Śląsk Wrocław:(stroje: białe) Pawełek - Zieliński, Celeban, Hołota, Dudu - Hateley, Danielewicz (60' Droppa) - F. Paixao, Mila, Pich (66' Ostrowski) - Machaj (83' Dankowski) Trener: Tadeusz Pawłowski
Lech Poznań:(stroje: niebieskie) Gostomski - Kędziora, Arajuuri, Kamiński, Henriquez - Linetty, Trałka - Jevtić (71' Lovrencsics), Hamalainen (77' Sadaev), Pawłowski (86' Formella) - Kownacki Trener: Maciej Skorża

Śląsk Wrocław: Pawłowski, Ostrowski, Grodzicki, Pawelec, Droppa, Calahorro, Dankowski
Lech Poznań: Burić - Douglas, Lovrencsics, Wołąkiewicz, Formella, Bednarek, Sadaev

Śląsk nowym liderem! Wrocławianie są niepokonani u siebie już od 15 spotkań.

90+3 min. - Konie meczu.
90+1 min. - Po rzucie wolnym dla Śląska piłka opuściła boisko.
90 min. - Doliczone minimum 3 minuty.

Śląsk - Lech: radość z bramki Machaja

Na trybunie B odpalono race.

86 min. - Żółta kartka dla Henriqueza, wcześniej dla Dudu.
86 min. - Formella zmienił Pawłowskiego.
83 min. - Dankowski zmienia Machaja.

... chcemy więcej dobrych piłkarzy

Na trybunie B sektorówka z podobizną Janusza Sybisa i hasło: Kibicom się marzy...

To 11. kolejny mecz łącznie, a 9. ligowy, w którym Śląsk strzela bramkę.

79 min. - Po ponowieniu dośrodkowania Flavio nad bramką.
79 min. - Rzut rożny dla Śląska po akcji Dudu.
78 min. - Żółta kartka za przerwanie korzystnej akcji dla Kędziory.
77 min. - Sadaev zmienia Hamalainena.

Bezbramkowy remis między Śląskiem a Lechem ostatni raz padł w sezonie 1992/93, potem 17 spotkań z golami.

75 min. - Kibice na trybunie B z wrażenia ściągnęli koszulki. Gorące minuty we Wrocławiu!

Pierwszy ligowy gol Machaja w Śląsku, 2. łącznie, 4. w ekstraklasie.

73 min. - Brawo Pawełek! Tym razem pojedynek sam na sam z wrocławskim bramkarzem przegrał Pawłowski!
72 min. - Ostrowski obił poprzeczkę, po chwili Mila minimalnie chybił z 20 metrów! Co za emocje!
71 min. - Lovrencsics zmienił Jevticia.
70 min. - GOOOLLL!!! Arajuuri wybił piłkę wprost pod nogi Machaja, ten strzałem pomiędzy nogami Gostomskiego zdobył swojego upragnionego pierwszego gola w tym sezonie!
69 min. - Faul Hołoty w polu karnym Lecha po dośrodkowaniu z rzutu wolnego.
68 min. - Strzał Pawłowskiego zablokowany.
67 min. - Kolejny kontakt z piłką Zielińskiego i kolejna strata.
66 min. - Mamy odpowiedź? Ostrowski zmienia Picha.
65 min. - Droppa z 20 metrów nad bramką. Śląsk się męczy, a trener Pawłowski głowi, kto może z rezerwowych zrobić różnicę?
64 min. - Zieliński nie może tego meczu zaliczyć do udanych. Ktoś pamięta jego dobrą akcję w ofensywie?
62 min. - Czy w Śląsku ktoś dzisiaj pamięta o defensywie? Lech oddał już multum strzałów bez żadnej presji.
61 min. - Pawełek! Świetna interwencja bramkarza, który wygrał pojedynek sam na sam z Hamalainenem! Rzut rożny dla Lecha.
60 min. - To nie jest dobry czas Śląska, wrocławianie nie potrafią zagrozić bramce Gostomskiego, a pod własnym polem karnym ciągle są zbyt bierni.
60 min. - Słabego dzisiaj Danielewicza zmienia Droppa.
60 min. - Pawełek broni strzał Henriqueza.
59 min. - Na spalonym Machaj, szkoda, to mogła być dobra kontra.

Śląsk - Lech: doping (I połowa)

Lech ostatni raz wygrał we Wrocławiu 11.09.2010, 2:1 po golach Peszki i Rudnevsa. Od tamtej pory 2 porażki i remis.

54 min. - Sędziowie dzisiaj nie są nam zbyt przychylni. Flavio po raz kolejny rozkłada ręce w geście bezradności.

Punkt w meczu u siebie, w którym przegrywaliśmy do przerwy, poprzednio zdobyliśmy w maju 2013 r. z... Lechem Poznań 1:1 (0:1).

50 min. - Dudu dośrodkował z lewej strony, ale nieco za głęboko.
46 min. - Lech zaczął drugą połowę.

Obie drużyny bez zmian.

Koniec pierwszej połowy.

45+1 min. - Kownacki miał duuużo miejsca, świetnie broni Pawełek!
45 min. - Sędzia doliczył minimum minutę.

To pierwsza żółta kartka Pawełka w Śląsku.

42 min. - Mała przepychanka piłkarzy obu drużyn po faulu Lecha, żółta kartka dla Pawełka, który pofatygował się kilkadziesiąt metrów, żeby wspomóc kolegów.
42 min. - Dudu mógłby mieć dzisiaj już trzy asysty - Pich głową obok słupka, chociaż kąt był ostry.

W Ekstraklasie sędzia Kwiatkowski nie prowadził jeszcze spotkania Śląska, Lechowi gwizdał dwa razy. Kolejorz tych spotkań nie wygrał (0:1 z Jagiellonią w tym i 0:0 z Pogonią w poprzednim sezonie).

39 min. - Flavio zmarnował dzisiaj już dwie wyśmienite okazje do strzelenia gola. Do trzech razy sztuka?

Śląsk - Lech: fragment dopingu

36 min. - Jevtić, niech go ktoś wreszcie zatrzyma! Bardzo inteligentny strzał pomiędzy nogami obrońcy, Pawełek odbił niepewnie do boku, ale tam nie było na szczęście żadnego piłkarza gości.
35 min. - Świetne podanie Dudu do Flavio wprost na głowę, fatalne pudło Portugalczyka, świetna interwencja Gostomskiego!
34 min. - Danielewicz pozwalił Linettiemu na zbyt wielu w środku pola, co doprowadziło do groźnego dośrodkowanie z prawej strony.
32 min. - Jevtić jest dzisiaj nie do zatrzymania, kolejny strzał Szwajcara, Pawełek odbił piłkę do boku.
32 min. - Dobra akcja Picha na lewej stronie, ale dośrodkowanie było zbyt głębokie, bez problemu Gostomski.
31 min. - Bezbłędnie obrońcy Lecha.
30 min. - Faul na Dudu, Machaj ustawia sobie piłkę.

Za obecnej kadencji Tadeusza Pawłowskiego, Śląsk jeszcze nie przegrywał u siebie w pierwszej połowie.

29 min. - Mila dośrodkował w pole karne, tam Celeban zderzył się z Gostomskim, do piłki dopadł Pich, ale jego strzał dobrze obronił bramkarz Lecha. Celeban potrzebował pomocy medycznej, ale już wszystko jest w porządku.
26 min. - Żółta kartka dla Trałki za faul na Danielewiczu.
24 min. - Henriquez zagrał płasko z lewej strony, dobrze Pawełek. Praktycznie każda akcja Lecha pachnie golem.
23 min. - Machaj jest dzisiaj wzorem ambicji - po raz kolejny wywalczył piłkę.
22 min. - Gramy fatalnie w defensywie, dopuszczając do sytuacji 1-1. Kędziora zagrał z prawej strony do Kownackiego, ten powinien trafić do siatki, ale strzelił nad bramką.

Lech doznał zaledwie dwóch porażek w tym sezonie Ekstraklasy. To najlepszy wynik w całej lidze.

21 min. - Kontra Lecha, dobry chwyt Pawełka.
19 min. - Znowu Jevtić! Przebiegł z piłką kilkadziesiąt metrów po stracie Zielińskiego, była to kopia akcji bramkowej, ale tym razem piłka przeleciała obok słupka,
18 min. - O Jezus Maria! Dudu zagrał idealnie z lewej strony do Flavio, ten przestrzelił z kilku metrów! Powinno być 1:1!
17 min. - Znowu niepilnowany Jevtić wbiegł w pole karne, tym razem chciał podawać, ale zrobił to za mocno i piłka wyszła poza linię końcową.

Śląsk strzelał Lechowi przynajmniej jednego gola w czterech ostatnich meczach u siebie.

15 min. - Dobrze Lechici w obronie, po chwili Dudu dośrodkował, ale Pich nie trafił w piłkę.
14 min. - Faul na Pichu w lewym narożniku, będzie okazja do dośrodkowania.
13 min. - Kolejna pozycja strzelecka dla Lecha - po wrzutce z rogu Pawłowskiego chybił Kędziora.

Dziś 40. mecz Hołoty w Śląsku, 30. Zielińskiego, 180. Pawełka w ekstraklasie.

13 min. - Hołota wygrał walkę z Kownackim, ale rzut rożny dla gości.
11 min. - Machaj dał sygnał kolegom - podbiegł do Gostomskiego i wymusił stratę.
11 min. - Lech łatwo rozgrywa piłkę, pierwszy kwadrans przebiega idealnie po myśli gości.
8 min. - Piłkarze Śląska wywierają za mała presję na przeciwniku, tym razem Pawłowski miał dużo czasu na oddanie celnego strzału.

Poprzednio Śląsk tak szybko stracił bramkę w lutym 2012 w meczu z Legią (0:4).

6 min. - Machaj powalczył w polu karnym, zagrał do Flavio, ten miał aż trzech przeciwników, z którymi nie był w stanie sobie poradzić.
6 min. - Kolejorz po raz szósty z rzędu otworzył wynik spotkania. Pięciu ostatnich meczów Lech nie przegrał.

W drużynie Śląska występuje Mateusz Machaj, który w lidze debiutował jako piłkarz Lecha.

4 min. - Niepewne zachowanie Pawełka po podaniu od Dudu, bramkarz Śląska wybił piłkę w aut.
2 min. - Gol dla Lecha, Jevtić wbiegł w pole karne kompletnie niepilnowany i strzałem lewą nogą wyprowadził gości na prowadzenie. Fatalny start WKS-u!
1 min. - Mila do Machaja.

Zacznie Śląsk.

Przed meczem nagroda dla Flavio dla najlepszego piłkarza października.

Piłkarze wyszli na murawę.

Ponadto WKS nie przegrał u siebie 14 spotkań z rzędu (rekord to aż 28).

Z drugiej strony wrocławianie nie przegrywają u siebie w 14. kolejce ekstraklasy. Zdarzyło się nam to raz, ale jeszcze w czasach, kiedy była to inauguracja rundy wiosennej.

Od powrotu do ekstraklasy z nikim nie mamy tak złych statystyk jak z Lechem Poznań (licząc od 2006 roku). Na 12 spotkań Śląsk wygrał tylko 3.

Nie ma już miejsc na Sektorze Rodzinnym!

Czy świetna passa Twierdzy Wrocław zostanie utrzymana? Trwa zacięta walka o pierwsze miejsce w tabeli pomiędzy Legią, Jagiellonią oraz Śląskiem. Zachęcamy do czytania naszej relacji LIVE!

Autor relacji: Banan