Sędziuje: Marcin Borski (Warszawa) Widzów: 4000 Aura: ciepło
Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Kelemen - Zieliński, Grodzicki, Kokoszka, Dudu - Droppa, Stevanović(84' Kaźmierczak) - F.Paixao, Mila(66' Machaj), Dankowski(74' Pich) - M.Paixao Trener: Tadeusz Pawłowski
Cracovia:(stroje: czerwono-białe) Pilarz - Boljević(86' Szewczyk), Żytko, Marciniak, Ntibazonkiza, Nowak, Mikulić, Papadopolous(70' Bernhardt), Kuś, Zejdler (57' Kapustka), Budziński Trener: Mirosław Hajdo

Śląsk Wrocław: Pawłowski, Calaharro, Patejuk, Kaźmierczak, Machaj, Pawelec, Pich
Cracovia: Perdjić, Danielewicz, Bernhardt, Szewczyk, Dudzic, Jaroszyński, Kapustka

Dziękujemy za relację z dzisiejszego spotkania. Zapraszamy na kolejną już w najbliższą sobotę

Mecz potrwa 120 sekund dłużej.

86 min. - Szewczyk za Bolievicia. Komplet zmian w Cracovii wykorzystany
84 min. - Na boisku pojawia się Przemysław Kaźmierczak. Zastępuje Dalibora Stevanovicia.
84 min. - Mocny strzał Machaja, ale minimalnie niecelnie
79 min. - Brzydki faul Kapustki na Zielińskim, za który zawodnik Pasów ogląda żółty kartonik
78 min. - Kiks Picha, a szkoda bo o piłkę zawawlczył Marco. Niestety Słowak zmarnował dobrą okazję.
77 min. - Strzał Picha zza pola karnego. Kilka metrów od bramki Pilarza
74 min. - Koniec meczu dla Dankowskiego. W jego miejsce na placu gry pojawia sie Robert Pich
71 min. - Goście sygnalizują zagranie ręką jednego z graczy Śląska. Arbiter pozostaje jednak niewzruszony
70 min. - Zmiana w Cracovii. Bernhardt za Papadopoulosa
69 min. - Faul w środku pola Budzińskiego na Machaju
66 min. - Z boiska schodzi Mila. Zastępuje go Mateusz Machaj
66 min. - Żółtko dla Marcina Kusia.
65 min. - Szansa dla gospodarzy. Marco podaje w pole karne do Mili. Strzał Sebastiana broni jednak Pilarz. To była 100% sytuacja
64 min. - Groźny strzał Kapustki, jednak Kelemen nie musiał nawet interweniować

Śląsk - Cracovia: doping (I połowa):

59 min. - Kapustka wchodzi za Zejdlera
57 min. - rzut rożny dla Śląska, ale Cracovia wyjąsnia sytuację i wyprowadza kontrę, która... przeradza się w kontrę gospodarzy. Finał? Rzut rożny dla Śląska
55 min. - Zieliński niecelnie do Mili. Zamysł dobry ale byłemu kapitanowi Śląska jakby brakowało szybkości
54 min. - Flavio niecelnie do Dankowskiego, a zapowiadała się ciekawa akcja
53 min. - Mikulić oddaje niecelny strzał. Kelemen wciąż bezrobotny
50 min. - Dankowski wpada w pole karne, upada na murawę... i mamy rzut rożny. sędzia Borski nie dał się nabrać
48 min. - Flavio do Marco, ale Pilarz wychodzi przed własne pole karne i wybija piłkę
46 min. - Paixao do Paixao i zaczynamy druga połowę

W przerwie spotkania swoje umiejętności z piłką prezentował Paweł Skóra. Mistrz Świata w trikach piłkarskich. Robi wrażenie...

To już 609 minut łącznie, a 415 u siebie bez straty bramki!

Śląsk wygrywa po pierwszych 45 minutach 1:0. Wrocławianie są drużyną lepszą i zasłużenie prowadzą.

43 min. - przechwyt Droppy na środku boiska. Defensywny pomocnik WKS-u pobiegł z piłka pod pole karne, ale oddał bardzo niecelny strzał. Prawde mówiąc nie miał innego wyboru, gdyz żaden z kolegów nie dał mu alternatywy
42 min. - Faul Mili na Zejdlerze

Od lutego gole dla nas we Wrocławiu strzelał tylko Marco Paixao. Z Ruchem trafił Lubos Adamec. Dobijając strzał Portugalczyka.

40 min. - dośrodkowanie Dudu zablokowane. aut dla Śląska na wysokości pola karnego Pasów

Śląsk - Cracovia: fragment dopingu:

8:0 taki jest bilans bramkowy Śląska w ciągu minionych 600 minut.

34 min. - Żółta karta dla Mateusza Żytki
31 min. - Faul na Sebastanie Mili. Rzut wolny z 30 metrów. Mila podaje piłkę do Dudu, a obrońca oodaje strzał lewą noga. Piłka po drodze odbija się od jednego z gości i wpada do bramki kompletnie zaskoczonego Pilarza. Śląsk - Cracovia 1:0!

Od 400 minut goście nie strzelili gola na Stadionie Miejskim. Ostatnio udało się to Bartoszowi Iwanowi z Górnika Zabrze 23 marca.

28 min. - Akcja w trójkącie. Dado, Marco, Mila. niestety niecelne podanie kapitana Śląska
24 min. - Mila podaje do... Saidiego. Strzał napastnika gości jak zwykle ostatnio nie znajduje drogi do siatki

Mecz Widzewa z Piastem przerwany!

Jagiellonia prowadzi z Koroną już 2:0. Bez względu na wyniki pozostałych spotkań wygrana Śląska zagwarantuje mu już dzisiaj przynajmniej 11. pozycję na koniec sezonu.

20 min. - Strzał Bolievicia , ale piłka przeleciała nad głową Kelemena na wysokości lotu małej awionetki
19 min. - Faul Grodzickiego na Bolieviciu. Goście mają okazję do strzału z bezpośredniego rzutu wolnego

Jeśli chodzi o liczbę meczów z czystym kontem już dziś wrocławianie mogą wyrównać nie tylko swój ekstraklasowy rekord z 1982 r. (7 meczów), ale jednocześnie rekordowy wyczyn w tej kategorii ustanowiony w 1957 r.

13 min. - o dośrodkowaniu Dudu lepiej zapomnijmy. 10. rząd pustych trybun
12 min. - Dośrodkowanie Stevanovicia... bramkarz gości wybija na rzut rożny

Z kolei we Wrocławiu Marian Kelemen pozostaje niepokonany od 380 minut. To 5. najlepsza passa WKS-u w historii.

10 min. - Strzał Mili w środek bramki... Pilarz broni bez najmniejszych problemów.

Przypominamy, że Śląsk nie stracił gola już od 570 minut, co jest drugą najdłuższą serią klubu w ekstraklasie.

7 min. - Rzut wolny. Stevanovic na głowę Grodzickiego, ale ten strzela obok bramki

40. mecz Stevanovicia w tym sezonie

5 min. - Marco strzela z 20 metrów, ale Pilarz wybija na rzut różny
4 min. - Faul Dudu na Saidim
2 min. - Strzał Zejdlera, ale mocno niecelny
1 min. - Papadopoulos do Nowaka...
1 min. - Rozpoczynają goście...

Piłkarze obu drużyn wychodzą na murawę. Płyta jest w idealnym stanie mimo, że kilka godzin temu nad Wrocławiem przeszła ogromna nawałnica

Większość kibiców zmierzających na stadion utknęła w gigantycznych korkach. Miasto stoi, a trybuny puste...

Warto dodać, że WKS kontynuuje serię spotkań bez majowej porażki u siebie w lidze. Poprzednio w tym miesiącu ulegliśmy 4 lata temu jeszcze na stadionie przy ul. Oporowskiej.

Witamy 27. maja – w dniu, w którym Śląsk wygrał wszystkie 6 meczów w historii! Wrocławianie również odnieśli dotychczas komplet zwycięstw w majowe wtorki!

W dzisiejszym spotkaniu z powodu kontuzji kostki nie zagra Tom Hateley. Anglik dostał już wolne i wrócił do swojego kraju, gdzie będzie przygotowywał się na własny ślub!

Wierzysz w wygraną Śląska? Obecny kurs LIVE to 1.90! Zarejestruj się i typuj!

To już ostatni mecz Śląska we Wrocławiu w tym sezonie! WKS podejmie na Pilczycach Cracovię. Zachęcamy do czytania naszej relacji LIVE z tego spotkania!