Strzelcy: M.Paixao 61', F.Paixao 80' - Ślusarski 90'+1'

Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Pawełek - Zieliński, Celeban, Pawelec, Droppa (90' Machaj) - Hołota, Calahorro (46' Dankowski) - F. Paixao, Mila, Pich - M. Paixao (72' Ostrowski) Trener: Tadeusz Pawłowski
GKS Bełchatów:(stroje: białe) Malarz - Basta, Baranowski, Flis, Norambuena - Szymański, Baran - Komołow (67' Prokić), Poźniak (73' Wacławczyk), Mich. Mak (84' Zięba) - Ślusarski Trener: Kamil Kiereś

Śląsk Wrocław: Pawłowski, Angielski, Dankowski, Kaczmarek, Machaj, Gancarczyk, Ostrowski
GKS Bełchatów: Zubas, Prokić, Witasik, Wacławczyk, Bartosiak, Szymorek, Zięba

To już 17. mecz Śląska bez porażki u siebie. W Ekstraklasie mieliśmy tylko trzy dłuższe serie. Już teraz zapraszamy na osiemnastkę, w lutym z Jagiellonią Białystok.

Brawo! Śląsk przezimuje na fotelu wicelidera, do Legii wrocławianie będą tracić maksymalnie sześć punktów. Czy ktoś wyobrażał sobie tak dobry start WKS-u w tym sezonie przed jego rozpoczęciem?

90+3 min. - Mila po raz kolejny, Malarz wybił na rzut rożny. Koniec meczu!
90+2 min. - Dobry strzał Mili Malarz odbił do boku.
90+1 min. - Drugi celny strzał daje bramkę GKS-owi po strzale głową Ślusarskiego. Asystę zaliczył Zięba, który dośrodkował z prawej strony.
90 min. - Sędzia doliczył co najmniej 3 minuty.

Flavio jest 5. piłkarzem w historii Śląska, który zdobył w sezonie ekstraklasy przynajmniej 12 goli. Przed nim tej sztuki dokonali: Zygmunt Garłowski (1976/77, Tadeusz Pawłowski (1979/80), Siergiej Basow (1992/93) i Marco Paixao (2013/14).

90 min. - Machaj zmienia Droppę.
88 min. - Strzelić chce też Śląsk, ale uderzenie Mili po rykoszecie instyktownie obronił Malarz, dobitka została zablokowana.
86 min. - Goście walczą o bramkę honorową, która z całą pewnością im się należy.

Flavio do zdobycia 13 goli w Ekstraklasie potrzebował 29 meczów. W historii Śląska lepszy był tylko Marco, który dokonał tego wyczynu w 24 występach.

84 min. - Zięba zmienia Michała Maka.

Flavio i Marco po raz pierwszy strzelili gola w tym samym meczu oficjalnym Śląska. Flavio trafił w Śląsku po raz 14. 13 goli zaliczył w lidze, 12 w obecnym sezonie.

82 min. - 17. faul GKS-u na własnej połowie.
80 min. - GOOOLLL!!! FLAVIO PAIXAO!!! Pewnie wykorzystana jedenastka!
79 min. - Rzut karny dla Śląska po faulu na Hołocie!

To był pierwszy celny strzał GKS-u.

77 min. - No i sam sobie zgotował ten los - Baranowski strzelił celnie głową, ale bramkarz Śląsk popisał się dobrą interwencją.
76 min. - Śląsk cofnął się do obrony. Pawełek blokował piłkę, która wyszła na rzut rożny...
73 min. - Wacławczyk zmienił Poźniaka.

Bełchatów to 13. klub, któremu Marco strzelił gola w Ekstraklasie. Do kolekcji Portugalczykowi brakuje już tylko Wisły Kraków, Pogoni Szczecin, Zawiszy Bydgoszcz, no i Górnika Łęczna, przeciwko któremu jeszcze nie grał.

72 min. - Celeban podyskutował sobie z Szymańskim. W międzyczasie Marco został zmieniony przez Ostrowskiego, dla którego to mecz nr 200 w barwach Śląska!
71 min. - 5 rzut rożny dla Śląska.
70 min. - Bardzo niecelny strzał Dankowskiego z rzutu wolnego, który mocno trenuje ten element.
70 min. - Śląsk oddał dzisiaj 9 strzałów, ale tylko 2 były celne. GKS strzelał 5 razy, zero w światło bramki.

Mecz ogląda 7315 widzów.

67 min. - Prokić zmienia Komołowa.

Marco strzelił 28. bramkę dla Śląska, 22 z nich zdobył w Ekstraklasie.

65 min. - Droppa napomniany żółtą kartką - już po szósty w tym sezonie.

To pierwszy gol Marco w tym sezonie, ostatnią bramkę Portugalczyk zdobył przeciwko Koronie Kielce w ostatniej kolejce minionego sezonu. Wpisał się wtedy na listę strzelców... trzykrotnie.

61 min. - GOOOLLL!!! MARCO PAIXAO!!! Portugalczyk wykorzystał sprytne dośrodkowanie Droppy i głowa umieścił piłkę w siatce!
59 min. - Groźna kontra GKS-u, Ślusarski wybiegał na dobrą pozycję, sytuacje uratował wślizg Celebana. Po rzucie rożnym GKS utrzymuje się przy piłce.
57 min. - Żółta kartka dla Norambueny, który idiotycznie odkopnął piłkę już spoza boiska.
56 min. - Odegranie do tyłu do Dankowskie, który został zablokowany. Chyba nie tak było to ćwiczone na treningach.
56 min. - Faul na lewej stronie, Mila ustawia sobie piłkę.
54 min. - Goście po raz kolejny przedarli się lewą stroną, akcję powstrzymał Celeban.
50 min. - Dobra akcja bełchatowian na lewym skrzydle, Michał Mak wywalczył rzut rożny. Pawełek dobrze wypiąstkował piłkę.

Śląsk jeszcze nigdy nie przegrał u siebie z GKS-em, a już dwukrotnie przegrywał po pierwszej połowie (w 2011 i 2012).

46 min. - Śląsk zaczął drugą połowę. Droppa przechodzi do środka pomocy, Dankowski na lewą obronę.

Dankowski zmienia Calahorro.

Do przerwy bez bramek we Wrocławiu.

45+1 min. - Ajjj było blisko samobója! Piłka wyszła na rzut rożny. Koniec pierwszej połowy.
45 min. - Spore zamieszanie, Śląsk w jednej akcji powinien strzelić dwa gole, GKS jakimś cudem się obronił!
45 min. - Trzeci rzut rożny dla Śląska.
43 min. - Flavio wychodził na pojedynek sam na sam z Malarzem, ale Portugalczyk był na spalonym.
42 min. - Fatalny strzał Mili z kompletnie nieprzygotowanej pozycji.
40 min. - Wrocławianie przegrywają walkę w środku pola, wyraźnie brakuje Hateleya i Danielewicza.

Śląsk nie strzelił u siebie gola do przerwy w 5 poprzednich meczach. Ostatnio tej sztuki dokonał Flavio Paiaxo w... sierpniu z Górnikie Zabrze.

38 min. - Mila dośrodkował z rzutu wolnego z prawej strony pola karnego, ale po raz kolejny nic z tego nie wyszło.
38 min. - Goście nie rezygnują, znowu gorąca było pod polem karnym gospodarzy, Pawelec w ostatniej chwili zablokował strzał Poźniaka!
35 min. - Kolejna świetna okazja dla GKS-u, gdyby nie Celeban, który zablokował strzał, Pawełek byłby w dużych opałach. Co się dzieje ze Śląskiem!?
35 min. - Poprzeczka uratował Śląsk od utraty bramki! Szymański może mówić o sporym pechu.

We wszystkich 16 meczach Śląska bez porażki u siebie zagrało dwóch piłkarzy: Paweł Zieliński debiutował przed wrocławską publicznością w ostatnim dotychczas przegranym spotkaniu z Ruchem Chorzów. Zaś Flavio Paixao nie zaznał jeszcze goryczy porażki we Wrocławiu!

33 min. - Ślusarski sfaulował próbującego złapać piłkę Pawełka.
32 min. - Okres słabszej gry WKS-u, ale goście nie kwapią się do ataku.
30 min. - Śląskowi brakuje dzisiaj pomyślu na rozmontowanie obrony GKS-u.

W sześciu ostatnich meczach na własnym stadionie Śląsk zdobywał gola. Ostatnie spotkanie wrocławian u siebie, w którym nie trafili do siatki rozegrano 17 sierpnia (0:0 z Cracovią).

28 min. - Niestetety Mila strzelił wprost w mur.
27 min. - Marco został sfaulowany 20 metrów od bramki GKS-u, to będzie dobra okazja dla Mili.
26 min. - Baran w jednej akcji powalił Milę i Hołotę przy próbie kontry, sędzia Przybył żółtej kartki jednak nie pokazał.

Juan Calahorro przechodzi do historii Śląska. "Żóltko" dla Hiszpana to tysięczna kartka WKS-u w ekstraklasie (953 żółte i 47 czerwonych).

24 min. - GKS nieśmiało atakuje, ale do tej pory nie ma atutów w ofensywie. Zdecydowana przewaga gospodarzy.

W XXI wieku GKS zdobył w Ekstraklasie 367 punktów, Śląsk... o trzy mniej.

22 min. - Dobra oskrzydlająca akcja Marco na prawej stronie, Portugalczyk dośrodkował w pole karne, ale tam był tylko Hołota. Po rzucie rożnym i ponownym dośrodkowaniu Malarz pewnie chwycił piłkę.
21 min. - Malarz wybijając piłkę po podaniu od kolegi z zespołu trafił w Marco, ale piłka opuściła linię końcową.
20 min. - Żółta kartka dla Calahorro za faul na Baranie.

Mała poprawka do informacji, że GKS nie wygrał nigdy we Wrocławiu. Wygrał, ale z Polarem Wrocław w 2002 roku w II lidze.

18 min. - Mila dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne, ale obrońcy skutecznie wybili piłkę.

Po raz 50. w Ekstraklasie Tadeusz Pawłowski poprowadzi Śląsk Wrocław.

16 min. - Śląsk dłużej utrzymuje się przy piłce, ale gospodarze nie stworzyli sobie jeszcze stuprocentowej okazji do objęcia prowadzenia.

Śląsk Wrocław nie przegrał u siebie 16 kolejnych meczów. Tadeusz Pawłowski w roli trenera WKS-u pozostaje niepokonany od 1993 r. - w sumie 18 spotkań w ekstraklasie plus jedno w Pucharze Polski.

13 min. - Małe zamieszanie pod bramką GKS-u, goście wyszli z tej opresji bez szwanku.
13 min. - Skuteczny zwód Picha na lewą stronę, strzał Słowaka został zablokowany, rzut rożny.
11 min. - Żółta kartka dla Flisa za faul na Flavio.

Lukas Droppa rozgrywa swój 30. mecz w barwach Śląska.

7 min. - Flavio na spalonym, ale to było dobre podanie od Calahorro.

GKS jeszcze nigdy w historii nie wygrał meczu we Wrocławiu

4 min. - W odpowiedzi groźne dośrodkowanie GKS-u, ale jeden z piłkarzy gości nie sięgnął piłki.
3 min. - Składna akcja Śląska, wrocławianie wymienili kilka celnych podań na prawej stronie, Hołota strzelił z kilkunastu metrów, ale wprost w ręce Malarza. Goście zostawili wrocławianom sporo miejsca na rozegranie tej akcji.
2 min. - Śląsk gra z Celebanem i Pawelcem na środku obrony, Droppa z lewej strony, Hołota w środku pomocy z Calahorro.
1 min. - Zaczął GKS.

Goście w pierwszej połowie będą atakować w kierunku trybuny B.

Bilans spotkań obu drużyn w Ekstraklasie: 15 meczów – 6 zwycięstw Śląska – 3 remisy – 6 zwycięstw GKS

Śląsk zagra w zielonych strojach, GKS w białych.

Piłkarze wychodzą na murawę.

W czterech ostatnich kolejkach GKS dwa razy przegrał i zanotował tyle samo remisów.

W pierwszym meczu obu drużyn lepsi okazali się bełchatowianie, którzy wygrali 2:0.

Stadion świeci pustkami, chociaż do rozpoczęcia meczu pozostało tylko 5 minut.

W GKS-ie pauzują Mójta i Telichowski.

W Śląsku za kartki pauzują Hateley i Danielewicz, stąd obecność Calahorro w pierwszym składzie.

Piłkarze po rozgrzewce zeszli już do szatni.

Czas na ostatni mecz Śląska Wrocław w tym roku! Rywalem WKS-u będzie GKS Bełchatów. Zachęcamy do czytania naszej relacji LIVE!

Autor relacji: Banan