, Marco zgrał piłkę głową do Flavio, a ten z kilku metrów nie trafia do siatki! Instynktownie broni Rodić!
48 min. - Kokoszka dośrodkował do Flavio, ale ten nie zdołał opanować piłki. Od bramki Rodić.

Od powrotu Tadeusza Pawłowskiego Śląsk jeszcze nie stracił u siebie gola do przerwy.

46 min. - Żółta kartka dla Kwieka.
46 min. - Obie drużyny bez zmian, chociaż trener Pawłowski musi coś zrobić, żeby przebić lubiński mur obronny.
46 min. - Śląsk zaczął drugą połowę.

Śląsk nie potrafi udokumentować swojej przewagi.

45+1 min. - Koniec pierwszej połowy.
45 min. - Mila dośrodkował, ale piłka nie znalazła adresata. Sędzia doliczył minutę.
44 min. - Faul Cotry na Flavio z prawej strony, będzie okazja do dośrodkowania. Żółta kartka dla Przybeckiego za wcześniejszy faul na Zielińskim i dla Cotry.
43 min. - Tym razem Flavio do Marco, ten strzelił głową, dobrze broni Rodić!

Oprawa kibiców WKS-u

41 min. - Dośrodkowanie z lewej strony Marco do swojego brata Flavio, ten nie zdołał oddać strzału.
34 min. - Fatalny strzał Mili z 20 metrów. Były kapitan zielono-biało-czerwonych nie czaruje dzisiaj swoją grą.
32 min. - Marco huknął z prawego narożnika pola karnego, ale ponownie wprost w Rodicia. Zagłębie groźnie skontrowało, ale obrońcy Śląsk poradzili sobie z tą akcją. Po chwili Stevanović spróbował strzału z 25 metrów, piłka przeleciała obok bramki.
29 min. - Przybecki wybiegał do prostopadłego podania, Kelemen był pierwszy przy piłce.
27 min. - Grodzicki wślizgiem powstrzymał szarżującego Przybeckiego.
24 min. - Piech czyhał na błąd obrońców Śląska, Kelemen pewnie złapał bezpańską piłkę.
21 min. - Śląsk cały czas przeważa, ale akcje wrocławian są za wolne i Rodić jest praktycznie bezrobotny.

Jako gość były szkoleniowiec WKS-u wygrał we Wrocławiu tylko raz na 10 wizyt - w 2000 r. z krakowską Wisłą 1:0.

20. mecz w ekstraklasie Śląska przeciwko drużynie prowadzonej przez Oresta Lenczyka, bilans na naszą korzyść 7-7-5, bramki 20:17.

15 min. - Mila strzelił z 20 metrów obok bramki.
13 min. - Dudu padł w polu karnym, ale sędzia Przybył nie miał wątpliwości, że karnego w tej sytuacji nie było.

Piękna oprawa kibiców Śląska!

11 min. - Zagłębie nie może przejąć piłki i wyjść z własnej połowy.

Kokoszka rozgrywa swój setny mecz w Ekstraklasie.

9 min. - Kibice Śląska wciągają pod trybunę wielki transparent - Pod niebiosa wysławiany nasz Śląsk Wrocław ukochany!
7 min. - Marco! Miał dużo czasu na piątym metrze przed bramką, ale zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału i został zablokowany. Rzut rożny.
6 min. - Śląsk ma przewagę. Dla Zielińskiego to 10. mecz w barwach WKS-u.
5 min. - Marco miał dużo miejsca i zdecydował się na strzał na bramkę z 16 metrów, ale wprost w Rodicia.
4 min. - Grodzicki zwija się z bólu po faulu.

Już w pierwszej minucie kibice z Lubina odpalili race.

1 min. - Miedziowi rozpoczęli pierwszą połowę.

Fani Zagłębia wracają na swój sektor.

Kibice Śląska szykują efektowną oprawę i pozdrawiają gości.

Piłkarze wychodzą na boisko.

Bilans meczów Śląska z Zagłębiem: 12-6-13

Na żółte kartki szczególnie muszą dzisiaj uważać Kokoszka i Hateley.

Kibice Zagłębia niemal w całości opuścili swój sektor.

To pierwsze spotkanie Śląska po podziale tabeli na dwie części. Obecnie wrocławianie zajmują 13. miejsce i nad 15. Zagłębiem mają tylko dwa punkty przewagi.

Przed nami trzecie derby Dolnego Śląska w tym roku z Zagłębiem. W pierwszym meczu wrocławianie wygrali na Stadionie Miejskim 2:0, a ponad miesiąc temu w Lubinie padł remis 2:2.

W dzisiejszym meczu zabraknie Picha i Machaja, którzy dochodzą do siebie po chorobach. W kadrze zabrakło miejsca również dla Mariusza Pawelca.

Krecik i Mickey - kojarzycie?

Wierzysz w wygraną Śląska? Obecny kurs LIVE to 2.15! Zarejestruj się i typuj!

Czas na rundę finałową! Śląsk w 31. kolejce zmierzy się z Zagłębiem Lubin. Derby Dolnego Śląska gwarantują sporo emocji. Zachęcamy do czytania naszej relacji LIVE! Będą ciekawostki i filmy w trakcie meczu!

Autor relacji: Banan