Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Pawełek - Zieliński, Celeban, Hołota, Dudu - Droppa, Danielewicz (57 Hateley) - F. Paixao, Mila, Pich (85 Calahorro) - Machaj (57 Ostrowski) Trener: Tadeusz Pawłowski
Korona Kielce:(stroje: złocisto-krwiste) Cerniauskas - Sylwestrzak, Malarczyk, Dejmek, Golański (26 Outtara), Jovanović (84 Kapo), Petrov, Marković (46 Janota), Pylypchuk, Kiełb, Trytko Trener: Ryszard Tarasiewicz

Śląsk Wrocław: Wrąbel, Ostrowski, Hateley, Angielski, Grodzicki, Pawelec, Calahorro
Korona Kielce: Małecki, Janota, Kapo, Ouattara, Dos Santos, Sobolewski, Khiznichenko

WKS notuje 12 z rzędu mecz bez porażki u siebie w ekstraklasie, co jest 8 najdłuższą serią w historii klubu. Jednocześnie w 12 kolejnym spotkaniu nie pozwolił przyjezdnym nawet na objęcie prowadzenia, wyrównując najlepsze osiągnięcie z 1977 r.

90+3 min. - Śląsk spokojnie dowozi prowadzenie do końca!!!
90+2 min. - Ładna kombinacja Mili. mamy korner.
90+1 min. - Calahorro gra ofiarnie, przerywa akcję.
90 min. - Korona gra już na aferę. Sędzia dolicza 3 minuty.

WKS dobrze się broni, nie daje Koronie podejść pod bramkę.

88 min. - Malarczyk zamiast w pole karne wrzucił piłkę na górną część trybun.
86 min. - Za długie dośrodkowanie Dudu.
85 min. - Calahorro za Picha.
84 min. - Kapo za Jovanovicia.
83 min. - Strzał Jovanovicia nie sprawia problemów bramkarzowi.
82 min. - Długa piłka na Sylwestrzaka, ale ten fauluje w powietrzu Zielińskiego.
81 min. - Pich biegnie, jest przewrócony, ale sędzia każe mu się podnosić.
80 min. - Dudu na rzut rożny. Pawełek wyłapuje wrzutkę Janoty.

Przy tym wyniku Śląsk wskakuje na 3 miejsce w tabeli.

77 min. - Pich nie dogonił piłki i od bramki Korona.
76 min. - Dudu podpalił się i uderzył z dystansu, ale źle.
75 min. - Znów dobrze Śląsk w obronie. Nie popełniamy błędów z Warszawy. Odpukać.
74 min. - Korona chce szybko odpowiedzieć. Mamy korner dla gości.
73 min. - Popisowa akcja Śląska! Flavio podcinką po długim słupku strzela gola!!! Kapitalne podanie w uliczkę Ostrowskiego!
70 min. - Kontra Korony po złym zagraniu Picha. Trytkę powstrzymał Celeban. Po chwili rzut rożny, jeden z koroniarzy strzela szczupakiem obok bramki.
69 min. - Mila przymierzył z wolnego, ale piłkę przeleciała tuż nad bramką.
68 min. - Śląsk odbiera wysoko piłkę, idzie podanie do Flavio, który jest powalony przez Dejmka.

WKS dawno nie gościł w polu karnym Korony.

66 min. - Niecelny strzał po ziemi pomocnika gości.

Ostrowski to 3. piłkarz Śląska obecny na boisku, który grał w naszym klubie za czasów Ryszarda Tarasiewicza. Od pierwszej minuty grają dziś Sebastian Mila i Piotr Celeban, a na ławce rezerwowych siedzi jeszcze Mariusz Pawelec.

65 min. - Celeban fauluje w powietrzu Trytkę.
64 min. - Bez efektu.
63 min. - Janota wywalczył rzut rożny.
59 min. - Ostrowski miękko zagrywa do Picha, ten strzela głową nad bramką!

Podwójna zmiana w Śląska. Pawłowski widzi, że po przerwie nie wygląda to najlepiej.

57 min. - Hateley za Danielewicza.
57 min. - Ostrowski za Machaja.
57 min. - Rzut wolny dla Śląska. Nasi piłkarze chcieli się przedrzeć lewą stroną.
56 min. - Korona poklepała przed polem karnym Śląska. W końcu uderzył Janota, ale bardzo niecelnie.

Korona po przerwie lepiej rozgrywa piłkę w środka pola.

54 min. - Korner dla WKS-u, ale piłka minęła wszystkich w polu karnym.
53 min. - Celeban najpierw wyprzedził rywala, ale potem źle rozpoczął akcję. Jednak bez konsekwencji.
51 min. - Pylypchuk strzelił z woleja tuż obok słupka! Zieliński był za daleko...
50 min. - Machaj nie trzymał linii z obrońcami i w dobrej sytuacji spalił. Podawał Mila.
49 min. - MIla chciał zgrać piłkę głową do kontry, ale zrobił to niedokładnie.
48 min. - Świetna wrzutka, główkuje Trytko, a Pawełek jeszcze lepiej broni strzał tuż przy słupku!
47 min. - Dudu fauluje Janotę.
46 min. - Janota za Markovicia.

Piłkarze są już na murawie. Będzie zmiana w Koronie.

Śląsk cisnął rywala zwłaszcza w pierwszych i ostatnich minutach, ale brakowało u podopiecznych trenera Pawłowskiego skuteczności. Mylili się Zieliński, Flavio, Mila. Mamy jednak nadzieję, że podwójne zasieki Korony po przerwie wreszcie zostaną przełamane.

45 min. - Rzut wolny dla Korony, dobrze interweniują defensorzy Śląska. Po chwili arbiter kończy pierwszą połowę.
44 min. - Wrzutka z prawej strony, ale w polu karnym był tylko Pich. Nikt z drugiej linii nie poszedł za akcją.
42 min. - Pich ładnie wypatrzył Milę na prawej stronie, ten starał się odgrywać, ale trafił w rywala.
40 min. - Dudu zagrałna uwolnienie, ale do piłki wybiegł Pich. Mogło być groźnie, ale w końcu poślizgnął się Machaj.
39 min. - Mila trafia w mur, do podbitej piłki skacze jeden z graczy Śląska, ale fauluje.
38 min. - Rzut wolny 25 metrów od bramki Korony.
37 min. - Trytko walczy z dwoma obrońcami przy linii. Nie miał szans, choć Celeban prawie dał mu się urwać.
36 min. - Korner dla Śląska, ale znów bez efektu.
35 min. - Pozazdrościł mu... Pawełek i omal nie doszło do kompromitacji.
34 min. - A teraz mieliśmy ruletkę Flavio a la Zidane.
33 min. - Korona pograła teraz na połowie Śląska, ale skończyło się fatalnym podaniem Jovanovicia.

3 żółta kartka Danielewicza w tym sezonie.

WKS nie stracił gola u siebie od 270 minut.

32 min. - Rzut wolny. Jeden z graczy zgrywa piłka, a ta trafia do Pylypchuka, który został zablokowany. Po chwili piłkę po rożnym piąstkuje Pawełek.
31 min. - Hołota wyszedł wyżej i faulował.
30 min. - Pich zagrał do Dudu na zapalenie płuc. Od bramki goście.
28 min. - Taktyczny faul Danielewicza na Malarczyku. Sam Danielewicz sprokurował tę sytuację niedokładnym podaniem do Dudu.

Śląsk - Korona: fragment dopingu

27 min. - Malarczyk popędził skrzydłem, dostał podanie od Kiełba, ale zacentrował za wysoko.
26 min. - Osłabienie Korony. Outtara zmienia Golańskiego.
25 min. - Dudu do Mili, ale jest spalony.

Na trybunie gości doliczyliśmy się pięciu kibiców Korony.

24 min. - Tym razem zbyt ostro Golański.
22 min. - Droppa chciał ładnie rozrzucić akcję na prawo doZielińskiego, ale został poturbowany przez Pylypchuka.
20 min. - I jesteśmy pod drugą bramką. Z prawej srtrony w pole karne wbiegł Kiełb, ale jego centra nie doszła do Trytki.
19 min. - Po zamieszaniu przed szansą stanął Pich, który odegrał jeszcze do środka, z ostrego kąta strzelał Flavio, ale trafił w bramkarza! kolejna znakomita szansa piłkarzy Tadeusza Pawłowskiego.

Po kwadransie Śląsk posiada piłkę przez 71% czasu gry.

15 min. - Mila dostał piłkęprzed szesnastką i zdecydował się na strzał. Bramkarz odbił piłkę, która przed nim skozłowała, na róg. Po kornerze dobrze zachowali się obrońcy.

Śląsk nie tylko nie przegrał 11 kolejnych meczów u siebie, ale nie pozwolił w tym czasie gościom nawet na objęcie prowadzenia. Dziś może wyrównać najdłuższą klubową serią pod tym względem - 12 spotkań bez niekorzystnego rezultatu w ich trakcie zanotował w roku 1977.

14 min. - Mila sprytnie do Dudu, ale jego dośrodkowanie jest za głębokie.
13 min. - Tym razem Mila chciał w kontrze kiwką minąć obrońcę, ale ten nie dał się oszukać.
12 min. - Gracze Tarasiewicza dłużej utrzymali się przy piłce. Celeban przyjął na ciało jeden ze strzałów.

Po 10 minutach potwierdza się dobra forma Śląska. Jesteśmy więc dobrej myśli, jeżeli chodzi o końcowy wynik.

10 min. - Znów okazja do kontry, ale Machaj zgubił piłkę.
9 min. - Droppa uderza celnie z dystansu, ale wprost w bramkarza.
8 min. - Śląsk po kornerze wzorowo wyprowadził kontrę. Machaj zagrał do Mili, który miękko wrzucił piłę do wbiegającego na szósty metr Zielińskiego, lecz nasz obrońca uderzył głową obok bramki. Niebywałe!
7 min. - Korona ma rzut rożny.

>

4 min. - Dudu przeciągnął dośrodkowanie.
3 min. - Świetna akcja Śląska! Droppa pociągnął środkiem boiska, zagrał na lewo do Machaja, ten oddał piłkę jeszcze do Dudu. Brazylijczyk uderzył wzdłuż bramki, ale Cerniauskas odbił piłkę na rzut rożny.

Od zdobycia drugiego mistrzostwa Polski jeszcze nie przegraliśmy z Koroną - dwukrotnie wygraliśmy, a w 3 meczach padł remis.

2 min. - Malarczyk przyblokował przy linii końcowej Machaja i od bramki zacznie bramkarz Korony.
1 min. - WKS rozgrywa piłkę od tyłu.