Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Pawełek - Zieliński, Celeban, Pawelec, Dudu (75' Kaczmarek) - Hateley, Droppa (66' Danielewicz) - F. Paixao, Mila, Pich - Machaj (80' Ostrowski) Trener: Tadeusz Pawłowski
Pogoń Szczecin:(stroje: białe) Janukiewicz - Murawski (66' Bąk), Frączczak, Murayama (90' Dąbrowski), Golla, Matynia, Rogalski, Rudol, Matras, Da Rosa, Zwoliński Trener: Jan Kocian

Śląsk Wrocław: Pawłowski, Calahorro, Grodzicki, Ostrowski, Danielewicz, Grodzicki, Kaczmarek, Dankowski
Pogoń Szczecin: Kudła, Dąbrowski, Kun, Bąk, Walski, Okuno, Wojtkowski

Pawełek nie wznowił już gry, Twierdza Wrocław utrzymana

90+3 min. - Rogalski z dystansu niecelnie
90+2 min. - Z ostrego kąta uderzył Ostrowski, jednak minimalnie obok słupka
90 min. - Sędzia dolicza trzy minuty
90 min. - Dąbrowski za Murayamę
90 min. - Kaczmarek z ostrego kąta w boczną siatkę
89 min. - Zieliński precyzyjnie zagrał z końcowej linii do Mili, ten jednak zaliczył kiks
89 min. - Mila prostopadle do Kaczmarka, ten jednak uderzył w nogi Janukiewiecza
88 min. - Ostrowski doszedł do końcowej linii, oddał piłkę do Kaczmarka, jednak za słabo i przejęloi ją obrońcy
87 min. - Bąk wypracował sobie miejsce do strzału z dystansu, jednak uderzył bardzo niecelnie
85 min. - Za chwilę żółta kartka dla Rogalskiego za przerwanie kontry Śląska
85 min. - Frączczak zagrał z lewej strony do wbiegającego Zwolińskiego, w świetnej sytuacji strzelił w Pawełka
84 min. - Żółta kartka dla Zielińskiego za faul w bocznym sektorze boiska
82 min. - Golla przerzucił piłkę do Bąka, ten zgrał piłkę głową do Matrasa, który zamiast strzelać z pierwszej piłki przyjął ją i strzał był zablokowany
81 min. - Prostopadła piłka do Rudola, jednak minimalnie szybszy był Pawelec, który został sfaulowany

Dudu doznał kontuzji mięśnia dwugłowego, po meczu uda się na prześwietlenie

78 min. - Żółta kartka dla Golli za ostre wejście w Picha i przerwanie kontry Śląska

Mecz obserwuje 8297 widzów

75 min. - Kaczmarek za Dudu
74 min. - Z wolnego uderzył Dudu, jednak niecelnie, dodatkowo doznał urazu i będzie konieczna zmiana
73 min. - Rzut wolny około 20 metrów od bramki Janukiewicza po faulu na Danielewiczu
67 min. - Kąśliwy strzał Ostrowskiego z 18 metrów łapie Janukiewiecz
66 min. - Zmiany w obu drużynach: Danielewicz za Droppę i Bąk za Murawskiego
65 min. - Mila uderzał z rzutu wolnego po faulu na Flavio, jednak Janukiewiecz złapał piłkę, z którą wyleciał poza boisko, rzut rożny
64 min. - Ciekawostka: Mariusz Pawełek zmienił rękawice

Gra po chwili wznowiona, jednak wciąż wybuchają petardy hukowe

Mecz przerwany, race na boisko wrzucili fanatycy Pogoni

61 min. - Flavio pociągnął prawą stroną, zgrał do Ostrowskiego, jednak wyprzedził go obrońca, piłka trafiła do Droppy, kótry uderzył z pierwszej piłki bardzo niecelnie
59 min. - Po dośrodkowaniu z rogu wysoko do główki wyszedł Matras, jednak uderzył ponad bramką
57 min. - Ostrowski dośrodkowuje do Flavio, ten uderza z pierwszej piłki, jednak jego strzał został zablokowany
56 min. - Murayama nieudanie dośrodkowuje, piłkę opanowuje Pawełek
55 min. - Po dośrodkowaniu Droppa zgrywa piłkę głową, dochodzi do niej na szesnastym metrze Zieliński i płaskim strzałem lewą nogą umieścił ją w siatce tuż przy słupku
52 min. - Zieliński odbiera piłkę Murayamie i uderza z dystansu wysoko nad bramką
51 min. - Długa piłka z rzutu wolnego Mili do Flavio, ten jednak na spalonym
50 min. - Pierwsza zmiana w Śląsku: Ostrowski za Machaja
49 min. - Próba dorodkowania Flavio do Picha, jednak piłkę w locie wybija jeden z obrońców
47 min. - Po wrzutce z rogu Mili zakotłowało się w polu karnym, szczęścia szukał m.in. Pawelec, jednak wszystkie strząły były zablokowane, piłka ostetecznie trafiła na 20 metr do Dudu. który uderzył z dystansu prosto w ręce Janukiewiecz
46 min. - Indywidualna akcja Flavio z prawej strony, piłkę na róg wybija Hernani
46 min. - Piłkarze Śląska rozpoczęli drugą połowę

Koniec pierwszej połowy, Śląsk przeważał, jednak Pogoń wyprowadzała groźne kontry, a po jednej z nich padła bramka na 1-0

45 min. - Mila uderza z rzutu wolnego po faulu na Dudu, jednak piłka minęła słupek bramki Janukiewicza
45 min. - Sędzia dolicza jedną minutę
44 min. - Zagranie do Picha, który momentalnie decyduje się na strzał, jednak piłka po rykoszecie przelatuje nad bramką
42 min. - Za chwilę bardzo dobry strzał Murawskiego zza pola karnego, jednak piłka minimalnie minęła słupek bramki Pawełka
42 min. - Rogalski próbuje uderzenia z dystansu, jednak czyni to bardzo niecelnie
37 min. - Po chwili cierpiał na boisku Machaj. Z rzutu wolnego Mila uderzył jednak nikt nie przeciął piłki i ta trafiła wprost w ręce Janukiewicza
36 min. - Próba zagrania przez Machaja do Flavio, jednak obrońca przeciął tor lotu piłki
33 min. - Dwójkowa akcja Murayamy ze Zwolińskim, Japończyk wpadł w pole karne i naciskany przez Celebana zdołał umieścić wślizgiem piłkę w siatce
31 min. - Żółta kartka dla Rudola za ostre przerwanie kontry Śląska i faul na Hateleyu, ten zdołał upadając zagrać do Machaja, jednak Janukiewicz był szybszy
30 min. - Za chwilę Celeban ujrzał pierwszą żółtą kartkę w tym sezonie atakując ostro Zwolińskiego
29 min. - Długa piłka do Zwolińskiego, którą próbował przyjąć Pawełek, jednak popełnił błąd w starciu ze Zwolińskim, w ostatniej chwili sytuację wyjaśnił Celeban
27 min. - Zieliński zagrywa piłkę w pole karne do Flavio, jednak obrońcy wybijają piłkę, do której dopadł Mila, jednak uderzył bardzo słabo i niecelnie
24 min. - Na bezpośredni strzał z rzutu wolnego decydujue się Mila, jednak uderza obok bramki
23 min. - Hernani ostro zaatakował Flavio, za co został napomniany żółtą kartką
20 min. - Po chwili Droppa zagrywa prostopadłą piłkę do Flavio, jednak w ostatniej chwili strzał na bramkę Janukieiwcza skutecznie utrudnił mu Rudol
19 min. - Rzut rożny dla Śląska, głową próbuje uderzać Flavio, jednak piłkę spokojnie łapie Janukiewicz, który wznawia dalekim wyrzutem do Frączczaka, któremu udało się minąć Dudu, jednak sytuację wyjaśnił Zieliński
17 min. - Dudu poturbowany, po chwili Mila wykonuje rzut wolny z lewej strony,jednak zawodnicy Pogoni wybijają piłkę
16 min. - Akcja Zwolińskiego środkiem, który odgrywa do Murawskiego, temu jednak nie udało się zabrać z piłką
14 min. - Matras po indywidualnej akcji z lewej strony zagrywa do środka, piłke przepuszcza Frączczak, a na strzał ponad bramką decyduje się Murawski
12 min. - Za chwilę wrzutka Mili w pole karne, jednak żaden z zawodników nie był w stanie dojśc do piłki
12 min. - Prostopadła piłka Machaja do Flavio, który przegrywa pojedynek biegowy z Matynią
10 min. - Mila przerzucił piłkę na lewą stronę do Dudu, który zdecydował się na strzał z ponad 30 metrów, jednak piłka poleciała wysoko nad bramką
7 min. - Zagranie z rzutu wolnego do Dudu, który fatalnie skiksował z lewej strony pola karnego
6 min. - Murayama pociągnął lewą stroną, jednak jego próba zagrania do środka nie przyniosła rezultatu i piłkę spokojnie wybijają obrońcy Śląska

Zaczynają goście

To będzie 170. mecz Celebana w Śląsku, Pich i Flavio zagrają po raz 30. w ekstraklasie, zaś Machaj zaliczy 25. ligowe spotkanie w barwach WKS-u.

My się zimy nie boimy
I na Śląsk ciągle chodzimy!
(a Wy?)

Tomasz Hołota poza kadrą Śląska na dzisiejszy mecz z Pogonią. Piłkarzowi odnowiła się kontuzja stopy.

Nie bójcie się zimna - gorąca atmosfera meczu rozgrzeje nas do czerwoności! Czas na mecz z Pogonią Szczecin i udany rewanż po wysokiej porażce na wyjeździe. Zachęcamy do czytania naszej relacji LIVE z tego spotkania!

Autor relacji: guardian