Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Pawełek - Zieliński, Celeban, Hołota, Dudu Paraiba - Droppa ( 78' Calahorro), Hateley - Mila, Danielewicz (62' Machaj), Pich - F. Paixao Trener: Tadeusz Pawłowski
Cracovia:(stroje: biało-czerwone) Pilarz - Żytko, Covilo (66' Cetnarski), Marciniak, Nowak, Dąbrowski, Zejdler (76' Dudzic), Rymaniak, Santos, Budziński, Rakels (61' Steblecki) Trener: Robert Podoliński

Śląsk Wrocław: Wrąbel, Dankowski, Angielski, Juanito, Machaj, Pawelec, Plaku
Cracovia: Perdijic, Zjawiński, Cetnarski, Steblecki, Kita, Dudzic, Jaroszyński

Śląsk tylko remisuje na własnym stadionie z Cracovią 0:0. Wrocławianie notują drugi kolejny mecz bez zwycięstwa

90+2 min. - Znakomita parada Pawełka ratuje Śląsk przed stratą bramki
90+1 min. - Fatalne przyjęcie Flavio podsumowuje jego dzisiejszy występ

Sędzia Marciniak dolicza 3 minuty

89 min. - Nowak zakręcił w polu karnym Hołotą i oddał niecelny strzał. Było groźnie
88 min. - Mila ściąga piłkę z głowy Plaku. Znakomita szansa na gola została zmarnowana
86 min. - Strzał Flavio minimalnie niecelny. Zawodnicy Śląska w całym meczu oddali kilka groźnych strzałów, niestety większość z nich mijała bramkę Pilarza
84 min. - Ostatnia zmiana w zespole Śląska. Plaku w miejsce Picha.
82 min. - Strzał Machaja. Dwa metry obok słupka

Juan Calahorro pojawia się na boisku po raz pierwszy w tym sezonie.

80 min. - Za głębokie dośrodkowanie Dudu prawą nogą
78 min. - Zmiana w Śląsku. Calahorro zmienia Droppę. Tadeusz Pawłowski nie chce ryzykować gry w osłabieniu
76 min. - Ostatnia zmiana w zespole gości. Dudzic w miejsce Zejdlera
75 min. - Zółta kartka dla Droppy za złośliwy faul, który miał miejsce kilka minut wcześniej. Nie było jednak wcześniej przerwy w grze by ukarać czecha
74 min. - Zbyt lekki strzał Droppy. Pilarz spokojnie broni to uderzenie
72 min. - Kolejna groźna akcja Ślaska. Zabrakło jednak dokładności
71 min. - Na minimalny spalonym Flavio. Szkoda... Kapitan Śląska byłby w sytuacji sam na sam z Pilarzem
70 min. - Rzut rożny dla Śląska. Celeban dochodzi do sytuacji strzeleckiej po dośrodkowaniu Mili. Strzał Celika jest jednak niecelny

Trzeci mistrz Polski z 2012 roku na boisku. Do Sebastiana Mili i Piotra Celebana dołącza Mateusza Cetnarski, tym razem w barwach Cracovii.

67 min. - Znakomity przechwyt Celebana, który rozpoczął akcję Śląska. Podanie Flavio do Celebana było jednak niecelne
66 min. - Kolejna zmiana w zespole Cracovii. Mateusz Cetnarski zmienia Covilo
63 min. - Żółtą kartkę zobaczył Hateley
63 min. - Znakomita ruletka Picha. Zabrakło odrobiny miejsca by słowak mógł oddac strzał na brakę Pilarza
62 min. - Zmiana również w drużynie Śląska. W miejce Danielewicza na boisku pojawił się Mateusz Machaj
61 min. - Steblecki w miejsce Rakelsa

Śląsk - Cracovia: doping (I połowa)

59 min. - Droppa do Dudu, ale brazylijczyk nie poszedł za akcją
58 min. - Fatalne dośrodkowanie Flavio z lewej strony boiska. Gdzie się podziała forma kapitana Śląska?
57 min. - Strzał Dąbrowskiego minimalnie niecelny.

55 min. - znakomitą sytuację zmarnował Tomasz Hołota. Stoper Śląska z kilku metrów trafił wprost w Pilarza. To powinien być gol.
54 min. - Żółtą kartką ukarany został Mateusz Żytko
54 min. - Strzał Roberta Picha. Sowak chciał w swoim stylu uderzyć przy długim słupku. Pomylił się jednak o dobrych kilka metrów
52 min. - Groźny strzał Nowaka ale minimalnie niecelny. Chwilę wcześniej sędzia przeszkadzał Danielewiczowi w przyjęciu piłki
50 min. - W dwóch różnych miejscach boiska leżało dwóch zawodników Pasów.
49 min. - Budziński za mocno do Nowaka. W odpowiedzi akcja Śląska zakończona niecelnym strzałem Picha
48 min. - Faul Celebana na Rakelsie
46 min. - Rakels do Nowaka i rozpoczynamy drugą połowę

Za chwilę sędzia Marciniak rozpocznie drugie 45 minut

Za nami pierwsze 45 minut spotkania. Wrocławianie mieli niewielką przewagę, ale nie potrafili udokumentować jej golem

Śląsk - Cracovia: fragment dopingu

41 min. - Żólta karta dla Tomasza Hołoty, który zatrzymuje groźną akcję gości.
38 min. - Kibice zgromadzeni na stadionie widzieli zgranie ręką zawodnika Pasów. Nie widział tego jednak sędzia Marciniak. Sytuacja idealna do analizy przez portal Sędzia Piłkarski PL.
37 min. - Dąbrowski do Budzińskiego, który zainteresowany był rozmową z kolegą z zespołu
37 min. - Faul Fateleya. Śląsk oddaje inicjatywę gościom
35 min. - Centrostrzał Zejdlera obok słupka

Śląsk nie strzelił gola od 180 minut - to najdłuższa seria za obecnej kadencji trenera Pawłowskiego.

34 min. - Żółtą kartką ukarany został Krzysztof Danielewicz.
33 min. - Strzał Zielińskiego wprost w... 10 rząd krzesełek na trybunach
31 min. - Ależ szczęcie. Piłka po uderzeniu głową przec Covilo ląduje na łączeniu słupka z poprzeczką.
30 min. - Minimalnie za mocna podcinka Danielewicza do Flavio.

28 min. - Kolejny znakomity przechwyt Droppy. Czech w destrukcji spisuje się świetnie. Nieco gorzej wygląda rozegranie piłki
26 min. - Jedna z nielicznych akcji przyjezdnych. Podanie Budzińskiego do Covilo jst jednak za mocne

20 min. - Indywidualna akcja Dudu, który zszedł z piłjka do środka. Akcja została jednak przerwana i Pasy wyszły z kontrą. Spalił ją jednak Dawid Nowak
19 min. - Śląsk zyskuje przewagę w środku pola musi jednak uważać na groźne kontry
16 min. - Dośrodkowanie Dudu z lewej strony do wbiegającego w pole karne Flavio, ale Pilarz łapie piłkę
16 min. - Na spalonym Dawid Nowak
14 min. - Mocny ale niecelny strzał Dudu
11 min. - To powinien być gol dla Śląska. Kapitalne prostopadłe podanie Mili do Flavio, napastnik przegrywa jednak pojedynek z Pilarzem
10 min. - Groźna akcja Cracovii zakończona strzałem Rakelsa. Mariusz Pawełek wybija piłkę na rzut rożny. Bardzo dobra, pewna interwencja
9 min. - Nieudany przerzut Danielewicza. Widać brak ogrania ale z każdą minutą powinno być lepiej

Śląsk nie wygrał 10. kolejnych spotkań gwizdanych przez sędziego Szymona Marciniaka (8 remisów i 2 porażki), chociaż zdarzało się wrocławianom prowadzić 3:0 (z Jagiellonią).

7 min. - Nerwowy poczatek spotkania w wykonaniu obu zespołów. Jedni i drudzy mają problemy z wymienieniem kilku podań

Śląsk trenera Pawłowskiego po raz 3. mierzy się z Cracovią, Pasy w każdym z tych meczów prowadzi inny szkoleniowiec (Stawowy, Hajdo, Podoliński). Do tej pory dwukrotnie górą był "Teddy" wygrywając po 1:0.

5 min. - Strata w środku pola Mili ale bez konsekwencji
2 min. - Pierwszy faul i od razu żółta kartka dla zawodnika Pasów. Ukaranym jest Covilo.

Krzysztof Danielewicz jest 3. debiutantem w Śląsku w obecnym sezonie (po Mariuszu Pawełku i Michale Bartkowiaku).

Tomasz Hołota wybiegnie dziś po raz 30. w koszulce WKS-u, zaś Paweł Zieliński - 20.

Mila do Flavio i zaczynamy!

Wychowanek Śląska Mateusz Żytko oraz Adam Marciniak - były zawodnik Śląska zagrają dziś od pierwszej minuty w zespole Cracovii

Piłkarze obu zespołów wychodzą na murawę

Dwa niezwykłe jubileusze obchodzi dziś były kapitan Śląska, Sebastian Mila. Wrocławski pomocnik zagra po raz 200. w barwach naszego klubu, a jednocześnie zaliczy 250. występ w polskiej ekstraklasie.

Jeżeli Śląsk dzisiaj wygra awansuje do pierwszej ósemki

Mecz na ławce rezerwowych rozpocznie Mateusz Cetnarski - były zawodnik Śląska

Rafał Grodzicki poza kadrą meczową. Stoper od dłuższego czasu zmaga się z urazem palca

Znamy już skład Śląska! W spotkaniu przeciwko swojemu byłemu klubowi zadebiutuje Krzysztof Danielewicz.

Wierzysz w wygraną Śląska? Obecny kurs to 1.85! Zarejestruj się i typuj!

Czy Twierdza Wrocław zostanie utrzymana? Skoro Śląsk nie punktuje na wyjazdach mamy nadzieję, że utrzyma dobrą formę w domowych spotkaniach. Zachęcam do czytania naszej relacji LIVE!