Jagiellonia Białystok:(stroje: czerwono-żółte) Drągowski - Modelski, Pazdan, Madera, Straus - Frankowski (60' Dżalamidze), Tarasovs, Tymiński (72' Romanchuk), Mackiewicz - Gajos, Pawłowski (60' Tuszyński) Trener: Michał Probierz
Śląsk Wrocław:(stroje: biało-zielone) Pawełek - Zieliński, Celeban, Hołota, Pawelec (72' Dudu) - Hateley, Danielewicz - Ostrowski (56' Grajciar), F. Paixao, Pich - M. Machaj (56' Marco Paixao) Trener: Tadeusz Pawłowski

Jagiellonia Białystok: Baran, Romanchuk, Tuszyński, Dzalamidze, Augustyniak, Świderski, Popchadze
Śląsk Wrocław: Wrąbel, M. Paixao, Dudu Paraiba, Dankowski, Kaczmarek, Grajciar, Ciolacu

Śląsk pozostanie na 4. miejscu, jeśli Wisła zremisuje z Górnikiem. W przypadku zwycięstwa którejś z tych drużyn spadniemy na 5. pozycję.

Koniec meczu. Śląsk remisuje w Białymstoku z Jagiellonia 1:1.

90+1 min. - Marco strzela głową, ale za lekko. Drągowski bez trudu łapie futbolówkę.

Sędzia doliczył 3 minuty.

87 min. - Wraca i od razu ogląda żółtą kartkę za faul na Pichu
86 min. - To jednak tylko skurcz. Wiele strachu o nic. Tarasovs wraca na murawę.
85 min. - Na środku boiska leży Tarasovs. Wygląda to na uraz stawu skokowego
83 min. - Celeban wybija piłkę po kolejny dośrodkowaniu Jagi ze strony, po której gra Dudu.
82 min. - Pawełek w stylu Neuera wybija piłkę w aut
80 min. - Bardzo mocne uderzenie Mackiewicza przelatuje nad poprzeczką bramki Pawełka. Młody skrzydłowy Jagi otrzymał znakomite dośrodkowanie.

Śląsk strzelił gola na boisku Jagiellonii w 7. meczu z rzędu. Dłuższą serię w ekstraklasie zanotowaliśmy tylko w meczach wyjazdowych z Łódzkim Klubem Sportoym (8).

77 min. - Dudu fauluje Dzalamidze. Jaga miała stały fragment gry, z którego nic jednak nie wynikło.

Na stadionie zasiadło 11 416 widzów

Gol Picha zakończył passę Drągowskiego - 250 minut bez straty gola.

Dudu ostatnio wystąpił 11. kwietnia przegranym 0:2 meczu w Gliwicach.

72 min. - Zmiana w Śląsku i Jagiellonii. Dudu za Pawelca, Romanchuk za Tymińskiego
71 min. - Pich do Flavio, Flavio próbował podawać do Marco ale na linii piłki znalazł się Madera.

Marco po raz 60. w barwach Śląska, a Grajciar 10. raz na boiskach ekstraklasy.

70 min. - Rzut rożny dla Śląska, Drągowski pewnie łapie i rozpoczyna kontrę. Na posterunku niezawodny Pawelec
64 min. - Ładna akcja z pierwszej piłki Picha z Pawelcem na lewej stronie, ale Mario użył zdecydowanie za dużo siły w dośrodkowanie i piłka wyszła w aut. Lewa noga...

Śląsk poprzednio wygrał mecz ligowy, w którym przegrywał, jesienią w... Białymstoku (3:1).

62 min. - Wrocławianie daleko wybili piłkę po małym zamieszeniu w polu karnym Śląska po rzucie rożnym.
60 min. - Tuszyński zmienia Pawłowskiego, a Dżalamidze Frankowskiego.
58 min. - Akcja rezerwowych - Grajciar do Marco, ten zablokowany, wywalczył aut tuż przy linii końcowej.

Robert Pich strzela 9. bramkę w tym sezonie ekstraklasy.

56 min. - Na boisku pojawili się Grajciar i Marco Paixao. Zmienieni zostali Machaj i Ostrowski
55 min. - Śląsk doprowadza do wyrównania. Słowak strzałem głową pokonał Drągowskiego.

W przypadku porażki Śląsk może zachować 4. pozycję, ale do tego potrzebne będą remisy zarówno w Krakowie, jak i Szczecinie.

53 min. - Niedokładne przyjęcie Machaja niweczy akcję Picha.
51 min. - Jagiellonia napiera. Zawodnicy Michała Probierza nie opuszczają połowy Śląska

Gol dla Jagi padł 14 sekund po tym jak grę wznowili od środka zawodnicy WKS-u! Absurd, kuriozum? Brak słów

49 min. - Kolejna kartka piłkarza Śląska.Tym razem Mateusz Machaj.
48 min. - Co się wyprawia! Obrońcy Śląska zapomnieli jak się gra w piłkę

8. wyjazd ze straconym golem w tym roku

46 min. - No to się zaczęło. Przemysław Frankowski strzela gola kilkanaście sekund po wznowieniu gry
46 min. - Machaj do Flavio. Rozpoczynamy drugie 45 minut

W tym czasie strzelił zaś zaledwie jedną - z Lechią Gdańsk z rzutu karnego.

Śląsk nie stracił gola do przerwy w 7. kolejnym meczu.

Pierwsza połowa potrwa minutę dłużej

40 min. - Na spalonym jeden z piłkarzy Śląska.Szkoda - to była ładna, składna akcja
37 min. - Tarasovs fauluje Hateleya. Groźny strzał Machaja tuż przed bramkarzem wybija Pazdan.
36 min. - Niecelny strzał Modelskiego.
35 min. - Dośrodkowanie Zielińskiego wprost do koszyczka Drągowskiego.
32 min. - Żółta karta dla Zielińskiego za faul na Mackiewiczu. 4.zółtko. Pauza w meczu z Legią.
30 min. - Strzał Flavio wysoko w trybuny. Na szczęście sektor za bramką Drągowiskiego jest pusty.
29 min. - Madera ratuje Jagę przed utratą pierwszego gola. Stoper Jagiellonii wybił piłkę zmierzająca do siatki po strzale Flavio
28 min. - Żółtą kartka ukarany został Mariusz Pawelec. To czwarte napomnienie tego koloru. W najbliższym spotkaniu Mario nie zagra
27 min. - Faulowany Flavio. Dośrodkowanie Machaja wybijają jednak obrońcy Jagi
24 min. - Szybki kontratak gospodarzy zakończony słabym dośrodkowaniem Strausa
23 min. - Śląsk po raz kolejny gości pod bramką Jagiellonii. Kolejny rzut rożny nie przyniósł jednak gola
21 min. - Dośrodkowanie z lewej strony Pawelca. Pazdan blokuje jednak Flavio
19 min. - Ależ akcja Śląska. Piłkarze wymienili kilka razy podania, po czym w doskonałej sytuacji znalazł się Danielewicz.W porę interweniował jednak jeden z obrońców Jagi
16 min. - Faul Celebana na Pawłowskim. Jaga ma rzut wolny na wysokości 11 metra. Dośrodkowanie pewnie łapie jednak Pawełek
14 min. - Strata Zielińskiego przy wyrzucie piłki z autu. Obrońca Śląska podszedł z piłką zbyt daleko i arbiter przynzał aut gospodarzom.

W tym sezonie Marco Paixao ani razu nie wszedł z ławki rezerwowych.

8 min. - Śląsk dłużej utrzymuje się przy piłce, Flavio znowu spróbował strzału z dystansu, Drągowski zaliczył kolejną niepewną interwencją, do trzech razy sztuka?
6 min. - Na stadionie nie ma kibiców Śląska, którzy mają zakaz wyjazdowy za odpalone w Poznaniu race.
5 min. - Na stadionie transparenty: Żądamy kary dla policyjnych morderców i Nas za race zamykacie, sami ludzi zabijacie.
3 min. - Pierwszy celny strzał Śląska! Flavio strzelił potężnie lewą nogą z 20 metrów, Drągowski miał spore problemy, odbił piłkę przed siebie, ale Pich nie zdołał tego strzału dobić.
2 min. - Kibice na wszystkich stadionach Ekstraklasy nie prowadzą dopingu w pierwszych 10 minutach.
1 min. - Zaczęli gospodarze.

Trenerzy mile uścisnęli sobie dłonie. Pawłowski dwukrotnie wygrywał z Probierzem, Probierz z Pawłowskim raz.

Piłkarze są już na murawie.

Wrocławianie na wyjazdach stracili aż 27 goli - gorszy bilans ma tylko Zawisza (30).

Ostatnie dwa mecze Śląska w Białymstoku zakończyły się naszymi zwycięstwami.

Dla Śląska to oczywiście debiut w grupie mistrzowskiej ;-)

Forma Jagi: W R W P R, Śląska: W P W P R.

Tadeusz Pawłowski twierdzi, że Śląsk zagra z dwoma napastnikami. Z chęcią się przekonamy, czy faktycznie okaże się to prawdą.

Śląsk w tym roku jeszcze nie wygrał na wyjeździe (5 remisów, 2 porażki) i w każdym meczu na obcym terenie trafił gola.

Tomasz Hołota po raz 70. rozegra mecz w ekstraklasie, a Krzysztof Danielewicz 50.

Mamy już skład Śląska. Marco Paixao na ławce rezerwowych!

Czas na rundę finałową. Śląsk na początek zagra na wyjeździe z Jagiellonią Białystok. Trzecia drużyna w tabeli zagra z czwartą. Zachęcamy do czytania naszej relacji LIVE!