Ruch Chorzów:(stroje: niebieskie) Kamiński - Dziwniel, Stawarczyk, Malinowski, Konczkowski - Surma, Starzyński - Gigolaev (Chovanec 83'), Zieńczuk (Efir 62'), Kowalski (Babiarz 75')- Kuświk Trener: Waldemar Fornalik
Śląsk Wrocław:(stroje: białe) Pawełek - Zieliński, Celeban, Hołota, Dudu Paraiba - Danielewicz, Droppa (Angielski 90') - F. Paixao, Mila, Pich - Kaczmarek (Ostrowski 46') Trener: Tadeusz Pawłowski

Ruch Chorzów: Prus, Babiarz, Chovanec, Efir, Szyndrowski, Visnakovs, Tanchy.
Śląsk Wrocław: Pawłowski, Angielski, Calahorro, Grodzicki, Ostrowski, Pawelec, Hateley

90+3 min. - Koniec meczu! Śląsk przegrywa z Ruchem Chorzów 0:1.
90+2 min. - Rozpaczliwe próby wrzucenia piłki w pole karne przez Śląsk.
90+1 min. - Arbiter dolicza trzy minuty.
90 min. - Angielski za Droppę.
90 min. - Niestety, Ruch prowadzi 1:0. Kuświk uderzył zza szesnastki i po rykoszycie piłka wpadła do siatki.
88 min. - Wrzutka Chovanca, Kuświk minimalnie mija się z futbolówką.
86 min. - Flavio chciał sprytnie przepuścić piłkę do Mili, jednak obrońcy Ruchu to "przeczytali".

Poprzednio 3 remisy z rzędu Śląsk zaliczył na początku obecnej kadencji trenera Tadeusza Pawłowskiego. Po premierowej wygranej na Cracovii wrocławianie podzielili się punktami kolejno z Legią Warszawa (1:1), Zagłębiem Lubin (2:2) i Górnikiem Zabrze (1:1).

83 min. - Chovanec w miejsce Gigolaeva.
82 min. - Chorzowianie starają się kontrować Śląsk, ale często brakuje im pomysłu na wykończenie swoich akcji.
81 min. - Festwial niedokładności po obu stronach.
79 min. - Zieliński dośrodkowywał, jednak prosto w ręce Kamińskiego.

Franciszek Smuda w pierwszym meczu przeciw Śląskowi po zakończeniu pracy z kadrą narodową zanotował bezbramkowy remis - 4 sierpnia 2013 we Wrocławiu jako opiekun Wisły Kraków.

77 min. - Wyśmienita okazja Gigolaeva, który uderzał z ostrego kąta.
75 min. - Babiarz za Kowalskiego.
75 min. - Piękny strzał z dystansu Droppy! Piłka przelatuje tuż nad poprzeczką.
73 min. - Szybka odpowiedź Ruchu, z 16 metrów lewą nogą uderzył Kuświk, ale niezbyt dokładnie trafił futbolówkę.
72 min. - Drugi celny strzał Flavio w tym spotkaniu, ale wprost w Kamińskiego.
70 min. - Chorzowianie rzadko przedostają się w okolice bramki Pawełka. Szukają przede wszystkim długich piłek na Kuświka.
68 min. - Strzał Droppy zza szesnatski, niestety piłka przechodzi dość daleko obok prawego słupka.
67 min. - Pich szukał miejsca do oddania strzału, jednak zagubił się wśród niebieskich koszulek.

Śląsk nie przegrał w Chorzowie od ponad 8 lat, w sumie 7 spotkań. Ruch w tym czasie ani przez chwilę nie był nawet na prowadzeniu.

65 min. - Dużo lepiej prezentują się wrocławianie w drugiej połowie. Niewiele zabrakło, a Ostrowski stanąłby przed świetną szansą po podaniu z lewej strony.
63 min. - Ależ było groźnie! Kuświk stanął oko w oko z Pawełkiem, po czym przewrocił się po interwencji bramkarza Śląska. Sędzia pozostał niezwruszony.
62 min. - Efir zastępuje Zieńczuka.
60 min. - Flavio dogrywa w pole karne do Celebana, który nie zdołał sięgnąć futbolówki. Wybijał Malinowski.
59 min. - Z coraz większą werwą atakują podopieczni Tadeusza Pawłowskiego.
58 min. - Kombinacyjna akcja Śląska, Ostrowski przełożył piłkę w polu karnym na prawą nogę, uderzył w kierunku bliższego słupka, ale Kamiński przytomnie zachował się w tej sytuacji.
56 min. - Dudu uderzył z dystansu, ale bardzo niecelnie.
53 min. - Szybka wymiana podań pomiędzy piłkarzami Śląska, ale Malinowski uprzedził Milę i Ruch przejął piłkę.
52 min. - Ruch od początku drugiej części spotkania zamknięty na własnej połowie.
51 min. - Kolejny korner dla Śląska, tym razem po indywidualnej akcji Picha.
49 min. - Ładna klepka Mili z Flavio, która zaowocowała rzutem rożnym dla Śląska.
46 min. - Wrocławianie od pierwszego gwizdka arbitra w drugiej części meczu zdecydowanie ruszyli na rywali.

Wyjazdowe zwycięstwo po bezbramkowej pierwszej połowie WKS odniósł ostatnio rok temu w Gdańsku - 2:1 z Lechią.

46 min. - Ostrowski do Mili i zaczynamy drugą połowę!

Piłkarze są już na murawie. Ostrowski zmieni Kaczmarka.

Poprzedni raz Śląsk bezbramkowo remisował na wyjeździe w maju podczas spotkania w Gliwicach z Piastem. W tamtym starciu również w drugiej części gry nie padły bramki.

45+1 min. - W pierwszych 45 minutach nie oglądaliśmy w Chorzowie bramek, Optyczną przewagę ma jednak Śląsk.
45+1 min. - Arbiter dolicza minutę.
45 min. - Dokładna centra Dudu, Flavio ładnie złożył się do strzału głową, ale uderzył trochę za lekko i Kamiński pewnie złapał piłkę.
43 min. - Hołota podował prostopadle, ale włożył w to zagranie zbyt dużo siły.
42 min. - Trochę chaosu w poczynaniach obu ekip.
40 min. - Gigolaev dobrze wrzuca piłkę w pole karne, ale Celeban w efektowny sposób wybija futbolówkę głową.
38 min. - Uraz Droppy, który chwilowo przebywa poza boiskiem.
37 min. - Szybka kontra gospodarzy, ale Dudu powstrzymuje Gigolaeva.

Kaczmarek jest już drugim w tym sezonie zawodnikiem Śląska, który w debiucie został upomniany żółtą kartką. Pierwszym był Krzysztof Danielewicz w spotkaniu z Cracovią.

36 min. - Akcję kończy centro-strzał Dudu, piłka przelatuje nad poprzeczką.
36 min. - Rzut wolny dla Śląska z ok. 35 metrów.
34 min. - Wrocławianie cierpliwie szukają swojej szansy, często zmieniają strony.
32 min. - Robert Pich przekracza przepisy w walce z golkiperem Ruchu.
31 min. - Mila dośrodkowuje z rzutu wolnego, ale Śląsk nie stwarza zagarożenia. Od bramki Kamiński.
30 min. - Debiutujący Kaczmarek fauluje ponownie i otrzymuje żółtą kartkę.
29 min. - Faul Kaczmarka na Kowalskim w środkowej strefie.
28 min. - Nieźlie wyglądają akcje wrocławian, brakuje jedynie dokładnego ostatniego podania.

25. mecz Lukasa Droppy w ekstraklasie.

26 min. - Śląsk w szybiej kontrze, ale Pich został uprzedzony.
25 min. - Korner dla gospodarzy.
22 min. - Mila zacentrował w pole karne, jednak defensorzy Ruchu wybijają futbolówkę.
21 min. - Gracze WKS-u starają się rozciągnąć formacje chorzowian. Pich zagrał piętą do Dudu, niestety zabrakło precyzji.
20 min. - Ależ szansa dla Ruchu! Do pustej bramki nie trafia Kowalski!
19 min. - Było groźnie! Kuświk podawał do Zieńczuka, którego uderzenie zablokował Celeban.
15 min. - Kontrę Flavio przerywa Dziwniel.
15 min. - Lepszy fragment gry w wykonaniu gospodarzy, ale akcję kończy fatalne zagranie Starzyńskiego.

Kibice Niebieskich wywiesili transparent: "Miejsce Ruchu jest na Cichej!"

11 min. - Śląsk coraz cześciej pojawia się w polu karnym Ruchu. Z lewej strony wrzucał Dudu, ale nikt nie zamknął akcji.
10 min. - Z ostrego kąta próbował uderzać Flavio.
9 min. - Niebiescy cofnięci na własnej połowie. Czekają na okazję do kontry.
8 min. - Z lewej strony dośrodkowywał Zieliński, jednak obrońcy gospodarzy oddalili zagrożenie.
7 min. - Pich przedarł się przez defensywę Ruchu, ale nie udało mu się dokładnie zagrać do Flavio.
5 min. - Grzegorz Kuświk na spalonym.
2 min. - Śląsk tradycyjnie od samego początku utrzymuje się przy piłce.
1 min. - Faulowany Flavio, niezła okazja do dośrodkowania.
1 min. - Kuświk do Zieńczuka i zaczynamy!

Trójka sędziowska wprowadziła piłkarzy na murawę. Za chwilę rozpocznie się mecz!

Absencją w następnym spotkaniu zagrożeni są Danielewicz, Hateley i Dudu Paraiba, a po stronie Ruchu Grzegorz Kuświk.

W barwach Śląska po raz pierwszy zagra napastnik Konrad Kaczmarek, który zastąpi na tej pozycji Mateusza Machaja.

Kto pamięta porażkę Śląska w Chorzowie? Poprzednia zdarzyła się 26 sierpnia 2006 r. W ekstraklasie pozostajemy niepokonani przy Cichej od ponad 13 lat!

Czas na rewanże! Śląsk Wrocław zagra dziś na wyjeździe z Ruchem Chorzów! Zapraszamy na naszą tradycyjną relację LIVE!

Autor relacji: Tomasz Szozda