Strzelcy: Tomasz Nowak 90 - Flavio Paixao 82

Górnik Łęczna:(stroje: zielone) Prusak - Mierzejewski, Bielak, Božić, Mraz - Nikitović, Szmatiuk (Hasani 86), T.Nowak, Bonin, Božok (Tanczyk 79) - Cernych Trener: Jurij Szatałow
Śląsk Wrocław:(stroje: białe) Wrąbel - Zieliński, Celeban, Pawelec, Dankowski - Calahorro (Machaj 80), Hateley (Danielewicz 72) - F. Paixao, Grajciar, Pich (Kaczmarek 89) - M. Paixao Trener: Tadeusz Pawłowski

Górnik Łęczna: Rodić, Sasin, Rudzik, Hasani, Tanczyk, Burkhardt, Josu
Śląsk Wrocław: Abramowicz, Lacny, Ostrowski, Danielewicz, Kaczmarek, Angielski, M. Machaj

90+3 min. - Koniec meczu. Śląsk remisuje wygrany mecz.
90+1 min. - Hasani otrzymał żółtą kartkę.
90 min. - Sędzia doliczył 3 minuty.
90 min. - Co za błąd Wrąbla w 90. minucie meczu. Piłka przechodzi mu... między nogami.
89 min. - Ostatnia zmiana w Śląsku. Kaczmarek wchodzi za Picha.

Flavio strzelił 16. bramkę w Śląsku, 15. ligową, 15. w obecnym sezonie, w tym 14. w lidze.

86 min. - Zmiana u gospodarzy. Hasani za Szmatiuka.
84 min. - Sędzia odgwizdał spalonego na Tanczyku, którego nie było.
83 min. - Świetne podanie Danielewicza do Flavio, który przelobował Prusaka.
82 min. - GOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLl Zgadnijcie kto strzelił! Flavio Paixao!
80 min. - Zmiana też w Śląsku. Machaj wchodzi za Calahorro.
79 min. - Zmiana w Górniku. Tanczyk za Bożoka.
78 min. - Claahorro uderza obok bramki.
77 min. - Flavio wpada w obrońcę, który z łatwością odbiera mu piłkę.
75 min. - Calahorro z 5 metrów uderza prosto w obrońcę!
75 min. - Flavio uderzył w obrońcę, a chwilę później Marco... tak samo.
75 min. - Po wrzutce Zielińskiego uderzać próbował Marco, ale obrońca Górnika wybił piłkę na rzut rożny.
72 min. - Zmiana w Śląsku. Danielewicz wchodzi za Hateleya.
70 min. - Po raz kolejny na murawie leży Juan Calahorro.
69 min. - Hateley wybija piłkę jak najdalej od siebie oddalając zagrożenie we własnym polu karnym.
68 min. - Dankowski wybił piłkę na rzut rożny po wrzutce (?) Nowaka.
64 min. - Żółta kartka dla Petera Grajciara.
62 min. - Cernych pudło show. Litwin oddał mocno strzał, brawa za wywalczenie sytuacji, ale spory wstyd za jego niecelność.
61 min. - Cernych uderzył z kilku metrów.. na szczęście Wrąbel odbija piłkę nogą! Ufdd....

Tempo gry w porównaniu z I połowy mocno spadło, o wiele mniej składnych akcji, skrzydłowi Śląska są niewidoczni.

57 min. - Grajciar wrzucał piłkę w polu karnym, ale tam Celeban sfaulował Prusaka.
56 min. - Wrzutka w pole karne, Marco odbił piłkę ale prosto w bramkarza.
55 min. - Kontra Górnika zakończona bardzo niecelnym uderzeniem Cernycha wysoko ponad bramką.

53 minuty bez gola w meczu Śląska - po raz pierwszy w tym roku

53 min. - Cernych podał do Bonina, który stracił ją w polu karnym Śląska na rzecz obrońców WKS-u.
52 min. - Dobre podanie do rozpędzonego Bozicia, który źle przyjął piłkę i w konsekwencje zakończył dobrze zapowiadającą się akcję gospodarzy.

Calahorro jest opatrywany na murawie przez lekarzy po zderzeniu się z Nowakiem.

47 min. - Zbyt mocne podanie na prawą stronę do Pawła Zielińskiego.
46 min. - Piłkarze Śląska wznowili II połowę.

45 min. - Koniec I połowy.
45 min. - NIE MA BRAMKI! Piłkę głową uderzał Piotr Celeban, piłki minimalnie przeleciała ponad poprzeczką bramki.
45 min. - Po wrzutce Grajciara z rzutu rożnego -> kolejny rzut rożny.

Poprzednio do przerwy w ekstraklasie Śląsk nie stracił bramki w meczu z Cracovią.

42 min. - Żółta kartka dla Flavio Paixao I Bielaka za przepychanie się wzajemnie w polu karnym.
41 min. - Bonin wybił piłkę na rzut rożny po centrze Grajciara.
40 min. - Miękka wrzutka Dankowskiego w pole karne, Bozić wybija piłkę przed siebie.
39 min. - Grajciar popędził z lewej strony z piłką, ale żaden z partnerów nie wystawił mu się do podania.
38 min. - Kolejne dośrodkowanie z rzutu rożnego w pole karne Śląska - wrocławianie na szczęście oddali zagrożenie.
35 min. - Gospodarze się rozkręcają, do gry Śląska wdarł się mały chaos.
33 min. - Pomyłka Celebana mogła oznaczać bramkę dla Górnika Łęczna. Napastnik gospodarzy minął dwóch zawodników wrocławian, ale piłkę po uderzeniu wybił naprawiając swój błąd Celeban.
30 min. - Dankowski uderzył z pierwszej piłki, mocno ją podkręcił ale futbolówka wyszła poza linię końcową.
28 min. - Po dośrodkowaniu Grajciara z rzutu wolnego zawodnik Górnika wybił piłkę na rzut rożny. Blisko uderzenia głową był Piotr Celeban.
26 min. - Nowak fauluje Pawelca na środku boiska.
25 min. - Po niespodziewanym zagrożeniu ze strony gospodarzy gra się nieco wyrównała.
23 min. - Cernych główkował po dośrodkowaniu z rzutu rożnego ale piłka poszybowała ponad poprzeczką.
22 min. - To powinna być bramka dla Górnika Łęczna! Świetne podanie do Nowaka, który wybronił strzał z 5 metrów!
21 min. - Paweł Zieliński nie zdążyć dobiec do piłki od Juana Calahorro. Zabrakło boiska ;)

Śląsk dominuje, ciągle rozgrywa piłkę, brakuje tylko sytuacji bramkowych. Przyjdą wraz z upływającym czasem?

19 min. - Pierwszy raz było groźnie pod bramką Śląska po wrzutce w pole karne.
18 min. - Bonin nie dał rady okiwać Dankowskiego blisko linii bocznej.
16 min. - Chwilę później ładnym uderzeniem z 16 metrów popisał się Dankowski, ale Prusak stał na posterunku.
14 min. - Grajciar pędził z piłką z lewej strony boiska ale jego podanie w pole karne przychwycili gospodarze.

Śląsk ma ponad 70% posiadania piłki.

11 min. - Po kolejnym dośrodkowaniu piłka spadła pod nogami Marco Paixao ale ten nie zdołał uderzyć na bramkę rywala.
10 min. - Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego obrońca z Łęcznej wybija piłkę na kolejny róg.
9 min. - Flavio z rzutu wolnego uderzył prosto w mur, na szczęście wrocławianie utrzymali się przy piłce, w konsekwencji chwilę później strzał z trudnej pozycji oddał Marco Paixao ale piłka poszybowała ponad bramką.
7 min. - Bożok sfaulował przedzierającego się z piłką Pawła Zielińskiego około 25 metrów od bramki Górnika. Otrzymał za to żółtą kartkę.
6 min. - Marco mocno uderzył z kilkunastu metrów, ale Prusak zdołał wybić piłkę.
4 min. - Podanie do Flavio Paixao, który był na spalonym.
3 min. - Wrocławianie wrzucili piłkę w pole karne Górnika, ale tam nie było żadnego z zawodników WKS-u.
2 min. - Na początku piłkę rozgrywa Śląsk, ale nie zdołał przybliżyć się do bramki rywala.
1 min. - Gospodarze rozpoczęli mecz!

Pawelec po raz pierwszy w swojej karierze zagra mecz mistrzowski przeciwko macierzystemu klubowi.

Na stadionie sprzedawane jest piwo z jednego z lubelskich browarów w promocyjnej cenie 3.5 zł za kubek 0,4 litra. Zawartość alkoholu 3,5%.

Piłkarze Śląska zadebiutują w nowych białych strojach wyjazdowych.

Wrocławianie po tej kolejce na pewno nadal będą w czołowej czwórce tabeli.

W przypadku zwycięstwa Śląsk przynajmniej do niedzieli będzie wiceliderem.

Pogoń pokonując 3:0 Bełchatów odnosi pierwsze zwycięstwo w tym roku. W ekstraklasie bez wygranej tylko Śląsk i Wisła. Dzisiaj to się zmieni?

Trener Szatałow 6 razy mierzył się ze Śląskiem, ani razu nie udało mu się wygrać. Jednak Górnik Łęczna przegrał w tym sezonie u siebie tylko 1 spotkanie.

Śląsk nie wygrał żadnego z 5 wiosennych sptkań. W każdym z ostatnich 6 spotkań tracił gola. Wrocławianie notują najgorsze wejście w rok od 2010.

Od pierwszej minuty na boisku znajdzie się Kamil Dankowski oraz Juan Calahorro!

Górnik Łęczna walczy o czołową ósemką, a Śląsk próbuje się przełamać i zaliczyć pierwsze zwycięstwo w tym roku. Komu uda się osiągnąć cel? Zachęcamy do czytania naszej relacji LIVE!