Wisła Kraków:(stroje: czerwono-białe) Buchalik - Dudka, Głowacki, Guzmics, Guerrier - Uryga - Sarki ( 86' Zając), Stilić, Boguski, Garguła (46' Stępiński) - Brożek Trener: Franciszek Smuda
Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Pawełek - Zieliński, Celeban, Hołota, Dudu - Danielewicz, Hateley (77' Pawelec) - Flavio , Mila, Pich (60' Droppa) - Machaj (50' Ostrowski) Trener: Tadeusz Pawłowski

Wisła Kraków: Bieszczad - Stępiński, Zając, Lech, Witek
Śląsk Wrocław: Pawłowski - Angielski , Dankowski, Grodzicki, Ostrowski, Pawelec, Droppa

Koniec. Śląsk remisuje w Krakowie z Wisłą 1:1. Lider był o... słupek

Sędzia dolicza 3 minuty

88 min. - Słupek!. Słupek po strzala Mili z rzutu wolnrego. Było tak blisko
86 min. - Zmiana w Wiśle. Zając zmienia Sarkiego
84 min. - Napomnienie dla Dudki

Pierwszy ligowy występ Mariusza Pawelca od lipca. Poprzednio zagrał w Szczecinie z Pogonią (1:4).

77 min. - Ostatnia zmiana w Śląsku. Pawelec za Hateleya
75 min. - Okres słabszej gry Śląska. Mnożą się niedokładne podania
72 min. - Żółta kartka dla Danielewicza. 4. w tym sezonie
71 min. - Fatalne zagranie Sarkiego. Wiślacy wychodzili z kontratakiem. Trzech na jednego.
70 min. - Zamnieszanie w polu karnym Wisły. Zawodnicy Śląska nie potrafia jednak oddać strzału. Po chwili zza 16 uderza Droppa ale strzał zostaje zablokowany
68 min. - Ulalala. Ale akcja Wisły. Stępiśnki do Stilicia, Stilić do Stępińskiego. Stępiński do Brożka, Brożek do bramki.

Pierwsza kartka Ostrowskiego w obecnym sezonie ligowym, a 9 na boiskach ekstraklasy w barwach Śląska.

66 min. - Żółtą kartką ukarany został Ostrowski. To konsekwencja faulu na Sarkim
66 min. - Kung Fu Ostry. Ofiarą został Sarki

Tylko raz w historii Śląsk na półmetku rozgrywek ekstraklasy miał o 6 zwycięstw więcej niż porażek - przed 3 laty legitymowaliśmy się bilansem 10-1-4.

Po wejściu Droppy mamy zmianę ustawienia na 1-4-3-3

63 min. - Rzut wolny dla Wisły po zagraniu piłki ręką przez Dudu. Fatalnie rozwiązany stały fragment gry przez Stilicia
61 min. - Nerwy ze stali Mariusza Pawełka. A mogło skończyć się Richardem Zajacem
60 min. - Kolejna zmiana w Sląsku. Droppa zmienia bezbarwnego dzisiaj Picha
57 min. - Indywidualna akcja Flavio. Portugalczyk wymanewrował kilku Wiślaków i wyłożył piłkę do... nikogo

14 trafień w pierwszych 7 wyjazdach sezonu ekstraklasy to również najlepszy wynik w historii Śląska. Poprzedni rekord zanotowano przed 13 laty.

55 min. - Tom Hateley ratuje Ślask od utraty bramki. Anglik wybił piłkę zmierzającą do bramki, na której nie było Pawełka. Ależ wejście mógł mieć Stępiński. Młody napastnik zmarnował dwie znakomite sytuacje
54 min. - Wybicie Pawełka ląduje na aucie

W sumie WKS zdobył w 15 kolejkach 27 goli, wyrównując swój klubowy rekord sprzed 3 lat.

51 min. - Uderzenie głową Stępińskiego wprost z Pawełka. Wiślak strzelał z ostrego konta po dośrodkowaniu z prawej strony boiska
50 min. - Pierwsza zmiana w Śląsku. Ostrowski w miejsce Machaja
50 min. - Na minimalnym spalonym Flavio.
48 min. - Kolejny rzut wolny dla Wisły po faulu na Stiliciu. Do piłki podchodzi tym razem Dudka. Mocne uderzenie z 30 metrów broni jednak Pawełek.Choć nie była to pewna interwencja

Śląsk strzelił już w tym sezonie ligowym na wyjazdach 14 goli i jest pod tym względem najlepszą drużyną w Polsce.

W żadnym z siedmiu ostatnich meczów pomiędzy Wisłą a Śląskiem z rzędu do siatki nie trafiły oba zespoły. Albo któraś z drużyn wygrywała do zera, albo padał bezbramkowy remis. Ostatni mecz Wisła-Śląsk przy Reymonta, w którym do siatki trafiły obie drużyny odbył się 9 maja 2001 (2:2)

W całej historii przynajmniej 11 bramek dla Śląsk w sezonie ekstraklasy zdobyli: Tadeusz Pawłowski (dwukrotnie), Zygmunt Garłowski, Siergiej Basow, Marco Paixao i Falvio Paixao.

Rozpoczynamy drugie 45 minut

Do przerwy Śląsk prowadzi z Wisłą 1:0

45 min. - Stilić faulowany przez Dudu 30 metrów od bramki. Strzał Bośniaka z rzutu wolnego łapie jednak Pawełek

Do tej pory 11 bramek w sezonie ekstraklasy najwcześniej udało się strzelić wrocławianinowi dopiero w 22. kolejce - rok temu taką skutecznością popisał się Marco Paixao.

43 min. - Strata, przechwyt i strata Mili w środku pola
42 min. - Brożek faulowany przez Celebana i Flavio

Oczywiście 11 goli po 15 kolejkach ekstraklasy to nowy klubowy rekord Śląska. Flavio pobił ubiegłoroczne osiągnięcie swojego brata, który zaliczył na tym etapie rozgrywek 9 bramek.

39 min. - Interwencja Arkadiusza Głowackiergo uchroniła Wiślaków od straty drugiej bramki. Kapitan Białej Gwiazdy zatrzymał podanie Machaja do Picha. Słowakowi zostałoby jedynie dołożyć nogę
38 min. - A tymczasem uderzeniem przewrotką popisał się Boguski. Pawełek pewnie broni

najwięcej goli dla Śląska w roku kalendarzowym na boiskach ekstraklasy zdobył Tadeusz Pawłowski - 16 w 1980, Flavio potrzebuje 4 trafień do wyrównania tego rekordu.

Z rozgrzewki na ławkę rezerwowych właśnie wrócił Lukas Droppa. Czecha nie ma w protokole meczowym

35 min. - Strzał Garguły poszybował nad poprzeczką bramki Śląska.

Flavio - Marco w ekstraklasie w roku 2014 - 12:11

Wisła Kraków jest jednym z 9 klubów, z którymi Śląsk zdobył w ekstraklasie 4 gole po rzutach karnych. Nikomu nie strzeliliśmy więcej.

31 min. - Rzut wolny dla Wisły. Piłka ustawiona na 25. metrze. Uderzenie Stilicia ląduje na słupku bramki Pawełka. Cały stadion podskoczył z radości

Trzykrotnie tej sztuki dokonało 7 piłkarzy WKS-u, a Janusz Sybis taką serię miał dwa razy

28 min. - Hateley w środku pola fauluje Gargułę. Pochopna decyzja sędziego

Pokonał kolejno bramkarzy Legii Warszawa, Podbeskidzia Bielsko-Biała, Lechii Gdańsk i Wisły Kraków. Seria trwa... :)

Flavio Paixao jest pierwszym zawodnikiem w historii, który strzelił gola w 4. kolejnych wyjazdowych meczach Śląska w ekstraklasie.

26 min. - Nieszablonowo rozegrany rzut wolny zakończył się stratą Śląska
25 min. - Za nami 25 minut pierwszej połowy a Paweł Brożek miał ledwie kilka kontaktów z piłką. Znakomita postawa pary stoperów!

Flavio ma już 13 bramek w barwach Śląska, 12 ligowych i 12 w obecnym sezonie, 11 w bieżących rozgrywkach ekstraklasy.

20 min. - Zmarnowana okacja Stilicva. Bośniak nie zdecydował się na strzał z 16. metrów. Wdał się w drybling, ktróry skutecznie przerwali defensorzy Śląska

12. kolejny mecz Śląska ze strzelonym golem!

17 min. - Goooooooolllllllll dla Śląska. Flavio pewnym strzałem z 11. pokonuje Buchalika
16 min. - Rzut karny dla Śląka. W polu karnym faulowany był Flavio i sam poszkodawny ustawia piłkę na 11. metrze
15 min. - Kolejna udana interwencja Tomka Hołoty. Stoper Śląska gra bardzo pewnie, skutecznie przerywa ataki Wisły

Śląsk z zespołami prowadzonymi przez Franciszka Smudę zdobył dotąd tylko punkt w 5 wyjazdowych meczach. W 2008 r. zremisowaliśmy 1:1 w Poznaniu po golach Roberta Lewandowskiego i Janusza Gancarczyka.

12 min. - Na spalonym Brożek. Napastnik Wisły wcyhodził sam na sam z Pawełkiem.
11 min. - Strzał Flavio nad bramką Buchalika. Śląsk zyskuje niewielką przewagę
8 min. - Faul Urygi na Flavio. Akcję Śląska zapoczatkowała strata Garguły.
7 min. - Strzał Picha zza 16 zablokowany przez obronców Wisły
6 min. - Pierwszy strzał w meczu. Uderzenie Machaja było celne ale słabe i nie zagroziło Buchalikowi
3 min. - Po dwóch minutach gry najwięcej kontaktów z piłką ma... Mariusz Pawełek

Nie graliśmy z Wisłą prawie rok, a w tym czasie na przykład z Widzewem rywalizowaliśmy trzykrotnie, choć łodzianie spadli z ligi. W poprzednim sezonie spotkaliśmy się z krakowianami już w 2. kolejce.

Brożek do Stilicia i zaczynamy!

Zawodnicy wychodzą na murawę

Najokazalszy jubileusz czeka Sebastiana Milę, który dziś rozegra już 260, mecz w ekstraklasie.

Dla Zielińskiego będzie to 30. ligowe spotkanie w naszym klubie, zaś dla Hateleya 25.

Flavio i Pich wystąpią po raz 30. w barwach Śląska.

W ciągu minionych 13 lat Śląsk na wyjeździe z Wisłą rozegrał 6 spotkań i tylko raz pokonał bramkarza krakowian. Sztuki tej dokonał Rok Elsner.

Oba zespoły rozpoczęły już rozgrzewkę

Przedwczoraj minęło dwa i pół roku, odkąd Śląsk na stadionie przy ul. Reymonta zdobył swoje drugie mistrzostwo Polski.

Jeszcze przez dwie godziny będziemy wiceliderem

Czy kolejny mecz przyjaźni zakończy się wysokim zwycięstwem wrocławian? Wygrana zapewni Śląskowi pozycję lidera przynajmniej do niedzieli. Zachęcamy do śledzenia naszej relacji LIVE!