Aura: 1. połowa słoneczna, 2. połowa śnieżna

Śląsk Wrocław:(stroje: białe) Pawełek - Zieliński, Celeban, Pawelec, Dudu - Hateley, Hołota - Flavio, Grajciar (70' Danielewicz), Pich (76' Lacny) - Marco Trener: Tadeusz Pawłowski
Podbeskidzie Bielsko-Biała:(stroje: czerwone) Zajac - Górkiewicz, Konieczny, Stano, Deja, Sokołowski, Iwański,Chmiel (86' Malinowski), Śpiączka (71' Demjan), Tomasik, Korzym (62' Chrapek) Trener: Leszek Ojrzyński

Śląsk Wrocław: Wrąbel - Danielewicz, Machaj, Lacny, Kaczmarek, Calahorro, Dankowski
Podbeskidzie Bielsko-Biała: Pesković - Adu, Malinowski, Sloboda, Chrapek, Demjan, Kolcak

Koniec meczu, 0-0!

94 min. - Sokołowski faulowany, ostatnia akcja meczu Iwański uderza, jednak prosto w ręce Pawełka
93 min. - Malinowski przedarł się lewą stroną, jednak piłkę wyjął mu Celeban
91 min. - Dudu dośrodkowuje piłkę w pole karne, nieporozumienie Koniecznego i Demjana, piłka pozostaje w grze. Po chwili Danielewicz wpada w pole karne i jest odpychany ciałem, pada na murawę, sędzia jednak nie gwiżdże faulu

Poprzednio Śląsk kończył mecz u siebie w osłabieniu przed rokiem przeciwko Lechii Gdańsk, kiedy czerwoną kartkę zobaczył Rafał Grodzicki.

90 min. - Sędzia doliczył cztery minuty
89 min. - Zieliński próbuje wejść w pole karne, ale piłkę przejmuje Malinowski, który po chwili jest taktycznie faulowany przez Celebana
89 min. - Malinowski wrzuca na Stano, Pawełek łapie piłkę i jest faulowany
86 min. - Malinowski za Chmiela
86 min. - Druga żółta i czerwona kartka dla Lacznego! Śląsk w 10!
85 min. - Dudu dwukrotnie próbuje dośrodkować w pole karne, jednak za każdym razem obrońcy wybijają piłkę
84 min. - Piłka zawieszona w polu karnym po przebitce i Laczny świetnie uderza głową w słupek!
84 min. - Dośrodkowanie Iwańskiego, było groźnie, ale nikt nie wcisnął piłki do bramki
83 min. - Sokołowski do Chmiela, ten uderza z ostrego kąta, piłka jeszcze dotyka Dudu
81 min. - Żółta kartka dla Lacznego za ostre wejście w nogi rywala

Nad stadionem znowu świeci słońce - czy to dobry znak dla Śląska?

80 min. - Chmiel z dystansu bardzo mocno i minimalnie nad poprzeczką

Dla Hateleya to 6. żółta kartka w tym sezonie

79 min. - Za drugim razem Hateley zagrywa na głowę Lacznego, ten uderza w Zajaca
78 min. - Hołota do Dudu, ten w starciu z Sokołowskim, sędzia przerywa grę, za chwilę powtórka rzutu wolnego bo Hateley za szybko zagrał i dostał żółtą kartkę za dyskusję

Lačny po raz 4. w Śląsku, do tej pory zagrał dwa razy z Legią i raz z Jagiellonią

76 min. - Zmiana, Laczny wchodzi za Picha
74 min. - Zieliński do Flavio, który z prawej strony po raz kolejny przekopuje pole karne
73 min. - Demjan w walce o piłkę fauluje Danielewicza
73 min. - Zieliński zagrywa w pole karne do Hołoty, ten jednak nie opanował piłki
72 min. - Dośrodkowanie Dudu w pole karne, piłkę z łatwością przejmuje Konieczny

20. ligowy mecz Danielewicza w Śląsku.

71 min. - Po chwili zmiana z drugiej strony Demjan za Śpiączkę
70 min. - Danielewicz za Grajciara
69 min. - Dudu zagrywa na głowę Marco, ten uderza, piłka jeszcze musnęła rękę jednego z obrońców Podbeskidzia, jednak sędzie nie reaguje i piłkę łapie Zajac
68 min. - Dynamiczna akcja Śląska, Zeiliński jednak podaje "do nikogo" i piłkę wybija konieczny
65 min. - Dośrodkowanie Iwańskiego na dalszy słupek, zgrywa Sokołowski, piłkę nad bramką uderza głową Chmiel

Dla odmiany słoneczną aurę zastąpiła śnieżyca

Dzisiejszy mecz obserwóje 8149 widzów, w tym kilkanaście osób z Bielska-Białej

63 min. - Indywidualna akcja Picha, jednak piłkę łapie Zajac
62 min. - Chrapek za Korzyma
60 min. - Grajciar z rogu na głowę Hołoty, ten wychodzi w górę, jednak sędzia gwiżdże faul, mimo to piłka uderzona głową nie wpada do bramki
59 min. - Hateley zagrywa do Flavio, ten w polu karnym decyduje się na strzał, który najpierw blokuje Stano, a potem wybija na róg Iwański
57 min. - W odpowiedzi Grajciar posyła piłkę w pole karne, o piłkę walczy Celeban, ale sędzia przerywa grę
57 min. - Wrzutka Iwańskiego z rzutu wolnego z prawej strony, ale pewnie ponownie interweniuje Pawełek
55 min. - Po chwili Śpiączka zagrywa w polu karnym do Korzyma, ale szybszy był Pawełek
55 min. - Grajciar zagrał do środka do Marco, który próbował wrzucić piłkę w pole karne, ale nic z tego nie wyszło

To trzecia żółta kartka Flavio w trzecim meczu z rzędu, czy to efekt ofensywnej bezsilności Portugalczyka?

51 min. - Flavio wdaje się w potyczkę słowną z Sokołowskim, za co obaj ujrzeli żółte kartki
50 min. - Dośrodkowanie Dudu, piłka podbita, po chwili zamieszania piłka znowu wędruje w pole karne, Flavio atakuje interweniującego Zajaca
49 min. - Dośrodkowanie Hołoty z prawej strony blokuje ręką Tomasik - rzut wolny
48 min. - Zieliński na prawą stronę do Flavio, ten musiał mocno walczyć z obrońcą, po czym za mocno dośrodkował w kierunku Marco
47 min. - Dudu dostaje piłkę mocno za plecy, a na trybunach rozlegają się pierwsze gwizdy
46 min. - Zaczynamy drugą połowę!

45 min. - Koniec pierwszej połowy, obie strony był dość aktywne w ofensywie i inicjowały sporo akcji, jednak przeważnie nic z nich nie wynikało
45 min. - Sędzia doliczył jedną minutę
45 min. - Dośrodkowanie Iwańskiego piąstkuje daleko przed siebie Pawełek
45 min. - Dudu fauluje z prawej strony Górkiewicza, rzut wolny dla gości
44 min. - Z rzutu wolnego bardzo słabo dośrodkowuje Grajciar przeciągając dośrodkowanie za końcową linię
43 min. - Zaostrza się gra, żółta kartka dla Koniecznego za ostre wejście w nogi Marco
42 min. - Żółta kartka dla Górkiewicza za faul na Grajciarze

Mariusz Pawelec zostaje samodzielnym liderem klubowej klasyfikacji wszech czasów pod względem liczby kartek otrzymanych na boiskach ekstraklasy. To już 31. upomnienie wrocławskiego obrońcy, choć dopiero 2. w obecnym sezonie.

41 min. - Żółta kartka dla Pawelca, który złapał niczym zapaśnik Śpiączkę i sprowadził go do parteru w środkowym sektorze boiska
40 min. - Pich po kiwce zagrywa na lewo do Dudu, ten dośrodkowuje w kierunku Marco, który naciskany przez obrońcę nie był w stanie do niej doskoczyć
37 min. - Pawelec zagrywa do Picha, ten uderza w słupek, jednak sędzia wcześniej podniósł chorągiewkę - spalony

Podbeskidzie nie strzeliło gola we Wrocławiu od 4 godzin. Ostatni tej sztuki dokonał Anton Sloboda przez 2 laty.

36 min. - Silne uderzenie Iwańskiego z dystansu szybuje obok bramki Pawełka
34 min. - Grajciar zagrywa do Picha, ten wdaje się w kiwkę z kilkoma przeciwnikami, ostatecznie tracąc piłkę
33 min. - Po chwili ponownie szczęścia próbuje Pich uderzając z lewej strony pola karnego, jednak ponownie na posterunku jest Zajac
32 min. - Kontra Śląska. Marco zagrał w tempo do Picha, ten wypracował sobie pozycję do strzału, jednak silny strzał odbił Zajac. Jeszcze głową próbował zagrać Pich, ale piłkę na dwa razy złapał bramkarz Podbeskidzia
28 min. - Flavio dośrodkowuje z prawej strony w kierunku Marco, jednak Tomasik był szybszy
27 min. - Dwójkowa akcja Flavio i Zielińskiego, jednak Portugalczyk za długo holował piłkę w polu karnym, ostatecznie oddał ją do Grajciara, który poślizgnął się przy próbie przyjęcia
26 min. - Sokołowski dośrodkował z prawej strony z końcowej linii, piłkę łapie Pawełek, chociaż naciskany był przez Koniecznego
25 min. - Grajciar z rzutu rożnego przekopał całe pole karne, do piłki doszedł jeszcze Dudu, ale z akcji nic nie wynikło
24 min. - Wysoka piłka spadała w pole karne, próbował ją głową zagrać Flavio, ale był zbyt pasywny
23 min. - Kąśliwe uderzenie Chmiela z narożnika pola karnego łapie Pawełek
22 min. - Aktywny dzisiaj Hołota zainicjował dwie ofensywne akcje, jednak nic z nich nie wynikło
20 min. - Piłkarze Śląska wymienili kilka podań w okolicach 16 metra, ostatecznie Hołota zdecydował się na strzał, który został zablokowany
17 min. - Pich zgrywa ze środka do Flavio na prawą stronę, ten podaje do obiegającego go Zielińskiego, który dośrodkowuje za mocno i nikt nie przeciął piłki, która przeleciała przez całe pole karne
16 min. - Tomasik wrzuca piłkę z lewej strony na Śpiączkę, jednak minimalnie za wysoko

Klubowy rekord w tej kategorii wynosi 13 meczów i ustanowiony został jesienią 1988 r.

Dłuższą niemoc WKS przeżywał ostatnio wiosną 2010 r., kiedy to podopieczni Ryszarda Tarasiewicza nie potrafili wygrać w 11 kolejnych spotkaniach.

Śląsk nie wygrał 8 meczów z rzędu. Poprzednio taka seria przytrafiła się wrocławianom w poprzednim sezonie i zakończyła dymisją trenera Stanislava Levego.

12 min. - Dobra wrzutka Dudu na głowę Marco, ten jednak uderzył za wysoko
12 min. - Akcja Chmiela i Iwańskiego z lewej strony, ale dośrodkowanie wybijają obrońcy
11 min. - Po faulu Hateleya na Deji rzut wolny dla Podbeskidzia. Iwański dośrodkował w pole karne, ale pewnie piłkę złapał Pawełek
10 min. - Na strzał z dużej odległości zdecydował się Deja, jednak przeniósł piłkę ponad bramką
8 min. - Zieliński nadepnięty na stopę w bocznym sektorze boiska, rzut wolny dla Śląska. Grajciar dośrodkował mocno w pole karne, piłkę strącił jeden z zawodników Śląska, jednak piłkę wybił Iwański inicjując kontrę Podbeskidzia, zakończoną wybiciem piłki przez obrońców Śląska w aut
7 min. - W starciu o górną piłkę między Śpiączką, a Celebanem ucierpiał ten drugi

Tomasz Hołota gra dziś 50. mecz w Śląsku, a Paweł Zieliński 40. ekstraklasowy.

5 min. - Iwański dośrodkowuje w pole karne z rzutu wolnego z okolic połowy boiska, do piłki wyszedł odważnie Pawełek, jednocześnie nokautując Hateleya, po chwili gra zostaje wznowiona

3 min. - Dudu próbuje uderzać z dystansu, jednak jego strzał został zablokowany, do piłki dopada jeszcze przy końcowej linii Pich, po czym odgrywa do Dudu, ten dośrodkowuje jednak za mocno
1 min. - Pierwsza groźna akcja Śląska, Grajciar zagrał na prawą stronę do Marco, który jednak nie do końca opanował trudną piłkę
1 min. - Od środka zaczynają gospodarze

Przed meczem minutą ciszy uczczona będzie pamięć zmarłego kibica Śląska - Bodzia

Piłkarze wychodzą na boisko, do bramki Śląska wraca, po przerwie spowodowanej kontuzją, Mariusz Pawełek

Podbeskidzie straciło w tym sezonie 41 goli, więcej tylko Zawisza (43). W każdym spotkaniu Podbeskidzia w tym sezonie padały bramki.

Obaj szkoleniowcy po raz pierwszy zmierzyli się dokładnie rok wcześniej, 4 kwietnia. Pomimo hat-tricka Dalibora Stevanovicia WKS wywiózł wówczas spod Klimczoka tylko punkt.

Trener Leszek Ojrzyński czeka na wygraną nad wrocławianami już 7 spotkań, zaś Tadeusz Pawłowski póki co z "Góralami" trzykrotnie zremisował.

Już 8 razy Śląsk rywalizował w ekstraklasie z Podbeskidziem Bielsko-Biała i też 8 razy podejmował tego przeciwnika na własnym boisku. Ani w najwyższej klasie rozgrywkowej, ani też u siebie z tym rywalem jeszcze nie doznał porażki.

Spędź Święta ze Śląskiem! W Wielką Sobotę wrocławianie podejmą Podbeskidzie Bielsko-Biała. Liczymy na pierwsze w tym roku zwycięstwo oraz przekroczenie magicznej bariery 40 punktów. Zachęcamy do czytania naszej relacji LIVE!

Autor relacji: guardian