Strzelcy: Kiełb 26', 33' - M.Paixao 4', Pich 47'

Korona Kielce:(stroje: złocisto-krwiste) Cerniauskas - Golański, Malarczyk, Dejmek, Sylwestrzak - Fertovs, Jovanović - Kiełb, Kapo, Carlos (52' Aankour) - Porcellis Trener: Ryszard Tarasiewicz
Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Wrąbel - Zieliński, Celeban, Pawelec, Dudu - Hołota, Hateley - F.Paixao, Grajciar (72' Kaczmarek), Machaj (46' Pich) - M.Paixao Trener: Tadeusz Pawłowski

Korona Kielce: Małecki, Klemenz, Cebula, Sierpina, Matulka, Aankour, Leandro
Śląsk Wrocław: Abramowicz, Ostrowski, Danielewicz, Calahorro, Pich, Kaczmarek, Dankowski

Śląsk może mówić o wielkim szczęściu, bo Korona miała wiele sytuacji do wyjścia na prowadzenie. Wrocławianie są ciągle bez zwycięstwa w tym roku!

90+4 min. - Koniec meczu.
90+3 min. - Zieliński zagrał z prawej strony do Kaczmarka, ten z 5 metrów nad bramką! To mogła być decydująca akcja!
90+2 min. - Pawelec wybił 17 dośrodkowanie Golańskiego.

Sędzia doliczył minimum 3 minuty.

90 min. - Groźnie gospodarze, strzał Porcellisa zablokowany. Golański z rzutu rożnego, Korona utrzymuje się przy piłce.
89 min. - Wreszcie Dudu dograł w pole karne, Golański skiksował, kolejny rzut rożny, i kolejny, i kolejny... Zero efektów.
87 min. - Pich trafił wprost w pierwszego zawodnika Korony. Po chwili Marco wywalczył kolejny rzut rożny. Dudu dwukrotnie zablokowany przez Fertovsa. Śląsk nie potrafi wrzucić piłki w pole karne?
87 min. - Chyba pierwsza akcja z pierwszej piłki z Dudu na lewej stronie, ale Malarczyk dobrze asekurował i wybił w aut. Po chwili Flavio wywalczył rzut rożny.
85 min. - Żółta kartka dla Jovanovicia za taktyczne zatrzymanie akcji Śląska.
85 min. - Czwarta żółta kartka dla Dudu - Brazylijczyka (obok Hołoty) również zabraknie w Łęcznej.
84 min. - 18 strzał Korony - Jovanović nad bramką.
80 min. - Strzał Hateleya zablokowany, dobitka Zielińskiego to po prostu skandal, samoloty niech niską nie latają nad Kielcami.
80 min. - Żółta kartka dla Malarczyka.

77 min. - Świetne dośrodkowanie Kaczmarka z prawej strony, bracia Paixao minimalnie minęli się z piłką! Marco wdał się w przepychankę z gospodarzami, żółta kartka.
74 min. - Flavio chciał strzelić nożycami, ale trafił w głowę Golańskiego. Słuszna żółta kartka.
73 min. - Zmiana ustawienia - Flavio zszedł do środka i zrobił miejsce na prawej stronie Kaczmarkowi.

Trzeci mecz Konrada Kaczmarka w Śląsku. Jesienią zagrał z Ruchem w Chorzowie (0:1) i z Pogonią Szczecin (1:1).

72 min. - Kaczmarek zmienia Grajciara.
71 min. - Golański dośrodkował z rzutu wolnego (to już jego 14 dośrodkowanie), Kiełb strzelił nad bramką.
70 min. - Faul na Porcellisie, tylko że zawonił jego kolega z zespołu Aankour. Błąd sędziego.
69 min. - Dudu się nie zniechęcił - strzelił z pierwszej piłki z 20 metrów, ale nad bramką.
68 min. - Pierwsze dośrodkowanie Dudu... Piłka wylądowała w miejscu bliżej nieokreślonym.
68 min. - Zieliński miał na prawej stronie mnóstwo wolnego miejsca, ale trafił wprost w Sylwestrzaka. Szczęśliwie mamy rzut rożny.
67 min. - Totalna dominacja Korony. Strzał Sylwestrzaka został zablokowany, gol dla Korony wisi w powietrzu już od kilkunastu minut.
66 min. - - Pewny chwyt Wrąbla po wrzucie z autu Golańskiego. Wreszcie.

63 min. - Pusty przelot Wrąbla przy dośrodkowaniu Golańskiego z rzutu wolnego. To nie jest dobry mecz Wrąbla.

Dudu w tym spotkaniu ciągle nie zaliczył ani jednego dośrodkowania.

61 min. - Wreszcie Śląsk skonstruował akcję ofensywną, ale Zieliński zamiast strzelać na bramkę, nastrzelił Hateleya.
60 min. - Kiełb strzelił z woleja z 18 metrów wysoooko nad poprzeczką.
59 min. - Kolejne wybicie Grajciara, gospodarze zamknęli Śląsk na własnej połowie.
59 min. - Kolejny rzut rożny.
58 min. - Golański dośrodkował z rzutu rożnego, Grajciar wybił piłkę. Korona w natarciu.
55 min. - Celeban zablokował strzał zawodnika Korony. Po rzucie rożnym małe zamieszanie pod polem karnym Śląska, Kapo uruchomił na prawej stronie Golańskiego, ten strzelił potężnie na bliższy słupek, ale świetnie Wrąbel chwycił piłkę.

Mecz na trybunach ogląda 7918 widzów.

54 min. - Marco niepotrzebnie próbował strzału z 25 metrów, piłka ledwo doturlała się za końcową linię.
52 min. - Celeban zatrzymał Kiełba, rzut rożny dla gospodarzy.

Trzeci gol rezerwowego dla Ślaska w obecnym sezonie (dwukrotnie trafiał już Krzysztof Ostrowski) i trzeci w Kielcach (wcześniej Vuk Sotirović i Łukasz Gikiewicz).

52 min. - Kontuzjowanego Carlosa zmienia Aankour.

Korona - Śląsk: doping (I połowa)

Pich strzela 7. bramkę dla Śląska, wszystkie w obecnym sezonie ligowym.

47 min. - GOOOLLL!!! Celeban zagrał daleką piłkę do Picha, fatalnie zachowała się defensywa Korony, Słowak zaskakująco łatwo znalazł się sam przed Cernauskasem i przelobował bramkarza Korony! Piękna bramka!
47 min. - Kiełb poluje na hat-tricka - pomocnik Korony miał dużo miejsca po stracie Śląska, ale huknął niecelnie z 20 metrów.

Przypominamy - Korona nie wygrała jeszcze meczu, w którym jako pierwsza straciła bramkę.

46 min. - Korona zaczęła drugą połowę.
46 min. - Pich zmienia Machaja.

Koniec pierwszej połowy. Śląsk ma w tym meczu duże problemy i na razie pozytywów nie widać.

45+1 min. - Bezsensowna akcja Śląska, mieliśmy rzut wolny z 35 metrów, Hateley podał krótko do Zielińskiego, ten przebiegł kilkanaście metrów, by strzelić wprost w nogi przeciwnika.
45 min. - Kolejne krótkie rozegranie rzutu rożnego, Machaj strzelił z ostrego kąta, ale tylko w boczną siatkę. Sędzia doliczył minutę.

Śląsk w tym roku stracił już w meczach ligowych 10 bramek, najwięcej w lidze wraz z Podbeskidziem Bielsko-Biała i Piastem Gliwice.

44 min. - Carlos utykając schodzi z boiska, Brazylijczyk nadwerężył staw skokowy.

Dla Wrąbla to piąty mecz w Ekstraklasie - w żadnym z nich bramkarz Śląska nie zachował czystego konta.

42 min. - Hateley walczył jak lew o piłkę, pozostali się przyglądali, ostatecznie Anglik faulował. Brawa za walkę!

Po raz 9. piłkarz Śląska zdobył przynajmniej 3 gole w pierwszych 4 meczach roku na boiskach Ekstraklasy. Marco Paixao dokonał tej sztuki po raz drugi z rzędu. W 1975 r. udało się to też Tadeuszowi Pawłowskiemu, zaś najskuteczniejszy w historii Śląska jest... Ryszard Tarasiewicz - zdobywca aż 5 goli w 4 grach inaugurujących rok 1985.

39 min. - A jednak nie, krótkie zagranie do Machaja, ten dośrodkował w pole karne, Korona wyszła z kontrą, ale Pawelec wślizgiem powstrzymał Carlosa.
39 min. - Rzut rożny po akcji Zielińskiego. To będzie pierwsze dośrodkowanie Dudu.

Poprzednio rywal odwrócił wynik w meczu ze Śląskiem w sierpniu ubiegłego roku, a przeciwnikiem tym była Pogoń Szczecin, która wygrała tamto spotkanie 4:1.

38 min. - Zmotywowana Korona nie dopuszcza wrocławian pod własne pole karne.

Śląsk oddał dzisiaj tylko jeden strzał - przy golu Marco, chociaż to wrocławianie mają 59% posiadania piłki.

33 min. - GOL dla Korony! Znowu piękna akcja kielczan na lewej stronie, Sylwestrzak zagrał idealnie w pole karne, gdzie Kiełb wyprzedził Pawelca i z bliska pokonał Wrąbla!

Jacek Kiełb dołącza do zawodników, którzy strzelali Śląskowi gole w Ekstraklasie dla przynajmniej dwóch klubów. Wcześniej pokonał wrocławskiego bramkarza w barwach Polonii Warszawa.

30 min. - Machaj zagrał z pierwszej piłki z Zielińskim, ten zagrał z prawej strony w pole karne, dobrze obrońcy Korony.
30 min. - Brakuje nam akcji ofensywnych Dudu, który nie zaliczył jeszcze ani jednego dośrodkowania.
28 min. - We wszystkich 4 wyjazdach w tym roku wrocławianie tracą prowadzenie, a w Zabrzu zdarzyło się to nawet dwukrotnie.

W 8. kolejnym meczu, a 6. ligowym Śląsk traci gola.

26 min. - GOL dla Korony! Piękna akcja gospodarzy, Carlos na lewym skrzydle minął Celebana, zabrakło tam Zielińskiego, Porcellis skiksował, piłka przypadkowo odbiła się od Kiełba i wpadła do bramki!
25 min. - Nierozważny wślizg Hołoty w Jovanovicia, 4 żółta kartka dla Hołoty, którego zabraknie w Łęcznej.

W pierwszych połowach wyjazdowych meczów Ekstraklasy Marco strzelił już 9 bramek. To nowy klubowy rekord Śląska.

24 min. - Kolejna okazja dla Korony! Po dośrodkowaniu Golańskiego głową strzelił Porcellis, Wrąbel odbił instyktownie piłkę przed siebie, Brazylijczyk dobił swój strzał, ale fatalnie przestrzelił z kilku metrów!
23 min. - Kapo na prawej stronie wywalczył rzut rożny.
22 min. - Korona teraz dłużej utrzymuje się przy piłce, ale nie potrafi zagrozić bramce Śląska.

Korona - Śląsk: radość z bramki M. Paixao

Marcok do zdobycia 25 goli w Ekstraklasie potrzebował zaledwie 44 występów. Dotychczas w Śląsku najszybciej udało się to Tadeuszowi Pawłowskiemu, który taki dorobek zgromadził w 88 meczach, a więc równo dwa razy dłużej.

19 min. - Pawełek Wrąbla, który wypuścił piłkę z rąk, ale Kiełb nie potrafił tego wykorzystać, oddając po chwili piłkę bramkarzowi Śląska.
17 min. - Dobra akcja Hołoty na prawej stronie, ograł Sylwestrzaka, zagrał w pole karne, gdzie był Grajciar, ale Słowak nie miał miejsca na oddanie strzału.

Marco strzelił Koronie już 5 bramek, a jedynym spotkaniem, w którym nie pokonał on kieleckiego bramkarza, był ligowy debiut Portugalczyka w Śląsku.

13 min. - Ależ szansa dla Korony! Po wrzucie z autu piłka odbiła się tak, że minęła Celebana i spadła na piąty metr pod nogi Carlosa pomimo asysty Zielińskiego, Wrąbel miał sporo szczęścia, bo Carlos trafił wprost w jego ręce!

Dla Marco to trzeci kolejny mecz ligowy ze strzelonym golem.

10 min. - Carlos nastąpił na nogę Zielińskiemu, na szczęście obrońcy nic poważnego się nie stało.
9 min. - Dobrze wykonany rzut wolne przez Golańskiego, Dejmek strącił piłkę głową, ale szcześliwie wprost w ręce Wrąbla. To było bardzo groźne dośrodkowanie.

Marco strzelił swoją 31. bramkę w Śląsku, 25. w Ekstraklasie, 5. w obecnym sezonie, z czego 4. ligową.

8 min. - Golański wykonał rzut rożny, Porcellis oddał strzał głową, ale kilka metrów obok bramki.

Korona nie wygrała jeszcze meczu, w którym pierwsza straciła bramkę. Z drugiej strony nie poniosła porażki, kiedy jako pierwsza bramkę zdobywała.

4 min. - GOOOLLL!!! Machaj zalicza aystę! Pomocnik Śląska ponowił swoje dośrodkowanie po nieudanym wybiciu Carlosa, bramkarz Korony minął się z piłką i Marco trafił głową do pustej bramki!
3 min. - Ostre zagrania Kiełba, Flavio zwija się z bólu, rzut wolny blisko lewego narożnika pola karnego.
1 min. - Zaczął Śląsk, wrocławianie atakuję w stronę sektora gości.

Trenerzy Pawłowski i Tarasiewicz witają się z sędziami. Obydwaj przeciwko sobie na ławkach trenerskich spotkali się 2 razy, za każdym razem wygrywał inny (bramki 1:1).

Na sektorze gości obecnych jest kilkuset kibiców z Wrocławia.

Piłkarze wychodzą na murawę. Sędzią jest Tomasz Musiał, który w tym sezonie podyktował 4 rzuty karne, w tym 2 przeciwko Śląskowi (w Bełchatowie).

W Śląsku nie zagrają kontuzjowani Lukas Droppa i Mariusz Pawełek.

Korona czeka na 100. zwycięstwo w Ekstraklasie.

Śląsk w tym roku nie wygrał jeszcze meczu, zdobył tylko 2 punkty. Gorsza jest tylko Wisła - z jednym punktem.

Forma Korony w ostatnich 5 meczach: R W R R P, forma Śląska: P R P R W.

Przed Mateuszem Machajem 30. ligowy mecz w Śląsku.

Po raz 6. Śląsk podejmie drużynę prowadzoną przez trenera Ryszarda Tarasiewicza, zaś po raz 3. legendarny pomocnik WKS-u zmierzy się z inną ikoną klubu, swoim starszym kolegą, Tadeuszem Pawłowskim.

Arbitrem głównym tego spotkania będzie Tomasz Musiał z Krakowa. W tym sezonie gwizdał on w dwóch spotkaniach WKS-u: przegranym 0:2 z GKS-em Bełchatów oraz wygranym 1:0 z... Koroną Kielce.

Pamiętamy ostatnie zwycięstwo Śląska w Kielcach i liczymy na powtórkę! W spotkaniu tym na ławkach trenerskich zmierzą się dwie legendy WKS-u: Ryszard Tarasiewicz oraz Tadeusz Pawłowski. Zapowiada się bardzo ciekawie. Zachęcamy do czytania naszej relacji LIVE!

Autor relacji: Banan