Strzelcy: Kownacki 12', Pawłowski 17', 29'

Lech Poznań:(stroje: niebiesko-białe) Burić - Kędziora (Henriquez 83), Arajuuri, Kamiński, Douglas - Trałka, Linetty - Kownacki (Formella 66), Hamalainen (Jevtić 74), Pawłowski - Sadajew Trener: Maciej Skorża
Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Pawełek - Zieliński, Celeban, Hołota, Dudu Paraiba - F. Paixao, Hateley, M. Machaj (Grajciar 46), Pich (Kaczmarek 84) - Lacny (Angielski 46), M. Paixao Trener: Tadeusz Pawłowski

Lech Poznań: Gostomski - Kadar, Jevtić, Henriquez, Formella, Keita, Djoum
Śląsk Wrocław: Abramowicz - Grajciar, Kaczmarek, Danielewicz, Angielski, Bartkowiak, B. Machaj

90+2 min. - Koniec meczu. Śląsk przegrywa 0:3.
90+1 min. - Nieudana przewrotka Sadajewa.
90 min. - Sędzia doliczył 2 minuty.
89 min. - Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego wrocławianie oddalają zagrożenie z własnego pola karnego.
86 min. - Trałka ucierpiał w zderzeniu z Dudu.

Trener Tadeusz Pawłowski w Poznaniu: 0:5 z Olimpią, 0:2 i 0:3 z Lechem.

84 min. - I zmiana w Śląsku. Kaczmarek wchodzi za Picha.
83 min. - Ostatnia zmiana w Lechu. Herniquez za za Kędziorę.
83 min. - Powtórka z wcześniejszej akcji. Jevtić do Formelli, ten uderzył ale prosto w Pawełka.
79 min. - Po wrzutce Lecha piłka wychodzi poza linię końcową.
76 min. - Jevtić świetnie podał do Formelli, który jednak w polu karnym został powstrzymany przez Pawełka. Było groźnie.
74 min. - Zmiana w Lechu. Jevtić za Hamalainena.
71 min. - Sadajew główkował z 5 metrów ale prosto w Pawełka.
68 min. - Flavio umieszcza piłkę w siatce rywala ale niestety był na spalonym.
66 min. - Zmiana u gospodarzy. Formella wchodzi za Kownackiego.
63 min. - Po dośrodkowaniu z rożnego piłka trafia do Dudu, ten wrzuca piłkę ponownie w pole karne ale tam nikt z Wrocławia nie trafia w piłkę.
62 min. - Dudu strzelił mocno z dystansu, Burić musiał wybić piłkę na rzut rożny.
61 min. - Kownacki nie przyłożył się do strzału. Uderzył mocno niecelnie 18 metrów przed bramką Pawełka.
60 min. - Nic ciekawego się nie dzieje. Lech zdecydowanie spuścił z tonu.
58 min. - Faul Picha na Linettym. Rzut rożny dla Lecha.
54 min. - Angielski wchodzi między dwóch zawodników, a następnie zostaje sfaulowany.
53 min. - Pich oddał mocny strzał po ziemi ale Burić złapał piłkę.
51 min. - Upomnienie dla Trałki za faul na Marco.
50 min. - Flavio wrzucił piłkę w pole karne ale tam zabrakło zawodnika Śląska.

Mariusz Pawełek tylko raz w Śląsku wpuścił dotąd więcej niż dwa gole w meczu - na Legii (3:4).

48 min. - Marco dośrodkował do Angielskiego ale ten nie przyjął piłki.
47 min. - Faul Angielskiego na Douglasie. Karol będzie prawdopodobnie grał jako prawy pomocnik.
46 min. - Sędzia rozpoczął II połowę.
46 min. - Zmiany w Śląsku w przerwie spotkania: Grajciar za Machaja oraz Angielski za Lacnego.

Wrzutka z komentarzy

45+1 min. - Koniec I połowy.
45 min. - Sędzia do regulaminowego czasu gry I połowy doliczył minutę.
45 min. - Po wrzutce Flavio nikt nie przeciął lotu piłki, po chwili uderzał z dystansu Dudu ale piłka poleciała ponad bramką.
43 min. - Piłka po uderzeniu Sadajewa podbiła w powietrzu w polu karnym Śląska ale na szczęście wrocławianie opanowali sytuację.
41 min. - Dobre dośrodkowanie Machaja ale niestety jeden z zawodników Śląska faulował w polu karnym rywala.
38 min. - Dudu podał do Machaja, który uderzył prosto w mur lechitów.

Śląsk nie przegrywał różnicą 3 bramek od sierpniowego meczu w Szczecinie z Pogonią (1:4). Tak fatalną pierwszą połowę ostatnio mieliśmy w czerwcu 2013 r. na boisku Legii Warszawa 0:5 (0:4). Po 30 minutach tak wysoko nie przegrywaliśmy od 1986 r., gdy doznaliśmy klęski z Górnikiem w Zabrzu (0:5), a klasycznym hat-trickiem popisał się przed upływem 20 minut Andrzej Zgutczyński.

37 min. - Chwila spokojniejszej gry w wykonaniu Śląska. Rzut wolny dla wrocławian po faulu na Pichu.
32 min. - Hamalainen podał na 20m do Sadajewa, który oddał strzał ale piłka poleciała obok bramki. Lech wciąż w natarciu.
30 min. - Faul Kownackiego na Marco Paixao.
29 min. - Błąd Toma Hateleya. Pawłowski wychodzi z piłką sam na sam i przelobowuje Pawełka, który był bez szans. Już 3:0 dla Lecha Poznań.

Szymon Pawłowski strzelił Śląskowi drugą bramkę, wcześniej uczynił to w 2012 r. w barwach Zagłębia Lubin w wygranych przez lubinian 2:0 derbach na Stadionie Miejskim.

27 min. - Mariusz Pawełek wypiąstkował piłkę za swoje pole karne po dośrodkowaniu Douglasa z rzutu rożnego.
24 min. - Lacny świetnie odegrał piłkę krzyżakiem do Marco, który oddał techniczny strzał, ale Burić nie dał się zaskoczyć.
23 min. - Pierwsze dośrodkowanie Dudu w tym meczu. Piłkę wybijają jednak obrońcy Lecha.

W przypadku porażki strata Śląska do lidera wzrośnie do 8 punktów.

21 min. - Śląsk nie istnieje ofensywnie. Przed chwilą Kownacki uderzał zza linii pola karnego. Na szczęście zrobił to niecelnie.

Dwa gole tak szybko straciliśmy poprzednio w pożegnalnym meczu pod wodzą Stanislava Levego. Grzegorz Kuświk trafił wówczas przed upłuywem 240 sekund, zaś Maciej Jankowski w 13 minucie. Ruch wygrał we Wrocawiu 3:2.

19 min. - Flaxio niedokładnie podaje do Lacnego, piłkę przejmują gospodarze.

Śląsk stracił 40. gola w tym sezonie ekstraklasy, a 30. na wyjeździe.

17 min. - I niestety już 0:2. Sadajew podaje do Pawłowskiego, który od razu celnie uderza na bramkę Pawełka.

Jeśli Śląsk przegra, spadnie w tabeli przynajmniej na 6. miejsce, zaś w przypadku remisu Górnika z Lechią nawet na 7.

14 min. - Lechici w wysokim pressingu i Śląsk oddaje piłkę za darmo.

Śląsk w maju nie przegrał 11 kolejnych meczów. Poprzednio w tym miesiącu ulegliśmy Piastowi w Gliwicach 2:3 przed dwoma laty.

12 min. - Lech się rozpędzał i w końcu dopiął swego. Wrzutka Pawłowskiego, niepewne wyjście Pawełka i Kownacki głową kieruje piłkę do siatki.
11 min. - Ładna klepka gospodarzy na skraju pola karnego, ale Pawłowski złapany na spalonym.
9 min. - Pierwsza okazja dla Lecha. Sadajew minął Pawełka, ale został przy tym wypchnięty w stronę lini bocznej i ostatecznie nic z tego nie wyszło.
8 min. - Skończyło się na kontrze Lecha. Powracający Zieliński jednak bez problemu powstrzymał Kownackiego.
7 min. - WKS na połowie Lecha. Dwójkowa akcja Flavio z Zielińskim, mamy rzut rożny.

W Poznaniu z drużyną prowadzącą w najwyższej klasie rozgrywkowej graliśmy dotąd tylko raz. W 1992 r. przegraliśmy z Lechem 1:2, wyrównująca bramkę strzelił wówczas Dariusz Michaliszyn.

4 min. - Krótka przerwa spowodowana urazem Buricia.

Śląsk poprzednio na boisku lidera ekstraklasy gościł we wrześniu 2013 r. ulegając Legii warszawa 1:2 pomimo prowadzenia uzyskanego po strzale Marco Paixao.

3 min. - Ależ szansa przed Flavio! Portugalczyk stanał oko w oko z Buriciem, ale nie zdołał pokonać golkipera gsopodarzy.
2 min. - Wygląda na to, że najbardziej wysuniętymi graczami w zespole Śląska będą Lacny oraz Machaj. Za ich plecami będzie operował Marco.
1 min. - Pierwsza akcja Śląska. Zieliński zacentrował w pole karne, jednak Pich nie czysto trafił w piłkę.
1 min. - Marco do Machaja i zaczynamy!

Obie jedenastki są już na murawie.

W pierwszym kwadransie II połowy Lech i Śląsk zdobyły po 11 goli, najwięcej w lidze.

Śląsk stracił na wyjazdach 28 goli, więcej tylko Zawisza.

Śląsk nie wygrał 7 ostatnich wyjazdowych spotkań.

Forma obu ekip - Śląsk: R R W P W, Lech: P W W W R.

Tomasz Hołota rozegra 50. ekstraklasowy mecz w Śląsku, Tom Hateley 40.

Flavio i Pich wystąpią dziś po raz 50. w barwach Śląska! Mateusz Machaj po raz 40.

Miloš Lačný debiutuje dziś w pierwszym składzie.

Śląsk musi zawalczyć u punkty w Poznaniu jeśli chce się liczyć w walce o europejskie puchary. Lech po przegranej z Jagiellonią nie może sobie pozwolić na kolejną wpadkę jeśli poważnie myśli o zdobyciu tytułu mistrza Polski. Emocji brakować nie będzie! Przeżyjcie je z nami czytając naszą relację LIVE!