Lech Poznań:(stroje: niebiesko-białe) Gostomski - Kędziora, Arajuuri, Kamiński, Douglas - Trałka, Linetty - Lovrencsics (72' Formella), Hamailanen (90' Zulciak), Pawłowski (88' Keita) - Kownacki Trener: Maciej Skorża
Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Pawełek - Zieliński, Celeban, Pawelec, Ostrowski - Danielewicz (72' Hateley), Hołota - F.Paixao, M.Machaj (85' Dankowski), Pich (72' Lacny) - M.Paixao Trener: Tadeusz Pawłowski

Lech Poznań: Burić, Kadar, Seragin, Henriquez, Formella, Zulciak, Keita
Śląsk Wrocław: Wrąbel, Angielski, Lacny, Hateley, Kaczmarek, Grajciar, Dankowski

Wrocławianie mieli dzisiaj w ofensywie dwa atuty- podanie Linettyego do Picha i strzał Machaja w poprzeczkę. W drugiej połowie Kolejorz rozjechał Śląsk, wygrana nad Lechią przed tygodniem nie zmieniła niczego w grze WKS-u.

Śląsk przegrywa 8. mecz w tym sezonie ligowym. Co ciekawe - tyle samo porażek ma liderująca Legia.

90+5 min. - Siódmy rzut rożny dla Śląska i po raz kolejny żadnego zagrożenia. Koniec meczu.
90+5 min. - Flavio przypomniał o sobie, że jest na boisku, podał z prawej strony do Lacnego, jego strzał został zablokowany, piłka wyszła na rzut rożny.
90+3 min. - Zulciak zmienia Hamalainena.
90+2 min. - Pawełek po raz kolejny ratuje Śląsk, naprawiając błąd Pawelca. Kownacki zamiast podawać do lepiej ustawionego partnera chciał zaskoczyć golkipera WKS-u strzałem na krótki słupek, ale Pawełek wybił piłkę na rzut rożny.
90 min. - Sędzia doliczył minimum 5 minut.

Śląsk na wyjeździe stracił 27 goli - dokładnie tyle samo stracił Lecha, ale we wszystkich meczach. To najlepszy wynik w lidze.

Śląsk na wiosnę zdobył tylko 8 punktów – mniej zdobyli Piast Gliwice (7) i GKS Bełchatów (4).

89 min. - Hołota strzelił z 25 metrów - obok bramki.
88 min. - Keita zmienia Pawłowskiego.

Śląsk stracił w lidze na wyjazdach 27 bramek. Tylko Zawisza Bydgoszcz więcej (28). Kamil Dankowski po raz 10. w oficjalnym meczu Śląska.

85 min. - Dankowski zmienia Machaja.
83 min. - GOL! 2:0 dla Lecha. Druga asysta Douglasa, który mocno dośrodkował z rzutu wolnego, Arajuuri delikatnie musnął piłkę, która przeleciała nad głową zdezorientowanego Pawełka.
83 min. - Pawelec sfaulował Formellę blisko prawego narożnika pola karnego.
81 min. - Pawłowski strzelił w słupek! Kanonada Kolejorza trwa.
80 min. - Lech gra pewnie, konsekwentnie, w drugiej połowie to zupełnie inna drużyna. Śląsk niestety też.
78 min. - Śląsk nie ma pomysłu, jak przedrzeć się przez zasieki Lecha. Wrocławianie grają za wolne i zbyt niedokładnie.
76 min. - Dwie bardzo dobre interwencje Pawełka. Rzut rożny dla Lecha.

Dla Hateleya to 40. mecz w barwach Śląska.

72 min. - Formella zmienia Lovrencsicsa, Hateley Danielewicza, a Lacny Picha.

69 min. - Ale prawa noga Machaja mogła wystarczyć! Pomocnik Śląska, który w Ekstraklasie debiutował w barwach Lecha, trafił w poprzeczkę!
68 min. - Rzut wolny dla Śląska po faulu Arajuuriego na Marco tuż przed polem karnym. Nie ma Dudu, Mili tym bardziej, brakuje lewej nogi.
65 min. - Trwa natarcie Lecha - Pawelec przepychał się z Hamailanenem, wmieszał się w to Pawełek, który nie mógł łapać. Po kilku sekundach bramka Śląska ponownie była zagrożona, ale jakimś cudem piłka do siatki nie wpadła - wybił ją Ostrowski.
64 min. - Pawełek obronił mocny strzał Pawłowskiego w środek bramki.
61 min. - Powinno być 2:0! Lovrencsics wykorzystał poślizgnięcie się Ostrowskiego i znalazł się sam przed Pawełkiem, który wygrał ten pojedynek! Świetna interwencja kapitana!
60 min. - Pawłowski strzelił z ostrego kąta - niecelnie.
57 min. - GOL! 1:0 dla Lecha. Obrońcy Śląska zaspali dwa razy - najpierw przy podaniu Linettyego do Douglasa, później przy świetnej asyście Szkota do Hamailanena, którego nie upilnował Pawelec. Fin pokonał Pawełka z 5 metrów strzałem pod poprzeczkę.
56 min. - Ale szczęście Pawełka! Bramkarz Śląska wypiąstkował piłkę po rzucie wolnym tuż pod nogi Pawłowskiego, który strzelił z 16 metrów, piłka odbiła się od obrońcy i wpadła w ręce Pawełka.

55 min. - Gra wznowiona, przerwa trwała 3 minuty.
53 min. - Kolejne race lądują na murawie, sędzia przerywa mecz.

Kibice Śląska odpalili race, jedna z nich wylądowała na boisku, ale mecz trwa.

51 min. - Obrońcy Lecha wybili piłkę.
50 min. - Flavio był faulowany na prawej stronie przy linii bocznej. Machaj dośrodkował w pole karne, Kownacki wybił na rzut rożny.

Śląsk, po powrocie do Ekstraklasy, w kwietniu wygrał ligowy wyjazd tylko raz - 4 lata temu triumfował 1:0 przy Konwiktorskiej po golu Waldemara Soboty.

46 min. - Gospodarze rozpoczęli drugą połowę.

Piłkarza wrócili na boisko.

Celeban w przerwie: W pierwszej połowie nic nie wpadło, ale musimy grać ciągle tak samo, pewnie z tyłu i groźnie kontrować.

Obie drużyny stworzyły sobie po jednej groźnej akcji - po strzałach Picha i Lovrencsicsa.

45+2 min. - Koniec pierwszej połowy.
45 min. - Sędzia doliczył minimum 2 minuty.
43 min. - Pawłowski łatwym zwodem oszukał Danielewicza i strzelił z 18 metrów nad poprzeczką.
42 min. - Machaj dośrodkował z rzutu rożnego, piłka trącona przez jednego z graczy Śląska przeleciała przez całe pole karne i wyszła w aut.
40 min. - Hołota wykazał się walecznościa i to on był motorem napędowym akcji, zakończonej jego dośrodkowaniem z prawej strony. Niestety piłka nie dotarła do Marco.
36 min. - Gospodarze zdecydowanie dłużej utrzymują się przy piłce, ale nie wiele z tego wynika. Lech sprawia wrażenie, jakby był zadowolony z remisu.

Śląsk poprzednie dwa mecze wyjazdowe z drużyną prowadzoną przez Macieja Skorżę rozstrzygnął na swoją korzyść. W roku 2011 podopieczni Oresta Lenczyka dwukrotnie wygrali przy Łazienkowskiej z Legią. W obu przypadkach 2:1.

30 min. - Machaj dośrodkował z rzutu rożnego - pewny chwyt Gostomskiego.
28 min. - Dobra okazja dla Lecha! Linetty świetnie podał podcinką do Kownackiego, Pawełek wypiąstkował piłkę pod nogi Lovrencsicsa, ten strzelił z lewej nogi minimalnie obok słupka!
28 min. - Lech posiada piłkę przez 67% czasu gry.
27 min. - Lovrencsics zakręcił na prawej stronie Ostrowskim, ale jego dośrodkowanie było za mocne.

Kibice WKS-u zaczęli śpiewać na cały stadion: Jesteśmy zawsze tam!..

21 min. - Zieliński oddał uderzenie z trudnej pozycji zza pola karnego, ale niestety piłka poleciała ponad poprzeczkę.

Piłkarze dość często ślizgają się na murawie.

20 min. - Po dośrodkowaniu Machaja z rzutu rożnego piłkę przejął... Pawłowski.
18 min. - Arajuuri blokuje dośrodkowanie Ostrowskiego.
17 min. - Pawłowski wychodził z Kontrą ale Zieliński zdołał go powstrzymać.
15 min. - Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Lecha piłki nie opanował Pawełek, na szczęście sytuacja po małym zamieszaniu została opanowana. Przez chwilę powiało grozą.
14 min. - Douglas zagrywał do Szymona Pawłowskiego ale ten na szczęście nie przyjął piłki w polu karnym WKS-u.
12 min. - Ostrowski podawał w pole karne ale tam piłkę wybili gospodarze.

Na trybunie gości znajduje się tylko niewielka część kibiców WKS-u.

Tadeusz Pawłowski po raz 70. prowadzi dziś Śląsk z ławki trenerskiej. Pod jego wodzą odnieśliśmy dotąd 29 zwycięstw, 22 razy zremisowaliśmy, zaś 18 spotkań przegraliśmy. WKS w tych meczach strzelił 99 bramek tracąc 87. Czy dzisiaj padnie setny gol?

10 min. - Douglas dośrodkował z rzutu wolnego, dobrze obrońcy Śląska.

Lech przegrał w tym sezonie u siebie tylko raz - 2:3 z Wisłą w 3. kolejce.

8 min. - Pawłowski zagrał prostopadle do Kownackiego, piłka wylądowała w rękach Pawełka.
4 min. - Machaj dośrodkował z rzutu wolnego po faulu na Flavio, gospodarze wybili pilkę, która wrociła w pole karne, Celeban był blisko jej sięgnięcia i wpakowania do siatki z bliska, ale nie zorientował się w porę i Gostomski chwycił piłkę.
3 min. - Flavio oddał strzał głową po rzucie rożnym, ale nad bramką.
3 min. - Ale bomba Picha! Linetty podał do Słowaka, ten huknął z kilkunastu metrów, Gostomski z ogromnym trudem wybił na rzut rożny!
2 min. - Nerwowe zagranie Pawełka, który podał do przeciwnika, na szczęście Lech tego nie wykorzystał.
1 min. - Zaczął Śląsk.

Śląsk nie wygrał żadnego z ostatnich 5 meczów wyjazdowych - ostatnio 3 punkty na wyjeździe wrocławianie zdobyli w Bydgoszczy 5. grudnia 2014 roku.

W ostatniach 10 meczach u siebie Lech wygrał 8 razy, 2 razy zremisował.

Forma Lecha: R R W W P, forma Śląska: W P R R R.

Zwycięstwo z Lechem zapewni Śląskowi awans na 3. miejsce!

Faza zasadnicza ekstraklasy zmierza ku końcowi. Przed nami najciekawszy pojedynek 29. kolejki ekstraklasy. Śląsk Wrocław na wyjeździe zagra z Lechem Poznań. Zachęcamy do czytania naszej relacji LIVE!

Autor relacji: Banan/Pawlak