Strzelcy: Zieliński(s) 13'- Marco Paixao 35'39'90', Dudu 54', Mila 83'
Sędziuje: Sebastian Krasny (Kraków) Widzów: 6400 Aura: ciepło
Korona Kielce:(stroje: żółto-czerwone) Kosiorowski - Golański, Stano(46' Malarczyk), Dejmek, Sylwestrzak, Beisebekov, Jovanović, Janota, Kiełb - Khizhichenko(57' Markovic), Trytko Trener: Juan José Rojo Martín
Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Pawłowski - Zieliński, Grodzicki, Kokoszka, Dudu - Droppa, Kaźmierczak - Mila, Flavio, Pich(72' Plaku) - Marco Paixao Trener: Tadeusz Pawłowski

Korona Kielce: Shliakotin, Kuzera, Malarczyk, Pylypchuk, Marković, Petrov, Przybyła
Śląsk Wrocław: Kelemen, Machaj, Plaku, Patejuk, Calahorro, Pawelec, Dankowski

Kapitalne spotkanie Śląska. Piłkarze Tadeusza Pawłowskiego potwierdzili swoją dominację w grupie spadkowej. Sezon kończymy na 9. pozycji!

90 min. - One Men Show. Kapitalna bramka Marco Paixao. 21. bramka w Ekstraklasie

Śląsk po raz drugi kończy sezon w Ekstraklasie 3. zwycięstwami z rzędu

87 min. - Na placu gry pojawia się Mateusz Machaj. Zmienia Flavio
83 min. - Gooooooollllll. Flavio do podaje do Mili, a ten precyzyjnym strzałem umieszcza piłkę w bramce.
82 min. - Silny strzał Dudu. W górne sektory trybuny za bramką.
79 min. - Ostatnia zmiana w zespole gospodarzy. Murawe opuszcza Trytko. W jego miejsce Michał Przybyła

Zaogniło się na boisku. Gospodarze popędzili w polę karne z pretensjami do Pawłowskiego.

76 min. - Rajd Sebino Plaku! To dość niecodzienny obrazek

Śląsk dominuje!

72 min. - Na placu gry melduje się Plaku. Zmienia Picha
72 min. - Kolejna interwencja Wojtka! Koledzy dają mu się wykazać
71 min. - Dwie kapitalne interwencje Pawłowskiego w przeciągu 60. sekund

Już od kilku minut rolę zawodnika podwieszonego pod Marco pełni Flavio

68 min. - Żółta kartka dla Dudu po faulu na Jovanoviciu
67 min. - Słupek po strzale Kiełba. Skrzydłowy Korony pokazał w tej akcji, że dysponuje niezłą szybkością
60 min. - Żółta kartka dla Markovica. "Mocne" wejście na plac gry
58 min. - Piekielnie mocny strzał Flavio instynktownie broni bramkarz Korony. Podającym Sebastian Mila

To drugi kolejny wyjazdowy mecz, w którym strzelamy 3 bramki

57 min. - Markovic za Khizhnichenkę

Trzeci kolejny mecz z golem Dudu. Fenomenalna końcówka sezonu brazylijskiego obrońcy

54 min. - Kapitalny strzał z 30. metrów Dudu. Bramkarz Korony był bez szans
51 min. - Rzut rożny dla Korony. Po drośrodkowaniu Janoty do okazję do strzału miał Khiznichenko.
47 min. - Strzał Janoty, ale Pawłowski na posterunku

Marco brakuje zarówno dwóch bramek do dogonienia Robaka w klasyfikacji na najlepszego strzelca Ekstraklasy, jak i dwóch trafień do wyrównania rekordowego dorobku Janusza Kudyby z sezonu 1993/1994

46 min. - Pavol Stano nie wyszedł na drugą połowę. Zastąpi go Piotr Malarczyk

Zawodnicy wychodzą już na drugą połowę. Czekamy na gwizdek sędziego

Korona - Śląsk: doping (I połowa):

Pierwsza połowa potrwa minutę dłużej

43 min. - Tymczasem niecelny strzał Kiełba

Drugi ligowy, a trzeci łącznie, dublet najlepszego strzelca Śląska

20. bramka Marco. Jest 14. piłkarzem Śląska, któremu udało się tego dokonać w Ekstraklasie

39 min. - Do piłki ustawionej na 11. metrze podchodzi Marco. Pewnym strzałem pod poprzeczkę pokonuje bramkarza!
38 min. - Strzał Flavio zablokowany ręką przez Stano.

Dla Marco było to 19. ligowe trafienie, a 25. w całym sezonie

35 min. - Mila strzela z rzutu wolnego. Młody bramkarz Korony odbija piłkę przed siebie. Do bezpańskiej futbolówki dopada Marco Paixa i z najbliższej odległości umieszcza ją w siatce. Mamy remis!
34 min. - Indywidualna akcja Marco. w zamieszaniu pod polem karnym traci jednak piłkę
30 min. - Rzut rożny po akcji Flavio
29 min. - Zieliński ucierpiał w starciu z Kiełbiem. Obrońcy Ślaska nic jednak się nie stało
27 min. - kolrejne dośrodkowanie. tym razem Sebastiana Mili.
26 min. - Groźny strzał Marco. minimalnie nad poprzeczką bramki strzeżonej przez Kosiorowskiego
25 min. - ostre dośrodkowanie Picha. Piłka przelatuje przez całe pole karne i wychodzi za boisko.

Nad koroną stadionu w Kielcach roztacza się piekny zachód śłońca

Bramkę dla Korony zdobył jednak strzałem samobójczym Paweł Zieliński. Niefortunna interwencja młodego obrońcy

19 min. - Po rzucie rożnym Mili w poprzeczkę trafił jeden z zawodników Śląsk, dobitkę Flavio z lini bramkowej wybija Trytko
18 min. - przechwyt w środku pola. Flavio zagrywa do Marco, ale obrońcy Korony wybijają piłkę na rzut rożny
17 min. - Strzał z rzutu wolnego Marco, ale piłka mija bramkę.
16 min. - Faul tuż przed polem karnym. Golański fauluje Sebastiana Milę
15 min. - Dośrodkowanie Dudu wprost do koszyczka bramkarza

Wojciech Pawłowski był bez szans. Seria Śląska trwała 667 minut

13 min. - Bramka dla Korony. Strzelcem gola Jacek Kiełb
11 min. - Flavio dośrodkowuje wprost na głowę Marco. Niestety strzał snajpera Ślaska ląduje obok bramki
9 min. - Strzał zza szestnastki Mili, ale bramkarz Korony pewnie łapie piłkę
7 min. - Pierwsza interwencja Pawłowskiego w Śląsku. Wojtek kontynuje serię Mariana. Śląsk od 11 godzin nie stracił gola
6 min. - Marco piętką do Picha, ale strzał zablokowany. Mamy rzut rożny
5 min. - Mila faulowany w środku pola. Wyrównany poczatek spotkania
1 min. - wrzutka Dudu, piłka trafia do Mili, który minimalnie pudłuje
1 min. - Kiełb do Janoty i zaczynamy!

654 minuty bez straty gola, 100 minut brakuje do klubowego rekordu. Czy dzisiaj dorzucimy kolejne 90?

Losowanie wygrał Marco, zaczynamy mając swoich kibiców za plecami

Marek Grechuta "wyprowadza" oba zespoły na murawę

Trybuny stadionu w Kielcach powoli zapełniaja się

30. ligowy występ Mili w tym sezonie. Jest 6. zawodnikiem Śląska z takim wynikiem. Natomiast Marco Paixao jako jedyny piłkarz zaliczy wszystkie występy w lidze w tym sezonie.

To 40. mecz w ekstraklasie dla Rafała Grodzickiego

To 110. mecz Kaźmierczaka w Śląsku (30. w sezonie), 40. Dudu i 10. Droppy.

Wojciech Pawłowski jest 10. zawodnikiem, który debiutuje w tym roku!

Wierzysz w wygraną Śląska? Obecny kurs LIVE to 2.65! Zarejestruj się i typuj!

Śląsk jeszcze nie wygrał meczu ligowego w Kielcach, kiepsko radzi sobie w spotkaniach wyjazdowych kończących sezon w ekstraklasie, a na dodatek od ponad 3 lat nie zdobył poza własnym stadionem kompletu punktów w sobotę.

Tadeusz Pawłowski już wcześniej zapowiedział, że w bramce WKS-u wystąpi Wojciech Pawłowski. W meczu nie zagrają: Dalibor Stevanović (zgrupowanie reprezentacji) oraz Tom Hateley (uraz, przygotowania do ślubu).

To już ostatni mecz Śląska w tym sezonie! Liczymy na potwierdzenie dobrej formy i pewne zwycięstwo! Zachęcamy do śledzenia naszej relacji LIVE!