Strzelcy: Frączczak 45+1, Zwoliński 56', Taku 59', Golla 77' - Pich 40'

Pogoń Szczecin:(stroje: granatowe) Janukiewicz - Rudol, Dąbrowski, Golla, Hernani, Lewandowski, Frączczak(81' Małecki), Murawski, Matras, Murayama(86' Kun), Zwoliński(76' Bąk) Trener: Dariusz Wdowczyk
Śląsk Wrocław:(stroje: biało - zielone) Pawłowski - Celeban, Grodzicki, Pawelec, Dudu - Droppa, Hateley( 66' Hołota) - Mila(75' Pawełek) - Zieliński(69' Machaj), F. Paixao, Pich Trener: Tadeusz Pawłowski

Pogoń Szczecin: Kudła, Kun, Bąk, Małecki, Matynia, Rogalski, Kotłowski
Śląsk Wrocław: Pawełek, Machaj, Hołota, Plaku, Ostrowski, Gancarczyk i Dankowski.

Koniec spotkania. Pogoń odnosi zasłużone zwycięstwo

90+2 min. - Żółtą kartką ukarany Droppa
90+1 min. - Grożny strzał z rzutu wolnego Machaja, ale minimalnie niecelny

Sędzia dolicza aż 5 minut.

89 min. - Mariusz Pawełek interweniuje przed polem kranym. Niczym Manuel Neuer
88 min. - Strzał zza pola karnego Hołoty. Janukiewicz wybija na rzut rożny
86 min. - Ostatnia zmiana w drużynie gospodarzy. Kun zmienia Taku
86 min. - Żółta kartka dla Grodzickiego podsumowuje fatalny mecz Grodka
84 min. - Groźny strzał Małeckiego ale Pawełek na posterunku

Pogoń w pełni kontroluje przebieg boiskowych wydarzeń w drugiej połowie

81 min. - Zmiana w druzynie Pogoni. Małecki w miejsce Frączczaka

Nigdy dotąd wrocławianie nie stracili 4 branek w Szczecinie.

Poprzednio WKS stracił 4 gole w spotkaniu z Sevillą, zaś w rozgrywkach krajowych na zakończenie sezonu 2012/13 w Warszawie z Legią (0:5).

77 min. - Mariusz Pawełek na murawie jest zaledwie od kilku sekund a już musi wyciągać piłkę z siatki. Bramkę dla Pogoni zdobył Wojciech Golla
76 min. - Zmiana również w drużynie Pogoni. Zwolińskiego zastępuje Bąk
75 min. - Mariusz Pawełek wchodzi do bramki. Na boisku zmienia Sebastiana Milę

Wiele wskazuje na to, że zakończy się seria meczów Ślaska bez porażki. Niepokonani od 10 spotkań wrocławianie notują swoją 6. najlepsza passę w historii występów w ekstraklasie.

73 min. - Czerwona kartka dla Wojciecha Pawłowskiego.Dramatu ciąg dalszy
69 min. - Kolejna zmiana w Śląsku. Machaj za Zielińskiego
66 min. - Hołota za Toma
62 min. - Strata piłki i faul Hateleya. Fatalna gra WKS-u
61 min. - Żółtko dla Mili, za faul na Dąbrowskim
59 min. - Błędów w obronie ciąg dalszy. Tym razem bierność defensorów Śląska wykorzystuje Taku.

Fatalne 60 minut w wykonaniu Grodzickiego

56 min. - Gol dla Pogoni. Bramkę zdobywa Zwoliński. Młody napastnik wygrał fizyczną walkę z Grodzickim i umieścił piłkę obok bezradnego Pawłowskiego
55 min. - Rzut wolny w wykonaniu Mili. Przemilczmy to
52 min. - Atak nakładką Zwolińskiego na Grodzickim. Faul, ale bez kary kartkowej
50 min. - Rzut rożny dla Pogoni. Obrońcy Śląska blokują uderzenie Taku
49 min. - Faul w ofensywie Mili. Przedziwna decyzja arbitra, Mila walczył z graczem Pogoni o piłkę w polu karnym
46 min. - Flavio do Mili i zaczynamy drugie 45 minut

Rezerwowi zawodnicy Śląska strzelają, grają w "dziadka", nikt nie rozgrzewa się intensywniej. Na drugą połowę wychodzimy bez zmian

Gol do szatni. Sędzia kończy pierwszą połowę

45+1 min. - Niestety Pogoń doprowadza do wyrównania. Gola strzałem głową zdobywa Adam Frączczak

Tylko jeden piłkarz w historii strzelił dla Śląska więcej niż 2 gole w początkowych dwóch kolejkach ekstraklasy. Był to Mirosław Pękala w sezonie 1982/83. Robert Pich ma 45 minut na wyrównanie tego rekordu.

43 min. - Pawelec ratuję skórę Pawłowskiemu, który wybiegł z bramki za pole karne. Zupełnie niepotrzebnie
40 min. - Gooooooooolllllllllllllll. Strzelcem gola Robert Pich!!!! Słowak wykorzystał błąd Janukiewicza
39 min. - Bardzo dobry odbiór Grodzickiego i ... niecelne podanie
37 min. - Błąd w ustawieniu Grodzickiego, na szczęście Taku marnuje tę sytuację
32 min. - Kolejny korner dla Portowców, który rozpoczął kontrę Śląska, tę marnuje jednak Mila.
31 min. - Dośrodkowanie Mili z rzutu rożnego, ale Janukiewicz wybija piłkę, oddalając zagrożenie
30 min. - Urazu doznał Janukiewicz. Przerwa wykorzystana przez zawodników na uzupełnienie płynów
28 min. - Kolejny rzut rożny dla gospodarzy. Maciej Dąbrowski nie trafia do pustej bramki, po tym jak Wojciech Pawłowski niepotrzebnie wychodzi do piłki

Śląsk wygrał 4 poprzednie mecze w ekstraklasie (z Jagiellonią 3:0, Cracovią 1:0, Koroną 5:1 i Ruchem 2:0). Jeśli dziś pokona Pogoń, wyrówna... klubowy rekord z pierwszego mistrzowskiego sezonu (1976/77).

25 min. - Akcja Śląska. Lewą stroną atakował Mila, ale z jego dośrodkowania nie potrafił skorzystać Zieliński
23 min. - Strzał Flavio bez problemu broni Janukiewicz
21 min. - Prześladują nas dzisiaj problemy techniczne. Kilka minut temu do pustej bramki nie trafił Zwoliński

Śląsk jeszcze nigdy nie zagrał w ekstraklasie 26. lipca. Tego dnia uległ Admirze Wacker Wiedeń 1:2 w Pucharze Lata (1975), pokonał u siebie 3:0 Chojnowiankę w III lidze (1953) oraz przegrał 1:2 przy Oporowskiej z Odrą Wodzisław w Pucharze Ligi (2000).

17 min. - Rzut rożny dla Pogoni po akcji aktywnego w pierwszych minutach Frączczaka
16 min. - Chytry strzał Flavio zza pola karnego, ale Janukiewicz wybija piłkę na rzut rożny

170. mecz Mariusza Pawelca w Śląsku

10 min. - Przez pierwsze 10 minut spotkania nie działo się nic ciekawego. Obie druzyny miały rzut rożny i toi własciwie tyle...

Przepraszamy za małe problemy techniczne, już jesteśmy z Wami

5 min. - Rzut rożny dla Śląska

Rozpoczynają Portowcy

Na murawie pojawiają się zawodnicy obu zespołów. Oficjalne przywitanie, losowanie stron boiska.

Piłarze zeszli już do szatni. Jeszcze kilka minut i zaczynamy spotkanie

W Szczecinie w dzisiejsze popołudnie jest wyątkowo duszno

Wierzysz w wygraną Śląska? Obecny kurs LIVE to 2.55! Zarejestruj się i typuj!

Czas na pierwszy wyjazd Śląska Wrocław! Rywalem podopiecznych Tadeusza Pawłowskiego będą piłkarze Pogoni Szczecin. Uda się wywieźć komplet punktów?