Piast Gliwice:(stroje: ) Trela, Klepczyński, Horvath, Santos, Król, Matras, Nikiema, Izvolt, Wilczek (58. Kędziora), Hanzel, Jurado (74. Marc) Trener: Marcin Brosz
Śląsk Wrocław:(stroje: ) Kelemen - Zieliński, Grodzicki, Kokoszka, Dudu - Hateley, Stevanović - F. Paixao (83. Machaj), Mila, Plaku (67. Pich) - M. Paixao Trener: Tadeusz Pawłowski

Piast Gliwice: Szumski, Polak, Marc, Murawski, Badia, Szeliga, Kędziora
Śląsk Wrocław: Ławka: Pawłowski, Droppa, Kaźmierczak, Ostrowski, Pawelec, Pich

Koniec meczu. 0:0.

92 min. - Po zagraniu Machaja piłka przelatuje wzdłuż bramki Piasta.
91 min. - Klepczyński zbyt dł ugo zwlekał z wybiciem autu.
89 min. - Machaj za mocno podaje do Zielińskiego.
87 min. - Wrzutka Dudu, ale Marco Paixao główkuje niecelnie.
86 min. - Marco przyjął piłkę, obrócił się z nią, ale jego strzał złapał Trela.
85 min. - Strzał Mili zablokowany, Hateley ponad poprzeczką.
83 min. - Machaj za Flavio.
76 min. - Ostre wejście Kokoszki w Carlesa Marca sędzia zakwalifikował na zółtą kartkę. To 12. taka kara stopera WKS-u. Nie zagra zatem z Podbeskidziem i Widzewem.
74 min. - Carles Marc za Rubena Jurado.
73 min. - Zieliński znów udanie drybluje, ale źle do środkowuje.
70 min. - Kapitalne wykonanie rzutu wolnego przez Śląsk. Dwóch zawodników zamarkowało strzał, Stevanović wypuścił Flavio, jednak ten zmarnował sytuację sam na sam,. Piłka jeszcze trafiła do Mili, który nie zdołał umieścić jej w siatce.
68 min. - Csaba Horvath fauluje wychodzącego sam na sam Picha i wylatuje z boiska!
66 min. - Badia za Izvolta.
66 min. - Wrzutka Matrasa przelatuje ponad poprzeczką.
65 min. - Grodzicki ubiega Jurado.
63 min. - Zieliński łądnie urwał się na prawy skrzydle, ale dośrodkował za mocno.
62 min. - Pich za Plaku.
64 min. - Kokoszka w ostatniej chwili uprzedza Jurado. Róg dla gospodarzy.
62 min. - Naciskany przez Marco Paixao Csaba Horvath zagrywa ręką.
61 min. - Rozpędzony Plaku podaje do... nikogo.
59 min. - Strzał Stevanovicia z dystansu blokuje jeden ze stoperów Piasta. Pomocnik Śląska ucierpiał przy tym, ale wywalczył róg.
58 min. - Kędziora za Wilczka.
57 min. - Flavio do Marco, ale jego podanie do Mili w ostatniej chwili zablokowane.
54 min. - Nieudane uderzenie Wilczka z dystansu.
52 min. - Obrońcy Piasta jak dzieci we mgle, ale gola nie ma. Uderzenie Mili po rykoszecie wychodzi na róg.

Śląsk nie stracił gola przez 250 minut!

47 min. - Groźne uderzenie Hanzela ponad poprzeczką.

Obie jedenastki w tym samym zestawieniu, co w pierwszej połowie.

Rozpoczęła się druga połowa.

Koniec pierwszej połowy. Spora przewaga Śląska, jednak bez efektu bramkowego.

45+2 min. - Mila tym razem z wolnego. Kokoszka uderza główą z paru metrów, Trela instynktownie broni.
45 min. - W odpowiedzi jeszcze lepsza okazja Śląska. Wrzutka z prawej strony Zielińskiego, niefortunna interwencja Heberta, ale Marco Paixao z paru metrów nie trafia główką do bramki.
45 min. - Jurado przyjał krosowe podanie od Króla, wyłożył piłkę Wilczkowi, który fatalnie przestrzelił.
41 min. - Stevanović wypuszcza prawym skrzydłem Flavio, jednak ten zagubił się w dryblingu w polu karnym.
39 min. - Znów groźnie po rogu Mili. Uderzenioe Plaku zablokowane, poprawka Marco po rykoszecie wychodzi na kolejny róg.
38 min. - Ładny przerzut Mili do Dudu, Izvolt w ostatniej chwili blokuje wrzutkę. Róg.
35 min. - Po rogu Mili obrońcy wybijają piłkę pod nogi Stevanovicia, którego strzał zza pola karnego zostaje zablokowany.
34 min. - Mila do Dudu, lecz jego płaskie dośrodkowanie do Marco Paixao Horvath wybija na róg.

Fragment dopingu:

33 min. - Matras upomniany za brzydki faul od tyłu na Mili.
31 min. - Król wyprzedza Zielińskiego i dośrodkowuje, ale Grodzicki z dużym trudem wybija na rzut rożny. Kelemen pewnie łapie piłkę bitą z kornera.
30 min. - Bramkarz Piasta ucierpiał w zamieszaniu podbramkowym i jest opatrywany przez masażystów. Chwila przerwy w grze.
29 min. - Marco Paixao uderza z przewrotki, ale piłka przelatuje nad poprzeczką.
21 min. - kolejny korner dla gości. w narożniku ponownie Mila
19 min. - bramka dla Piasta... ale Jurado na spalonym.

dla Sebastiana Mili jest to jednocześnie 240. spotkanie w Ekstraklasie

Dwóch zawodników obchodzi dzisiaj jubileusze: 190. mecz Sebastiana Mili w Śląsku, a 10. Toma Hateleya

Oprawa gospodarzy i serpentyny lecą na murawę. mecz przerwany

12 min. - Niepewny chwyt Mariana Kelemena, ale zawodnicy Piasta nie poitrafili oddać celnego strzału
6 min. - Zamieszanie w polu karnym Sląska po rzucie rożnym dla gospodarzy, ale /Jurado z najbliższej odległości nie potrafił piłki skierować do bramki
3 min. - Mila dośrodkowuje z narożnika, ale piłkę pewnie łapie Trela.
2 min. - Rzut rożny dla Śląska.
1 min. - Mila do Paixao i zaczynamy!

Bilans meczów Śląska z Piastem przemawia na korzyść wrocławian, którzy wygrali 12 na 30 spotkań. WKS wygrał w Gliwicach z sobotnim rywalem aż 6 razy. Piastowi udało się to tylko czterokrotnie.

WKS jeszcze nigdy nie zremisował 3 maja. W ośmiu meczach odniósł zwycięstwo pięciokrotnie.

Czy Śląsk odniesie trzecie zwycięstwo z rzędu? Zachęcamy do czytania naszej relacji LIVE!

Autor relacji: Kamil Kuleta