Strzelcy: Gergel 5', Madej 74', Magiera 85' (k) - M.Paixao 44', Machaj 53', F.Paixao 82'

Górnik Zabrze:(stroje: białe) Steinbors - Danch, Augustyn, Magiera - Grendel, Sobolewski - Gergel, Madej (90' Szeweluchin), Iwan (69' Skrzypczak), Kosznik - Łuczak (69' Jeż) Trener: Józef Dankowski
Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Wrąbel - Zieliński, Celeban, Hołota, Dudu Paraiba - Danielewicz (81' Calahorro), Hateley - F. Paixao, M. Machaj (65' Grajciar), Pich (73' Ostrowski) - M. Paixao Trener: Tadeusz Pawłowski

Górnik Zabrze: Kasprzik, Szeweluchin, Mańka, Gancarczyk, Skrzypczak, Jeż
Śląsk Wrocław: Abramowicz, Calahorro, Grajciar, Lacny, Ostrowski, Pawelec, Dankowski

Śląsk zdobył aż 3 bramki na wyjeździe, ale mimo wszystko nie potrafił wygrać. Wrocławianie w 2015 roku nadal pozostają bez zwycięstwa. Ostatni remis 3:3 w Ekstraklasie miał miejsce w 7. kolejce, kiedy Lechia zremisowała z Ruchem.

90+4 min. - Koniec meczu.
90+4 min. - Nikt nie sięgnął piłki, ta wylądowała w rękach Wrąbla.
90+3 min. - Rzut wolny dla Górnika 35 metrów od bramki Śląska.
90+1 min. - Szeweluchin zmienia Madeja.
90 min. - Mecz potrwa dłużej co najmniej o 4 minuty.
89 min. - Grajciar strzelił z 20 metrów - piłka przeleciała daleko obok bramki Górnika.
85 min. - Magiera pewnie wykorzystuje jedenastkę.
84 min. - Rzut karny dla Górnika po zagraniu ręką przez Hołotę! Żółta kartka.

Flavio zostaje samodzielnym liderem klasyfikacji strzelców ekstraklasy. To jego 13. gol w obecnych rozgrywkach!

82 min. - GOOOLLL!!! Flavio po podaniu Grajciara na prawą stronę strzelił przy lewym słupku!
81 min. - Po raz pierwszy w tym roku na boisku pojawia się Calahorro, który zmienia Danielewicza.

Madej to pierwszy w historii były piłkarz Śląska, który strzela nam gola w Ekstraklasie w barwach więcej niż jednego klubu.

77 min. - Madej zwija się z bólu, został trafiony z bliska piłką po wybiciu Dudu.

Śląsk przewodzi w klasyfikacji oddanych strzałów (ponad 16 na mecz), strzałów niecelnych (średnia 6,5) i zablokowanych (4). Dzisiaj Śląsk oddał 10 strzałów, więc jeszcze co najmniej 6 przed nami ;-)

77 min. - Niezła akcja Śląska zakończona fatalnym strzałem Danielewicza.
76 min. - Przy golu Madeja stratę zaliczył Zieliński. Ile jeszcze błędów musi popełnić, by usiąść na ławce?

Łukasz Madej - po odejściu ze Śląska strzelił nam już gola w barwach Bełchatowa, a teraz Górnika Zabrze.

74 min. - GOL Madej strzelił niesamowicie z 20 metrów w okienko!
73 min. - Ostrowski zmienia Picha.
73 min. - Erik Grendel zobaczył żółtą kartkę za faul na Pichu.
71 min. - Flavio zagrał z lewej strony na prawą do do Marco, ten strzelił niekonwencjonalnie z powietrza, ale baaardzo niecelnie.

Śląsk po powrocie do Ekstraklasy strzelił już w Zabrzu 10 bramek, a to dopiero 6. mecz na stadionie przy Roosevelta.

69 min. - Danch próbował strzału głową, ale Dudu mu skutecznie przeszkadzał.
69 min. - Podwójna zmiana w Górniku - za Łuczaka wchodzi Jeż, za Iwana Skrzypczak.
68 min. - Łuczak przedarł się prawą stroną, było groźnie, ale obrońcy Śląska spisali się bezbłędnie.
67 min. - Ładna akcja Śląska z pierwszej piłki, strzał Flavio zablokowany.
65 min. - Dla Grajciara to drugi mecz w Ekstraklasie - w swoim debiucie zdobył bramkę dającą remis z Cracovią.
65 min. - Grajciar zmienia Machaja - strzelca bramki i asystenta przy pierwszym trafieniu.

Marco Paixao strzelił już 8 bramek w pierwszych połowach wyjazdowych meczów Śląska w ekstraklasie. Wyrównał klubowy rekord należący do Janusza Sybisa i Tadeusza Pawłowskiego.

56 min. - Zamieszanie w polu karnym Śląska, rzut rożny dla Górnika. Magiera dośrodkował, Celeban dobrze wybił.

3. gol Machaja w Śląsku, 2. ligowy, 1. wyjazdowy w lidze.

54 min. - Żółta kartka dla Madeja za brzydki faul na Zielińskim.
53 min. - GOOOLLL!!! Machaj strzelił na bliższy słupek, Steinbors bezradny!
52 min. - Żółta kartka dla Machaja za przedłużanie wykonania rzutu wolnego. Machaj chciał przybliżyć sobie nieco piłkę. Machaj nie zagra w kolejny meczu.
51 min. - Faul na Pichu tuż przed lewym narożniku pola karnego Górnika.

W żadnym z ostatnich 10 spotkań Śląsk nie stracił więcej niż jednego gola.

48 min. - Madej był w polu karnym, ale dobrze obrońcy wybili piłkę.

Do zdobycia 23. bramek dla Śląska w Ekstraklasie Marco potrzebował tylko 42 występów. Dotychczasowy rekordzista, Tadeusz Pawłowski aż 74.

46 min. - Zaczynamy drugą połowę. Obie drużyny bez zmian.

Marco w trzecim występie przeciwko Górnikowi strzelił 4. bramkę.

Flavio Paixao rozegrał w tym sezonie 1924 minut – najwięcej spośród wszystkich graczy ofensywnych w lidze.

Marco strzela 29. bramkę dla Śląska, 23. w ekstraklasie, 3. w obecnym sezonie, zaś 2. ligową.

Machaj w przerwie: Wyrównaliśmy i to co sobie założyliśmy, możemy teraz konsekwentnie realizować. Trener mi zalecił, żebym oddawał dużo strzałów i podawał prostopadle. Dośrodkowując, wierzyłem, że wrzucę dobrą piłkę, udało się, Marco się odblokował i mam nadzieję, że będzie strzelał kolejne bramki.

W 6. kolejnym meczu w Zabrzu wrocławianie zdobywają bramkę.

45 min. - Koniec pierwszej połowy. Śląsk potrzebował 16 dośrodkowań, by wreszcie zdobyć bramkę.

W 13. kolejnym meczu z Górnikiem Zabrze Śląsk strzela gola.

44 min. - GOOOLLL!!! Marco wpakował piłkę do siatki po dośrodkowaniu Machaja z prawego narożnika!

W siedminu poprzednich meczach Śląsk nie strzelił gola do przerwy.

42 min. - Ajjj Marco miałby świetną sytuację po dośrodkowaniu, ale obrońca Górnika w ostatniej chwili wybił na rzut rożny.
41 min. - Gra Śląska nie przypomina dzisiaj gry zespołu, który jeszcze niedawno zajmował drugie miejsce w lidze.
39 min. - Dudu wstrzelił piłkę w pole karne, Steinbors dobrze wybił poza pole karne.

Do tego meczu Śląsk stracił w tym sezonie tylko 23 gole – mniej ma tylko Lech (22).

37 min. - A jednak to Magiera zdecydował się na strzał z 30 metrów, ale wprost w ręce Wrąbla.
37 min. - Gergal dośrodkował z prawej strony, dobrze wybił Celeban. Faul Flavio na Grendelu, Sobolewski szykuje się do strzału.
35 min. - Śląsk ma przewagę w posiadaniu piłki (64%), ale nie potrafi stworzyć zagrożenia pod bramką przeciwnika. Oprócz sytuacji z 3. minuty Steinbors jest praktycznie bezrobotny.
34 min. - Po rzucie rożnym Dudu dośrodkował w pole karne, ale zabrzanie jak na razie radzą sobie w defensywie bezbłędnie.

Gospodarze oddali już 9 strzałów, goście 4.

30 min. - Machaj wbiegł z prawej strony, strzelił z narożnika pola karnego na dalszy słupek, ale niecelnie o 2-3 metry.
30 min. - Dudu fatalnie w trybuny, niczym zawodnik NFL...
29 min. - Łuczak sfaulował Danielewicza 25 metrów od bramki Górnika.
28 min. - Steinbors wypiąstkował piłkę.
28 min. - Dobrze Machaj do Picha, ten wbiegł w pole karne, ale zwlekał z oddaniem piłki i ją stracił. Po chwili Słowak wywalczył rzut rożny.

Wrocławianie najlepiej w lidze grają na własnym stadionie – w tabeli wyjazdowej zajmują 7. miejsce.

25 min. - Madej miał szansę na 2:0! Zieliński znowu nie zdążył, były piłkarz Śląsk strzelił z lewej nogi minimalnie obok prawego słupka!
24 min. - Dobra dośrodkowanie Picha z lewej strony, ale gospodarze zażegnali niebezpieczeństwo.
23 min. - Bardzo aktywny Madej dośrodkował z lewej strony wprost na głowę Gergela, ale Słowak strzelił lekko i wprost w ręce Wrąbla.
22 min. - Magiera dośrodkował do Łuczaka przed pole karne, ten uderzył z woleja, ale słabo i niecelnie.
21 min. - Rrzut rożny dla Górnika po niefrasobliwym zagraniu Zielińskiego.

Pavols Steinbors zanotował w tym sezonie 6 meczów bez straty gola – lepsi w tym elemencie są tylko Arkadiusz Malarz i Bartłomiej Drągowski.

19 min. - Grendel prosto w mur.
18 min. - Faul na Medeju 25 metrów od bramki Śląska.
16 min. - Danielewicz zagrał niebezpiecznie, chcąc w trudnej pozycji zagrać przewrotką. Może jednak prostsze środki będą skuteczniejsze?
16 min. - Augustyn wybił piłkę na rzut rożny po świetnym dośrodkowaniu Dudu.
15 min. - Śląsk posiada piłkę przez 73% czasu gry!

W każdym meczu Górnika w tym sezonie padały gole - dzisiaj ta statystyka zostanie podtrzymana.

9 min. - Śląsk powinien prowadzić, ale po raz kolejny zawiodła skuteczność. Przy strzale Gergela lepiej powinien zachować się Wrąbel, ale strzał piłkarza Górnika był bardzo precyzyjne, piłka odbiła się jeszcze od słupka.

To 24. kolejny mecz Śląska z Górnikiem , w którym pada gol. Poprzedni bezbramkowy remis w spotkaniu tych drużyn zanotowano w 1991r.

8 min. - Uuu... Madej ostro potraktował Celebana.
7 min. - Wrąbel z trudem obronił strzał Łuczaka, po kilku sekundach napastnik Górnika oddał strzał głową, piłka trafiła w poprzeczkę!
5 min. - GOL dla Górnika! Madej dośrodkował z lewej strony, piłka przeleciała przez pole karne, strącił ją Łuczak, Gergel świetnym strzałem z ostrego kąta w krótki róg pokonał Wrąbla.
3 min. - Ależ okazja dla Śląska! Marco strzelił z kilkunastu metrów, Steinbors odbił piłkę, dopadł do niej Pich, ale bramkarz Górnika ponownie uchronił swój zespół!
1 min. - Śląsk ruszył po pierwsze zwycięstwo w tym roku!

Minuta ciuszy upamiętniająca śmierć pochodzącego z Wałbrzycha Mariana Szei.

Pilkarze są już na boisku.

Łukasz Madej w Śląsku rozegrał 63 mecze w Ekstraklasie, zdobył 7 goli i mistrzostwo Polski.

Forma Górnika w ostatnich 5 spotkaniach: Z R P P P, forma Śląska: P R W W R.

Ostatni raz u siebie Górnik wygrał 23.08.2014 z Górnikiem Łęczna. W kolejnych sześciu spotkaniach zabrzanie zdobyli tylko 3 punkty. Tylko Zawisza zdobył na własnym stadionie mniej punktów niż Górnik (13 punktów w 10 meczach).

W pierwszym meczu obu drużyn w 7. kolejce Śląsk pokonał we Wrocławiu Górnika 2:0 po golach Flavio Paixao.

Dla Hołoty i Mateusza Machaja będzie to 20. ligowy występ w bieżących rozgrywkach.

Robert Pich i Flavio Paixao po raz 25. w tym sezonie wybiegną na boisko. Tylko ci dwaj zawodnicy zagrali dotąd we wszystkich meczach Śląska.

Tomasz Hołota zaliczy 40. mecz ekstraklasowy w barwach naszego klubu, a Tom Hateley 30.

Marco Paixao zagra dzisiaj po raz 50. w barwach Śląska - oby jubileusz był właściwie uczczony :)

Czas na przełamanie i zwycięstwo! Zachęcamy do czytania naszej relacji LIVE!

Autor relacji: Banan