Wisła Kraków:(stroje: czerwono-białe) Buchalik - Jović, Głowacki, Guzmics, Burliga - Barrientos (Stępiński 80'), Uryga (Stilić 61'), Jankowski, Dudka (Boguski 76'), Guerrier - Brożek Trener: Kazimierz Moskal
Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Pawełek - Zieliński, Celeban, Pawelec, Dudu Paraiba - Hołota, Danielewicz - F. Paixao, Grajciar, Pich - M. Paixao Trener: Tadeusz Pawłowski

Wisła Kraków: Bieszczad - Boguski, Garguła, Stępiński, Stjepanović, Stilić, Żemło
Śląsk Wrocław: Wrąbel - Bartkowiak, Ostrowski, M. Machaj, Dankowski, Angielski, Lacny

90+3 min. - Koniec meczu! Brawo dla Śląska, teraz czekamy na końcowy rezultat z Gdańska!
90+1 min. - Śląsk naciska Wisłę na jej połowie, w efekcie odzyskuje piłkę.
90 min. - Spotkanie potrwa co najmniej trzy minuty.
89 min. - Korner dla WKS-u. Rozgrywamy krótko i pozbywamy się futbolówki.
88 min. - Głowacki sfaulował Picha, otrzymał indywidualną karę. Z rzutu wolnego strzelał Grajciar, ale.... trafił w plecy Danielewicza.
87 min. - Faul na Joviciu. Wisła ma okazję do wrzutki, ale w prosty sposób traci piłkę.
85 min. - Marco naciska Głowackiego i ten wybija piłkę na aut. Blisko włsnego pola karnego.
83 min. - Uderzał Stępiński, ale jego strzał nie zrobił wrazenia na Pawełku.
82 min. - Stilić upada w polu karnym WKS-u. Sędzia pokazuje: grać dalej!
80 min. - Stępiński zmienia Barrientosa!

Pich strzela 10. bramkę w Śląsku, wszystkie strzelił w obecnym sezonie w lidze. Na ten moment jesteśmy w pucharach!

78 min. - GOOOOOOOOL! Robert Pich! Słowak wbiegł w pole karne, minął Buchalika i posłał piłkę do pustej bramki!
77 min. - Z dystansu uderzył Grajciar, piłka omal nie otarła lewgo słupka.
76 min. - Boguski za Dudkę.
73 min. - Śląsk nie oddaje strzału na bramkę, a całą akcję kończy nieudane dośrodkowanie Danielewicza.
72 min. - Korner dla WKS-u. Przy piłce Grajciar.
70 min. - Ostatnie minuty to jednak duży napór gospodarzy.
69 min. - Wisła i Legia póki co bez celnego strzału!
65 min. - Napisać, że mieliśmy furę szczęścia to nie napisać nic. Pawełek wdaje się w drybling, traci piłkę, a Stilić... nie trafia do pustej bramki!
64 min. - Dynamicznie na bramkę ruszył, podał do Flavio, który nie pilnował lini spalonego.
62 min. - Faul Dudki na Flavio w środkowej strefie.
61 min. - Stilić melduje się w miejsce Urygi.
58 min. - Biała Gwiazda miała szansę na odpowiedź po rzucie rożnym. Pawełek pewnie przechwycił dośrodkowanie.
57 min. - Głębokie dośrodkowanie Dudu, Flavio zdołał jednak oddać strzał i trafił w słupek!
56 min. - Wydaje się, że piłkarze Śląska narzucili swój styl gry. Aż prosi się o postawienie kropki nad i.
54 min. - Świetna wrzutka Grajciara. Celeban o włos od dojścia do piłki.
53 min. - Akcja bliźniaków zostaje przerwana, gdy zdaniem arbitra Flavio przebywał na spalonym.
51 min. - Śląsk mógł wyjść z kontrą, ale sędzia dopatrzył się pzrewinienia Picha. Okazja do dośrodkowania dla gospodarzy.
50 min. - Znów główkuje Marco, ale futbolówka ledwie zmierza w kierunku bramki.
49 min. - Flavio centruje wprost na głowę brata. Strzał jest jednak zbyt lekki, by zaskoczyć Buchalika.
47 min. - Gospodarze utrzymują się przy piłce, lecz z dala od bramki Pawełka.
46 min. - Grajciar do Marco i zaczynamy drugą połowę!

Jako pierwsi na murawę powracają gracze Śląska.

Do przerwy zarówno w Krakowie jak i Gdańsku bez bramek. Gdyby takie wyniki utrzymały się do końca spotkań, Śląskowi do pucharów potrzebne by było zwycięstwo z Pogonią lub remis ze szczecinianami przy jednoczesnej stracie punktów przez Lechię w Białymstoku.

45+1 min. - Sędzia kończy pierwszą część spotkania.
45+1 min. - Ależ szansa przed Flavio! Portugalczyk uderzył prawą nogą w kierunku dalszego słupka. Buchalik z największym trudem interweniował.
45+1 min. - Arbiter dolicza minutę.

Na boiskach drugoligowych WKS również zdegradował tego dnia rywali. Przykrość ta spotkała Lechię Gdańsk w 1995 r.

44 min. - Uryga bez pardonowo potrakotwał Flavio. Żółta kartka dla Wiślaka.
42 min. - Pich wpada pole karne, jeden, drugi zwód, oddaje strzał, ale zostaje zablokowany
40 min. - Zarysowuje się przewaga WKS-u. Dryblingu próbował Pich, ale otoczyło go trzech wiślaków i stracił piłkę.

Śląsk 3. czerwca rozegrał w ekstraklasie 4 mecze, wszystkie na wyjeździe i ani jednego nie przegrał: zremisował na Stadionie Śląskim z Katowicami (1967) oraz w Łodzi zarówno z Widzewem (1984), jak i ŁKS-em (1992), a także pokonał w Opolu Odrę degradując ją do II ligi (1981).

38 min. - Zółta kartka dla Barrientosa.
37 min. - Flavio zagrał w pole karne, Marco przyjął piłkę i oddał mocny strzał, jednak zabrakło precyzji.
36 min. - Wrocławianie bardzo szybko pozbywają się piłki. Głowacki z łatwością pokonuje Flavio w pojedynku główkowym.
34 min. - Zbyt głębokie dośrodkowanie - z autu rozpocznie Biała Gwiazda.
33 min. - Danielewicz prostopadłym podanie chciał uruchomić Picha. Uryga przerwał akcję, korner dla Śląska.
32 min. - Ślask krótko rozgrywa rzut rożny. Pożytku z tej akcji jednak żadnego.
30 min. - Lewą stroną ruszył Barrientos, ale przytomnie zachował się Pawełek i złapał futbolówkę.

Jeśli Lech wygra w Zabrzu, a Legia przegra na stadionie Lechii, to poznaniacy zostaną mistrzem Polski i w tej roli będą w niedzielę przyjmować Wisłę Kraków.

28 min. - Dobra okazja ze stałęgo fragmentu gry dla gospodarzy. Jankowski zagrywa fatalnie i od bramki zacznie Pawełek.
25 min. - Wiślacy wymieniają sporo podań, jednak przede wszystkim wszerz boiska. Goście czekają na okazję do kontry.
24 min. - Póki co Wisła przeważa w posiadaniu piłki.
20 min. - Guerrier fauluje Picha i kończy dobrze zapowiadającą się akcję wiślaków.
16 min. - Śląsk nie istnieje w ofensywie. To gospodarze raz po raz stwarzają zagrożenie pod bramką WKS-u.
14 min. - Pawełek uratował Śląsk przed utratą bramki.
13 min. - Guerrier nieoczekiwanie uderzył bardzo mocno, ale płasko niecelnie.
11 min. - Dwie wrzutki Wisły, na szczęście za każdym razem Pawełek chwyta piłkę.
9 min. - Piotr Celeban fauluje Dariusza Dudkę.
8 min. - Marco Paixao miał piłkę w polu karnym. I tyle.
6 min. - I znowu wrzutka, rym razem z drugiej strony boiska. Ostatecznie Dudu wybija piłkę.
5 min. - Po dośrodkowaniu w pole karne WKS-u wrocławianie oddalają zagrożenie.

W Zabrzu Górnik zdobywa bramkę w spotkaniu z Lechem Poznań!

2 min. - `Pierwszy strzał Śląska! Niestety baaaardzo niecelny.
1 min. - Rozpoczęliśmy spotkanie!

Śląsk na wyjeździe nie zwyciężył 8 spotkań z rzędu - ostatni mecz poza Wrocławiem gracze Tadeusza Pawłowskiego wygrali w grudniu z Zawiszą.

Jeśli wrocławianie wygrają, a Lechia nie zdobędzie 3 punktów w starciu z Legią – Śląsk już dzisiaj zapewni sobie 4. miejsce, dające awans do europejskich pucharów.

W porównaniu z meczem przeciwko Lechii w pierwszym składzie Śląska zaszły dwie zmiany - Danielewicz zastąpił kontuzjowanego Hateleya, a Grajciar Mateusza Machaja.

Na żółte kartki szczególnie muszą dzisiaj uważać Danielewicz i Flavio.

Mariusz Pawelec po raz 190. w Śląsku, dla Tomasza Hołoty to 60. mecz w barwach WKS-u, a Piotr Celeban rozegra 150. spotkanie w ekstraklasie dla naszego klubu

Z powodu problemów z dojazdem na stadion możemy mieć problemy z relacją LIVE na początku meczu.

Czas na ostatni wyjazd w tym sezonie! Śląsk ma szansę wygraną w Krakowie zapewnić sobie awans do europejskich pucharów! U nas jak zwykle szereg ciekawostek związanych z bieżącą sytuacją w tabeli w trakcie rozgrywania 36. kolejki.

Autor relacji: Pawlak / sawyer