GKS Bełchatów:(stroje: zielono-czarne) Malarz - Basta, Baranowski, Telichowski, Alexis, Baran, Rachwał, Wroński (61' Prokić), Poźniak (90+1' Komolov), Mak Michał, Bartosiak (69' Turkovs) Trener: Kamil Kiereś
Śląsk Wrocław:(stroje: biało-zielone) Pawełek - Zieliński, Grodzicki, Celeban, Ostrowski (53' Machaj) - Droppa (76' Plaku), Hołota, - Dankowski, Flavio (86' Bartkowiak), Pich - Mila Trener: Tadeusz Pawłowski

GKS Bełchatów: Zubas, Mójta, Sawala, Szymański, Prokić, Komolov, Turkovs
Śląsk Wrocław: Wrąbel, Bartkowiak, Calahorro, Gancarczyk, Machaj, Plaku, Hateley

Sędzia Tomasz Musiał kończy dzisiejsze spotkanie. Śląsk doznaje drugiej wyjazdowej porażki.

90+2 min. - Strzał Mili z zrzutu wolnego tuż obok słupka. Nie mamy dzisiaj szczęścia
90+1 min. - Komolov zmienia Poźniaka
90 min. - Sędzia dolicza 4 minuty
90 min. - Uderzenie Alexisa broni Pawełek.

Wychowanek Górnika Wałbrzych po raz pierwszy w karierze występuje w meczu ekstraklasy.

Michał Bartkowiak jest drugim po Mariuszu Pawełku debiutantem w zespole Śląska w tym sezonie.

86 min. - Debiut Michała Bartkowiaka w barwach Śląska. Młody zawodnik zmienia Flavio Paixao
81 min. - Niestety. Bramkę dla GKS-u zdobył Kamil Poźniak. Będzie niezwykle trudno odrobić stratę dwóch bramek
80 min. - Rzut rożny dla Śląska. Dośrodkowanie Mili wybija jednak Malarz. Bijemy głową w mur
78 min. - Fatalny przerzut Mili, a zapowiadała się groźna kontra
76 min. - Plaku zmienia Droppę. Śląsk ustawiony bardzo ofensywnie
74 min. - Na murawie leży Robert Pich. Słowak ucierpiał przy odbiorze piłki przez Bastę. Sędzia nie podyktował rzutu wolnego
73 min. - Znakomita interwencja Pawełka. Zatrzymał groźny strzał Michała Maka. To powinna być druga bramka dla gospodarzy
72 min. - Żółta karta dla Machaja. Faulowany Alexis
71 min. - Rzut rożny dla gospodarzy. Mariusz Pawełek pewnie łapie piłkę na przedpolu
69 min. - kolejna zmiana. Turkovs w miejsce Bartosiaka
66 min. - ależ szczęście. Ponownie Zieliński ratuje zespół. Poszedł wślizgiem razem z Michałem Makiem i to uratowało wrovcławski zespół
64 min. - Paweł Zieliński uchornił Śląsk przed stratą drugiego gola Strzał Poźniaka zmierzał do bramki
62 min. - znakomita akcja Śląska. Droppa wykłada piłkę Mili, strzał byłego kapitana nie znajduje jednak drogi do bramki
61 min. - zmiana w zespole gospodarzy. Wrońskiego zastępuje Prokić
61 min. - Strzał Barana wprost w środek bramki. Na Pawełku nie zrobił ten strzał żadnego wrażenia
59 min. - Śląsk zabrał się do roboty, ale Malarz wciąż niepokonany

55 min. - Żółtą kartkę otrzymał napastnik gospodarzy Bartosiak

GKS - Śląsk: doping (I połowa)

53 min. - Machaj zmienia Ostrowskiego. Na lewą stronę obrony wędruje Dankowski
50 min. - akcja GKS-u. strzał Bartosiaka z 7 metra minimalnie niecelny
49 min. - kolejny spalony. tym razem Mila. Śląsk z animuszem rozpoczął drugą połowę
47 min. - na spalonym Flavio, szkoda bo Mila zagrał piękną prostopadłą piłkę
46 min. - Piłkarze GKS-u rozpoczynają drugą połowę. Bez zmian w składach

Kończy się przerwa, za chwile na murawie ponownie pojawią się piłkarze obu zespołów

45+2 min. - Piękny strzał Mili z rzutu wolnego, na posterunku staje jednak Malarz, który popisuje się fantastyczną interwencją
45+1 min. - kolejna żółta karta. tym razem Alexis

45 min. - Bramkę z 11 metrów zdobywa Michał Mak
43 min. - kolejny rzut karny dla gospodarzy. kolejny po zagraniu ręką Ostrowskiego

42 min. - żółta karta dla Rachwała. Przerywa kontrę Śląska, sędzie musiał za to pokazać kartkę
41 min. - Pawełek do spółki z Grodzickim zatrzymują szarżującego w polu karnym Alexisa
40 min. - Flavio za mocno do Mili
37 min. - Indywidualna akcja Dankowskiego, ale ładny przechwyt notuje Alexis

Jedenastki w pojedynku z WKS-em nie wykorzystał przed Błażejem Telichowskim Paweł Golański w listopadowym starciu z Koroną Kielce (1:1) we Wrocławiu.

Poprzednio sędzia podyktował rzut karny przeciwko Śląskowi w marcu podczas spotkania w Bielsku-Białej z Podbeskidziem (3:3). Mariana Kelemena pokonał wówczas z 11 metrów Marek Sokołowski.

30 min. - Pawełek obornił rzut karny wykonywany przed Telichowskiego. Brawo Mariusz!
29 min. - Rzut karny dla GKS-u. Zagranie ręką w polu karnym Ostrowskiego
27 min. - Przerwa na uzupełnienie płynów. W Bełchatowie żar leje się z nieba
25 min. - Kolejny korner dla gospodarzy. Kibice domagają się rzutu karnego, sugerują zagranie ręką Piotra Celebana

GKS - Śląsk: fragment dopingu

21 min. - Rzut rożny dla GKS-u po interwencji Celebana
20 min. - 20 minut za nami. Sporo walki w środku pola, z której nic nie wynika
17 min. - Symulka Michała Maka w polu karnym.
14 min. - Rzut rożny dla Śląska. w narożniku Sebastian Mila, i.... i kolejny korner.
12 min. - strzał Bartosiaka. Wysoko nad bramką
11 min. - Faul Ostrowskiego przy lini bocznej.
7 min. - Przechwyt Dankowskiego, chwile poźniej decyduje się na strzał. Malarz łapie bez problemu
6 min. - Rzut wolny dla Śląska, ale skończyło się na faulu w ataku
5 min. - Strata Mili w środku pola, bez konsekwencji

Zwycięzca dzisiejszego meczu będzie liderem, aż do jutrzejszego spotkania w Gdańsku

1 min. - Mila do Flavio i zaczynamy!

Mecze w Bełchatowie: 7 meczów: 1 zwycięstwo Śląska 1 remis 5 zwycięstw gospodarzy

Rafał Grodzicki rozegra dziś 50. mecz w Śląsku. Z kolei dla Mariusza Pawełka będzie to 170. występ w ekstraklasie.

Piłkarze obu zespołów wychodzą na murawę stadionu w Bełchatowie.

40 minut do meczu. Sektor gości wypełniony po brzegi kibicami Śląska

Wierzysz w wygraną Śląska? Obecny kurs to aż 3.00! Zarejestruj się i typuj!

Czas na kolejny mecz Śląska Wrocław! I pierwszą wyjazdową wygraną! Czy Robert Pich znów zdobędzie gola? Zachęcamy do czytania naszej relacji LIVE!