Strzelcy: Stevanović 13, Flavio Paixao 14, Dudu 64
Sędziuje: Daniel Stefański (Bydgoszcz) Widzów: 5006 Aura: gorąco, słonecznie
Jagiellonia Białystok:(stroje: żółto-czerwone) Słowik - Modelski, Pazdan, Baran, Popkhadze - Quintana, Tosik (Ukah 46), Dźwigała (Pawłowski 46), Grzyb, Gajos (Plizga 80) - Piątkowski Trener: Michał Probierz
Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Kelemen - Ostrowski, Grodzicki, Kokoszka, Dudu (Pawelec 85) - Droppa (Calahorro 79), Stevanović, Flavio Paixao, Mila, Patejuk (Pich 65) - Marco Paixao Trener: Tadeusz Pawłowski

Jagiellonia Białystok: Baran, Plizga, Balaj, Pawłowski, Ukah, Pawlik, Waszkiewicz
Śląsk Wrocław: Pawłowski, Calahorro, Plaku, Dankowski, Machaj, Pawelec, Pich

90+3 min. - Koniec meczu. Śląsk wygrywa z Jagiellonią 3:0 i awansuje na 8. miejsce w tabeli!
90+1 min. - Mila oddał groźnie uderzenie z 20m, ale Słowik zdołał wybić piłkę poza boisko!
90 min. - Sędzia doliczył 3 minuty.
90 min. - Pierwsza żółta kartka. Upomniany został Calahorro.
88 min. - Czekamy na koniec spotkania. Nic się nie dzieje.
85 min. - Pawelec już na murawie.
85 min. - Dudu jest niezdolny do gry. Do wejścia na boisko szykuje się Pawelec.
84 min. - Quintana na spalonym po podaniu Pazdana.
83 min. - Grodzicki blokuje uderzenie Piątkowskiego.
82 min. - Mila przyjął piłkę w polu karnym ale nie zdołał oddać strzału.
81 min. - Plizga uderzał z 20 metrów, ale minimalnie się pomylił.
80 min. - Plizga wchodzi za Gajosa.
79 min. - Zmiana w Śląsku. Calahorro wchodzi za Droppę.
78 min. - Quintana strzelał z ostrego kąta prosto w boczną siatkę.
77 min. - Ostrowski wybija piłkę po wrzutce Gajosa.

Dankowski przygotowuje się do wejścia na boisko.

75 min. - Gajos uderzył z powietrza nogą z 8 metrów, Kelemen instynktownie broni!

Dudu zdobył dzisiaj swoją 3. bramkę dla Śląska. Po raz drugi w meczu z Jagiellonią.

72 min. - Kontra Jagiellonii, z dystansu z prawej strony uderzał Piątkowski ale piłka przeleciała metr obok bramki Śląska.

To już 9 godzin bez straty gola!

3:0 ostatnio wygraliśmy w lidze z Jagiellonią. Prowadzenie 3:0 wypuściliśmy z rąk tylko raz w historii, w meczu z Jagiellonią.

65 min. - Zmiana w Śląsku. Pich wchodzi za Patejuka.
64 min. - GOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLLl Bramkę z ponad 30m zdobył Dudu! Piłka odbiła się od słupka i wpadła do bramki Jagiellonii!

Tempo gry siadło.

62 min. - Quintana niecelnie główkuje, piłka wychodzi poza linię końcową.
61 min. - Patejuk podaje w pole karne gospodarzy ale Marco zostaje uprzedzony przez obrońcę.
59 min. - Po wrzutce w pole karne Śląska piłkę chwyta Kelemen.
58 min. - Stevanović fauluje Quintanę przy linii bocznej.
57 min. - Pazdan po raz kolejny podaje zdecydowanie za mocno.
55 min. - Rozcięta skóra na głowie Dudu. Konieczna będzie interwencja lekarzy.
54 min. - Na bramkę Kelemena uderzał Pawłowski, piłka uderzyła w boczną siatkę.
53 min. - Lekarze opatrują Flavio Paixao.
52 min. - Mila odbiera piłkę Quintanie!
51 min. - Podanie do Marco, ale ten na spalonym.
49 min. - Wrocławianie nie wykorzystali kontry, gdzie byli w sytuacji 4 na 4. Akcja zakończyła się płaskim uderzeniem Mili, piłkę złapał bramkarz gospodarzy.
48 min. - Dośrodkowuje Flavio, piłkę z drugiej strony boiska przyjmuje Patejuk, a po chwili osaczony przeciwnikiem wywalcza wrzut z autu.
47 min. - Pazdan za mocno dośrodkowuje do Pawłowskiego, piłka wychodzi poza boisko.
46 min. - Rozpoczęliśmy II połowę!
46 min. - Dwie zmiany w Jagiellonii. Pawłowski za Dźwigałę oraz Ukah za Tosika.

Przygotowany do wejścia na boisku jest Ukah.

5. raz z rzędu zdobywamy bramkę w Białymstoku, a 8. raz w meczu ligowym przeciw Jagiellonii.

0:0

45 min. - Koniec I połowy. Śląsk do przerwy prowadzi 2:0!
43 min. - Tosik fauluje Stevanovicia na środku boiska.
42 min. - Sebastian Mila uderza ponad poprzeczką Jagielloni.

Co ciekawe jeszcze w tych rozgrywkach możemy pobić rekord liczby meczów bez straty gola, o ile nie strzeli nam ani Jagiellonia, ani Cracovia, ani Korona

Rekord zostanie pobity, jeśli nie stracimy gola do 11 minuty spotkania inaugurującego przyszły sezon.

512 minut bez straty gola! To 2. najdłuższa seria w historii występów Śląska w ekstraklasie :)

37 min. - Uderzenie na bramkę Śląska, Super Marian odprowadza piłkę wzrokiem.
36 min. - Po dośrodkowaniu Mili silny strzał oddał Dalibor Stevanović, ale Słowik złapał piłkę.
35 min. - Marco do Dudu, ale kapitan Śląska jest faulowany i sędzia przerywa akcję.
33 min. - Piłkę po wrzucie łapie na raty Kelemen.
32 min. - Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka wychodzi poza linię boczną.
32 min. - Po interwencji Kokoszki do piłki dochodzi Grzyb, który strzela spoza pola karnego, broni Kelemen, piłka wychodzi na rzut rożny.

Poprzednio przegraliśmy mecz, w którym prowadziliśmy z Jagiellonią, a prowadząc dwiema bramkami ulegliśmy Górnikowi.

29 min. - Faul Tosika na Flavio Paixao. Słychać gwizdy z trybun.

Śląsk nie stracił bramki od ponad 500 minut.

27 min. - Grzyb strzelał z ponad 30 metrów, ale piłka poszybowała ponad poprzeczką.
25 min. - Gra się uspokoiła. Od kilku minut nie widzieliśmy groźnej akcji pod bramką.
23 min. - Grodzicki wybija piłkę na aut.
22 min. - Po dośrodkowaniu Piątkowskiego z rzutu wolnego Kelemen wybił piłkę na rzut rożny.
21 min. - Ostrowski fauluje Gajosa.
20 min. - Dudu do Flavio Paixao, ale ten podaje do... rywala.

Dalibor Stevanović z 5 golami jest samodzielnym wiceliderem w klasyfikacji strzelców Śląska w tym sezonie.

18 min. - Ostrowski dośrodkowuje piłkę, z pierwszej piłki uderzał Patejuk ale nieczysto uderzył w piłkę.
16 min. - Śląsk ciągle atakuje!

Mamy lidera! Flavio Paixao potrzebował 799 minut, żeby zdobyć bramkę dla Śląska.

14 min. - GOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLl Już prowadzimy 2:0! Flavio otrzymuje piłkę w polu karnym i zdobywa bramkę!
13 min. - GOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLl Stevanović przejmuje piłkę, mija rywala w polu karnym i wyprowadza Śląsk na prowadzenie!
13 min. - Popkhadze dośrodkowuje z prawej strony ale robi to bardzo niecelnie.
12 min. - Quintana do Dźwigały, który utrzymywał się przez chwilę z piłką w polu karnym Śląska, ale ostatecznie po jego podaniu piłkę przejęli goście.
11 min. - Mila świetnie zagrywa do Marco w pole karne, ale napastnika uprzedza Słowik.
10 min. - Podanie do Marco, ale ten na spalonym.

Śląsk Wrocław nie stracił bramki od 8 godzin!

9 min. - Małe zamieszanie w polu karnym Śląska, ale Grodzicki wyjaśnia sytuację główkując do Kelemena.
8 min. - Flavio niecelnie uderzał z dystansu. Portugalczyk nieczysto trafił w piłkę.
7 min. - Po dośrodkowaniu Modelskiego w pole karne Śląska stoper WKS-u wybił piłkę daleko przed siebie.

W 5 poprzednich ligowych starciach Śląska z Jagiellonią przynajmniej jedną drużyna zdobywała 3 gole!

4 min. - Sebastian Mila uderzał bezpośrednio na bramkę rywali z rzutu wolnego z 33 metrów. Słowik bez problemu złapał piłkę.
3 min. - Gajos fauluje Flacio.
2 min. - Śląsk od początku spotkania naciera.

Drugi raz w tym sezonie drużyna Probierza gości Śląsk, w listopadzie wygraliśmy w Gdańsku z Lechią 2:1.

1 min. - Sędzia rozpoczął mecz!

To już 4. mecz Śląska z Jagiellonią w tym sezonie. Wszystkie trzy wygrali białostoczanie.

Trójka sędziowska wyprowadza drużyny na murawę. Za chwilę rozpocznie się mecz!

To 50. ekstraklasowy mecz Patejuka w Śląsku oraz pierwszy Ostrowskiego w grupie spadkowej.

W 5 kolejnych meczach z udziałem Śląska padała co najwyżej jedna bramka - na poziomie ekstraklasy to wyrównany rekord z 1974 r.

Na środek obrony wrocławian wracają po pauzie za kartki Adama Kokoszka oraz Rafał Grodzicki. Z powodu urazu Pawła Zielińskiego na boku obrony wystąpi Krzysztof Ostrowski.

Śląsk nie przegrał ostatnich 6 spotkań, a w ostatnich 5 nie stracił nawet bramki. Seria Mariana Kelemena trwa już 474 minuty.

W ostatnim czasie czwartkowe boje wrocławianie toczyli w eliminacjach do Ligi Europejskiej (4 remisy i 3 porażki) oraz Pucharze Polski z Legią Warszawa (finał) i z... Sokołem Wielka Lipa. W lidze WKS nie przegrał od 1985 r.

Po raz pierwszy od niemal dokładnie ćwierć wieku Śląsk rozegra ligowy mecz na wyjeździe w czwartek. Poprzednio grając tego dnia rozgromił w Krakowie Wisłę aż 5:0 i do dziś jest to jego najwyższe zwycięstwo na obcym terenie w meczach szczebla centralnego.

Wierzysz w wygraną Śląska? Obecny kurs LIVE to 3.00! Zarejestruj się i typuj!

Czas na walkę o 9. miejsce w ekstraklasie! Śląsk Wrocław zmierzy się na wyjeździe z Jagiellonią Białystok. Zachęcamy do czytania relacji LIVE z tego spotkania!