Strzelcy: Flavio 13', 69' - R. Murawski 56'

Śląsk Wrocław:(stroje: biało-zielone) Wrąbel - Zieliński, Celeban, Pawelec, Dankowski (Dudu Paraiba 87') - Danielewicz, Hołota - Angielski (Marco 62'), Grajciar (Bartkowiak 62'), Pich - F. Paixao Trener: Tadeusz Pawłowski
Pogoń Szczecin:(stroje: granatowo-bordowe) Kudła - Rudol, Matras, S. Murawski, Nunes (Danielak 48') - Frączczak, R. Murawski, Akahoshi, Kun - Wojtkowski (Listkowski 65'), Zwoliński Trener: Czesław Michniewicz

Śląsk Wrocław: Abramowicz - Ostrowski, M. Machaj, Dudu Paraiba, M. Paixao, Lacny, Bartkowiak
Pogoń Szczecin: Henger - Walski, Danielak, Listkowski, Obst

Po raz 3. w historii Śląsk na finiszu rozgrywek ekstraklasy odnosi 3 zwycięstwa. Udało się to przed rokiem oraz w sezonie 2011/12.

Śląsk wygrywa po raz trzeci z rzędu i kończymy sezon na 4. miejscu. Teraz czekamy na europejskie puchary!

90+4 min. - Koniec meczu!
90+3 min. - Flavio dogrywa w kierunku dalszego słupka, Murawski wybija na rzut rożny.
90+2 min. - Obst za Akahoshiego.
90+1 min. - Spotkanie potrwa jeszcze co najmniej cztery minuty.
90 min. - Kolejne piękne prostopadłe podanie od Bartkowiaka. Marco niestety źle przyjmuje piłkę.
89 min. - Żółtą kartką napomniany Hołota.
88 min. - Poza boiskiem Danielewicz, który ucierpiał w jednym ze starć.
87 min. - Ostatnia zmiana w szeregach WKS-u. Dudu zastąpi Dankowskiego.
85 min. - Flavio powinien mieć już hattricka! Doskonale dograł mu Bartkowiak, jednak Portugalczyk trafił w bramkarza.
83 min. - Marco świetnie przełożył sobie piłkę w polu karnym, oddał strzał, jednak Kudła zdołał sparować piłkę.
82 min. - Nieporozumienie Picha z Marco i łatwa strata na połowie rywala.

Pogoń Szczecin jest pierwszym klubem, któremu w ekstraklasie Śląsk strzelił z rzutów karnych 5 bramek.

79 min. - A teraz mógł strzelić swoją premierową bramkę. Uderzył z 16 metrów, ale Kudła pewnie interweniował.
78 min. - Bardzo niewiele zabrakło, a Bartkowiak zapisałby na swoim koncie asystę. Marco nieczysto trafił piłkę, będąc metr od bramki.
77 min. - Przy lini bocznej faulowany Flavio. W pole karne piłkę pośle Robert Pich.
75 min. - Ogladamy dość wyrównane spotkanie, choć wydaje się, że nieznaczną optyczną przewagę ma Śląsk.

Śląsk zdobył 50. bramkę w obecnym sezonie ekstraklasy, co jest nowym klubowym rekordem.

Do zdobycia 19 goli w ekstraklasie dla Śląska Flavio potrzebował 50 występów, dokładnie tyle samo, co Tadeusz Pawłowski. Szybszy był tylko Marco, który uzbierał tę sumę w 37 meczach.

72 min. - Słowak teraz sam stanął przed szansą, ale nie sięgnął wysoko zawieszonej piłki.
71 min. - Śląsk mógł pojść za ciosem, ale dryblującego Picha zatrzymał Rudol.

Flavio strzela 20. bramkę dla Śląska, 19. w ekstraklasie oraz obecnym sezonie, z czego 18. ligową.

69 min. - Bardzo pewnie! Flavio zdobywa swoją drugą bramkę.
68 min. - Rzut karny dla Śląska! Piłkę ustawia Flavio.
67 min. - Hołota był bardzo bliski skierowania futbolówki do siatki. Od bramki zacznie Kudła.
66 min. - Faulowany Marco. Dobra okazja do dośrodkowania.
65 min. - Listkowski zmienia Wojtkowsiego.

Michał Bartkowiak po raz 2. w pierwszym zespole Śląska, dziś debiutuje przed wrocławską publicznością.

62 min. - Marco za Angielskiego oraz Bartkowiak za Grajciara.
61 min. - Dankowski traci piłkę 30 metrów od własnej bramki. Sytuację ratuje ofiarnym wyjściem Jakub Wrąbel.

Jakub Wrąbel po 9. występie w Śląsku wciąż pozostaje bez czystego konta.

59 min. - Mogło być 2:1. Zwoliński o centymetry mija się z piłką w polu karnym.
58 min. - W odpowiedzi strzelał Dankowski, ale jego uderzenie zostało zablokowane.
56 min. - Mamy wyrównanie. Do siatki trafia Rafał Murawski.
55 min. - Za zagranie ręką żółty kartonik ogląda Dominik Kun.
53 min. - Śląsk traci piłkę w prosty sposób przy wyprowadzeniu z własnej połowy.

WKS stracił w tym sezonie ekstraklasy na własnym zaledwie 11 bramek, zdecydowanie najmniej w całej lidze. W Poznaniu goście zdobyli o 3 gole więcej.

50 min. - Ależ szansa Grajciara! Na 16 metrze pod nogi spadła mu piłka, ale Słowak w doskonałej sytuacji chybił.
49 min. - Murawski bezpardonowo potratraktował Roberta Picha.
48 min. - Danielak zastepuje Nunesa.

Śląsk rozpoczął drugą połowę w niezmienionym składzie. Trener Tadeusz Pawłowski nie przeprowadził żadnej zmiany od 165 minut.

46 min. - Ucierpiał Ricardo Nunes, potrzebuje pomocy medycznej. Chwila przerwy.
46 min. - Przed nami druga połowa! Rozpoczyna Śląsk.

Przepraszamy za pomyłkę. W bramce Pogoni oczywiście Dawid Kudła, a Śląska - Jakub Wrąbel.

Śląsk wyrównał klubowy rekord liczby bramek w sezonie ekstraklasy (49) ustanowiony przed rokiem. Flavio pobił najlepsze osiągnięcie w karierze Tadeusza Pawłowskiego zdobywając 17 bramkę w obecnym sezonie ekstraklasy. Więcej od niego w historii Śląska strzelił jedynie rok temu Marco (21). W sumie Flavio jest 6. piłkarzem Śląska, który strzelił przynajmniej 18 bramek w sezonie na szczeblu centralnym. Przed nim dokonali tego: Tadeusz Pawłowski (1975/76), Janusz Kudyba (1993/94), Józef Kostek (1994/95), Marek Jakóbczak (1999/2000) i Marco Paixăo (2013/14). Flavio wpisał się na listę strzelców w 13 meczu ligowym obecnego sezonu. Częściej w ekstraklasie strzelał tylko Marco (w 18 spotkaniach poprzednich rozgrywek), zaś Pawłowski 35 lat temu również zdobywał gole w 13 występach.

Śląsk zasłużenie prowadzi. Wydaje się, że podopieczni Tadeusza Pawłowskiego w pełni kontrolują przebieg spotkania.

45 min. - Sędzia kończy pierwszą część spotkania.
43 min. - Rudol z łatwością powstrzymany przez Pawelca tuż przy końcowej lini.
41 min. - Robert Pich minął obrońcę, odegrał do Grajciara, który jednak fatalnie przestrzelił.
39 min. - Dankowski szukał w polu karnym Flavio, w ostatnim momencie we wszystkim połapali się defensorzy przyjezdnych.
38 min. - Żółtą kartką upomniany Wojtkowski.
34 min. - Znakomity wślizg Picha, okazja do kontry. Niestety brak zrozumienia między Flavio a Grajciarem kończy akcję Śląska.
33 min. - Goście mieli swoją szansę po stałym fragmencie gry, ajednak ostatecznie piłka wylądowała na aucie.
30 min. - Gdyby Murawski nie przeciął podania od Flavio, Pich prawdopodobnie stanąłby oko w oko z Janukiewiczem.
29 min. - Pich odważnie ruszył na bramkę. Zdecydował się samodzielnie kończyć akcję, piłka o jakiś metr minęła słupek.
28 min. - Składna akcja wrocławian. Centrował Zieliński, Flavio uderzył z pierwszej piłki, ale wysoko ponad bramką.
26 min. - Długa piłka od Sebastiana Murawskiego pada łupem kapitana WKS-u.
24 min. - Strzał Zwolińskiego, broni Pawełek, a po chwili sędzia asystent unosi choroągiewkę.
21 min. - Aktywny dziś Grajciar posłał prostopadłe podanie w kierunku Angielskiego, ale tym razem Słowakowi zabrakło precyzji.
20 min. - Pogoń przez dłuższą chwilę utrzymywała się przy piłce, jednak dość daleko od bramki Pawełka.

Do zdobycia 18 goli w ekstraklasie Flavio potrzebował równo 50 występów. Szybciej od niego w historii Śląska ten pułap osiągnęli tylko Tadeusz Pawłowski (45) i jego brat, Marco (33).

17 min. - Z lewej strony do środka zbiegł Grajciar, uderzył jednak niecelnie.
15 min. - Wrocławianie cały czas wyprowadzają akcje oskrzydlające. Portowy nie potrafią sobie z tym poradzić.

13 min. - GOOOL! Flavio Paixao! Wrzutka Grajciara i piękne wykończenie akcji przez Portugalczyka.
10 min. - Świetny strzał Angielskiego! Młody gracz WKS-u spróbował swoich sił z ok. 25 metrów. Janukiewicz broni z największym trudem.
9 min. - Dośrodkowanie Picha, Flavio wyskakuje najwyżej, ale uderza zbyt lekko, wprost w ręce golkipera przyjezdnych.
7 min. - Pierwsza groźna akcja gości. W polu karnym spod opieki uwolnił się Zwoliński, zdołał uderzyć na bramkę, ale Celeban go zablokował.
6 min. - Szczecinianie oddalają zagrożenie. Ale Śląsk utrzymuje się przy piłce.
5 min. - Po akcji Grajciara i Angielskiego korner dla WKS-u.
4 min. - Znakomita centra Dankowskiego! Flavio o centymetry mija się z futbolówką.
2 min. - Bezpańską piłkę przed polem karnym przejmuje Grajciar, bez zastanowienia oddaje strzał, ale nie sprawia on Janukiewiczowi żadnych problemów.
1 min. - Z lewej strony wrzuca Grajciar, piłka trafia do Flavio, który jednak traci ją na rzecz Nunesa.
1 min. - Wojtkowski do Zwolińskiego i zaczynamy!

We Wrocławiu po raz kolejny odbywa się akcj:a Dzieci na stadionie.

Na początku minuta ciszy ku czci zmarłego niedawno ś.p. Jacka Wiśniewskiego.

Śląsk ma na swoim koncie 13 remisów - najwięcej w lidze.