Strzelcy: Piątkowski 23' - Mila 65' (k), Droppa 85', Ostrowski 89'

Jagiellonia Białystok:(stroje: żółto-czerwone) Słowik - Waszkiewicz, Baran, Pazdan, Jasiński, Romanczuk (64' Drągowski), Grzyb, Piątkowski, Gajos (90' Świderski), Frankowski (69' Wasiluk), Tuszyński Trener: Michał Probierz
Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Pawełek - Zieliński, Celeban, Hołota, Dudu - Droppa (86' Hateley), Danielewicz (88' Calahorro) - Mila, F.Paixao, Pich (73' Ostrowski) - Machaj Trener: Tadeusz Pawłowski

Jagiellonia Białystok: Drągowski, Modelski, Pawłowski, Kądzior, Leimonas, Wasiluk, Świderski
Śląsk Wrocław: Wrąbel, Calahorro, Hateley, Dankowski, Ostrowski, Pawelec, Angielski

Trzecia z rzędu porażka Jagiellonii, wrocławianie awansowali na 7. miejsce. To pierwsza wygrana WKS-u na wyjeździe w tym sezonie. Hej Śląsk!

90+5 min. - Koniec meczu!
90+5 min. - Mila krótko, po chwili niecelny strzał Calahorro.
90+4 min. - Rzut rożny, ale wcześniej zmiana, Świderski zmienia Gajosa.
90+2 min. - Ostrowski strzelił swoją 3. ligową bramkę w 96. występie. Zdarza mu się to raz na ok. 3 lata.

Tradycyjne trzy bramki w meczu Śląska z Jagiellonią :)

89 min. - GOOOLLL!!! Ostrowski wdarł się w pole karne i bez problemu pokonał Drągowskiego.
88 min. - Calahorro zmienia Danielewicza.
88 min. - Danielewicz i jeden z piłkarzy Jagi przez chwilę zwijali się z bólu. Obydwaj wymagali pomocy medycznej. Głowa Danielewicza krwawi, ale to nasz zawodnik otrzymał żółtą kartkę.
85 min. - GOOOLLL!!! Mila do Ostrowskiego do końcowej linii, ten do tyłu do Droppy, który strącił drugą pajęczynę bramki Jagi!
85 min. - Dwa razy beznadziejnie Droppa, Tuszyński przedarł się lewą stroną i dośrodkował wprost na głowę Piątkowskiego, który minimalnie chybił.
84 min. - Rzut rożny dla Śląska.
82 min. - Flavio z woleja z prawego narożnika pola karnego, dobrze ustawiony Drągowski wybił na rzut rożny. Mila daleko do Dudu, ten próbował strącić gołębie.
81 min. - Ryzykowny wślizg Hołoty, gwizdek sędziego milczy.

Śląsk strzela gola w Białymstoku w 6. kolejnym meczu!

80 min. - Wreszcie pokazał się Flavio, który otrzymał podanie od Ostrowskiego. Szczęśliwa interwencja Drągowskiego.
79 min. - Kolejny rzut rożny dla białostoczan. Gra Śląska w przewadze jest zadziwiająca, bo cały czas się bronimy. Pazdan nad bramką.
78 min. - Fatalne zagranie Droppy wzdłuż boiska, piłka wyszła na aut.
77 min. - Rzut rożny dla Pszczółek, piłka spadła na głowę Wasiluka, ale na szczęście strzelił nad bramką.
76 min. - Pomimo przewagi jednego zawodnika, Śląsk oddał inicjatywę gospodarzom.

Dla Drągowskiego to dopiero drugi mecz w Ekstraklasie. Zadebiutował w 36. kolejce poprzedniego sezonu przeciwko Koronie, mecz zakończył się remisem... 4:4!

74 min. - Grzyb huknął z 25 metrów, piłka leciała pod poprzeczkę, świetnie Pawełek na rzut rożny.
73 min. - Mamy ich! Ostrowski zmienia Picha.
71 min. - Pawełek faulowany w polu bramkowym przez Wasiluka, którego głowa po wyskoku była wyżej niż ręce naszego bramkarza.

Mila dogonił Józefa Kwiatkowskiego, obaj są na 6. miejscu w klasyfikacji najlepszych strzelców Śląska w Ekstraklasie.

69 min. - Mistrz Polski 2012 ze Śląskiem Marek Wasiluk zmienia Frankowskiego.

36. gol Mili w Śląsku, z czego równo 30. w Ekstraklasie.

67 min. - Flavio dośrodkował z prawej strony do Picha, ten strzelił głową, ale fenomenalnie Drągowski na rzut rożny!

Śląsk przez 306 minut nie mógł zdobyć bramki.

65 min. - GOOOLLL! Mila prosto w lewe okienko!
64 min. - 17-letni Drągowski zmienia Romanczuka.
63 min. - Będzie rzut karny dla Śląska, ale najpierw musi nastąpić zmiana.
61 min. - Czerwona kartka dla bramkarza Jagiellonii! Flavio wychodził na pozycję sam na sam, uciekł do boku, Słowik powalił Portugalczyka.
60 min. - Śląsk naprawdę ładnie gra w piłkę, ale nic z tego nie wynika. Barceloną nie jesteśmy, bez napastnika wygrywać nie potrafimy.
60 min. - Baaardo daleki wrzut z autu Jasińskiego, piłka doleciała na dalszy słupek, Pawełek jej nie sięgnął i jeden z graczy gospodarzy był bliska gola głową.
58 min. - Tuszyński przedarł się prawą stroną, odbita piłka wyszła poza pole karne.
55 min. - Mila strzelił z 20 metrów, Słowik odbił piłkę, dopadł do niej Danielewicz i skierował do bramki, ale był na spalonym.
55 min. - Machaj ambitnie wywalczył rzut rożny. Po dośrodkowaniu Mili i małym zamieszaniu piłka wylądowała na aucie.
53 min. - Bliźniacza sytuacja Piątkowskiego do tej bramkowej, tym razem piłka przeleciała kilka metrów obok bramki.

Niesamowita ciekawostka - strzelec gola, Mateusz Piątkowski debiutował w dorosłej piłce 8.09.2003 w meczu Cracovia - Polar. Był to jednoczesnie debiut trenerski w Polarze... Tadeusza Pawłowskiego.

51 min. - Świetna akcja Dudu na lewej stronie, idealne dośrodkowanie do Flavio, który spudłował z 5 metrów! Jakiej sytuacji potrzebuje Portugalczyk, żeby zdobyć gola!?
49 min. - Sporo zamieszania w polu karnym Jagi, najpierw zablokowany Celeban, po chwili Dudu. Świetna obrona gospodarzy.
48 min. - Droppa sfaulowany na prawej stronie, Mila szykuje się do dośrodkowania.
46 min. - Śląsk zaczął drugą połowę, oba zespoły bez zmian.

Zawodnicy wrócili na boisko.

Hołota: Przy bramce źle się zachowaliśmy. W drugiej połowie musimy lepiej grać piłką. Środek obrony to nie jest moja naturalna pozycja, ale daję z siebie wszystko.

45 min. - Koniec pierwszej połowy.
44 min. - Dudu na rzut rożny, Pawełek wypiąstkował piłkę.

Jeżeli Bełchatów nie rozgromi Piasta strzelając mu przynajmniej 6 bramek, to w następną sobotę gościć będziemy we Wrocławiu lidera ekstraklasy, a po przerwie na reprezentację zagramy na wyjeździe z mistrzem Polski.

43 min. - Kolejny celny strzał Jagiellonii, dobra interwencja Pawełka.
40 min. - Frankowski strzelił z 20 metrów, Pawełek na raty.
37 min. - Wreszcie Machaj dostał świetne podanie od Flavio w pole karne, mogło być 1:1, ale po rykoszecie piłka wyszła na rzut rożny. Dobry chwyt Słowika.
36 min. - Śląsk długo rozgrywa swoje akcje, ale nie potrafi zagrozić bramce gospodarzy.
31 min. - Danielewicz próbował zaskoczyć Słowika strzałem z woleja z 25 metrów, piłka wpadł wprost w ręce bramkarza białostoczan.
29 min. - Gdyby nie Pich, to byłoby już 470 minut.

27 min. - Pawełek niepewnie po rzucie rożnym, strzał gracza Jagi z głowy nad poprzeczką.
23 min. - Gol dla gospodarzy po kontrze. Piątkowski zdobył bramkę niemal z narożnika pola karnego, Pawełek mógł zachować się lepiej.
22 min. - Podobna próba Piątkowskiego, ale już z bliższej odległości.
20 min. - Frankowski oddał strzał z 20 metrów, Pawełek bez problemu łapie piłkę.
19 min. - Dwa niecelne dośrodkowania z prawej strony w pole karne Jagiellonii. Śląsk przeważa, gra wrocławian może się podobać.

Tadeusz Pawłowski po raz 3. prowadzi Śląsk w meczu z Jagiellonią. Co ciekawe ciągle przychodzi mu mierzyć się na wyjeździe. W maju WKS wygrał 3:0, zaś wiosną 1993 r. padł remis 2:2.

18 min. - Danielewicz z trudnej pozycji strzelił nad bramką, ciekawie rozegrany rzut rożny.
17 min. - Ciekawa akcja Mili z Dudu na lewej stronie, Brazylijczyk przedarł się w pole karne i wywalczył rzut rożny.
16 min. - Mila zaskakująco krótko zagrał do Droppy, który strzelił celnie z 20 metrów, ale wprost w ręce Słowika.
14 min. - Flavio został sfaulowany na prawej stronie, Mila po raz kolejny ustawia są piłkę.
12 min. - Piłka trafiła do Flavio na dalszy słupek, który oddał strzał, piłka trafiła w słupek i wyszła poza boisko. Było groźnie!
11 min. - Dudu świetnie zagrał do Machaja, który wywalczył rzut rożny.
11 min. - Wrzutka Mili, ale sędzia pokazał spalonego.
10 min. - Waszkiewicz sfaulował Milę na lewej stronie, będzie okazja do dośrodkowania.
8 min. - W odpowiedzi podobna akcja Jasińskiego, Pawełek niepewnie wypiąstkował piłkę.
8 min. - Dudu dobrze dośrodkował z lewej strony, ale Flavio nie doszedł do piłki.
7 min. - Hołota faulowany w walce o piłkę.
6 min. - Niezły atak pozycyjny Śląska zakończył się kontrą Jagi, ale wrocławianie zdołali tę akcję powstrzymać.
4 min. - Hołota po raz kolejny na środku obrony.

Z poprzednich 5 wypraw do Białegostoku Śląsk przywiózł aż 3 wygrane i w każdym z tych meczów wychodził na prowadzenie!

2 min. - Flavio ustawiony dzisiaj bliżej prawej skrzydła, w ataku gra Machaj.
1 min. - Zaczęli gospodarze.

Pawełek ubrany w gustowną różową bluzę...

Dla Celebana to 120. występ w barwach Śląska.

Zwycięstwo zagwarantuje Śląskowi awans do czołowej ósemki. Do boju WKS!

Piłkarze wychodzą na boisko.

W Śląsku zabraknie dzisiaj kontuzjowanych Plaku, Grodzickiego, Marco i Bartkowiaka.

W ostatnich 6 spotkaniach pomiędzy Jagiellonią i Śląskiem padały co najmniej 3 bramki, łącznie 25 (średnia 4,17 goli/mecz).

Ostatni bezbramkowy remis w Białymstoku miał miejsce 31 meczów temu - 17.11.2012 z Koroną.

Śląsk w tym sezonie na wyjeździe nie zdobył jeszcze punkty, bilans bramkowy to słabe 1:6.

Nowe trybuny stadionu Jagiellonii są już niemal gotowe i prezentują się okazale. Obiekt musi być jeszcze odebrany, działacze walczą z czasem, żeby zdążyć na mecz z Podbeskidziem pod koniec września.

Przed nami 10. mecz Śląska w Białymstoku po powrocie obu klubów z III ligi.

Wierzysz w wygraną Śląska? Obecny kurs to 2.60! Zarejestruj się i typuj!

Czekamy na pierwsze wyjazdowe zwycięstwo! Okazja już dzisiaj - Śląsk zmierzy się w Białymstoku z Jagiellonią. Zachęcamy do śledzenia naszej relacji LIVE!

Autor relacji: Banan