Strzelcy: Flavio 27' - Furman 33', Jodłowiec 53', Nikolić 71', 90'

Śląsk Wrocław:(stroje: białe) Pawełek - Zieliński, Celeban, Pawelec, Dudu Paraiba - Hołota, Kokoszka, Gecov (62' Biliński) - Flavio, Kiełb (80' Bartkowiak), Ostrowski (56' Pich) Trener: Tadeusz Pawłowski
Legia Warszawa:(stroje: zielone) Kuciak - Bereszyński, Rzeźniczak, Pazdan, Brzyski - Jodłowiec, Furman - Żyro (78' Guilherme), Nikolić (90' Saganowski), Masłowski (46' Kucharczyk) - Prijović Trener: Henning Berg

Śląsk Wrocław: Wrąbel, Bartkowiak, Biliński, Grajciar, Dankowski, Hateley, Pich
Legia Warszawa: Malarz, Lewczuk, Guilherme, Duda, Saganowski, Kucharczyk, Broź

Legia zagrała dzisiaj na poziomie na razie nieosiągalnym dla Śląska. Wrocławianie muszą szybko zapomnieć o tej dotkliwej porażce, bo już w czwartek zmierzą się w Goeteborgu z IFK.

90+3 min. - Koniec meczu.
90+3 min. - Biliński trafił do siatki Legii, ale był na spalonym.

Poprzednio więcej niż 3 gole u siebie Śląsk stracił przed 2 laty z Sevillą, zaś w lidze w mistrzowskim sezonie podczas spotkania z... Legią (0:4).

90+1 min. - Sędzia doliczył co najmniej 3 minuty.
90 min. - Strzelca dwóch bramek Nikolicia zmienia Saganowski.
90 min. - GOL dla Legii. Kucharczyk dośrodkował z lewej strony, piłkę głową do siatki skierował Nikolić. To była pierwsza ofensywna akcja Legii od dobrych kilku minut.
86 min. - Pich dośrodkował płasko z lewej strony, ale Biliński nie zdołał dojść do piłki.
84 min. - Bartkowiak strzelił baaardzo niecelnie.
81 min. - Pich miał świetną okazję, którą sam sobie wykreował, ale z kilkunastu metrów nie trafił w bramkę!
80 min. - Bartkowiak za Kiełba.
78 min. - Guilherme zmienia Żyrę.

Na stadionie jest 12 266 widzów.

75 min. - Pich dośrodkował do Hołoty, ale jego strzał głową był niecelny.
70 min. - Pawełek miał słuszne pretensje do sędziego, który powinien w tej akcji odgwizdać faul na Pichu. Arbiter napomniał naszego kapitana żółtą kartką.
70 min. - Dudu przedarł się w pole karne lewą stroną, mógł wyłożyć piłkę Bilińskiego, ale został zablokowany. Po rzucie rożnym Legia skontrowała, Nikolić podwyższył na 3:1.

Pierwszy mecz Kamila Bilińskiego w ekstraklasie od 12 grudnia 2009. Wówczas wszedł na ostatnie 6 minut meczu z Polonią (2) Warszawa przy Oporowskiej. W doliczonym czasie gry Antoni Łukasiewicz strzelił jedyną bramkę meczu.

69 min. - Faul w ofensywie w polu karnym Śląska.
68 min. - Piękna akcja Legii, która złapała swój rytm. Kucharczyk strzelił technicznie, ale Pawełek świetnie sparował piłkę na rzut rożny.
66 min. - Nikolić strzelił z 16 metrów wprost w ręce Pawełka.
64 min. - Legioniści w pole karne dośrodkowywali już 17 razy, Śląsk 7.
63 min. - Legia groźnie kontruje, Śląsk nie potrafi poważnie zagrozić bramce Kuciaka.
62 min. - Biliński zmienia bezproduktywnego Gecova.
60 min. - Prijović strzelił z ostrego kąta, Pawełek odbił nogą na rzut rożny.

Śląsk - Legia: radość z bramki Paixao

59 min. - Brzyski napomniany żółtą kartką za faul na Flavio.
58 min. - Prijović wygrał pojedynek fizyczny z Celebanem, odegrał do Nikolicia, ten chciał technicznym strzałem pokonać Pawełka, ale zrobił to mało precyzyjnie.

Śląsk poprzednio przegrał mecz, w którym prowadził w październiku 2013 r. z Zawiszą Bydgoszcz (1:2).

56 min. - Pich zmienia Ostrego.
56 min. - Żółta kartka dla Rzeźniczaka.
53 min. - GOL dla Legii. Furman dośrodkował z rzutu rożnego, Jodłowiec był niepilnowany i z impetem strzelił głową nie do obrony.

Zakończył się mecz ligowy IFK - w Norrkoping padł remis 2:2. To trzeci ligowy remis Goeteborga z rzędu.

49 min. - Kokoszka zdecydował się na strzał z 20 metrów, piłka odbiła się od jednego z zawodników, wrocławianie domagali się rzutu rożnego, ale sędzia nakazał rzut od bramki.
46 min. - Zaczął Śląsk.

Piłkarze wrócili na boisko, Kucharczyk zmienia Masłowskiego.

Kolejne 4. ligowe gole dla Śląska w meczach u siebie strzelił Flavio. Portugalczyk trafiał pod koniec poprzedniego sezonu z Lechią Gdańsk oraz dwukrotnie z Pogonią Szczecin.

Jak na razie bardzo słabo wypada debiut Gecova w pierwszym składzie - Czech notuje dużo strat, jego rozwiązania są mocno przewidywalne.

Legia przeważała, ale to Śląsk strzelił gola z gry.

45 min. - Koniec pierwszej połowy.
44 min. - Ostry zagrał niemalże z połowy boiska z rzutu wolnego w pole karne do Celebana, ten próbował wpakował piłkę do siatki ręką, ale i tak był na spalonym.

Dominik Furman jest 55. zawodnikiem Legii, który strzelił Śląskowi gola w ekstraklasie. Najwięcej zdobyli Henryk Apostel i Kazimierz Deyna (po 6).

41 min. - Niecelny strzał Prijovicia.

Do zdobycia 20 bramek w ekstraklasie dla Śląska Flavio potrzebował tylko 51. występów. Szybciej od niego tę liczbę osiągnął tylko Marco (w 37 meczach)

Flavio strzelił przeciw Legii już 3. gola. Więcej w ekstraklasie dla Śląska zdobył jedynie Zygmunt Garłowski (4).

40 min. - Prijović zdołał przebić piłkę do Jodłowca w pole karne, ten zmarnował bardzo dobrą okazję, strzelając nad bramką.
38 min. - Nikolić mógłby dopaść do bezpańskiej piłki, ale Pawełek świetnie go uprzedził.
37 min. - Flavio dośrodkował na głowę Ostrowskiego, to mogła być kopia akcji bramkowej, ale tym razem Kuciak zdołał ten strzał obronić.
34 min. - Ostry szarżował na bramkę Kuciaka, Bereszyński mu w tym przeszkodził, sędzia nakazał grać dalej.

33 min. - GOL dla Legii. Celeban faulował tuż przed polem karnym Furmana, sam poszkodowany strzelił pięknie nad murem z rzutu wolnego, Pawełek nawet się nie ruszył.

Flavio strzela swojego 21. gola dla Śląska, 1. w obecnym sezonie oraz 20. w ekstraklasie.

Śląsk - Legia: fragment dopingu

27 min. - GOOOLLLL!!! Zieliński dośrodkował z prawej strony wprost na głowę Flavio, który strzelił głową wprost w okienko!
23 min. - Flavio padł w polu karnym, gwizdek sędziego milczał, kibice domagali się jedenastki.

Śląsk już 4 razy ograł Legię na inaugurację sezonu ekstraklasy. W sezonie 1981/82 wygrał 2:0 po golach Tadeusza Pawłowskiego i Janusza Sybisa zostając liderem.

20 min. - Żyro wybiegał na pojedynek z Pawełkiem, ale w ostatniej chwili przeszkodził mu Dudu, skrzydłowy Legii domagał się rzutu karnego, ale sędzia nie dopatrzył się faulu.
19 min. - W odpowiedzi... Pazdan, którego atakował Kiełb, chciał wybić na rzut rożny, ale zrobił to na tyle niefortunnie, że piłka niemalże wpadła do bramki, ostatecznie lądując na górnej siatce.
18 min. - I kolejne ostrzeżenie, Dudu z Ostrowskim dali się ograć na lewej stronie, Żyro dośrodkował w pole karne, Nikolić głową minimalnie niecelnie!
17 min. - Posiadanie piłki 64-36% dla Legii.
15 min. - Wrocławianie zostawiają gościom za dużo miejsca, teraz bliski zagrożenia był Prijović, ale nie zdołał przyjąć piłki.
13 min. - Dudu krótko z rzutu rożnego z Kiełbem, Brazylijczyk dograł na dalszy słupek, tam czekał Kokoszka, ale nie sięgnął piłki.
11 min. - Rzeźniczak czekał na piłkę na dłuższym słupku, oddał strzał głową, ale efektowną paradą popisał się Pawełek! Kolejny rzut rożny.
9 min. - Pierwsze 10 minut z lekkim wskazaniem na Legię - teraz Dudu ubiegł Żyrę i wybił na rzut rożny.

Śląsk nie wygrał z Legią 8. kolejnych spotkań. Tylko dwukrotnie w historii mieliśmy dłuższe serie bez wygranej z danym przeciwnikiem: na przełomie lat 60 i 70-tych z... Legionistami oraz 2 dekady później z Zagłębiem Lubin - w obu przypadkach nie potrafiliśmy zwyciężyć rywala w 9 potyczkach z rzędu.

8 min. - W odpowiedzi akcja Legii, na lewej stronie Prijović zagrał do Nikolicia, na szczęście Celeban przeciął to podanie. Po rzucie rożnym Pawełek pewnie chwycił piłkę.
7 min. - Piękne prostopadłe podanie Flavio do Kiełba, ale ten był na spalonym.

Z kolei Mariusz Pawełek występuje dziś po raz 30. w ekstraklasowym meczu WKS-u.

4 min. - Na stadionie obecnych jest około 10 tysięcy kibiców, w tym gronie brakuje fanów Legii, którzy w zeszłym sezonie zostali ukarani sześciomiesięcznym zakazem wyjazdowym.

Dla Krzysztofa Ostrowskiego to 180. ligowy mecz w barwach Śląska.

3 min. - Kiełb zdecydował się na strzał, piłka przeleciała obok słupka.
2 min. - Faul Furmana 30 metrów od bramki.
1 min. - Sezon 2015/2016 we Wrocławiu rozpoczęła Legia.

Piłkarze wyszli na murawę.

W Śląsku nieobecni to Konrad Kaczmarek, Mateusz Machaj i Krzysztof Danielewicz, w Legii brakuje Ivicy Vrdoljaka.

Na stadionie obecny jest były piłkarz Śląska Janusz Góra, która w zielono-biało-czerwonych barwach rozegrał prawie 200 spotkań.

W zeszłym sezonie obie drużyny grały ze sobą aż pięciokrotnie - 2 razy lepsza była Legia, 3 razy padł remis, bilans bramek 10-7 na korzyść warszawian.

Przed nami pierwszy mecz Śląska nowego sezonu w polskiej lidze. Zmierzymy się wicemistrzem Polski Legią Warszawa.

Witamy ze Stadionu Miejskiego, który dzisiaj nosi przydomek sauna fińska.

Autor relacji: Banan