Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Pawełek - Zieliński, Celeban, Grodzicki, Dudu Paraiba - Hołota, Droppa - Mila, Flavio Paixao, Pich (Plaku 90+3) - Machaj (Ostrowski 65) Trener: Tadeusz Pawłowski
Zawisza Bydgoszcz:(stroje: białe) Witan - Silva, Arujo, Pereira, Ziajka, Fleurival, Drygas, Borges (Wójcicki 74),Carlos, Gomes (Łukowski 77), Vasconcelos (Kadu 65). Trener: Jorge Paixao

Śląsk Wrocław: Wrąbel,Pawelec, Plaku, Ostrowski, Calahorro, Angielski, Dankowski.
Zawisza Bydgoszcz: Węglarz, Wójcicki, Strąk, Ciechanowski, Łukowski, Kadu, Sochań.

Po ponad 23 latach Śląsk pokonał Zawiszę Bydgoszcz w meczu ekstraklasy. W poprzednich rozgrywkach dwukrotnie górą byli bydgoszczanie, zaś w sezonie 1992/93 w obu meczach zanotowano bezbramkowe remisy. W tym czasie dwa razy pokonaliśmy Zetkę na boiskach drugiej ligi, poprzednio w 1998 r.

90+4 min. - Koniec meczu! Śląsk - Zawisza 2:1.
90+4 min. - Szansa przed Plaku, ale umiejętnie blokowany przez obrońcę.

Rafał Grodzicki jest pierwszym w tym sezonie pikarzem Śląska, który po raz drugi został upomniany żółtą kartką.

90+3 min. - Pich schodzi z boiska, zastępuje go Plaku.
90+2 min. - Grodzicki ukarany żółtą kartką.
90+2 min. - Mila zagrywa w pole karne, Witan łapie piłkę.
90+1 min. - Mila strzela z 16 metrów, a piłka trafia w poprzeczkę!

Piłkarze Śląska byli tak skuteczni tylko na wyjazdach: wiosną tego roku Dalibor Stevanović w Bielsku-Białej i Marco Paixao w Kielcach trzykrotnie wpisywali się na liste strzelców.

90 min. - Mecz potrwa jeszcze dłużej o minimum 3 minuty.

Już tylko kilka minut pozostało Robertowi Pichowi na ustrzelenie hat-tricka. Wrocławscy kibice nie widzieli takiej atrakcji od czasów Cristiana Diaza, który na zakończenie sezonie 2010/11 zaaplikował 3 bramki golkiperowi Arki Gdynia (5:0) w meczu dającym WKS-owi pierwszy od 24 lat awans do europejskich pucharów.

89 min. - Piękne zagranie przez ponad polowę boiska Grodzickiego do Picha, ten jednak nie wykorzystuje okazji na stworzenie groźnej akcji.
88 min. - A gracze Śląska nie spieszą się, piłka trafia nawet do Pawełka, co spotyka się z gwizdami z trybun.
88 min. - Śląsk coraz bliżej pola karnego Zawiszy, ale Pich zagrywa fatalnie - wprost do przeciwnika.
86 min. - Dudu wygrywa pojedynek z Wójcickim.
85 min. - Udana pułapka ofsajdowa defensywy Zawiszy, Grodzicki na spalonym.
85 min. - Mila ostro, Witan piąstkuje.
84 min. - Hołota z 25 metrów, ofiarnie jeden z graczy Zawiszy rzuca się, odbijając piłkę i kolejna szansa dla Mili na zacentrowanie z rzutu rożnego.
83 min. - Strzał płaski i silny w strone bramki Łukowskiego, piłkę odbija Flavio i rzut rożny dla Zawiszy, choć niewiele zabrakło do samobója.
83 min. - Rzut wolny z boku pola karnego Śląska. Znów w użyciu sprej.

Taki wynik daje Śląskowi awans na 5. pozycję w tabeli, przynajmniej do wieczornego meczu w Poznaniu.

81 min. - Mila zagrywa między dwóch obrońców z myślą o Pichu, ale Słowak nie miał szans na dojście do piłki.

Dla Łukowskiego to debiutancki występ.

79 min. - Próba przelobowania Witana przez Flavio, strzał niemal z polowy boiska, ale pilka przeleciała koło metr nad poprzeczką
79 min. - Mila strzela z 30 metrów, ale nie miało to szans powodzenia.
77 min. - I kolejna zmiana Łukowski za Alvarinho.

Kamil Drygas przerwał serię Śląska 6 meczów bez straty gola u siebie. Wrocławianie wyrównali klubowy rekord. Nasi bramkarze byli niepokonani przez 492 minuty, co na poziomie ekstraklasy jest 4. najlepszym wynikiem w historii.

76 min. - I znów inny wariant, na przedpole, gdzie piłkę wsztreliwuje Dudu, bliski jej trącenia jest Hołota, ale znajdował się na spalonym i gol i tak nie zostałby uznany.
75 min. - Tym razem Mila krótko, zablokowane dośrodkowanie i szansa na wrzutkę z narożnika po raz trzeci.
75 min. - Ostro bita piłka, i kolejny korner.
74 min. - Awizowana zmiana Wójcicki zmienia Wagnera.
74 min. - Droppa ładnie do Flavio, temu jednak przeciwnik wybija piłkę spod nóg na rzut rożny.

Do wejścia gotowy Wójcicki.

A w Bielsku-Białej Podbeskidzie prowadzi z Ruchem 3:0.

71 min. - Wagner próbuje dośrodkować niemal z linii bocznej, przy czym doznaje kontuzji.

Tylko 10 razy dotychczas Śląsk zanotował serię 9 meczów w ekstraklasie bez porażki u siebie. Wszystko wskazuje na to, że dziś dokona tego po raz 11.

69 min. - Ostrowski dośrodkowuje w kierunku Flavio, ale zabrakło precyzji.

A wracając do Picha: Dla porównania Marco Paixao rok temu swoją 4. ligową bramkę uzyskał dopiero w 7. meczu.

68 min. - Centra Mili, o pozycję walczy Droppa, ale zdaniem arbitra pomagał sobie nieprzepisowo.
67 min. - Pich piętą do Mili w polu karnym, ten atakowany przez rywala pada, ale sędzia wskazuje tylko na rzut rożny.

Po zmianie w Śląsku najbardziej wysuniętym zawodnikiem jest Sebastian Mila.

Krzysztof Ostrowski jest pierwszym z występujących dziś na boisku zawodników Śląska, który nie zagrał tydzień temu w Szczecinie. Wystąpił już jednak przeciwko Ruchowi Chorzów w pierwszej kolejce, dzięki czemu rozpoczął swój 10. sezon w barwach Śląska

Był to jubileuszowy 60. mecz Mateusza Machaja w ekstraklasie!

65 min. - Kadu za vasconselosa, Ostrowski za MAchaja.
63 min. - Najpierw Wagner próbuje szczęścia, ale po odbiciu piłki tylko korner. Po centrze najwyżej w powietrze wyskakuje Pawełek.

Dwóch zawodników czeka na wejscie - Ostrowski i Kadu.

62 min. - Po rzucie rożnym piłka wybita na przedpole, tam czai się Machaj, który huknął silnie, ale malo precyzyjnie.
62 min. - Pich popisał się techniką w polu karnym, utzrymując piłkę przy nodze, jego stzrał jeszcze odbija się od rywala i tylko korner.
60 min. - Ostry faul Luisa Carlosa na Pichu i arbiter nie ma skrupułów pokazując żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną. Zawisza będzie kończyć mecz w osłabieniu.
60 min. - Rzut wolny dla Ślaska w środkowej strefie boiska, Mila wrzuca piłkę w pole karne, ale w walce powietrznej górą defensorzy.
59 min. - Kolejna akcja gości - Luis Carlos wycofuje piłkę na linię pola karnego do Vasconselosa, a ten nieczysto trafia w futbolówkę. Grę wznowi Pawełek.
57 min. - Ależ okazja dla Zawiszy na wyrównanie, Alvarinho dostaje piłkę 8 metrów z ostrego kąta, ale nie trafia w światło bramki!

Robert Pich wyrównał osiągnięcie Mirosława Pękali, który w sezonie 1982/83 strzelił 4 bramki w pierwszych 3 kolejkach sezonu ekstraklasy. Sztuka ta nie udała się żadnemu innego zawodnikowi Śląska.

56 min. - Na murawie leży zwijając się z bólu Luis Carlos, sędzia przerywa grę.
55 min. - Grodzicki niefortunnie zagrywa i piłka ląduje na aucie.
53 min. - Pomysłowa akcja gosci, na szczęście Alvarinho na spalonym.
53 min. - Pierwsze napomnienie w meczu - ukarany Luis Carlos.
52 min. - Wrzutka Dudu... wprost do przeciwnika.
52 min. - Droppa próbował prostopadle zagrać, ale zamiast do kolegi piłka trafiła do Witana.
51 min. - Próba strzału z dystansu Luisa Carlosa, zbyt silnie.
50 min. - Pich do Dudu, ten dośrodkowuje silnie, akcję zamyka Mila, który próbuje zacentrować z drugiej strony, ale dobrze ustawieni defensorzy Zawiszy.
48 min. - Pich próbował zagrać do Machaja, ale bardzo bardzo niecelnie.
46 min. - Machaj faulowany w środkowej części boiska.
46 min. - Arbiter gwizdkiem rozpoczyna 2. połowę.

Trenerzy nie zdecydowali się na zmiany w przerwie.

W rozgrywanym równolegle meczu Podbeskidzie - Ruch bez goli.

45+2 min. - Sędzia kończy pierwszą połowę. Śląsk prowadzi 2:1. Czy w drugiej połowie padną kolejne gole?
45+1 min. - Z kornera piłka zagrana na przedpole do Machaja, ten uderza silnie, jeszcze trąca ją Celeban, i Witan z trudem na raty łapie piłkę na linii bramkowej! Niewiele zabrakło, by futbolówka przekroczyła linię.
45 min. - Sędzia dolicza 2 minuty.
45 min. - Flavio prostopadle do Machaja, ale ma wybitą piłkę spod nóg i tylko rzut rożny dla Śląska

43 min. - Świetne kilkudziesięciometrowe podanie Grodzickiego do Flavio, ten dośrodkowuje, ale Machaj nie zdołał zamknąć akcji strzałem głową.
42 min. - Alvarinho efektownie piętą przyjmuje piłkę, Dudu źle wybija piłkę, ale gracz Zawiszy nie wykorzystał sytuacji.
41 min. - Zaskakujące zagranie Flavio w kierunku Mili, ale ten nie spodziewał się takiego rozwoju akcji i zbyt późno wystartował do piłki.
38 min. - Rzut wolny z boku pola karnego dla Zawiszy, Wagner zbyt lekko dośrodkowuje.
37 min. - Bomba Flavio z 22 metrów, piłka przelatuje nad poprzeczką.

35 min. - Wrocławianie oddalają zagrożenie po rzucie rożnym.
34 min. - Golkiper doznał jednak urazu w tej akcji, sędzia przerywa grę, by pozwolić służbom medycznym na pomoc.
33 min. - Oj gorąco w polu karnym Śląska, Pawełek rzuca się pod nogi Luisa Carlosa, na szczęście nie fauluje przeciwnika.
32 min. - Kontaktowe trafienie Zawiszy, ograny Dudu, po dośrodkowaniu piłka trafia do Wagnera, ten uderza silnie, Pawełek odbija przed siebie, a tam czeka na nią Drygas i szczupakiem pakuje do siatki.
31 min. - Mila nieprzepisowo zatrzymywany przy linii boiska. Sędzia przerywa grę gwizdkiem.
29 min. - Odpowiedz bydgoszczan, na szczęście Dudu wybija piłkę, bo pachniało golem.
28 min. - GOOLLLL , ależ kapitalny strzał Picha z 20 metrów! Witan bez szans, piękne trafienie! 2:0!
27 min. - Luis Carlos próbuje szczęścia, ale nad bramką.
26 min. - Szansa na drugą bramkę dla Śląska - Flavio dośrodkowuje na drugą stronę pola karnego, Pich odgrywa do środka do Mili, a ten zostaje zablokowany tuż przed bramką. Gdyby nie interwencja defensora, z pewnością padłby gol.
24 min. - Szansa przed Vasconselosem, przerzuca piłkę nad obrońcą, ale Pawełek wmieszał się w to wszystko i piąstkuje piłkę.
23 min. - Znów krótkie rozegranie kornera, nic z tego nie wychodzi.
23 min. - Szansa dla Śląska, Zieliński miękko wrzuca piłkę w pole karne, zawodnik Zawiszy wybija piłkę poza boisko.
22 min. - Próba prostopadłego podania za plecy obrońców, ale Pawełek czujny na przedpolu przechwytuje futbolówkę.
20 min. - Groźny strzał Luisa Carlosa, piłkę paruje Pawełek.
19 min. - Kibice Śląska śpiewają Mazurka Dąbrowskiego, dziś na trybunach także zawisly bialo-czerowne flagi z symbolem Polski Walczącej.
18 min. - Dośrodkowuje Alvarinho, ale zbyt silnie uderzona piłka opuszcza boisko.
17 min. - Rzut wolny z okolic narożnika pola karnego Śląska, sędzia używa po raz pierwszy spreju.
17 min. - Machaj pada po starciu z rywalem, ale gwizdek arbitra milczy.
16 min. - Próba rozciągnięcia gry na prawą stronę, ale zbyt silne podanie i Zieliński nie zdołał opanować piłki na boisku.
15 min. - Piłka wyszła na aut, a trener Pawłowski pokazał, że świetnie panuje nad piłką wykonując kilka żonglerek.
14 min. - Gracz Śląska wraca na murawę.
13 min. - Na murawie leży Machaj, niezbędna jest pomoc medyczna.
12 min. - Mogło być groźnie, na szczęście zbyt silne podanie w kierunku Alvarinho.
11 min. - Próba dryblingu Dudu, ale Ziajka nie daje się nabrać na zwód.
10 min. - Po krótko rozegranym rzucie rożnym i dośrodkowaniu wrocławianie złapani na spalonym
10 min. - Dośrodkowanie z lewej strony Machaja i blisko gola samobójczego.

Trzeci mecz i trzeci gol Słowaka!

7 min. - GOOOLLLL Zieliński dośrodkowuje piłkę, Pich uderza silnie i precyzyjnie z kilkunastu metrów! 1:0 dla Śląska!
6 min. - Mila w polu karnym, ale czujnie blokowany przez rywala długo holuje piłkę, ta trafia do Dudu, który wsztrzeliwuje z lewej strony, rykoszet, ale bez zagrożenia dla bramki.
4 min. - Pierwszy strzał w meczu, Pawełek nie daje się zaskoczyć, piłka zmierzała w sam środek bramki po uderzeniu Alvarinho.
3 min. - Groźna akcja przyjezdnych, na szczęście dośrodkowanie Alvaro Gomesa niedokładne.
2 min. - Bardzo niedokładne podanie Machaja, piłkę przejmują rywale.
1 min. - Pierwszy atak Śląska, obrońca Zawiszy wybija piłkę na aut, choć nie był atakowany.
1 min. - Pierwszy gwizdek sedziego - mecz rozpoczęli goście.

Zmiana stron, Pawełek będzie mieć za sobą dopingujących kibiców Śląska.

Kapitanami są Flavio Paixao i Kamil Drygas.

Trójka sędziowska wyprowadza zespoły na murawę.

W przedmeczowym wywiadzie trener Pawłowski stwierdził, że zastanawiał się czy postawić na Machaja czy Plaku, ostatecznie wybrał pierwszego. Wkrótce przekonamy się czy słusznie.

W wyjściowej jedenastce gości tylko trzech Polaków!

We Wrocławiu od 13:30 istne oberwanie chmury! Pada deszcz z gradem!

Pomimo dwóch porażek w poprzednim sezonie Śląsk nadal posiada niezwykle korzystny bilans spotkań z bydgoskim Zawiszą. We Wrocławiu z tym rywalem przegraliśmy raptem 4 spotkania na 23. W sierpniu na 8 starć ulegliśmy ledwie raz, przed niemal pół wieku.

Po klęsce w Szczecinie liczymy na dobry występ Śląska we Wrocławiu. Zachęcamy do czytania naszej relacji LIVE!