Sędziuje: Paweł Raczkowski (Mazowiecki ZPN)

Śląsk Wrocław:(stroje: czerwono-białe) Pawełek -Zieliński, Celeban, Hołota, Pawelec - Hateley, Danielewicz - Ostrowski (60' F.Paixao), M. Machaj (66' Grajciar), Pich - M.Paixao Trener: Tadeusz Pawłowski
Wisła Kraków:(stroje: zielone) Buchalik - Burliga (74' Garguła), Głowacki, Dudka, Sadlok, Jović, Barrienteros (80' Stępiński), Boguski (57' Stjepanović), Stilić, Guerrier, Jankowski Trener: Kazimierz Moskal

Śląsk Wrocław: Wrąbel, F. Paixao, Angielski, Ciolacu, Dankowski, Kaczmarek, Grajciar
Wisła Kraków: Miśkiewicz - Garguła, Stępiński, Stjepanović, Kuczak, Uryga, Żemło

Wszystko już jasne! Gramy: Jagiellonia (w), Legia (d), Lech (w), Górnik Z. (d), Lechia (d), Wisła (w), Pogoń (d).

Śląsk kończy rundę zasadniczą na 4. miejscu! Czekamy na zakończenie pozostałych meczów.

90+3 min. - Koniec meczu!
90 min. - Sędzia doliczył minimum 3 minuty.
90 min. - Zagraliśmy krótko, na utrzymanie, co przyniosło stratę w ciągu 5 sekund.
89 min. - Pich jest jednym z tych zawodników, którzy włączają czasami 4 bieg. Głowacki sfaulował go na lewej stronie.

Górnik prowadzi, co zmienia tylko kolejność meczów we Wrocławiu: Jagiellonia (w), Legia (d), Lech (w), Górnik Z. (d), Lechia (d), Wisła (w), Pogoń (d).

88 min. - Guerrier z ostrego kąta w boczną siatkę.
87 min. - Nerwowa gra z obu stron, Wisła gra trzema zawodnikami w ataku, Śląsk jak by nieco zapominał o obronie.

Nie to, żebyśmy się stresowali, ale gwoli przypomnienia: bramka dla Wisły oznaczać będzie, że krakowianie wyprzedzą Śląsk w tabeli.

85 min. - Pawełek zdecydował się zbudować większą dramaturgię - wybiegł z bramki do szesnastki, ale jednak szybszy był Guerrier, który strzelił minimalnie obok bramki.
82 min. - Żółta kartka dla Danielewicza za przerwanie korzystnej akcji Wisły.
82 min. - Niestety tym razem wprost w ręce Buchalika.
81 min. - Żółta kartka dla Sadloka, Grajciar szykuje się do dośrodkowania.
80 min. - Stępiński zmienia Barrientosa.
79 min. - Guerrier głową obok bramki.

Tylko 13 goli dla Śląska zdobyli Polacy - mniej tylko dla Zawiszy i Górnika Łęczna.

Terminarz Śląska na teraz: Jagiellonia (w), Legia (d), Lech (w), Pogoń (d), Górnik Z. (d), Wisła (w), Lechia (d).

74 min. - Garguła zmienił Burligę.

Robert Pich strzela 8. bramkę w Śląsku, wszystkie zdobył w obecnym sezonie w lidze.

70 min. - Wrocławianie domagali się rzutu karnego za zagranie piłki ręką, protestowała też ławka rezerwowych.
68 min. - GOOLLL!!! Wow, cóż za bramka! Grajciar dośrodkował w pole karne, Wiślacy wybili piłkę, przed szesnastką czyhał na nią Pich, który FANTASTYCZNYM wolejem pokonał Buchalika!
67 min. - Burliga ostro potraktował Flavio, za co słusznie ujrzał żółtą kartkę. Będzie okazja do dośrodkowania.
66 min. - Machaj schodzi, wbiega GRAJciar. Oby coś pograł, bo statystów już mamy.
63 min. - Wreszcie COŚ - Wisła zagrała prawym skrzydłem i zmusiła Pawełka do piąstkowania. To już przypominało piłkę nożną.

Śląsk - Wisła: doping (I połowa)

Flavio Paixao po raz drugi od swojego debiutu w Śląsku rozpoczął mecz na ławce rezerwowych, ale po raz wtóry pojawia się na boisku po przerwie. To jego 47. mecz w barwach WKS-u.

60 min. - Flavio zmienia Ostrego - to pierwsze wejście Portugalczyka z ławki w tym sezonie.
58 min. - Piłkarze żwawiej poruszali się tylko 10 minut. Żwawiej, czyli chociażby bardziej sensownie.
57 min. - Stjepanović zmienił Boguskiego.

Terminarz Śląsk po golu Zawiszy: Jagiellonia (w), Lech (d), Legia (w), Pogoń (d), Górnik Z. (d), Wisła (w), Lechia (d).

54 min. - Dudka z 30 metrów z rzutu wolnego trafił w poprzeczkę! Jesteśmy ciągle jedynym stadionem, na którym nie padła dzisiaj bramka.

Awansowaliśmy na 4. miejsce! Terminarz na teraz: Jagiellonia (w), Lech (d), Legia (w), Górnik Z. (d), Lechia (d), Wisła (w), Pogoń (d).

50 min. - W odpowiedzi dobra akcja Śląska, ale Marco zamiast podawać do lepiej ustawionego Picha, zdecydował się na pokaz samolubności, a skończyło się to prostą stratą.

Nasz terminarz przy obecnych wynikach: Pogoń (w), Górnik (d), Lechia (d), Wisła (w), Jagiellonia (w), Legia (d), Lech (w)

49 min. - Po powrocie z szatni piłkarze ruszają się jakby nieco żwawiej, ale z celnością dalej mają problemy. Burliga nie wykorzystał sytuacji, które będzie mu się śniła po nocach - strzelił z kilku metrów z woleja nad bramką.
46 min. - Zaczynamy drugą połowę. A konkretnie zrobił to Śląsk.

Piłkarze są już na murawie - bez zmian w obu drużynach.

Aktualnie grupa mistrzowska: 1. Legia 27 pkt, 2. Lech 26, 3. Jagiellonia 25, 4. Wisła 22, 5. Pogoń 22, 6. Śląsk 22, 7. Górnik 22, 8. Lechia 21.

W całej Polsce tylko ŚLĄSKnet był na tyle profesjonalny, by trafnie określić obecną lokatę Śląska - to SZÓSTE miejsce, a nie piąte.

Spotkanie na stadionie ogląda 14791 kibiców.

45+2 min. - Koniec pierwszej połowy.
45 min. - Sędzia doliczył minimum 2 minuty.

Kamil wilczek strzelił 14. bramkę w tym sezonie Ekstraklasy i dogonił tercet prowadzący w klasyfikacji strzelców, w którym znajduje się Flavio.

43 min. - Tymczasem Śląsk nie stracił gola u siebie od 240 minut.

Śląsk - Wisła: Hymn kibiców Śląska Wrocław

41 min. - Burliga zwija się z bólu po kontakcie z Hateleyem.
39 min. - Guerrier powinien pokonać Pawełka, ale strzelił z 5 metrów nad poprzeczką! 12 asystę mógł zaliczyć Stilić.

Piłkarze i trenerzy Wisły chyba czytają ŚLĄSKnet i wiedzą, że bezbramkowy remis wobec prowadzenia Pogoni i remisu Lechii daje krakusom 4. miejsce.

38 min. - Żółta kartka dla Dudki za nierozważny atak w nogi Danielewicza.
36 min. - Wisła jest dzisiaj bardzo pasywna - goście oddali tylko jeden strzał, w dodatku zablokowany.
35 min. - Marco miał kolejną okazję do strzelenia gola głową, ale był na spalonym.

Gdybyśmy teraz strzelili gola, przystąpilibyśmy do fazy finałowej ze stratą 4 punktów do liderującej Legii.

Grający w Wiśle Semir Stilić jest liderem asystentów (11) i klasyfikacji kanadyjskiej (19).

30 min. - Machaj strzelił z rzutu wolnego z 25 metrów na wprost od bramki, ale niestety w fatalnym stylu - lekko, po ziemi i wprost w mur.

Mariusz Pawełek grał w Wiśle w 6 sezonach, zdobył z Białą Gwiazdą trzy mistrzostwa Polski.

27 min. - Strzał Marco z 16 metrów został zablokowany.

Marco Paixao rozgrywa swój 50. mecz w Ekstraklasie w barwach Śląska - zdobył 26 goli.

25 min. - Stilić dośrodkował z rzutu wolnego, piłka dziwnie odbiła się od jednego z zawodników Śląska, goście domagali się zagrania ręką.

21 min. - Wreszcie zrobiło się nieco bardziej żywiołowo - Pich zagrał na jeden kontakt z Ostrym, Słowak strzelił z 20 metrów, ale nad bramką. To była ładna akcja indywidualna Picha.
16 min. - Drużyny nie forsują tempa, grają jakby bez presji. Przed reformą ten mecz miałby ogromne znaczenie, dzisiaj gra toczy się tylko (albo aż) o jak najwygodniejszy terminarz.

Wisła zdobyła do tej pory na wyjazdach 27 goli - najwięcej w lidze, z kolei Śląsk stracił u siebie ich najmniej - 9.

12 min. - Portugalczyk mógł się przełamać! Machaj wrzucił z rzutu wolnego, Marco miał świetną okazję, ale strzelił głową minimalnie niecelnie!
11 min. - Marco jak na razie nie może się odnaleźć na boisko - najpierw przeszkodził wracając się do obrony, teraz niepotrzebnie przeciął podanie do Ostrego.

Nasz terminarz: Pogoń (w), Górnik (d), Lechia (d), Wisła (w), Jagiellonia (w), Lech (d), Legia (w).

Spadliśmy na 6. miejsce - Pogoń prowadzi w Warszawie.

9 min. - Małe zamieszanie w polu karnym Śląska, Guerrier na 11 metrze nie trafił prawą nogę w piłkę w dogodnej sytuacji.
6 min. - Hateley z rzutu wolnego nad bramką.

Na innych stadionach bramki już były. Terminarz Śląsk na chwilę obecną: Jagiellonia (w), Legia (d), Lech (w), Górnik Z. (d), Lechia (d), Wisła (w), Pogoń (d)

4 min. - Ależ okazja! Machaj przejął piłkę, ta trafiła pod nogi Picha, który miał dużo czasu na oddanie celnego strzału z 16 metrów, ale zwlekał i Buchalik po rykoszecie odbił futbolówkę do boku, tam czyhał Marco, który wywalczył rzut rożny.
4 min. - Śląsk długo utrzymuje się przy piłce.
1 min. - Zaczęli piłkarze Białej Gwiazdy.

Kibice po raz pierwszy odśpiewali nowy hymn Śląska.

Po raz pierwszy w tym sezonie tylko na ławce rezerwowych zasiądzie Flavio. Portugalczyk znajdował się do tej pory w pierwszym składzie we wszystkich meczach Ekstraklasy.

Śląsk z ostatnich 10 meczów wygrał tylko... jeden.

To będzie pierwszy pojedynek trenerów Pawłowskiego i Moskala.

Forma Śląska: P W P R R, forma Wisły: W R R R W.

Do meczu pozostał kwadrans, trybuny świecą pustkami, na stadionie królują na razie brazylijskie rytmy wybijane przez bębniarze w sektorze rodzinnym.

W meczach rozgrywanych z dzisiejszą datą WKS nie przegrał w lidze, zaś w kwietniowe środy poniósł u siebie tylko jedną porażkę na boiskach ekstraklasy. Do dziś jednak jest to najwyższa klęska poniesiona przed własną publicznością.

Śląsk wygrał dotąd u siebie wszystkie środowe mecze z Wisłą Kraków, a było ich 5. Z drugiej strony 29. dnia miesiąca na 4 próby nie strzelił jeszcze „Białej Gwieździe” nawet gola.

Przed nami ostatni mecz Śląska w fazie zasadniczej ekstraklasy. Na trybunach mecz przyjaźni, ale z pewnością nie na boisku. Śląsk bezpośrednio walczy z Wisłą Kraków o czwarte miejsce w tabeli zapewniające cztery spotkania domowe w rundzie finałowej. Zachęcamy do czytania naszej relacji LIVE!

Autor relacji: Banan