Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Wrąbel - Zieliński, Celeban, Hołota, Dudu Paraiba - Hateley, Droppa (81' Pawelec) - F. Paixao, Danielewicz (76' Lacny), Dankowski (76' Pich) - M. Paixao Trener: Tadeusz Pawłowski
Jagiellonia Białystok:(stroje: żółto-czerwone) Baran - Modelski, Straus, Pazdan (65' Romanchuk), Madera,Tuszyński, Dzalamidze, Mackiewicz (59' Piątkowski), Tarasovs, Gajos (77' Tymiński), Grzyb Trener: Michał Probierz

Śląsk Wrocław: Abramowicz - Calahorro, Lacny, M. Machaj, Ostrowski, Pich, Pawelec
Jagiellonia Białystok: Rosa - Tymiński, Romanchuk, Pawlik, Piątkowski, Świderski, Savitski

Wrocławianie mogą czuć ogromny niedosyt. Zmarnowali dzisiaj wiele znakomitych sytuacji. Gdyby byli skuteczniejsi wygraliby ten mecz

Śląsk przegrał pierwsze domowe spotkanie w tym sezonie. Jaga po 364 dniach zdobywa Twierdzę Wrocław

90+3 min. - Strata Marco w środku pola.
90+2 min. - Żółta karta dla Dzalamidze

Sędzia doliczył 3 minuty.

90 min. - Żółta karta dla Tymińskiego. Nie wiemy za co
90 min. - Tuszyński kradnie cenne sekundy
88 min. - Strzał Tymińskiego obok bramki
87 min. - Żółta kartka dla Pawelca. Faulowany Piątkowski. Mario wszedł na boisko niezwykle naładowany
84 min. - Cały stadion widział już piłkę w bramce. Interwencja Barana uratowała Jagę przed utrata bramki. Strzelał Lacny. To powinien być gol. Który to już raz powtarzam ten tekst?
82 min. - Tomasz Hołota przesunięty do drugiej linii.
81 min. - Pawelec w miejsce Droppy

To była 8. żółta kartka Droppy. Czech nie wystąpi w spotkaniach z Górnikiem Zabrze i Legią Warszawa

Śląsk - Jagiellonia: doping kibiców WKS-u (I połowa)

77 min. - Ostatnia zmiana w Jagiellonii. Tymiński w miejsce Gajosa
77 min. - Żółta kartka dla Droppy
76 min. - Podwójna zmiana w Śląsku. Lacny za Danielewicza a Pich za Dankowskiego
75 min. - Dzalamidze wkręcił w ziemię Dudu, dośrodkował w pole karne, ale strzał Tuszyńskiego minimalnie niecelny
72 min. - Kolejny korner dla Śląska. Atakujemy, mamy przewagę, ale nie potrafimy jej udokumentować golem
69 min. - Rzut rożny dla Jagi. Dośrodkowanie Gajosa przeciągnięte. Od bramki rozpocznie Wrąbel
68 min. - Strzał Dankowskiego zablokowany. Mamy rzut rożny, obrońcy Jagi wybijają jednak piłkę
65 min. - Kolejna zmiana w zespole gości. Romanchuk w miejsce Pazdana
64 min. - Kolejna setka zmarnowana przez Śląsk. Droppa przeprowadził indywidualną akcję, którą zakończył zbyt słabym strzałem. Wrocławianie powinni już wygrywać.
61 min. - Ahhhhhhhh, Flavio marnuje 100% szansę. Głową strzela wprost w Barana. To musiała być bramka. Kolejna zresztą

Schodzi strzelec bramki, a wchodzi współlider klasyfikacji strzelców. Przypomnijmy, że Mateusz Piątkowski oraz Flavio Paixao strzelili w obecnym sezonie ekstraklasy po 12 goli.

60 min. - Hołota wybija piłkę zmierzającą do siatki. Znakomity początek drugiej połowy w wykonaniu stopera Śląska
59 min. - Piątkowski w miejsce Mackiewicza
58 min. - Jak to nie wpadło? Śląsk miał znakomitą sytuację w polu karnym Barana i nie potrafił jej wykorzystać
57 min. - Brawo Hołota. Ważny przechwyt. To było znakomite podanie
55 min. - W pierwszych 10 minutach drugiej połowy Śląsk zdominował środek pola. W efekcie raz po raz gościmy pod bramką Barana
54 min. - Strzał Droppy z 30 metrów. Mocny i niecelny
53 min. - Kontra Jagi zatrzymana przez Hołotę. Znakomity odbiór stopera Śląska
50 min. - Aut dla Śląska na wysokości 16. Było groźnie, ale Dankowski nie trafił w bramkę
48 min. - Akcja Jagi, ale dośrodkowanie Mackiewicza nie znalazło adresata. Jeśli w ogóle go miało
46 min. - Oba zespoły bez zmian

Piłkarze obu zespołów są już na murawie. Za chwilę zaczynamy drugie 45 minut

Kamil Dankowski w przerwie: Przeważaliśmy przez całą połowę, mieliśmy swoje sytuacje, ale to Jagiellonia po jednym dośrodkowaniu prowadzi. Ja powinien też strzelić mocniej, ale nie załamujemy się, będziemy walczyć po przerwie.

Śląsk nie strzelił gola do przerwy w 6. kolejnym meczu i 7. z rzędu na własnym boisku.

Za nami pierwsze 45 minut. Śląsk jest częściej w posiadaniu piłki, Śląsk oddał kilka groźnych strzałów, ale to Jagiellonia prowadzi do przerwy 1:0

45 min. - Kontra Śląska zmarnowana przez Droppę, Czech niecelnie zagrał do Marco
45 min. - Petarda Dudu z 35 metra.Baran na rzut rożny. Po dośrodkowaniu Danielewicza któryś z zawodników Ślaska oddał strzał głową, jednak nad poprzeczką
43 min. - Rzut rożny dla Śląska zakończył się kolejnym kornerem. Dośrodkowanie Danielewicza zakończyło sie zamieszaniem pod bramką Barana. W efekcie dwóch zawodników Jagi leży na murawie
41 min. - Koszmarne nieporozumienie Celebana i Hołoty omal nie zakończyło sie drugim golem dla Jagiellonii. Mackiewicz nie potrafił jednak oddać celnego strzału
41 min. - Strzał Marco. Panu Bogu w okno
40 min. - Kolejna strata Droppy. Gzie się podziała forma, którą Czech imponował jesienią?
38 min. - Strzał Mackiewicza daleko od bramki Wrąbla

Śląsk - Jagiellonia: fragment dopingu

35 min. - Strzał Marco. Baran robi "pawełka" ale piłka wychodzi tylko na rzut rożny

Gdy Śląsk tracił jako 1. gola w tym sezonie (dziś po raz ósmy): 2 zwycięstwa, 2 remisy, 3 porażki. W tym wygrana w Białymstoku

33 min. - Dośrodkowanie Danielewicza nie znalazło jednak adresata. Ślask kontynuował jeszcze akcję, ale Flavio nie zdołał oddać strzału
32 min. - Kolejny faul Jagi. Tym razem na wysokości piątego metra od bramki Barana
31 min. - To powinien być remis. Danielewicz znakomicie podał do Flavio, który wyłożył piłkę na 10. metr do Dankowskiego. Strzał wychowanka Śląska był jednak zbyt słaby by pokonać Barana
28 min. - Faulowany Droppa. 30 metrów od bramki Barana. Piłką ustawiona idealnie do strzału dla Dudu. Uderzenie Brazylijczyka było słabe i niecelne
26 min. - Rzut rożny dla Śląska. Celeban minął się z piłką po dośrodkowaniu Dudu. To była bardzo dobra centra
24 min. - Kolejna strata Droppy. Mnożą się niedokładne zagrania, szczególnie w środku pola
22 min. - Chaotyczna gra Śląska.Jaga nie potrafi jednak tego wykorzystać
20 min. - Żółta kartka dla Mackiewicza
18 min. - Droppa zagrywa piętą i notuje stratę. Grze Ślaska towarzyszy sporo niedokładności

Nie była to najszybsza bramka strzelona przez Jagiellonię na boisku Śląska. W pierwszym spotkaniu obu klubów Jacek Bayer wpisał się na listę strzelców już w 6. minucie. WKS wygrał jednak tamten mecz 2:1.

15 min. - To mogła być błyskawiczna odpowiedź. Piłka po strzale Dankowskiego trafiła jednak w słupek
13 min. - Niewykorzystane sytuacji się mszczą. Chwilę po tym jak Marco mogł strzelić gola do siatki trafia Jagiellonia. Mackiewicz strzałem głową pokonuje Wrąbla. Asyste notuje Modelski
13 min. - Fantastyczne podanie Dudu do Marco. Portugalczyk nie przyjął jednak idealnie piłki i nie zdołał oddac strzału.To mógł być piękny gol
11 min. - Kolejny faul Jagielloni. Goście skupili się na przeszkadzaniu gospodarzom

Śląsk nie wygrał u siebie z Jagiellonią od zdobycia swojego drugiego mistrzostwa Polski, w sumie już 3 meczów. Co ciekawe w tym samym czasie zdążył odnieść 3 zwycięstwa w Białymstoku, za każdym razem strzelając 3 bramki!

9 min. - Faul na Marco. Śląsk będzie miał stały fragment gry. Dośrodkowanie Danielewicza jednak wprost w rękawice Barana
7 min. - Faul Marco na Sebastianie Maderze.

W przypadku jednoczesnego zwycięstwa Ruchu w Poznaniu będzie to nawet 6 oczek!

Jeśli Śląsk dzisiaj wygra, powiększy przewagę nad 4. drużyną w tabeli do przynajmniej 4 punktów.

Było groźnie ale Hołota naprawił swój błąd. To pierwsza akcja Jagi na połowie Śląska

Dudu rozgrywa 60. mecz w Śląsku, Droppa 30. w ekstraklasie

3 min. - Strzał Dankowskiego zablokowany. Śląsk od początku bardzo ofensywnie nastawiony

2 min. - Pierwszy strzał Śląska. Danielewicz strzela jednak nad poprzeczką

Marco do Danielewicza i zaczynamy!

364 - od tylu dni Śląsk nie przegrał u siebie meczu rangi mistrzowskiej

Oba zespoły są już na murawie. W tle rozbrzmiewała Tina Turner

Oba zespoły zakończyły już rozgrzewkę i udały się do szatni. Jeszcze kwadrans do rozpoczęcia zawodów

Choroba wyeliminowała z dzisiejszego spotkania Petera Grajciara. Jego miejsce zajmie Krzysztof Danielewicz

Od pierwszych minut ujrzymy dwóch wychowanków wrocławskiego klubu. Jakub Wrąbel i Kamil Dankowski znaleźli się w wyjściowej jedenastce.

W wyjściowym składzie zobaczymy dzisiaj Kamila Dankowskiego. Młody wychowanek Śląska zastąpi na skrzydle Roberta Picha.

Czy Twierdza Wrocław zostanie niepokonana? My nie mamy wątpliwości! Liczymy na pierwsze oficjalne zwycięstwo w tym roku! Zachęcamy do czytania naszej relacji LIVE, podczas której tradycyjnie przedstawimy Wam szereg ciekawostek oraz filmy ze stadionu.