Cracovia:(stroje: biało-czerwono-czarne) Pilarz - Rymaniak, Sretenović, Polczak - Nykiel (Wdowiak 74'), Covilo, Dąbrowski (Kapustka 60'), Marciniak - Rakels (Zjawiński 80') , Budziński, Jendrisek Trener: Robert Podoliński
Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Wrąbel - Pawelec, Hołota, Celeban, Dudu Paraiba - Droppa, Hateley - F. Paixao (Danielewicz 88'), Grajciar (Machaj 61'), Pich (Ostrowski 80') - M. Paixao Trener: Tadeusz Pawłowski

Cracovia: Stepniowski - Zjawiński, Diabang, Szeliga, Kapustka, Wdowiak, Jaroszyński
Śląsk Wrocław: Pawełek - Ciolacu, Danielewicz, Ostrowski, Dankowski, Lacny, M. Machaj

90+4 min. - Koniec meczu! Śląsk rozgrywa w Krakowie fatalne spotkanie, a w samej końcówce traci prowadzenie.
90+2 min. - Niewiarygodne! Hołota umieszcza piłkę w siatce, ale arbiter po konsultacji z asystentem nie uznaje gola.
90+1 min. - Strzelał Droppa, korner dla WKS-u.
90 min. - Spotkanie potrwa co najmniej cztery minuty.
89 min. - Sretenovic otrzymuje żółtą kartkę.
88 min. - Danielewicz za Flavio.
88 min. - Niestety, Budziński doprowadza do wyrównania. W tej akcji dołożył jedynie nogi.
85 min. - Wdowiak pada w polu karnym domagając się jedenastki. Arbiter pozostaje niewzruszony.
84 min. - Rzut wolny tuż przy lini bocznej. Obrońcy Pasów wybijają piłkę, do której dopada Dudu i uderza obok bramki.
81 min. - Cracovia ani na moment nie odpuszcza, główkował Covilo.
80 min. - Ostrowski za Picha i Zjawiński za Rakelsa.
79 min. - Z dystansu próbował Kapustka, ale nie czysto trafił piłkę.
78 min. - Brzydki faul Hateleya, za który otrzymuje swoją 5 żółtą kartkę w tym sezonie.
75 min. - Goście schowani na własnej połowie wyczekują okazji do kontry.
74 min. - Machaj stanął przed świetną okazją, ale posłał futbolówkę w trybuny.
74 min. - Wdowiak za Nykiela.
73 min. - Dośrodkowanie z rzutu wolnego, jednak Wrąbel dziś w walce o górne piłki nie ma sobie równych.
72 min. - Marco uderzył z 20 metrów, ale piłka poszybowała wysoko nad bramką.
71 min. - Żółta kartka dla Jendriska.
70 min. - Śląsk w głębokiej defensywie. Trochę rozpaczliwie wybijamy piłkę.

Cracovia - Śląsk: radość z gola Grajciara

67 min. - Krakowianie znów przed szansą, ale w bramce Śląska świetnie spisuje się dziś Wrąbel!
66 min. - Dużo walki w środkowej strefie.

Mateusz Machaj dziś po raz 30. w barwach Śląska.

64 min. - Dośrodkowanie Flavio, jednak Pilarz nie ma problemów z przechwyceniem futbolówki.

Cracovia - Śląsk: doping kibiców (I połowa, bez cenzury)

62 min. - Droppa ukarany żółtą kartką.

Peter Grajciar jest 17. zawodnikiem, który strzelił gola w swoim ekstraklasowym debiucie dla Śląska. Poprzednio sztuki tej dokonał Johan Voskamp.

61 min. - Machaj w miejsce Grajciara.
60 min. - Kapustka za Dąbrowskiego.
57 min. - Bramka podziałała na obie ekipy mobilizująco - gra znacznie się ożywiła.
55 min. - Ładna akcja Śląska. Hateley wyłożył piłkę na szesntastkę, ale obrońca Pasów zdołał przeciąć to podanie.
53 min. - Podrażaniona Cracovia rzuciła się ataku. Wywalczyła rzut rożny.
51 min. - GOOOOL! Bramka w ligowym debiucie Grajciara! Po wrzutce Dudu Słowak najlepiej donalazł się w zamieszaniu i umieścił piłkę w siatce.
49 min. - Coż za parada Wrąbla!
47 min. - Stuprocentowa sytuacja przed Budzińskim! Zabrakło jednak zdecydowania i chybił. Ależ mieliśmy szczęście!
42+2 min. - Arbiter kończy pierwszą część spotkania. Gra Śląska na pewno nie napawa nas optymizmem.
42+2 min. - Marciniak fauluje Flavio. Dudu podchodzi do piłki, ale jego wrzutka nie sprawia kłopotów Pilarzowi.

Również w roli gospodarzy "Pasy" nie potrafią pokonać bramkarza Śląska od 300 minut. Poprzednio udało się to Piotrowi Polczakowi, który dziś powtórnie debiutuje w Cracovii po czteroletnim pobycie w Rosji.

45+1 min. - Arbiter dolicza dwie minuty.
45 min. - Niektóre zagrania wrocławian wołają o pomste do nieba. Co się dzieje z ich koncentracją?
44 min. - Hateley fatalnie przyjmuje piłkę, Cracovia rusza z kontrą, ale po chwili Anglik naprawia swój błąd.
42 min. - Flavio i Hołota zagrali ładną klepkę, niestety Grajciar skiskował 10 metrów przed bramką.
40 min. - Zablokowany strzał Grajciara z dystansu.
39 min. - Flavio ładnie się uwolnił, ale sędzia asystent uniósł chorągiewkę.
37 min. - Piłkarze Śląska myślami są gdzieś indziej. Seria prostych strat blisko własnego pola karnego.
36 min. - Fatalny błąd Celebana! Na czystą pozycję wybiegł Jendrisek, na szczęście nie trafił w bramkę.
35 min. - Świetne zagranie Dudu wzdłuż lini końcowej, ale Pilarz ubiega Marco.
34 min. - Rakels na spalonym.

Cracovia nie strzeliła Śląskowi gola od 300 minut.

32 min. - Wrąbel prezentuje się do tej pory bardzo pewnie, z dużym spokojem łapie górną piłkę.
32 min. - Faulowany Rakels, dobra okacja do dośrodkowania dla gospodarzy.
31 min. - W końcu udało wymienić się kilka podań, ale wrzutka Hołoty i tak wylądowała za bramką.
28 min. - Podopieczni Tadeusza Pawłowskiego mają problemy z rozegraniem składnej akcji.

Jakub Wrąbel jest 30. bramkarzem Śląska w ekstraklasie.

27 min. - Do środka schodzi Picha, oddaje mocny strzał w kierunku bliższego słupka, ale brakuje precyzji.
26 min. - Odpowiedź ze strony Marco. Pilarz pewnie chwyta.
25 min. - Kolejna akcja Cracovii, Wrąbel na szczeście był świetnie ustawiony.
24 min. - Do przewrotki składał się Covilo, ale nie trafił w futbolówkę.
24 min. - Wydaje się, że krakowianie dominują nad Śląskiem fizycznie.
23 min. - Budziński odważnie ruszył na bramkę, zagrał do Rakelsa, który w ostatnim momencie został zablokowany.
21 min. - Centra Hołoty z prawej strony, ale żaden z graczy nie rusza w kierunku piłki.

Cracovia - Śląsk: fragment dopingu kibiców WKS-u

19 min. - Grajciar uderzył z około 40 metrów, ale prosto w mur.
18 min. - Pierwsza żółta kartka w tym spotkaniu. Obejrzał ją Covilo.
16 min. - Słabszy fragment gry WKS-u. Nasi stoperzy zmuszeni do wybijania piłki "byle dalej".

A z trybun słyszymy: "Śląsk i Wisła eeoo!"

15 min. - Gospodarze zaczynają dochodzić do głosu. Oddali dwa strzały, które jednak pewnie złapał Wrąbel.
14 min. - Lewą stroną próbował Rakels, ale został powstrzymany przez Droppę.
12 min. - Dudu ucierpiał teraz w starciu ze Stretenoviciem.
11 min. - Kontra Cracovii, Pawelec wybija piłkę na aut.
10 min. - Korner dla Śląska. Do piłki podchodzi Dudu.
9 min. - Faul na Hołocie. Przy okazji wymiana zdań między Hateleyem a Marciniakiem.
7 min. - Zaznacza sie przewaga wrocławian. Na razie w posiadaniu piłki.
6 min. - Hołota zagrywa do Picha, który jednak nieczysto trafia w piłkę.
4 min. - Nastąpiła zamiana pozycji pomiędzy Hołotą a Pawelcem.
3 min. - Indywidualna akcja Jendriska! Przedarł się w pole karne, ale obyło się bez większego zagrożenia.

Przerwa związana ze zbieraniem serpentyn z murawy.

1 min. - Jendrisek do Budzińskiego i zaczynamy!

Piłkarze są już na murawie.

Spiker zapowiada dzisiejszy mecz: "rozpoczynamy rundę z wysokiego C"

Z powodu problemów zdrowotnych na boisku nie pojawi się dziś Paweł Zieliński.

Tadeusz Pawłowski poprowadzi Śląsk już po raz 60. Bilans szkoleniowca wrocławian jest imponujący: 28 zwycięstw, 16 remisów i 15 porażek.

Z kolei dwóch zawodników w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce dopiero zadebiutuje. Jakub Wrąbel i Peter Grajciar do tej pory zaliczyli tylko występ w Pucharze Polski.

Aż pięciu zawodników z wyjściowego składu Śląska będzie dziś świętować ligowy jubileusz. Mariusz Pawelec w polskiej ekstraklasie zagra po raz 210., Celeban 180, Dudu setny, Tomasz Hołota 60, a Marco Paixao - 40.

Piotr Celeban rozegra dziś 150. ligowy mecz w Śląsku, Dudu 50, zaś Marco Paixao - 40.

Meczem na stadionie Cracovii Tadeusz Pawłowski rozpoczął obecną kadencję na stanowisku trenera Śląska. Z „Pasami” jego podopieczni rywalizowali odtąd trzykrotnie i jeszcze... nie stracili gola!

Nareszcie wyjazd! Śląsk w Krakowie zmierzy się z Cracovią. To właśnie tam niemal rok temu debiutował (ponownie) w roli trenera Tadeusz Pawłowski. Czy po raz kolejny uda się pokonać gospodarzy? Zachęcamy do śledzenia naszej relacji LIVE! Jak zwykle bogatej w ciekawostki i filmy, których nie znajdziecie w trakcie meczu nigdzie indziej!

Autor relacji: Tomasz Szozda