Zawisza Bydgoszcz:(stroje: niebiesko-czarne) Sandomierski - Ziajka, Andre Micael, Strąk, Wójcicki (Ciechanowski 30') - Goulon (Kadu 70'), Drygas, Masłowski, Wagner (Łukowski 77'), Luis Carlos - Porcellis Trener: Mariusz Rumak
Śląsk Wrocław:(stroje: białe) Pawełek - Zieliński, Celeban, Pawelec, Droppa - Hateley, Danielewicz (Calahorro 46') - F. Paixao, Mila, Pich (Machaj 91') - M. Paixao (Ostrowski 75') Trener: Tadeusz Pawłowski

Zawisza Bydgoszcz: Witan, Lukowski, Micael Silva, Kadu, Alvarinho, Samuel Araujo, Ciechanowski
Śląsk Wrocław: Pawłowski, Gancarczyk, Angielski, Machaj, Calahorro, Ostrowski, Dankowski

90+4 min. - Koniec meczu! Śląsk zdobywa trzy punkty! BRAWO!
90+4 min. - Drugi żółty kartonik dla Masłowskiego. Zawisza zakończy mecz w 10.
90+3 min. - Żółtą kartką ukarany Strąk.
90+1 min. - Arbiter dolicza cztery minuty.
90+1 min. - Ostatnia zmiana w Śląsku: Machaj za Picha.

16. gol Mili w wyjazdowym meczu Śląska w ekstraklasie. Obecny pomocnik WKS-u dogonił w tej klasyfikacji Tadeusza Pawłowskiego. Więcej bramek na obcym terenie strzelili tylko Janusz Sybis i Ryszard Tarasiewicz.

90 min. - Zawisza szuka swojej szansy, Ciechanowski wywalczył rzut rożny.
89 min. - Żółtą kartkę obejrzał Luis Carlos.

39. gol Mili w Śląsku, 33. w ekstraklasie!

86 min. - GOOOOOLLL!!! Piękny strzał Mili! Asystował Flavio.
84 min. - Kolejna żółta kartka. Tym razem dla Drygasa.
83 min. - W ostatnich minutach gra toczy się przede wszystkim w środku pola.
82 min. - Indywidualna akcja Flavio, zrobił ruletę, ale stracił piłkę.
80 min. - W okolice szesntaski przedarł sie Luis Carlos, ale Pawelec wybił mu piłkę spod nogi.
78 min. - Wrocławianie stale ostrzeliwują bramkę Sandomierskiego, aż dziw bierze, że nie udało im się skutecznie zakończyć, choć jednej akcji.
77 min. - Łukowski za Wagnera.

200. występ Krzysztofa Ostrowskiego w oficjalnym meczu Śląska!

Droppa piąta zółta kartka w tym sezonie, Hateley druga. Łącznie w Śląsku obaj mają po 5, najwięcej spośród zawodników z zimowego zaciągu.

75 min. - Ostrowski zmienia Marco.
74 min. - Hateley przymierzył z rzutu wolnego, ale Sandomierski w ostatnim momencie sparował jego strzał.

W dwóch poprzednich meczach na szczeblu ekstraklasy Śląsk nie strzelił gola w Bydgoszczy. Ostatnie trafienie zaliczył tutaj Dariusz Michaliszyn jesienią 1991 r.

72 min. - Wrzutka Droppy, do główki wyskoczył Flavio, ale Sandomierski nie miał problemów ze złapaniem piłki.

Śląsk stracił gola w 9 ostatnich ekstraklasowych wyjazdach. Poprzedni raz czyste konto wrocławski golkiper zachował w maju w Białymstoku, gdzie WKS wygrał 3:0.

70 min. - Kadu w miejsce Goulona.
69 min. - Żółty kartonik obejrzał także Droppa.
69 min. - Zaiskrzyło na lini Masłowski - Droppa. W efekcie obaj ukarani żółtą kartką
67 min. - To musi być gol! Sandomierski minął się z piłką, a Flavio nie trafił do pustej bramki
64 min. - Hateley niedokładnie zagrywa do Droppy. Aut dla Zawiszy.
63 min. - Nieporozumienie pomiędzy Milą a Hateleyem mogło nas drogo kosztować. Na szczęści Masłowski pogubił się w dryblingu.

Tadeusz Pawłowski jeszcze nigdy nie wygrał w Bydgoszczy. Jako piłkarz raz tu zremisował, dwukrotnie przegrywając, zaś w roli szkoleniowca zanotował porażkę w marcu tego roku.

61 min. - Coraz lepiej wyglądają akcje Śląska. Mecz znacznie nam się ożywił.

Śląsk od ponad 200 minut nie strzelił gola w meczu wyjazdowym.

Marco dwukrotnie grał przeciwko Zawiszy i w obu przypadkach bydgoszczanie wygrali.

57 min. - Główkował Flavio i w ostatniej chwili piłki dosięga Sandomierski.
56 min. - W jendnym ze starć ucierpiał Sebastian Mila.
55 min. - Ależ było groźnie! Na szczeście Porcellis nie zdołał dostawić nogi.
53 min. - W ekwilibrystyczny sposób uderzał Celeban, niestety piłka przeleciała nad poprzeczką.
52 min. - Szybka kontra Śląska, Mila zagrywał na prawą stronę, ale bliski skierowania piłki do siatki był... Ziajka.
50 min. - Calahorro przyjął prosto na twarz mocne uderzenie Goulona. Hiszpan znokautowany.
49 min. - Doskonała okazja przed Zawiszą! Luis Carlos zamiast strzelać, niespodziewanie próbował jeszcze dogrywać.
47 min. - Pawełek pewnie chwyta dośrodkowanie.
46 min. - Zaczynamy drugą połowę!

Pierwsza zmiana w Śląsku, Calahorro zastępuje Danielewicza.

Sędzia kończy pierwszą część spotkania

45+2 min. - Flavio zagrywa do brata, ale stoperzy gospodarzy w ostatniej chwili wybijają futbolówkę.
44 min. - Pierwsza połowa potrwa jeszcze co najmniej dwie minuty.
44 min. - Również Danielewicz otrzymuje indywidualną karę.
44 min. - Żółtą kartką ukarany Ziajka.
42 min. - Groźny strzał Luisa Carlosa z 25 metrów, ale Mariusz Pawełek popisuje się świetną interwencją!
40 min. - Porcellis z dużą agresją atakuje Hateleya, arbiter nie sięga jednak po żółty kartonik.
38 min. - Świetnie prostopadłe podanie Danielewicza do Flavio, jednak Micael ubiegł Portugalczyka.
37 min. - Śląsk ma optyczną przewagę, ale sytuacji bramkowych jest jak na lekarstwo.
34 min. - Zieliński nieprzepisowo przerywa kontrę gospodarzy i otrzymuje żółtą kartkę.
34 min. - Mocny strzał Picha i z największym trudem Sandomierski wybija na rzut rożny.
33 min. - Piłkarze Zawiszy głęboko cofnięci, jedynie Porcellis ustawiony jest na połowie gości.
32 min. - Mila piętą do Zielińskiego, który jednak dośrodkowuje fatalnie.
30 min. - Wójcicki opuścił boisko, zastępuje go Ciechanowski.
28 min. - Masłowski przejął bezpańską piłkę na 20 metrze, zdołał oddać strzał, jednak bardzo niecelny. Kolejna okazja Zawiszy stworzona po kontrze.
25 min. - Droppa wrzucał z lewej strony, ale niestety zbyt płasko.
24 min. - Porcellis uderzał z rzutu wolnego, ale trafił grupę piłkarzy gości.

Po raz pierwszy w tym sezonie na boisku pojawił się Marco Paixao, przejął równiez opaskę kapitańską od brata.

22 min. - Zderzenie Wójcickiego i Droppy, w którym ucierpieli obaj zawodnicy. Chwila przerwy w grze.
20 min. - Wydaje się, że gracze Śląska odzyskali kontrolę nad meczem.
18 min. - Zieliński ograł Wagnera, który chwilę później nieprzepisowo zatrzymał obrońcę Śląska i został ukarany żółtą kartką.
16 min. - Wrzutka Marco, ale stoperzy Zawiszy oddalili zagrożenie.
15 min. - Akcje wrocławian jak dotąd kończą się na 2-3 podaniach.
12 min. - Danielewicz fauluje Drygasa.
10 min. - Śląsk ma spore problemy z utrzymaniem się przy piłce.
9 min. - Zawisza w dalszym ciągu w natarciu, ale podopiecznym Mariusza Rumaka nie udało się zakończyć akcji strzałem.
8 min. - Wagner ograł Milę, przedarł się w pole karne, ale podawał niecelnie. Ostatecznie futbolówka trafiła do Goulona, który jednak uderzył bardzo niecelnie.
7 min. - Goulon próbował uruchomić Wagnera, ale piłka wylądowała na aucie.
5 min. - Lewą stroną ruszył rozpędzony Masłowski, ale zabrakło precyzji w podaniu do Luisa Carlosa.
4 min. - Jak na razie gra toczy się głównie na połowie gospodarzy.
2 min. - Sebastian Mila ustawia piłkę, dobra okazja do dośrodkowania z rzutu wolnego.
1 min. - Długa piłka do Marco, obrońa Zawisza wybija na rzut rożny.
1 min. - Mila do Marco i zaczynamy!

Piłkarze są już na murawie.

Z powodu kontuzji zabraknie dzisiaj Dudu oraz Tomasza Hołoty.

Trójka sędziowska wprowadziła piłkarzy na murawę. Za chwilę rozpocznie się mecz!

Na nietypowej pozycji lewego obrońcy wystąpi dzisiaj Lukas Droppa.

Podobno Portugalczyk trenował na pełnych obrotach już przez ostatnie 2 tygodnie.

Co za niespodzianka! W wyjściowym składzie MARCO PAIXAO!

Ostatni wyjazdowy mecz w tym roku! Po słabszych listopadowych wynikach liczymy na świetny grudzień! Zachęcamy do czytania naszej relacji LIVE!

Autor relacji: Tomasz Szozda