Sędziuje: Szymon Marciniak (Płock) Widzów: 6508 Aura: chłodno, deszczowo
Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Kelemen - Zieliński, Calahorro (74' Kaźmierczak), Pawelec, Dudu - Hateley (69' Droppa), Stevanović - F. Paixao (85' Pich), Mila, Patejuk - M. Paixao Trener: Tadeusz Pawłowski
Podbeskidzie Bielsko-Biała:(stroje: czerwone) Zajac - Adu, Telichowski, Iwański, Chmiel, Kołodziej (55' Malinowski), Pietrasiak, Pawela (85' Pietruszka), Górkiewicz, Łatka, Stąporski (69' Bartlewski) Trener: Leszek Ojrzyński

Śląsk Wrocław: Pawłowski, Ostrowski, Plaku, Machaj, Droppa, Kaźmierczak , Pich
Podbeskidzie Bielsko-Biała: Madejski, Malinowski, Chrapek, Kupczak, Pietruszka, Deja, Bartlewski

90+ min. - Stevanović zagrywa prosto na głowę Patejuka, który uderza w świetnej sytuacji wprost w Zajaca. Koniec meczu!
90+ min. - Patejuka ściągany do parteru przez Adu, sędzia jednak nie dopatrzył się przewinienia
90 min. - Sędzia dolicza 2 minuty

Tylko 2 razy w historii udało się Śląskowi nie stracić gola w przynajmniej 5 kolejnych meczach ekstraklasie, rekord z sezonu 1981/82 wynosi 7 spotkań.

88 min. - Pich dośrodkowuje do M. Paixao, jednak pod presją nie zdołał on oddać dobrego strzału
87 min. - Pich zagrywa z lewej strony do Patejuka, który przyjmuje piłkę tak, że odskakując trafiła go w... rękę
85 min. - Kolejne zmiany w obu zespołach. Za Flavio wchodzi Robert Pich, dla którego jest to 10. mecz w barwach Śląska. Natomiast w drużynie gości schodzi pawela, a w jego miejsce Pietruszka
83 min. - Teraz mamy nieuznaną bramkę z drugiej strony, Iwański z rzutu wolnego do Telichowskiego, ten zagrywa do Paweli, który umieszcza piłkę w siatce. Zawodnik Podbeskidzia był jednak na ewidentnym spalonym
80 min. - Było groźnie z drugiej strony, Iwański z rzutu wolnego zagrał do Telichowskiego, którego nikt nie krył, jednak jego uderzenie głową minęło słupek
79 min. - Po wrzutce Mili obrońcy wybijają piłkę, która trafia w zamieszaniu do Flavio, ten uderza z 18 metrów bardzo niecelnie
79 min. - Żółta kartka dla Adu za faul na Flavio
77 min. - Dobrą piłkę otrzymuje Bartlewski, jednak bezbłędnie interweniują obrońcy

Jesteśmy świadkami 3., najdłuższej serii w historii Śląska bez straty bramki w Ekstraklasie! Przy okazji mamy też 9. najdłuższą klubową serię bez straty bramki w ekstraklasie u siebie - to już 350 minut!

75 min. - Świetne dośrodkowanie Dudu przez całe pole karne do Mili, jego strzał jednak zablokowany

Drugi występ Kaźmierczaka w tym roku kalendarzowym

74 min. - Ciekawa zmiana w Śląsku: Kaźmierczak za Calahorro
78 min. - Po wrzutce Mili piłkę głową w siatce umieszcza Flavio, jednak sędzia wcześniej odgwizdał faul Callahorro na Telichowskim
71 min. - Bardzo dobra interwencja obronna Zielińskiego, który poszedł za akcją i wybił na rzut rożny
70 min. - Mocne dośrodkowanie Patejuka z lewej strony, Zajac interweniuje na dwa razy
69 min. - Po rzucie rożnym piłkarze Śląska się domagają rzutu karnego po rzekomym zagraniu ręką, jednak sędzia ponownie nie wskazuje na wapno
69 min. - Dudu zagrywa na głowę Patejuka, ten mocno uderza i Zajac mimo, że łapie piłkę to wypuszcza ją za końcową linię

Śląsk - Podbeskidzie: doping (I połowa):

66 min. - M. Paixao pada w polu karnym po starciu z Pietrasiakiem, jednak sędzia mimo sugestii Portugalczyka nie wskazuje na 11 metr
64 min. - Zmiana w obu drużynach. Droppa wchodzi za Hateleya, natomiast u gości Bartlewski za Stąporskiego
64 min. - Mila na prawo do Flavio, ten dośrodkowuje na głowę Marco, jednak uderza on niecelnie
62 min. - Podobna jak przed chwilą próba Chmiela, jednak po rykoszecie piłka wychodzi na rzut rożny

Seria Mariana Kelemena jest trzecią najdłuższą w historii występów Śląska w najwyższej klasie rozgrywkowej!

59 min. - Chmiel ograł Milę i uderzył z lewej strony mocno podkręconą piłkę, która uderzyła w słupek!

Poprawia się pogoda, przestało padać i znacznie się przejaśniło

57 min. - Pawela nadział się na nogi Stevanovicia, który czysto interweniował, konieczna była pomoc dla zawodnika Podbeskidzia

Oficjalnie dzisiejszy mecz ogląda 6508 widzów

55 min. - Zmiana w Podbeskidziu Malinowski za Kołodzieja
53 min. - Akcja środkiem Hateleya, ten zagrywa do Mili, który przepuszcza do Patejuka, były zawodnik Podbeskidzia jednak nieumiejętnie podcina piłkę ponad bramką
53 min. - Rzut rożny dla Podbeskidzia, piłkę bez problemu łapie Kelemen
51 min. - Górkiewicz pada na murawę po starciu ze Stvanoviciem, jednak było to bardzo przypadkowe i sędzia nie odgwizdał rzutu wolnego dla gości
48 min. - Po chwili Flavio zagrywa prostopadłą piłkę do Marco, ten jednak przegrywa pojedynek biegowy z wychodzącym z bramki Zajacem
48 min. - Wrzutkę Mili wybija Pietrasiak
48 min. - Akcja Dudu wzdłuż lnii końcowej z lewej strony przerwana faulem
46 min. - Podbeskidzie rozpoczęło drugą część spotkania

Już obie jedenastki czekają na gwizdek rozpoczynający drugą połowę

Podbeskidzie już na boisku, czekamy na Śląsk

Dla Mariana Kelemena jest to 130. a dla Flavio Paixao 10. mecz w barwach Śląska Wrocław. Mariusz Pawelec występuje w 130. ligowym meczu w koszulce Śląska. Dla Dudu to 30. ligowy mecz jako zawodnik WKS, a 80. w polskiej ekstraklasie

45 min. - Flavio zagrywa do Marco, ten się wdaje przy końcowej linii boiska w kiwkę z Zajacem, który pod presją wybija piłkę wprost pod nogi Dudu, który nie trafia w piłkę, tę jednak przejmuje jeszcze raz M. Paixao, a jego precyzyjny strzał wybija z linii jeden z obrońców. Po tej ackji sędzia kończy mecz, do przerwy 0:0
43 min. - Dudu dobrze asekuruje i odprowadza piłkę za linię końcową blokując Stąporskiego
40 min. - Iwański posyła długą piłkę, którą ponownie wybija na aut poza polem karnym Kelemen
39 min. - Zagranie Flavio w tempo do Marco, ten jednak nieco spóźniony w styuacji sam na sam nie zdołał celnie uderzyć

Na 10 strzałów zawodników Śląska tylko jeden był celny

35 min. - Indywidualna akcja Mili, który nieco za późno zagrywa do Flavio, który zgrywa głową do Patejuka, temu udaje się opanować piłkę, jednak dośrodkowanie ląduje pod nogami obrońców Podbeskidzia
31 min. - Zapachniało bramką. Dudu dośrodkował z lewej strony wprost na głowę Flavio, jego strzał instynktownie broni Zajac wybijając piłkę wprost pod nogi M. Paixao, który uderza z kilku metrów ponad bramką!
31 min. - Mila bezpośrednio z ruztu wolnego obok bramki
30 min. - Flavio faulowany przez Adu zwija się przez chwilę z bólu

fragment dopingu:

28 min. - Dośrodkowanie Stąporskiego, piłka trafia do Łatki, ten mocno uderza z linii pola karnego, jednak obok bramki
26 min. - Dynamiczna akcja Patejuka lewą stroną po stracie Stąporskiego, dośrodkowuje on mocno po ziemi do M. Paixao, ten jednak uprzedzony przez obrońcę
24 min. - Dośrodkowanie z lewej strony Dudu, Zajac popełnia błąd wychodząc z bramki, a potem wracając na linię, wykorzystał to Callahorro uderzając głową w słupek, dobijać próbuje jeszcze Paixao przewrotką, jednak piłka została wybita na rzut rożny
22 min. - Złe wybicie Adu prosto pod nogi Mili, który oddaje piłkę do Flavio, ten huknął z dystansu, jednak niec ponad poprzeczką
21 min. - Dwa rzuty rożne dla Śląska po sobie, jednak oba za słabo bite przez S. Milę

Marian Kelemen nie puścił bramki już od 400 minut! Jest to jego rekord w Ekstraklasie!

16 min. - W okolicach rogu boiska faulowany F. Paixao, z rzutu wolnego dośrodkowuje Mila. Piłka trafia do Flavio, ten jednak uderza futbolówką w głowę Pietrasiaka i piłka wędruje na rzut rożny. Po chwili Mila dośrodkowuje z rogu, jednak nic z tego zagrania nie wynika
15 min. - Z 30 metrów z rzutu wolnego Kołodziej prosto w ręce Kelemena
14 min. - Pawela zagrywa prostopadle do Stąporskiego, ten szybko zatrzymany przez Pawlca, który zostaje napomniany żółtą kartką
13 min. - Po chwili kolejny rzut rożny Podbeskidzia, piłkę łapie ponownie Kelemen
13 min. - Szybko grę wznawia Kelemen wyrzucając piłkę do Mili, ten zagrywa do Stevanovicia, który podaje do M. Paixao, jednak ten wyrzucony nieco do linii bocznej źle podaje do brata Flavio
11 min. - W zamieszaniu piłka trafia do Paweli, jednak Callahorro wybija ją na rzut rożny, po drośrodkowaniu piłkę pewnie łapie Kelemen

Bramki z dzisiejszego spotkania rezerw:
Ślęza Wrocław - Śląsk II Wrocław (bramki):

9 min. - Akcja lewą stroną Paixao, który mocno dośrodkowuje, piłka po rykoszecie wychodzi na rzut rożny
8 min. - Kolejna długa piłka Podbeskidzia, którą na aut ekspediuje wychodząc poza pole karne Kelemen
6 min. - W okolicach narożnika pola karnego Dudu przejmuje źle wybitą przez obrońcę piłkę i kąśliwie uderza na długi słupek, jednak obok bramki
3 min. - Akcja prawą stroną Stąporskiego, który dośrodkowuje w pole karne, tam Kelemen nienajlepiej interweniuje, po czym w starci Kołodzieja z Zielińskim ten drugi ląduje na słupku, a sędzia odgwizduje faul
2 min. - Długa piłka Stąporskiego, poza pole karne wychodzi Kelemen i wybija poza linię boczną
1 min. - Błąd Pawelca w starciu z Łatką, zawodnik Śląska ratuje się wybiciem w aut
1 min. - Mila do M. Paixao, zaczynamy!

Piłkarze obu drużyn wychodzą na murawę

Z powodu pauzy za żółte kartki nie zagrają dzisiaj Adam Kokoszka oraz Rafał Grodzicki.

Po raz ósmy Śląsk gości piłkarzy z Bielska-Białej. Do tej pory Góralom tylko raz udało się nie przegrać.

Wierzysz w wygraną Śląska? Obecny kurs LIVE to 1.95! Zarejestruj się i typuj!

Zwycięstwo Śląska i brak kompletu punktów Zagłębia Lubin zapewni dzisiaj wrocławianom utrzymanie! Podopieczni Tadeusza Pawłowskiego mają świetną serię 5 meczów bez porażki. Zachęcamy do śledzenia naszej relacji LIVE!

Autor relacji: guardian