Sędziuje: Tomasz Musiał (Kraków) Widzów: 5742 Aura: pochmurno
Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Kelemen - Zieliński, Grodzicki, Pawelec, Dudu - Hateley, Stevanović (Droppa 83) - Machaj (Pich 63), Mila, F. Paixao (Patejuk 77) - M. Paixao Trener: Tadeusz Pawłowski
Widzew Łódź:(stroje: czerwone) Wolański – Leimonas, Augustyniak (Perez 69), Nowak, Mroziński – Kasprzak, Okachi – Alex Bruno, Cetnarski, Kaczmarek – E. Visnakovs Trener: Artur Skowronek

Śląsk Wrocław: Pawłowski, Ostrowski, Droppa, Kaźmierczak, Patejuk, Calahorro, Pich
Widzew Łódź: Berezin, Stępiński, Perez, Lafrance, A. Visnakovs, Rybicki, Mikita

90+3 min. - Koniec meczu! Śląsk wygrywa 1:0! Kolejny mecz bez straty bramki!

3. raz Marco strzela z karnego, poprzednio remisowaliśmy z Koroną i Legią po 1:1

90 min. - Sędzia doliczył 3 minuty.
89 min. - Po wrzutce z lewej strony uderzał z kilku metrów Visnakovs ale skierował piłkę ponad poprzeczkę bramki!
89 min. - Widzew próbuje atakować.

To 18. gol Marco Paixao w ekstraklasie, a 24. w tym sezonie.

87 min. - GOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLL Marco Paixao pewnie wykorzystuje 11. Śląsk prowadzi 1:0!
86 min. - Rzut karny dla Śląska! Piłkarz Widzew odbija piłkę ręką!
85 min. - Kelemen łapie piłkę po dośrodkowaniu z rzutu wolnego z 25m.
84 min. - Było groźnie pod bramką Ślaska po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Na szczęście Nowak nie zdołał wpakować do siatki piłki, która leciała wzdłuż bramki.
83 min. - Zmiana w Śląsku. Droppa wchodzi za Stevanovicia.
82 min. - Paweł Zieliński wybija piłkę na rzut rożny.
81 min. - Patejuk do Picha, ten uderza ale bramkarz zdołał obronić.
79 min. - Bardzo nieudana wrzutka Piotra Mrozińskiego.
77 min. - Zmiana w Śląsku. Flavio Paixao zmieni Sylwester Patejuk.
76 min. - Dudu uderzał bezpośrednio z rzutu wolnego na bliższy słupek, niestety bramkarz zdołał złapać piłkę.
75 min. - Marco Paixao faulowany 20m od bramki Widzewa.

Do wejścia na boisko przygotowany jest Sylwester Patejuk.

Śląsk ciągle atakuje, ale oddaje mało celnych strzałów na bramkę łodzian.

72 min. - Po wrzutce z wolnego widzewiacy wybijają piłkę na drugą stronę boiska.
70 min. - Okachi fauluje Milę.
69 min. - Zmiana u gości. Perez wchodzi za Augustyniaka.

Śląsk nie stracił gola już od 6 godzin!

68 min. - Flavio przewraca się z piłką w polu karnym, ale sędzia nie dopatruje się faulu Augustyniaka.
66 min. - Po wrzutce w pole karne Śląska po małym zamieszaniu akcję łodzian kończy Kelemen.

To ósma żółta kartka Grodzickiego w lidze w tym sezonie. Rafał będzie pauzował w meczu z Podbeskidziem.

65 min. - Żółtą kartką zostaje upomniany Rafał Grodzicki za faule w środku pola.
64 min. - Tym razem piłkę pewnie łapie Wolański.
64 min. - Głową uderzał Hateley, piłka po rykoszecie wychodzi na kolejny róg.
63 min. - Zmiana w Śląsku. Pich wchodzi za Machaja.

Do wejścia na boisko przygotowany jest Robert Pich.

62 min. - Po dośrodkowaniu z rożnego Marco niecelnie uderza obok bramki.
60 min. - Śląsk w natarciu.

Doping kibiców (I połowa):

58 min. - Podanie do Marco Paixao, który wychodzi na czystą pozycję, ale sędzia dopatruje się spalonego. Kibice nie widzieli.

Śląsk Wrocław nie stracił bramki od 350 minut!

56 min. - Wrzutka Zielińskiego z prawej strony, piłka niemal wpadła do siatki, przy bramce stał Marco ale nie zdołał zmienić lotu piłki.
54 min. - Wieje nudą.
53 min. - Faul Okachiego na Stevanoviciu. Widzewiak zostaje upomniany żółtą kartką.
52 min. - Bruno po raz kolejny uderzał z dystansu - po raz kolejny pewnie łapie piłkę.
51 min. - Kelemen wybija piłkę na aut z linii bocznej pola karnego.
50 min. - Marco otoczony obrońcami w polu karnym próbował oddać strzał, ale nie stworzył żadnego zagrożenia.
49 min. - Dwójkowa akcja Widzewa zakończona strzałem Cetnarskiego prosto w Kelemena.
48 min. - Po dośrodkowaniu w pole karne obrońcy Widzew oddalają zagrożenie spod własnej bramki.
47 min. - Faul na Pawle Zielińskim.
46 min. - Rozpoczęliśmy II połowę!

Piłkarze wrócili na boisko.

Śląsk od powrotu Tadeusza Pawłowskiego nie stracił jeszcze u siebie gola do przerwy!

To 3. bezbramkowa połówka z rzędu w meczach Śląska oraz w spotkaniach WKS-u z Widzewem

Śląsk więcej utrzymuje się przy piłce, ale wciąż nie potrafi zdobyć bramki. Obie drużyny miały swoje sytuacje na zdobycie gola. Widzew musi walczyć o zwycięstwo, żeby utrzymać się w lidze - zapowiada się cidekawa II połowa.

45+3 min. - Koniec I połowy.
45+2 min. - Idealne podanie Flavio do Machaja, który z 12 metrów uderza lekko prosto w bramkarza.
45+1 min. - Podanie do Cetnarskiego, ale ten na spalonym.
45 min. - Sędzia doliczył 3 minuty do regulaminowego czasu gry I połowy.
45 min. - Po kolejnej wrzutce Mili piłkę chwyta Wolański.
44 min. - Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłka poszybowała niemal wzdłuż linii końcowej. Kolejny rzut rożny dla Śląska.
43 min. - Stevanović próbował zagrać do Marco ale zrobił to zbyt późno i zbyt lekko.
41 min. - Dudu przebiegł z piłką pół boiska, po czym niecelnie podał do Marco przez co piłkę przejęli rywale.
40 min. - Zamieszanie w polu karnym Śląska, na szczęście strzał Augustyniaka z 5m zostaje zablokowany.
39 min. - Zamieszanie przed polem karnym Widzew, najpierw strzał Hateleya zostaje zablokowany, po chwili po uderzeniu Flavio piłka przelatuje ponad bramką.
38 min. - Po wrzutce Flavio piłkę głową uderzał Marco, ale Augustyniak w ostatniej chwili ją wybił.
37 min. - Zbyt głębokie dośrodkowanie Dudu w pole karne łodzian.
36 min. - Piłka po uderzeniu Machaja z rzutu wolnego ląduje pod nogami zawodnika w murze.
35 min. - Podanie do Bruno przechwytuje Kelemen.
34 min. - Flavio wrzuca piłkę do brata, który uderza z trudnej pozycji - niestety niecelnie.
33 min. - Bezpośrednio z rzutu wolnego uderzał Sebastian Mila. Niestety minimalnie się pomylił - piłka poleciała tuż nad poprzeczką bramki.
32 min. - Żółtą kartkę otrzymuje Augustyniak za faul na Marco, który wbiegał z piłką w pole karne.
31 min. - Visnakovs oddał strzał z 25m, piłka turlała się po ziemi w żółwim tempie aż wyszła poza boisko.
30 min. - Dośrodkowanie w pole karne, tam głową uderzał Stevanović, niestety niecelnie.

Jeśli Śląsk dziś nie przegra, to awansuje na 11. pozycję, poprzednio tak wysoko byliśmy po 17. kolejce.

28 min. - Faul Leimonasa na Marco Paixao.
27 min. - Podanie do Zielińskiego, który przedarł się w pole karne rywali, ostatecznie obrońca Widzew wybił piłkę na rzut rożny.

Tempo gry nie należy do najwyższych. Śląsk nie potrafi rozegrać składnej akcji.

23 min. - Faul blisko narożnika. Kelemen będzie wybijał futbolówkę.
22 min. - Kolejna groźna akcja gości. Bruno uderzył tuż obok słupka!
21 min. - Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Kelemen wyjaśnia sytuację.
20 min. - Cetnarski wrzuca piłkę z rzutu wolnego, Grodzicki wybija ją przed własne pole karne, do piłki dobiega Bruno, którego uderzenie broni Kelemen wybijając piłkę na rzut rożny.

Śląsk nie stracił gola od ponad 300 minut ;)

18 min. - Kontra Widzewa, wrzutka w pole karne Śląska, ale tam Visnakovs mający na plecach Pawelca nie daje rady celnie uderzyć głową na bramkę wrocławian.
15 min. - Na murawie leży Marcin Kaczmarek.
14 min. - Uderzenie Bruno z 25m na bramkę Śląska, ale Kelemen nie miał żadnych problemów ze złapaniem piłki.
13 min. - Stevanović podaje do Flavio, ale ten znalazł się na pozycji spalonej.
12 min. - Po dośrodkowaniu Mili z rzutu wolnego głową uderzał Marco ale zrobił to niecelnie.

Kelemen rozgrywa 110. spotkanie w ekstraklasie, przypominamy, że dla Pawelca to 201. występ na najwyższym szczeblu rozgrywek.

10 min. - Wolański ucierpiał przy interwencji. Jest opatrywany przez lekarzy.

Dalibor Stevanović rozgrywa 75. mecz w Śląsku, a Marco Paixao 40.

9 min. - To mogła być bramka! Po dośrodkowaniu z wolnego głową uderzał Flavio, ale Wolański wybił piłkę w ostatnim momencie.
8 min. - Po wrzutce Flavio głową uderzał Marco, piłka się odbiła i mamy rożny dla WKS-u
7 min. - Mila z rzutu wolnego uderza płaski po ziemi. Piłka po odbiciu od rywali wychodzi na aut.
6 min. - Cetnarski fauluje 25m od własnej bramki.
6 min. - Lemonas fauluje Flavio przy linii bocznej.
5 min. - Pawelec podaje do Dudu, który przy linii bocznej źle przyjmuje piłkę. Aut dla gości.
3 min. - Po dośrodkowaniu w pole karne pierwsza interwencja Kelemena, który pewnie chwyta piłkę.
3 min. - Podanie do Visnakovsa, który uderza - piłka po wybiciu ląduje poza linię końcową.
2 min. - Flavio podaje po ziemi w pole karne, do piłki doszedł Mila, ale nie zdołał oddać strzału.
1 min. - Nieudane zagranie Flavio do Dudu.
1 min. - Mila do Marco i zaczynamy!

Trójka sędziowska wyprowadza drużyny na murawę. Za chwilę rozpocznie się mecz!

Na trybunach: Piłka nożna bez policji!

Boimy się o dzisiejszą frekwencję. Kwadrans przed meczem na stadionie pustki. Przypomnijmy, że zamknięta jest trybuna B oraz sektor X.

W Widzewie występuje obecnie Mateusz Cetnarski - były gracz Śląska Wrocław.

Pauzującego za kartki Adama Kokoszkę zastąpi powracający po kontuzji Mariusz Pawelec.

Wierzysz w wygraną Śląska? Obecny kurs LIVE to 1.62! Zarejestruj się i typuj!

Zachęcamy wszystkich do czytania naszej relacji LIVE ze spotkania Śląska Wrocław z Widzewem Łódź.