Piast Gliwice:(stroje: niebiesko-czerwone) Rusov - Mokwa, Hebert, Osyra, Klepczyński (Hanzel 66) - Podgórski, Murawski, Jurado (Szeliga 73), Vassiljev (Martinez 90), Moskwik - Wilczek Trener: Radoslav Látal
Śląsk Wrocław:(stroje: biało-zielone) Pawełek - Zieliński, Celeban, Hołota, Dudu Paraiba - Hateley, Droppa (Danielewicz 56) - Pich (Calahorro 72), F. Paixao, Dankowski (Grajciar 68) - M. Paixao. Trener: Tadeusz Pawłowski

Piast Gliwice: Szmatuła, Martinez, Dytko, Brożek, Hanzel, Kędziora, Szeliga
Śląsk Wrocław: Wrąbel, Calahorro, Danielewicz, Pawelec, Lacny, Machaj, Grajciar

90+3 min. - Koniec meczu.
90+3 min. - Rusov z trudem wybija piłkę na rzut rożny.

Piast jeszcze nigdy nie wygrał w ekstraklasie ze Śląskiem wyżej niż jedną bramką.

90 min. - Ostatnia zmiana w meczu. Martinez wchodzi za Vaisiljeva.
90 min. - Sędzia doliczył 3 minuty.

85 min. - Hanzel powiększa przewagę Śląsk, piłka po drodze odbiła się od nogi Hateleya i Calahorro.
80 min. - Flavio do Marco, który główkuje z 7 metrów ponad bramką...
78 min. - Marco Paixao uderzał z 30 metrów, piłka odbiła się po drodze od dwóch zawodników, a na koniec złapał ją Rusov.
76 min. - Po wrzutce z rzutu rożnego obrońcy Piasta wybijają piłkę przed siebie.
73 min. - Zmiany. Calahorro za Picha oraz Szeliga za Jurado.

Po 395 minutach Piast strzelił Śląskowi gola. Była to 5. najdłuższa seria rywali wrocławian w ekstraklasie.

71 min. - 0:1. Hanzel uderza na bramkę Śląska, piłka odbija się od ręki Pawełka i wpada do bramki.
70 min. - Pierwsze podanie Grajciara do... rywala.
68 min. - Druga zmiana w Śląsku. Grajciar wchodzi za Dankowskiego.
66 min. - Zmiana w Piaście. Hanzel wszedł za Klepczyńskiego.
65 min. - Hołota dobrze krył Jurado i nie pozwolił mu oddać strzału.

Ostatnio Lacny potrzebował 11 minut na boisku na dwie żółte kartki. Danielewicz - tylko 7.

63 min. - Danielewicz otrzymuje za bezsensowny faul drugą żółtą kartką i w konsekwencji czerwoną.
62 min. - Dudu uderzył... w niebo.
61 min. - Zagranie do Marco ale Osyra okazał się szybszy.

Dla Danielewicza to 5. żółta kartka tych rozgrywkach.Klubowym rekordzistą od ubiegłego sezonu jest Adam Kokoszka, który uzbierał 12 kartek.

57 min. - Pierwszy kontakt z piłką i... żółta kartka dla Danielewicza. Będzie powtórka z meczu z Podbeskidziem?

Droppa rzutem na taśmie dostał 9. żółtą kartkę w tym sezonie. Został 7. piłkarzem w historii Śląska, który taki dorobek zgromadził w sezonie ekstraklasy.

56 min. - Zmiana w Śląsku. Danielewicz wejdzie za Droppę.
56 min. - Żółta kartka dla Lukasa Droppy.
55 min. - Pich oddał strzał, Rusov wybił piłkę przed siebie, szkoda, że Flavio chwilę wcześniej pobiegł w druga stronę.
54 min. - Rusov chwyta piłkę po wkrętce Hateleya z rzutu rożnego.
54 min. - Pich przedarł się z piłką w pole karne ale zabrakło mu miejsca, żeby oddać strzał.
52 min. - Żółta kartka dla Podgórskiego za faul na Droppie.
51 min. - Wilczek dwukrotnie uderzał na bramkę Śląska na szczęście obrońcy WKS-u oddalili niebezpieczeństwo.
50 min. - Po błędzie Hołoty Moskwik miał tylko Pawełka przed sobą ale uderzył baaardzo niecelnie.
49 min. - Rajd Dankowskiego lewą stroną boiska zakończony zablokowanym dośrodkowaniem w pole karne Piasta.
47 min. - Moskwik w pierwszej akcji w II połowie uderzał na bramkę rywala ale na szczęście piłka została wybita za linię boczną.
46 min. - Rozpoczęła się II połowa!

45 min. - Koniec I połowy.
45 min. - Seria akcji w polu karnym Piasta, ale żadna sytuacja Śląska nie zakończyła się oddanym strzałem na bramkę rywala!
44 min. - Po wrzutce w pole karne Śląska Jurado uderzył nie najlepiej, Pawełek co prawda musiał piłkę łapać na raty, ale obyło się bez straty gola.
42 min. - Zagranie do Marco ale kapitan Śląsk był na spalonym.
40 min. - Pich uderza w pole karne, tam uderzać próbował Flavio ale zrobił to nieudolnie.
39 min. - Dankowski niespodziewanie uderzył z dystansu, Rusov wybił piłkę za siebie poza linię końcową.
37 min. - Kiks Celebana naprawia Pawełek.
36 min. - Hateley do Flavio i znowu spalony.

Piast nie strzelił gola Śląskowi od 360 minut, to 10. najdłuższa seria rywali wrocławian w ekstraklasie.

35 min. - Flavio podaje do Picha, który wychodzi z piłką sam na sam ale sędzia NIESŁUSZNIE odgwizduje spalonego.
33 min. - Kolejna próba w wykonaniu Droppy, ale znowu niecelnie. W ostatnich minutach Śląsk nareszcie więcej operował piłką.
31 min. - Jak on tego nie strzelił?! Świetne podanie do Droppy, który dobrze minął obrońcę, oddał ładne uderzenie zza lini pola karnego, niestety piłka poszybowała nieco ponad poprzeczką bramki rywala.

27 min. - Podanie do Jurado, który wyszedł sam na sam ale miał zbyt daleko od siebie piłkę, którą przejął Pawełek.
25 min. - Po wrzutce Dudu piłkę musnął Marco, ale piłlka o metr minęła słupek bramki po złej stronie.
23 min. - Dobry spring Zielińskiego, który wyprzedził obrońcę Piasta ale jego podanie do Flavio zostało przecięte i wybite na róg.

Dudu ukarany 5. żółtą kartką w tym sezonie ligowym. Więcej w Śląsku mają tylko defensywni pomocnicy: Droppa i Hateley.

21 min. - Dudu został upomniany żółtą kartką za faul na Podgórskim.
20 min. - Jurado oddał strzał w zamieszaniu w polu karnym Śląska, ale Hołota zablokował jego uderzenie.
18 min. - Celeban niestety nie zdołał strącić piłki do bramki. Po chwili wrzutka w pole karne gospodarzy ale Rusov stoi na posterunku.
17 min. - Dośrodkowanie Flavio zablokowane przez Heberta. Rzut rożny dla Śląska.
17 min. - Żółtą kartką zostaje upomniany Kamil Wilczek za faul na Lukasu Droppie.
16 min. - Świetne podanie do Flavio, który w polu karnym zamiast strzelać 10 metrów przed bramką podaje przez co wrocławianie tracą piłkę.
14 min. - Za mocne podanie do Marco Paixao, przez co piłkę przejmuje Rusov.
13 min. - Klepczyński oddał strzał z 20 metrów, ale pomylił się i piłka wyszła poza linię końcową.
11 min. - Niebezpieczny przerzut z lewej strony boiska, na szczęście zawodnik Piasta nie zdołał uderzyć głową.
9 min. - Dankowski fauluje Musiała.Śląsk ma problemy z rozgrywaniem piłki.
7 min. - Hateley zagrywa mocno piłkę z rzutu wolnego, Flavio przedłużył lot piłki ale wprost w ręce Rusova.

Mariusz Pawełek nie wpuścił gola w lidze od 12. grudnia ubiegłego roku, kiedy to pokonał go Bartosz Ślusarski korygując wynik meczu Śląsk z Bełchatowem na 2:1.

5 min. - Klepczyński podaje do... Pawełka.
4 min. - Droppa uderzył z 30 metrów na bramkę Rusova, ale bramkarz gospodarzy zdołał złapać futbolówkę.

Tylko Wisła Kraków w latach 60-tych nie potrafiła strzelić Śląskowi gola w więcej niż 3 kolejnych meczach ekstraklasy. Białą Gwiazda zanotowała serię 5 spotkań bez pokonania naszych bramkarzy. Piast póki co nie trafił do wrocławskiej bramki w 3 starciach.

2 min. - Wrzutka w pole karne Śląska, ale tam piłkę przejmuje Pawełek.
1 min. - Paixao do Paixao i zaczynamy!

Zmiana stron, w pierwszej połowie będziemy atakować na bramkę, za którą stoją kibice Śląska.

Poprzednio z drużyną prowadzoną przez czeskiego trenera Śląsk zagrał 28. kwietnia 2013. Wówczas Zagłębie Lubin pod wodzą Pavla Hapala wygrało aż 4:0.

Jedynym zagraniczym trenerem, z którym przegrał w roli szkoleniowca w obecnej kadencji Śląska Tadeusz Pawłowski, jest Henning Berg. Nie udała się ta sztuka Monizowi, Perezowi Garcii, Pachecie, Kocianowi, Paixao ani Szatałowowi. Następny w kolejce jest nowy coach Piasta, Czech Radoslav Latal.

Dobra współpraca Dankowskiego z Dudu na treningach w tym tygodniu przekonała trenera Pawłowskiego do grania ze sobą w wyjściowym składzie.

Śląsk w środę znalazł się na miejscu pucharowym, a po wczorajszym remisie Wisły z Górnikiem zapewnił sobie pozostanie w czołowej czwórce przynajmniej do następnej kolejki.

Piotr Celeban rozegra dziś 180. mecz w Śląsku. Robert Pich i Flavio Paixao wystąpią po raz 40. na boiskach ekstraklasy, zaś Mariusz Pawełek zaliczy 20. ligowy występ w barwach WKS-u.

Uda się wygrać? ;) Bądźcie z nami przy tej przełomowej chwili i czytajcie naszą relację LIVE! Jak zwykle zapewniamy wiele ciekawostek, doping, komentarze na żywo.