Strzelcy: Friesenbichler - Valente (s) 6, Flavio Paixao 11, 23, 51

Lechia Gdańsk:(stroje: zielone) Bąk - Pietrowski, Janicki, Valente (Bougaidis), Leković - Makuszewski (Friesenbichler 80), Borysiuk, Łukasik, Vranjes (Wiśniewski 61), Nazario - Colak Trener: Tomasz Unton i Maciej Kalkowski
Śląsk Wrocław:(stroje: białe) Pawełek - Zieliński, Celeban, Hołota, Dudu Paraiba - Hateley, Danielewicz - F. Paixao, Mila, Pich (Dankowski 67) - Machaj (Droppa 85) Trener: Tadeusz Pawłowski

Lechia Gdańsk: Trela, Bougaidis, Dźwigała, Friesenbichler, Grzelczak, Możdżeń, Wiśniewski
Śląsk Wrocław: Pawłowski, Ostrowski, Droppa, Grodzicki, Pawelec, Calahorro, Dankowski

Koniec meczu! Śląsk wygrywa 4:1 i jest wspólnie z Jagiellonią liderem T-Mobile Ekstraklasy!

90 min. - Sędzia dolicza (minimalnie) 3 minuty.

Flavio i Marco strzelili w tym roku po 11 bramek w lidze.

88 min. - Ostatnia zmiana w Śląsku. Ostrowski za bohatera meczu - Flavio Paixao!
87 min. - Jagiellonia prowadzi w Gliwicach 2:0. Ona jest w tej chwili liderem.
87 min. - Żółta kartka dla Friesenbichlera.
86 min. - Dankowski oddał niespodziewany strzał z 30m, Bąk jednak obronił.
86 min. - Faul Wiśniewskiego na Dankowskim za co został upomniany żółtą kartką.
85 min. - Zmiana u wrocławian. Droppa wchodzi za Machaja.

Jak zwykle w Gdańsku tracimy gola.

80 min. - Bramka dla gospodarzy. Friesenbichler ładnie utrzymał się przy piłce w polu karnym i zdobył bramkę dla Lechistów.
80 min. - Zmiana w Lechii: Friesenbichler za Makuszewskiego.
78 min. - Mila nieco za mocno podawał w pole karne do Zielińskiego, którego uprzedził Bąk.
76 min. - Zieliński wrzucał piłkę w pole karne ale piłkę wybił tam stoper.
73 min. - Dankowski w pole karne, ale tam oddał strzału nie zdołał Machaj.
72 min. - Podanie do Flavio, który był na spalonym.
70 min. - To MUSIAŁA być bramka! Dankowski sprintował z piłką, zderzył się z obrońcą, dobitka Mili została wybita, a kolejna Machaja - była z 5 metrów baaaaaaaaardzo niecelna.

Po potwierdzeniu, że pierwsza bramka nie zostanie uznana dla Flavio Paixao - przypisujemy bramkę samobójczą Valente.

Machaj rozegrał 70. mecz w ekstraklasie.

67 min. - Pierwsza miana w Śląsku. Dankowski wchodzi za Picha.
65 min. - Hateley uderzał z 40 metrów z dystansu, mocno ale minimalnie niecelnie.

Tempo gry troszkę spadło. Śląsk kontroluje spotkanie.

61 min. - Zmiana w Lechii Gdańsk. Wiśniewski wchodzi za Vranjesa.
59 min. - Żółta kartka dla Vranjesa. Za dyskusję?
56 min. - Machaj po uderzeniu z Lechią Gdańsk uderzył prosto w mur. Jego dobitka była niecelna.

Tak wysoko na PGE Arenie prowadziła tylko Hiszpania z Irlandią. Ówcześni mistrzowie świata i Europy.

51 min. - Jesteśmy liderami! Flavio przelobowuje bramkarza i już 4:0!

50 min. - Flavio nie był w stanie przyjąć wysokiej piłki od Mili. Od własnej bramki oddalił ją Bąk.
48 min. - Machaj niedokładnie podaje do Flavio, piłkę przejmuje obrońca .
46 min. - Zaczynamy II połowę!
46 min. - Zmiana w Lechii. Bougaidis wchodzi za Valente.

Śląsk zdecydowanie przeważa po I połowie spotkania. Lechia gra w dziesięciu i nie zapowiada się, żeby mogła odwrócić losy spotkania. W tej chwili jesteśmy współliderami z Jagiellonią Białystok.

45+1 min. - Flavio podaje do tyłu, ale wciąż w polu karnym do Zielińskiego, który jednak uderza wysoko ponad bramką.
45 min. - Sędzia dolicza 1 minutę do I połowy spotkania.
44 min. - Hateley - Mila - Hateley - Flavio (z pięknym technicznym obrotem z piłką), zdobywca bramek oddaje strzał ale Bąk wybija.
43 min. - Machaj do Mili, ale Sebastiana uprzedzili obrońcy. Rzut rożny dla Śląska.
41 min. - Valente faulował Hatreleya w polu karnym WKS-u.
39 min. - Danielewicz podawał do Picha, ale piłkę przejął Bąk.

Jagiellonia prowadzi. Jesteśmy... współliderami.

W ekstraklasie 3:0 po 20 minutach z Zagłębiem Sosnowiec w 1991 (skończyło się 7:0 - rekordowe zwycięstwo w historii Śląska w tych rozgrywkach)

37 min. - Upomniany żółtą kartką za dyskusje z sędzią został Janicki.
36 min. - Nazario miał piłkę w polu karnym ale futbolówkę odebrał mu Dudu.

Ostatnio 3:0 w 23. minucie prowadziliśmy z Lechią Zielona Góra. Skończyło się 9:1. Mecz odbył się w 204 roku. W 1999 Śląsk prowadził 3:0 w 22. minucie w meczu z... Lechią/Polonią Gdańsk.

35 min. - Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego główkował Celeban ale zrobił to niestety prosto w bramkarza!
34 min. - Mila wypuszcza w uliczkę Machaja, ale piłkę wybił w ostatnim momencie obrońca Lechii. Byłaby akcja 1-1.
33 min. - Kąśliwy strzał Makuszewskiego, ale na szczęście niecelny.

32 min. - Pawełek podwójnie broni strzał gdańszczan! Było groźnie.
31 min. - Faul na Nazario 20 metrów od bramki Pawełka.

Trzy bramki do przerwy Śląsk zdobył poprzednio z Cracovią podczas mistrzowskiej wiosny.

26 min. - Brak komunikacji między Hołotą a Pawełkiem. Stoper zmuszony został do wybicia piłki na aut.
25 min. - Mila przejął piłkę, zapowiadało się na kontrę, ale Sebastian nie miał kolegi do rozegrania.
23 min. - GOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLlll 3:0! Dudu oddaje strzał, ale Flavio wybiega sam na sam, dokłada nogę i zdobywa bramkę na 3:0!
22 min. - Po kolejnym wykonaniu rzutu rożnego niecelnie uderzył Valente.
20 min. - Wrzutka w pole karne Śląska ale tam piłkę pewnie złapał Pawelek.

Tylko 5 piłkarzy w historii potrzebowało mniej występów, by strzelić dla Śląska 10 goli na boiskach ekstraklasy. Najszybciej tej sztuki dokonał rok temu Marco Paixao kompletując 10 goli w 16 meczach.

18 min. - Po kolejnym kilka podań w polu karnym, a 30 sekund później - kolejny rzut rożny ;)
17 min. - I kolejny rzut rożny.
17 min. - Makuszewski dośrodkowywał z rzutu rożnego, Colak główkował ale po rykoszecie piłka wyszła na rzut rożny.
16 min. - Colak faulowany 25 metrów od bramki Śląska.

Na trybunach Dariusz Michalczewski!

13 min. - A teraz Dudu ostro wchodzi w Łukasika. Żółta kartka dla Brazylijczyka.
11 min. - GOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLl 2:0! Flavio pewnie wykorzystuje 11! Co za mecz!
10 min. - Flavio Paixao podaje do Mili, ten rusza z piłką w pole karne gdzie jest faulowany! Czerwona kartka dla Borysiuka!
8 min. - Makuszewski ostro fauluje Dudu.

Flavio strzela 10. gola w Śląsku! 9 ligowy, 9 w obecnym sezonie, 8 ligowy

6 min. - GOLLLLLL! Mila do Flavio, ten mija rywala i ni to uderzeniem ni strzałem umieszcza piłkę w siatce!

Lechia rozgrywa piłkę, ale głównie na własnej połowie ;)

3 min. - Niecelne podanie w pole karne do Colaka, piłkę w polu karnym Śląska przejął Hołota.
2 min. - Czekamy na pierwszą klarowną sytuację jednej z drużyn....
1 min. - Machaj do Flavio i zaczynamy!

Śląsk nie przegrał z Lechią od 4 lat!

Trójka sędziowska wprowadziła piłkarzy na murawę. Za chwilę rozpocznie się mecz!

Tadeusz Pawłowski postawił na zwycięski skład z Piastem Gliwice. Czy Tom Hateley na dłużej wywalczy miejsce w wyjściowej 11?

Przed nami mecz przyjaźni kibiców Śląska Wrocław i Lechii Gdańsk! Na boisku wymagamy jednak walki o komplet punktów! Zachęcamy do czytania naszej relacji LIVE!