Strzelcy: M.Paixao 40' - Rzeźniczak 19', Jodłowiec 33, Kucharczyk 73'

Śląsk Wrocław:(stroje: zielono) Wrąbel - Pawelec, Hołota, Celeban, Zieliński - Hateley, Droppa (72' Danielewicz) - F.Paixao, Grajciar (87' Lacny), Pich (75' Ostrowski) - M.Paixao Trener: Tadeusz Pawłowski
Legia Warszawa:(stroje: biało-czarne) Malarz - Bereszyński, Rzeźniczak, Astiz, Brzyski - Vrdoljak, Jodłowiec - Żyro (90' Masłowski), Pinto (52' Duda), Kosecki (52' Kucharczyk) - Saganowski Trener: Henning Berg

Śląsk Wrocław: Abramowicz, Ostrowski, Danielewicz, Lacny, Kaczmarek, Calahorro, Dankowski
Legia Warszawa: Kuciak, Duda, Lewczuk, Kucharczyk, Broź, Sa, Masłowski.

Niestety wrocławianie przegrali drugi mecz z rzędu w lidze przed własną publicznością. Wrocławianie są ciągle bez zwycięstwa w tym roku.

90+3 min. - Koniec meczu.
90+2 min. - Po złym przyjęciu Zielińskiego Legia skontrowała, ale dobrze ustawiony Celeban wybił na rzut rożny.
90 min. - Sędzia doliczył minimum 3 minuty.
90 min. - Masłowski zmienia Żyrę.
89 min. - Hateley strzelił z rzutu wolnego tuż obok okienka bramki Legii.

W poprzednich 4 meczach na własnym boisku z liderami ekstraklasy Śląsk odniósł 3 zwycięstwa, a raz zremisował. Poprzedniej porażki doznał w 2009 r. z Wisłą Kraków (1:3).

88 min. - Rzut wolny dla Śląska na wprost bramki Legii po akcji Lacnego. Żółta kartka dla Dudy za protesty.
87 min. - Lacny zmienia Grajciara.

Każdy z dzisiejszych zdobywców goli wpisywał się już na listę strzelców w spotkaniach Śląska z Legią. Dla Michała Kucharczyka i Tomasza Jodłowca to 2. trafienie przeciwko wrocławianom, zaś Jakub Rzeźniczak golkipera WKS-u pokonał już po raz 3.

83 min. - Flavio zwija się z bołu, oczywiście gwizdek sędziego milczy.
82 min. - Ostry powalczył o piłkę na lewej stronie, ale Legia dobrze się broni.

Śląsk poprzednio przegrał dwa kolejne mecze u siebie jesienią 2013 r. (z Jagiellonią Białystok 0:1 w Pucharze Polski i Zawiszą Bydgoszcz 1:2), zaś w lidze rok wcześniej z Zagłębiem Lubin 0:2 i Piastem Gliwice 1:3.

75 min. - Leżący Astiz bez piłki uderzył Grajciara, żółta kartka! Zawodnicy obu drużyn starli się ze sobą, bo wrocławianie domagali się czerwieni.
75 min. - Ostrowski zmienia Picha.
73 min. - GOL dla Legii! Żyro dostał świetne prostopadłe podanie na prawą stronę i wyłożył Kucharczykowi piłkę jak na tacy.
72 min. - Danielewicz zmienił Droppę.
72 min. - Rzeźniczak kopie Wrąbla po złapaniu piłki, tylko żółta kartka!

Remis zapewni Śląskowi awans na 3. miejsce w tabeli. Po raz pierwszy w tym sezonie o pozycji wrocławian decydowałby bilans bezpośrednich spotkań. Z Jagiellonią wygraliśmy 3:1 na wyjeździe i przegraliśmy 0:1 u siebie.

70 min. - Niepewne wyjście z bramki Wrąbla, ale tym razem bramkarz Śląska obronił strzał Saganowskiego.

Tomasz Jodłowiec 20, Jakub Rzeźniczak 77 - Marco Paixão 5. Dejavu? Półtora roku temu ci sami zawodnicy strzelali gole w meczu Legii ze Śląskiem w Warszawie.

64 min. - Malarz z trudem obronił strzał z 20 metrów! Flavio i cały Śląsk domagali się rzutu karnego, sędzia upomniał trenera Pawłowskiego za protesty.

Z 24 golami Marco Paixăo jest już wraz z Mirosławem Pękalą na 10. miejscu w klasyfikacji najlepszych strzelców Śląska w ekstraklasie. Prowadzi Tadeusz Pawłowski, zdobywca 63 goli.

Śląsk - Legia: doping (I połowa)

60 min. - Ależ piękna akcja Śląska, łapiemy się za głowę! Po kilku zagraniach z pierwszej piłki Flavio mógł wyrównać, ale obrońca wybił na rzut rożny! Legia przejmuje piłkę.
59 min. - Piłka zagrana do tyłu do Grajciara, Słowak strzelił potężnie, ale w sektor rodzinny. Brawa za pomysł, ale wykonanie fatalne.
59 min. - Rzut rożny dla Śląska.
57 min. - Zieliński i Pawelec zaliczyli dzisiaj łącznie 3 dośrodkowania - Dudu w ataku z pewnością dałby więcej.
56 min. - Wreszcie dobra akcja ofensywna Zielińskiego, który złamał akcję do środka, strzelił lewą nogą, ale wprost w ręce Malarza.

Marco Paixao jest drugim w historii zawodnikiem, który w barwach Śląska strzelił Legii 4 bramki. Pierwszy tej sztuki dokonał Zygmunt Garłowski. Kapitan mistrzowskiej drużyny WKS-u z 1977 r. dorobek ten zgromadził wyłącznie w meczach ekstraklasy. Portugalczyk w lidze pokonał bramkarzy Legii trzykrotnie.

54 min. - Hateley dośrodkował w pole karne, ale żaden zawodnik Śląsk nie przeciął toru lotu piłki.
53 min. - Rzut wolny dla Śląsk tuż przy prawym narożniku boiska.
52 min. - Podwójna zmiana w Legii - Kucharczyk zmienia Koseckiego, a Duda Pinto.

Do zdobycia 24 bramek w ekstraklasie dla Śląska Marco Paixao potrzebował 43 występów. Do tej pory najszybciej ta sztuka udała się Tadeuszowi Pawłowskiemu, który liczbę tę uzyskał w 78 spotkaniach.

47 min. - Teraz łokcia użył Kosecki, Frankowski faulu się dopatrzył, ale to też powinna być żółta kartka!
46 min. - Zaczęła Legia. W przerwie dziennikarze żywiołowo dyskutowali na temat faulu Żyry, którego zdaniem sędziego nie było. To powinna być co najmniej żółta kartka, a gdyby skrzydłowy Legii zobaczył czerwoną, też nie powinien być zdziwiony.

Zawodnicy są już na murawie.

45 min. - Koniec pierwszej połowy, ale przy linii bocznej tuż przed gwizdkiem Żyro bardzo ostro potraktował Pawelca, jednak arbiter nie dopatrzył się faulu! Fatalna decyzja Frankowskiego!
45 min. - Wreszcie mamy emocje! Grajcair zagrał na lewo do Picha, ale jego dośrodkowanie nie znalazło adresata.
44 min. - Śląsk chce przed przerwą wyrównać, odbita piłka trafiła do Picha, ale Słowak był na spalonym.

Marco Paixao strzelił 30. bramkę dla Śląska! Już 24 zdobył w Ekstraklasie, z czego 3 w obecnym sezonie.

41 min. - GOOOLLL!!! Hateley dośrodkował z rzutu wolnego z lewej strony, Legia zastosowała nieudaną pułapkę ofsajdową, Marco głową z bliska wpakował piłkę!

Poprzednio 2 gole w meczu u siebie Śląsk stracił za kadencji Stanislava Levego - z Ruchem Chorzów (2:3). To było ostatnie spotkanie pod wodzą tego szkoleniowca.

40 min. - Dobra akcja Grajciara z Pichem na jeden kontakt, ale Słowak nie zdołał celnie dośrodkować, od bramki zacznie Malarz.
39 min. - Legia przeważa, Śląsk nie może się pozbierać.

¬¬

Do tej pory, jeżeli Legia wygrywała ze Śląskiem różnicą dwóch goli, zawsze wygrywała. Ta sztuka tylko raz udała się Legii, która w 1977 r. pokonała u siebie Śląsk 6:3, choć po 32 minutach WKS prowadził 2:0.

Śląsk - Legia: oprawa kibiców i hymn Polski

33 min. - Błąd przy bramce popełnił Wrąbel, który źle wyszedł z bramki i nie trącił nawet piłki.
33 min. - GOL dziewiąt asysta Brzyskiego! Po dośrodkowaniu z rzut rożnego Jodłowiec głową pokonał Wrąbla.

Śląsk w tym roku zdobył tylko 2 punkty - mniej na koncie ma tylko Wisła.

30 min. - Śląsk ma problemy z przedarciem się pod pole karne Legii. Wrocławianie nie mają na razie zbyt wiele atutów.

Poprzednio Śląsk wygrał z Legią mecz, w którym przegrywał, 11 marca 2011 przy Łazienkowskiej. Na gola Ariela Borysiuka odpowiedzieli wówczas Przemysław Kaźmierczak i Sebastian Mila. Wcześniej taka sytuacja miała miejsce jeszcze tylko w 2001 r., gdy wrocławianie triumfowali na wyjeździe 4:3. U siebie WKS jeszcze nigdy nie odwrócił wyniku spotkania z Legionistami.

28 min. - Żółta kartka dla Picha za nierozważny wślizg w Bereszyńskiego.
27 min. - Kolejny faul, tym razem na lewej stronie. Po dośrodkowaniu Hateleya goście przejmują piłkę.
26 min. - Astiz nie przebierał w środkach, staranował Grajciara, rzut wolny dla Śląska z prawej strony.

Przy bramce ósmą asystę zaliczył Brzyski, który jest w tej statystyce w lidze najlepszy.

23 min. - Grajciar strzelił bardzo groźnie, płasko z 20 metrów, Malarz z trudem na rzut rożny.
22 min. - Żółta kartka dla Jodłowca.

Legia to najskuteczniejszy zespół na wyjazdach - warszawianie zdobyli już 23 gole, Śląsk 19.

21 min. - Marco strzelił z ponad 20 metrów, ale wprost w ręce Malarza.
19 min. - GOL dla Legii! Rzeźniczak popisał się fantastycznym strzałem po dośrodkowaniu Brzyskiego z rzutu rożnego.
18 min. - Hateley przejął piłkę, ale po chwili ją stracił (zdaniem sędziego nie był faulowany), Legia ruszyła z kontrą, było naprawdę groźnie, ale strzał Saganowskiego został zablokowany i Legia ma rzut rożny.
16 min. - Ajjj Flavio byłby w znakomitej okazji do pokonania Malarza, ale źle przyjął piłkę i bramkarz Legii ja chwycił.
15 min. - Nieco senny mecz, obie drużyny nie forsują tempa, co w kontekście zmęczenia po dogrywce w PP wcale nas nie dziwi. Śląsk posiada piłkę przez 56% czasu.

12 min. - Pich huknął z 16 metrów z woleja, ale Malarz świetnie obronił!
9 min. - Kibice na trybunie B odpalili race, wszyscy zgromadzeni powstali i odśpiewują hymn.
8 min. - Żyro spróbował strzału z 20 metrów, ale został zablokowany przez Hateleya.

Pich, Zieliński i Flavio grają dzisiaj po raz 40. w Śląsku, a Mariusz Pawelec rozgrywa 140. mecz ekstraklasowy w barwach WKS-u.

7 min. - Kibice na trybunie B rozciągnęli sektorówkę upamiętniającą Danutę Siedzikówną i Anną Walentynowicz z hasłem: Zachowały się jak trzeba, takich kobiet nam potrzeba.
6 min. - Po rzucie rożnym dla Śląska Legia wybiła piłkę.

Obie drużyny spotkały się we Wrocławiu rok temu, wtedy tak jak w spotkaniach Pucharu Polski też padł remis 1:1.

4 min. - Vrdoljak ostro potraktował Grajciara, który zwijał się z bólu, gwizdek sędziego milczał, więc Wrąbel wybił w aut.
3 min. - Zieliński powinien wybić piłkę sprzed linii bramkowej do przodu, ale zwlekał, przez co Legia wywalczyła aut. Pierwszy błąd prawego obrońcy, który ostatnio nie jest pewnym punktem zespołu.
2 min. - Pierwsza ofensywna akcja Śląska nagrodzona gromkimi brawami z wypełnionego sektora rodzinnego. Był to jednak bardzo niecelny strzał Droppy.

Na lewej stronie Mariusz Pawelec zastąpił kontuzjowanego Dudu, a do obrony został przesunięty Tomasz Hołota.

1 min. - Śląsk zaczął - chcemy zwycięstwa! O Śląsku chcemy zwycięstwa!

Śląsk będzie atakował w stronę trybuny B.

Piłkarze wychodzą na murawę, Śląsk na zielono, Legia na biało-czarno.

Tadeusz Pawłowski jako trener z Legią mierzył się trzykrotnie - dotychczas zaliczył 1 remis i 2 porażki.

Śląsk w tym roku nie wygrał jeszcze oficjalnego spotkania. Wrocławianie do tej pory tracili gola w każdym meczu.

Za kartki zawieszony jest dzisiaj Mateusz Machaj, bohater spotkania z Zabrza (asysta i bramka).

Decyzją wojewody sektor gości jest dzisiaj zamknięty. Więcej możecie o tym przeczytać TUTAJ.

Po dwóch dniach odpoczynku przed nami kolejne starcie Śląska z Legią! W czwartek wrocławianie odpadli z rozgrywek o Puchar Polski, przegrywając z Legią dopiero w rzutach karnych.

Przed nami hit kolejki! Po czwartkowym pojedynku Śląsk i Legia znowu się ze sobą zmierzą. Tym razem jednak we Wrocławiu. Zachęcamy do czytania naszej relacji LIVE pełnej ciekawostek, filmów i różnych opinii!

Autor relacji: Banan