Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Pawełek - Zieliński, Celeban, Hołota, Dudu Paraiba - Droppa, Danielewicz (79' Hateley) - F. Paixao, Mila, Pich (90' Calahorro) - Machaj (70' Ostrowski) Trener: Tadeusz Pawłowski
Górnik Zabrze:(stroje: białe) Steinbors - Kosznik, Sadzawicki, Danch, Gancarczyk (71' Szeweluchin) - Madej, Sobolewski, Jeż (86' Łuczak), Gwaze (46' Mańka), Gergel - Zachara Trener: Józef Dankowski (Robert Warzycha)

Śląsk Wrocław: Wrąbel, Juanito, Hateley, Dankowski, Ostrowski, Pawelec, Pałaszewski
Górnik Zabrze: Kasprzik, Szeweluchin, Oziębała, Plizga, Mańka, Małkowski, Łuczak

90+5 min. - Koniec meczu! Górnik po raz pierwszy w tym sezonie stracił więcej niż jedną bramkę. Flavio ostatnio dwa gole zdobył chyba w Iranie. Hej Śląsk!
90+4 min. - Górnik walczy o bramkę honorową.

Już po raz 12. lider ekstraklasy przegrywając we Wrocławiu traci prowadzenie w tabeli. Poprzednio z pierwszego miejsca osunęła się Wisła Kraków jesienią 2008 r. po przegranej przy Oporowskiej 1:2.

90+2 min. - A jednak! Przełamujemy kolejne bariery! Flavio strzelił swoją drugą bramkę! GOOOLLL!!!
90+2 min. - Hołota wybił piłkę głową.
90+1 min. - Rzut rożny dla Górnika.
90 min. - Sędzia doliczył aż 4 minuty.
90 min. - Calahorro zmienia Picha.
89 min. - Pich do Mili, ten świetnie do Flavio, ale Portugalczyk strzela raz na kilka tygodni.
87 min. - Błąd Dudu, Śląsk w opałach, ale Górnik nie chce dzisiaj zdobyć gola! Strzał Sadzawickiego dobrze obronił Pawełek.
86 min. - Łuczak zmienia Jeża.
85 min. - Kolejna kontra wrocławian! Pich wyłożył piłkę Mili, ale obrońca gości zdołał ją wybić.

160. mecz Celebana w Śląsku, 20 Picha i Flavio.

82 min. - Kontra Śląska po podaniu Mili, Pich wbiegł w pole karne, oddał strzał, ale Steinbors odbił piłkę na rzut rożny. Zamieszanie pod bramką Górnika - bez efektu.
79 min. - Hateley zmienia Danielewicza.
78 min. - Dudu niecelnie z 30 metrów.
77 min. - Ufff, działo się pod bramką Śląska! Wielkie zamieszanie w naszym polu karnym, ostatecznie od bramki Pawełek.

Nie zapeszajmy, ale być może Śląsk będzie pierwszym pogromcą niepokonanego dotąd Górnika i zapewni Wiśle pozycję lidera co najmniej do jutra. A jeśli Legia nie wygra - do połowy września.

74 min. - Strzał Danielewicz z 16 metrów został zablokowany. Śląsk w natarciu.
73 min. - Strzał Mańki w stylu Sebastiana Janikowskiego.
71 min. - Zmiana w drużynie gości, Szeweluchin za Gancarczyka.
70 min. - Ostrowski zmienia Machaja i zalicza swój 160. występ w Śląsku.
69 min. - Świetnie Machaj do Picha, ten minimalnie wolniejszy od Steinborsa.
66 min. - Oj Flavio, Flavio... Kontra Śląska, Portugalczyk holował piłkę kilkadziesiąt metrów i kopnął prawie w aut.
64 min. - Świetna próba prostopadłego podania od Mili, niestety powstrzymana przez gości.
62 min. - Niebezpieczny atak gości, ale Hołota wyjaśnił sytuację.
60 min. - Strzał Mili zbyt słaby i w sam środek bramki.

Śląsk strzela Górnikowi gola w 12 kolejnych meczach. Poprzednio nie udało nam się pokonać bramkarza zabrzan wiosną 2001 roku.

56 min. - Groźny strzał Górnika - piłka przeleciała obok lewego słupka.
53 min. - Kopia strzału sprzed dwóch minut, ale tym razem Flavio miał więcej miejsca i powinien oddać celny strzał!
52 min. - Tiki-taka po wrocławsku zakończyła się niecelnym strzałem Flavio.

W czterech meczach w tym sezonie sędzia Daniel Stefański podyktował jeden rzut karny, pokazał 17 żółtych i jedną czerwoną kartkę.

51 min. - Mila z rzutu wolnego krótkim podaniem uruchomił Dudu, ten strzelił z 30 metrów obok bramki Górnika.
50 min. - Gancarczyk sfaulował szarżującego Flavio, w pełni zasłużona żółta kartka.
48 min. - Celeban dobrze powstrzymał prostopadłe podanie.
46 min. - Gergel strzelił zza pola karnego, kilka metrów obok bramki.
46 min. - Goście zaczęli drugą połowę.

Za Gwaze wchodzi Mańka.

Ostatni bezbramkowy remis pomiędzy Śląskiem a Górnikiem padł w 1991 roku. Od tej pory mieliśmy 24 konfrontacje w ekstraklasie i jedną pucharową.

45 min. - Koniec pierwszej połowy.
45 min. - Po rzucie wolnym dla Górnika Śląsk przeprowadził piękną akcję na jeden kontakt, zakończoną wślizgiem Dancha.

Tradycji stało się zadość. W meczu Śląska z Górnikiem we Wrocławiu ZAWSZE padają bramki.

42 min. - Powinno być 3:0 po jednej akcji! Steinbors obronił strzał Droppy i dobitkę Mili, kolejny strzał Droppy został zablokowany.

40 min. - Górnik stara się odrobić stratę przed przerwą, ale Pawełek jest praktycznie bezrobotny.

36 min. - To dopiero pierwszy gol zdobyty przez Flavio we Wrocławiu.
34 min. - Wykrakaliśmy! GOOOLLL!!! Flavio strzałem na dalszy słupek wyprowadza Śląsk na prowadzenie!
32 min. - Śląsk nie strzelił gola u siebie od 180 minut. To najdłuższa seria od ponad 4 lat.
31 min. - Grający na środku obrony Hołota włączył się do akcji ofensywnej, ale stracił piłkę, kopiąc w aut.
29 min. - Pawełek kiwa się we własnym polu bramkowym! Ufff, było dramatycznie...
28 min. - Górnik atakuje, ale nie stwarza sobie okazji do strzału.
26 min. - Mila napomniany żółtą kartką - prawdopodobnie za krytykowanie orzeczeń sędziego.
23 min. - Na trybunie B transparent: PIASTOWSKI WROCŁAW ZAWSZE POLSKI
22 min. - Bezbłędnie obrońcy Śląska.
22 min. - Faul Dudu na prawej stronie, Gancarczyk ustawia sobie piłkę.
19 min. - Madej nie odpuścił Celebanowi, próbował zaatakować piłkę wślizgiem, wyglądało to niebezpiecznie.
19 min. - Strzał Jeża wprost w ręce Pawełka. Jakkolwiek to brzmi :)
18 min. - Ajjj, gdyby Mila miał oczy dookoła głowy, to by zauważył, że świetnie za jego plecami wychodził Flavio.

Górnik zdobywał bramkę w każdym z ostatnich 6 meczów wyjazdowych – łącznie 11.

15 min. - Dobre dośrodkowanie Picha, ale żaden z piłkarzy Śląsk nie dosięgnął piłki. Strzał Danielewicza nad bramką.
15 min. - Po niekonwencjonalnie rozegranym rzucie wolnym piłka spadła pod nogi Kosznika, który huknął z kilkunastu metrów gdzieś na wyższe piętra trybun.
13 min. - Flavio wybiegał na pojedynek sam na sam, ale był na spalonym.

Ślask nie przegrał u siebie 10 meczów z rzędu. To najdłuższa seria WKS-u na poziomie ekstraklasy od niemal 20 lat. Mimo wszystko w tych 10 spotkaniach WKS zdobył tylko 10 bramek, tracąc 3.

10 min. - Żółta kartka dla Gergela za faul na Pichu.
9 min. - W zespole Górnika w pomocy występuje Łukasz Madej - mistrz Polski ze Śląskiem z 2012 roku.
8 min. - Machaj dośrodkował na dalszy słupek, Flavio był bliski przecięcia lotu piłki, ale jej nie sięgnął.
8 min. - Faul Gwaze na Pichu przy lewym narożniku pola karnego.
7 min. - Dobra akcja Śląska, ale mocny strzał Droppy został zablokowany.

Dominik Sadzawicki to syn Krzysztofa, obrońcy Śląska w latach 1999-2000.

3 min. - Groźny płaski strzał Gergela zza pola karnego! Piłka o centymetry minęła prawy słupek.
2 min. - Nad stadionem ulewa.
1 min. - Zaczął Śląsk. Do boju WKS!

Piłkarze wychodzą na murawę.

Śląsk nadal bez Marco, Grodzickiego i Plaku. Kontuzji nabawił się też przywrócony do pierwszej drużyny Pawłowski.

Zaczęło padać. Kibice wzajemnie się pozdrawiają.

W Górniku zabraknie dzisiaj Augustyna i Iwana. To dobra informacja dla Śląska, bo Iwan lubi postrzelać sobie we Wrocławiu, a Augustyn był podporą defensywy zabrzan.

Dotychczas obie ekipy stawały naprzeciw siebie 66 razy. Zabrzanie zwyciężyli w 27 meczach, 19 zakończyło się podziałem punktów, a 20 razy górą był Śląsk.

Śląsk u siebie nie przegrał już 10 spotkań ligowych z rzędu.

Zabrzanie w dwóch meczach wyjazdowych zdobyli 4 punkty, strzelili 4 gole, stracili jednego.

Trener Pawłowski zaufał tym samym piłkarzom, którzy przed tygodniem pokonali Jagiellonię.

Śląsk zmierzy się z Górnikiem, który przed wczorajszym meczem Wisły zajmował pozycję lidera.

Zachęcamy do czytania naszej relacji LIVE!

Autor relacji: Banan