Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Pawełek - Zieliński, Celeban, Hołota, Dudu - Hateley, Danielewicz (90' Angielski) - F. Paixao, Mila, Pich (73' Ostrowski) - Machaj (86' Calahorro) Trener: Tadeusz Pawłowski
Piast Gliwice:(stroje: czerwone) Szmatuła - Klepczyński, Horvath, Osyra, Brożek - Szeliga, Martinez, Wilczek, Murawski (61' Vassiljev), Izvolt (73' Zivec) - Jurado (78' Janczyk) Trener: Ángel Pérez García

Śląsk Wrocław: Pawłowski, Ostrowski, Angielski, Grodzicki, Pawelec, Calahorro, Dankowski.
Piast Gliwice: Cifuentes, Zivec, Janczyk, Podgórski, Mokwa, Silva Santos, Vassiljev

Z kolei kibice Piasta odśpiewali sto lat szkoleniowcowi gliwiczan. Angel Perez Garcia w czwartek skończył 57 lat.

Kibice odśpiewali sto lat trenerowi Pawłowskiemu, który we wtorek obchodził 61. urodziny.

Ostatnio wyżej niż dwiema bramkami wygraliśmy u siebie rok temu z Podbeskidziem Bielsko-Biała.

Byliśmy świadkami najwyższego zwycięstwa Śląska pod wodzą trenera Tadeusza Pawłowskiego na własnym boisku.

90+5 min. - Koniec meczu!
90+2 min. - Calahorro strzelił w poprzeczkę! Piekielnie mocny strzał Hiszpana.
90 min. - Sędzia doliczył co najmniej 4 minuty.
90 min. - Pierwszy występ Angielskiego przed wrocławską publicznością i 10. w ekstraklasie, schodzi Danielewicz.
87 min. - Pawełek świetnie obronił strzał Ziveca z 18 metrów! Piast walczy o bramkę honorową. Po rzucie rożnym fatalne pudło Szeligi.

Po raz 6. w historii Śląsk notuje serię przynajmniej 14. meczów bez porażki u siebie w ekstraklasie. Jesteśmy w połowie drogi do rekordu.

86 min. - Calahorro zmienia Machaja.
84 min. - Okres przewagi Piasta, teraz gości wywalczyli rzut rożny.

83 min. - Ależ pudło Janczyka! Napastnik Piasta miał przed sobą tylko Pawełka, ale strzelił obok bramki!
82 min. - Flavio miał kolejną świetną okazję, ale był na spalonym.

Latem kontrakt z Piastem podpisał Dawid Janczyk, ale w barwach gliwiczan nie zagrał jeszcze ani minuty. Po raz ostatni w Ekstraklasie wystąpił 8.08.2011 r. w barwach Korony na Arenie Kielc z Ruchem Chorzów (2:2)

79 min. - Kilka minut przewagi Piasta, ale Pawełek w bramce Śląska jak na razie jest bardzo czujny.

Najwięcej bramek dla Śląska po 12. kolejce Ekstraklasy:
8 Marco Paixăo (2013/14)
7 Mirosław Pękala (1982/83)
7 Flávio Paixăo (2014/15)
6 Joachim Stachuła (1964/65)
6 Róbert Pich (2014/15)

78 min. - Janczyk zmienia Jurado.

75 min. - Vassiljev nieco zaskoczył Pawełka z rzutu wolnego, bramkarz Śląska odbił piłkę na rzut rożny.
73 min. - Strzelca 6. bramki w tym sezonie Picha zmienia Ostrowski, u gości Zivec zmienia Izvolta.
72 min. - GOOOLLL!!! Machaj zagrał prostopadle do Picha, ten bez problemu podwyższa na 3:0! Piękna gra Śląska!

Od 68. minuty Podbeskidzie po golu Demjana prowadzi 1:0 z Górnikiem Łęczna.

68 min. - Danielewicz zdołał oddać strzał, ale piłka wychodził już za linię bramkową i nie było szans, żeby ta próba się powiodła.
68 min. - Piękne podanie Mili do Flavio na prawą stronę, Portugalczyk wywalczył rzut rożny.
67 min. - Przygniatająca przewaga Śląska, który gra tak, jak by było ciągle 0:0 - brawo!

Tylko raz w historii po 12. kolejkach ekstraklasy piłkarz Śląska miał na koncie więcej niż 7 bramek. Marco Paixăo rok temu uzbierał na tym etapie 8 trafień. Czy Flavio dogoni brata?

Śląsk - Piast: doping (I połowa)

62 min. - To jest wrocławska masakra w piłkę kopaną! Piast nie istnieje! Machaj świetnie zagrał do Danielewicza, ale ten niestety przegrał pojedynek ze Szmatułą, który po chwili prawie wbił sobie piłkę do własnej bramki.
62 min. - Vassiljev zmienia Murawskiego.
61 min. - Śląsk nie daje odetchnąć Piastowi i ciągle przeważa, akcja wrocławian zakończyła się niecelnym strzałem Mili.

W swoim 25. ekstraklasowym meczu w barwach Śląska gola zdobywali również: Paweł Śpiewok, Joachim Stachuła, Roman Jakóbczak, Dariusz Marciniak, Piotr Brzoza, Siergiej Basow, Józef Kostek, Sławomir Nazaruk, Dariusz Filipczak oraz... Marco Paixão. Flavio jednak jako pierwszy popisał się dubletem.

58 min. - To powinien być hat-trick! Mila świetnie dośrodkował na głowę Flavio, który będąc kompletnie niepilnowany nie skierował piłki do siatki, tylko w ręce Szmatuły! Po rzucie rożnym Danielewicz podarował piłkę kibicom z górnych rzędów.

Nowe cyfry Flavio: 9 goli w Śląsku, 8 ligowych, 7 w obecnym sezonie :)

53 min. - Piast jest zszokowany dwoma ciosami i popełnia kolejne błędy, rzut rożny dla Śląska.
51 min. - GOOOLLL Flavioo!!! Kiks Brożka, Portugalczyk wyszedł na pojedynek sam na sam ze Szmatułą i wyprowadził Śląska na prowadzenie 2:0!

Flavio strzela swojego 8. gola w Śląsku, 7. ligowego i 6. w obecnym sezonie. Już tylko Mateusz Piątkowski z Jagiellonii Białystok ma więcej bramek od Portugalczyka w tych rozgrywkach.

48 min. - Kolejna akcja Śląska, piłka po dośrodkowaniu trafiła w poprzeczkę!
46 min. - GOOOLLL!!! Pich z prawej strony zagrał w pole karne, gdzie najsprytniejszy był Flavio, wkładając nogę i pokonując Szmatułę!
46 min. - Piast zaczął drugą połowę, obie drużyny bez zmian.

Śląsk w końcówce przejął inicjatywę i powinien prowadzić.

45+1 min. - Koniec pierwszej połowy.
45 min. - Sędzia doliczył co najmniej minutę.
45 min. - Machaj ostro potraktował Wilczka, zasłużona żółta kartka.
43 min. - Horvath na rzut rożny po zagraniu Mili. Reprezentant Polski nie ma dzisiaj najlepszego dnia - od bramki Szmatuła.
42 min. - Niestety po raz kolejny nic z tego - od bramki Szmatuła.
41 min. - Stałe fragmenty dzisiaj przejęły inicjatywę. Tym razem piłkę ustawia sobie Machaj, który dośrodkuje z lewej strony.
40 min. - Niestety Flavio strzelił z rzutu wolnego wprost w mur. Szkoda, to była dobra okazja.
39 min. - Śląsk w ataku, Pich został sfaulowany przed polem karnym, żółta kartka dla Klepczyńskiego. Pachnie golem!
38 min. - Ależ akcja! Dudu dośrodkował z lewej strony wprost na głowę Flavio, ten minimalnie obok słupka! To powinien być gol!
37 min. - Za krótkie dośrodkowanie, ale utrzymaliśmy się przy piłce. Hateley strzelił groźnie z 25 metrów, Szmatuła odbił piłkę przed siebie, ale nikt nie zdołał tego strzału dobić!
37 min. - Faul na Zielińskim na prawej stronie tuż przy końcowej linii boiska, Mila ustawia sobie piłkę.

Śląsk - Piast: fragment dopingu

32 min. - Żółta kartka dla Martineza, Mila tym razem strzelił z 25 metrów, dwie niepewne interwencje Szmatuły.
32 min. - Złe zagranie Zielińskiego do środka wprost pod nogi Wilczka, który próbował przelobować Pawełka.

Niestety obie drużyny mają dzisiaj problem ze stwarzaniem sobie dobrych okazji strzeleckich. Na razie mecz do najciekawszych nie należy.

29 min. - Rzut rożny dla WKS-u po wybiciu piłki głową przez gracza Piasta.
28 min. - Tym razem faul na połowie Piasta, Mila ustawia sobie piłkę.

Śląsk nie wygrał z Piastem od 7.11.2009 r. Prowadzeni wówczas przez Ryszarda Tarasiewicza zawodnicy z Wrocławia wygrali u siebie z gliwiczanami 2:1.

26 min. - Pewny chwyt Pawełka.
25 min. - Dudu wybił piłkę, po chwili kolejny faul wrocławian.
24 min. - Pierwsza żółta kartka dla Dudu w tym sezonie - za nierozważny atak w nogi przeciwnika. To będzie dobra okazja do dośrodkowania z prawego narożnika pola karnego.
21 min. - Machaj huknął z 30 metrów po podaniu Mili, piłka przeleciała tuż nad poprzeczką.
19 min. - Flavio zwijał się z bólu, piłkarze Piasta długo nie chcieli wybić piłki. Portugalczyk już w pełni sił.
16 min. - Flavio dośrodkował z prawej strony, pewny chwyt Szmatuły.
15 min. - Pressing Machaja się opłacał - Szmatuła w aut.
14 min. - Rzut wolny dla Śląska po faulu na Danielewiczu. Machaj wrzucił w pole karne, ale Szmatuła piąstkował po dobrym wyjściu z bramki.,
12 min. - Rzut rożny dla Piasta po wybiciu Celebana. Dobre wybicie Hateleya.

Po październikowej przerwie na reprezentację w poprzednich dwóch sezonach Śląsk rozgrywał nieprawdopodobne mecze – 21.10.2012 r. wygrał 3:2 w Gdańsku, chociaż przegrywał 0:2. Natomiast 18.10.2013 r. wrocławianie przegrali 2:3 w Zabrzu, mimo że jeszcze w 90.minucie prowadzili 2:1.

10 min. - Strzał Machaja został zablokowany, dobitka Danielewicza okazała się fatalnym pudłem.

Od 200 minut w meczach Śląska z Piastem nie padła bramka.

7 min. - Niezła akcja Śląska na prawej stronie, ale na razie nie stworzyliśmy sobie sytuacji strzeleckiej.
6 min. - Wielbłąd Hateleya, który stracił piłkę w dziecinny sposób w środku pola, Piast skontrował, ale strzał gości był zbyt słaby, by zaskoczyć Pawełka.
5 min. - Mila dośrodkował w pole karne, ale lepsi obrońcy gości.
5 min. - Pich wywalczył drugi rzut rożny dla Śląska.

Wystarczy wygrać z Piastem różnicą 10 bramek, by cieszyć się z pozycji lidera ;)

2 min. - Dobre wybicie gości.
2 min. - Rzut rożny dla wrocławian po akcji prawą stroną.
1 min. - Śląsk rozpoczął walkę o pozycję wicelidera!

Piłkarze wychodzą na murawę.

W sektorze gości spora grupa kibiców Piasta. Z kolei na sektorze rodzinnym po raz pierwszy komplet prawie 3000 fanów Śląska!

Pich i Flavio z kolei zagrają po raz 25. w ekstraklasie, obaj w tym sezonie strzelili już po 5 bramek w lidze. Portugalczyk trafił również raz w poprzednich rozgrywkach.

Dziś 50. mecz Tadeusza Pawłowskiego w roli trenera Śląska. Dotychczasowy bilans: 23-12-14, 72:66. Jednocześnie będzie to 25. spotkanie przed własną publicznością, tu wyniki są znakomite: 15-7-2, 30:14.

Znamy już skład Śląska! Pauzującego za kartki Lukasa Droppę zastąpi Tom Hateley. Na ławce znalazł się Kamil Dankowski, który miał być poza kadrą ze względu na jego niedawne 3 mecze w reprezentacji Polski U-19.

Po przerwie na rozgrywki reprezentacji czas na T-Mobile Ekstraklasę! Śląsk zmierzy się we Wrocławiu z Piastem Gliwice. Tylko zwycięstwo umożliwi WKS-owi utrzymanie się w pierwszej trójce tabeli. Zachęcamy do czytania naszej relacji LIVE!

Autor relacji: Banan