Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Pawełek - Zieliński, Celeban, Pawelec, Dudu Paraiba - Hateley (56' Danielewicz), Hołota - Pich, M. Machaj (61' Grajciar), F. Paixao - M. Paixao Trener: Tadeusz Pawłowski
Lechia Gdańsk:(stroje: białe) Budziłek - Wojtkowiak, Janicki, Gerson, Grzelczak - Makuszewski (85' Malbasić), Borysiuk, Łukasik (71' Możdżeń), Vranjes, Nazario - Colak Trener: Jerzy Brzęczek

Śląsk Wrocław: Abramowicz, Danielewicz, Angielski, Lacny, Ciolacu, B. Machaj, Grajciar
Lechia Gdańsk: Bąk, Gomes, Kazlauskas, Pietrowski, Buksa, Malbasić, Możdżeń

Śląsk zgarnia trzy punkty! Wrocławianie wyprzedzili Lechię i są aktualnie na 4. miejscu, ale dopiero jutro grają Wisła i Górnik.

90+3 min. - Koniec meczu!
90+2 min. - Lechia przeniosła ciężar gry na naszą połowę.
90+1 min. - To Śląsk ma piłkę, ale zamiast ją przetrzymać, bezmyślnie atakuje.

90 min. - Sędzia doliczył co najmniej 3 minuty.
87 min. - Flavio mógł dobić przeciwnika - w dogodnej okazji strzelił głową lekko i wprost w ręce bramkarza gości.

Flavio wyrównał indywidualny rekord Tadeusza Pawłowskiego - więcej niż 16 bramek w sezonie ekstraklasy zdobył w historii Śląska jedynie rok temu Marco (21).

85 min. - Malbasić zmienia Makuszewskiego.
85 min. - Śląsk miał dwie okazje w jednej akcji, ale Budziłkowi sprzyjało szczęście, bo Grajciar z bliska nie zdołał go pokonać.

Strzał Flavia był pierwszym celnym uderzeniem Śląska - optymiści powiedzą, że wrocławianie grają bardzo efektywnie :)

Spośród piłkarzy Śląska tylko Aleksander Socha strzelił Lechii więcej bramek od Flavia - w sumie aż 5.

Flavio strzelił Lechii już 4 bramkę (nie licząc rykoszetu z Gdańska) - żadnemu innemu klubowi nie wbił tylu goli.

80 min. - Buksa zmienił Vranjesa.

Flavio zdobył swoją 16. bramkę w ekstraklasie w tym sezonie - więcej ma tylko Kamil Wilczek (20)

77 min. - GOOOLLL!!! Pich dośrodkował z lewej strony, z dalszego słupka wbiegał Flavio, który pięknym strzałem lewą nogą strzelił tuż przy słupku, po ziemi - nie do obrony!
75 min. - Gerson zwijał się z bólu, Grajciar postanowił grać dalej, ale zamiast dryblować wszerz boiska, powinien spróbować prostopadłego podania.
71 min. - Spiker też nie jest w najlepszej formie, zapowiadając zmianę... w poznańskim Lechu. Możdżeń zmienił Łukasika.

Jeśli ktoś tu dzisiaj walczy o puchary, to tylko księgowa.

70 min. - Lechia wybiła piłkę po naszym rzucie rożnym.
68 min. - Wreszcie gramy nieco śmielej - akcja zakończyła się strzałem Zielińskiego, niestety bardzo niecelnym.
66 min. - Grajciar właśnie udowodnił, że na następcę Mili to był kreowany tylko w mediach. Był sam przed Budziłkiem, miał mnóstwo czasu na celny strzał, ale bramkarz Lechii sprawnym wyjściem z bramki wygarnął mu piłkę.
65 min. - Flavio podał niecelnie, tracimy piłkę, na stadionie pojawiają się pierwsze gwizdy. Smutno patrzeć na ten dzisiejszy spektakl, który poziomem przypomina szkolne jasełka. Nie dziwią puste krzesełka, na ten marazm nie da się patrzeć.

Śląsk - Lechia: występ Wild Cats Cheerleaders

63 min. - Lechia bez problemu kasuje tę akcję.
63 min. - Grajciar wywalczył rzut rożny.
61 min. - Grajciar zmienił bezproduktywnego Machaja.
60 min. - Zieliński faulował blisko lewego narożnika boiska. Łukasik dośrodkował na dalszy słupek, Gerson strzelił głową obok bramki.

Śląsk - Lechia: doping (I połowa)

Śląsk nie przegrał 5 ostatnich spotkań u siebie, stracił tylko 2 gole.

58 min. - Nie mamy pomysłu, co zrobić z piłką. Kompletnie niewidoczny jest Marco, Machaj też jest za bardzo schowany za obrońców.

Danielewicz po raz 30. w koszulce Śląska.

56 min. - Danielewicz zmienia utykającego Hateleya.
53 min. - Goście chcieli zaskoczyć piłkarzy Śląska krótkim rozegraniem, ale stracili piłkę. Po chwili gracze trenera Brzęczka wywalczyli kolejny korner.
53 min. - Piękna akcji Lechii, w której gdańszczanie wymienili kilkadziesiąt podań i wywalczyli rzut rożny.
51 min. - Pawelec wygrał pojedynek jeden na jednego z Vranjesem, gdzie była reszta obrony!?
48 min. - Łukasik dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne, ale sędzia dopatrzył faulu w ofensywie jednego z graczy Lechii.

Lechia w 6. kolejnym meczu nie strzeliła Śląskowi gola w pierwszej połowie meczu. Poprzednio sztuki tej dokonał Abdou Razack Traore w październiku 2012 r.

46 min. - Drugą połowę zaczęła Lechia, obie drużyny bez zmian.

Piłkarza są już na murawie.

Po raz 17. w tym sezonie (raz w Pucharze Polski), a 7. u siebie Śląsk bezbramkowe remisuje do przerwy.

Śląsk nie przegrał u siebie meczu, w którym goście nie prowadzili do przerwy od października 2013, kiedy to uległ Zawiszy Bydgoszcz 1:2 (0:0).

Do przerwy bez bramek, Lechia przeważała, Śląsk jest bardzo bezbarwny.

45 min. - Koniec I połowy.
45 min. - Ależ okacja! Hateley w swoim stylu do końca powalczył o piłkę w polu karnym, Flavio miał IDEALNĄ okazję do strzelenia bramki, ale z kilku metrów trafił w poprzeczkę!
42 min. - Śląsk wymienił 4-5 celnych podań i już pozbył się piłki.

40 min. - Lechia atakuje, Pawelec wybija. Bardzo słabo to wygląda...

Śląsk - Lechia: fragment dopingu

36 min. - Vranjes strzelił lewą nogą z rzutu wolnego - piłka przeleciała blisko lewego okienka bramki.
34 min. - Colak z trudnej pozycji oddał celny strzał głową.
32 min. - Hołota głową - jeśli zakwalifikujemy to jako strzał, to bardzo niecelny.
31 min. - Dudu dobrze włączył się do akcji lewą stroną i wywalczył rzut rożny.
30 min. - Lechiści wybili piłkę po dośrodkowaniu Machaja. Janicki już doszedł do siebie.
29 min. - Po rzucie rożnym Śląsk ruszył z kontrą, Janicki sfaulował Dudu i sam zwija się z bólu.
28 min. - Śląsk ma piłkę przez 52% czasu gry, ale to Lechia oddała już 8 strzałów! Wrocławianie żadnego.
26 min. - Machaj dośrodkował w pole karne, ale Budziłek pewnie chwycił piłkę.
25 min. - Janicki nie przebierał w środkach powstrzymując Picha, co kończy się tylko upomnieniem słownym.
24 min. - Hateley zagrał do tyłu do Pawełka, temu odskoczyła piłka, ale sprytnym zwodem oszukał nadbiegającego napastnika. Śmierdziało w tej sytuacji głupim golem.

Śląsk tej wiosny strzelał u siebie do przerwy gole tylko Legii i Lechii, tracił jedynie z warszawianami i Jagiellonią.

17 min. - Wreszcie dobrze wyglądająca akcja Śląska, ale podopieczni trenera Pawłowskiego pogubili się w kontrze, która straciła na impecie i Budziłek mógł odetchnąć.

W przypadku porażki Śląsk będzie miał 5 punktów straty do Lechii i nawet pomimo korzystnego terminarza już tylko iluzoryczne nadzieje na puchary.

12 min. - Kolejna zmarnowana szansa Lechii! Colak jak dziecko oszukał Pawelca, który poszedł na raz, na szczęście Pawełek był w stanie jakimś cudem wyjść z tej opresji obronną ręką. Śląsk źle zaczął ten mecz, zbyt sennie, pozwalamy Lechii na zbyt wiele.
11 min. - Od bramki Pawełek.
11 min. - Vranjes mocno, piłka odbiła się od piłkarza Śląska i wyszła na rzut rożny.
10 min. - Dudu fualował po zewnętrznej stronie pola karnego, będzie okazja dla Lechii do groźnego dośrodkowania.
8 min. - Vranjes miał zaskakująco dużo miejsca w polu karnym po wrzutce, przyjął sobie piłkę i strzelił mocno, piłka odbiła się od poprzeczki i wróciła do gry!

Komplet 3 zwycięstw gwarantuje Śląskowi przynajmniej 4. miejsce na koniec sezonu i start w eliminacjach do Ligi Europy.

7 min. - Na spalonym Flavio.

Mariusz Pawelec zalicza 220. mecz na boiskach ekstraklasy, Dudu 110.

Dudu rozgrywa dziś 70. mecz w Śląsku, Pawełek 30. Dla Brazylijczyka jest to jednocześnie 60. ligowy występ w barwach naszego klubu.

5 min. - Colak spróbował szczęścia z 25 metrów - piłka przeleciała daleko obok słupka.
4 min. - Sporo chaosu z obu stron, nudny początek spotkania.
1 min. - Zaczął Śląsk.

Ten mecz może kandydować w kategorii najbardziej żenująca frekwencja w historii Stadionu Miejskiego.

Piłkarze wychodzą murawę w akompaniamencie hymnu Śląska. Na stadionie garstka kibiców - ponownie około 5000.

Śląsk wygrał z Lechią 4 ostatnie mecze, nie przegrał od 9 - ostatni raz gdańszczanie wygrali z WKS-em w sezonie 2010/11.

Forma Śląska: R P R R W, Lechii: P W R W P.

Śląsk gości dziś Lechię Gdańsk po raz 20. Do tej pory tylko dwukrotnie pozwolił gdańszczanom wygrać na swoim boisku. Jeszcze bardziej surowy dla Lechistów jest trener Tadeusz Pawłowski, który zanotował dotąd komplet 3 zwycięstw nad ekipą z Traugutta. W 35. kolejce wrocławianie odnieśli dotychczas 2 wygrane w stosunku 3:0. TUTAJ prezentujemy szczegółowe statystyki.

Jeśli piłkarze Śląska chcą mieć dłuższe wakacje, pod żadnym pozorem nie mogą dzisiaj wygrać ;)

Autor relacji: Banan